sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
vztah s cizincem
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Mon 24.11.2008 10:59    Post subject: vztah s cizincem Reply with quote

nejdu se tu nicim chlubit, spise jsem zvedava, mate/mely jste nektera z vas vztah s cizincem? Vnimate silne kulturni odlisnosti, nebo tam az takove zasadni rozdily nejsou? Pokud chcete neco napsat, cokoliv vas napadne, prosim.. postrehy a rady Smile
dekuji.
_________________
Everything can be taken from a man or a woman but one thing: the last of human freedoms to choose one’s attitude in any given set of circumstances, to choose one’s own way. - Viktor E. Frankl
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Mon 24.11.2008 11:06    Post subject: Reply with quote

muj profesor je skot, vzal si cesku a ted je tu po rozvodu vazanej, protoze s ni ma dve deti a nechce je opustit, ackoli by se nejradsi vratil domu... takze z tohohle hlediska jsou ty vztahy komplikovany... taky rikal neco o tom, ze ta propast mezi kulturami je siroka a zabere hroznyho casu nez clovek zjisti, ze ji vubec nemuze prekrocit... asi to zalezi na tech dvou konkretnich lidech...
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Mon 24.11.2008 11:35    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29862

PostPosted: Mon 24.11.2008 11:43    Post subject: Reply with quote

no určitě to záleží na konkrétních lidech
kamarádka je vdaná za Australana, žijou tady, čekají druhý dítě a vypadá to, že jsou spokojený, nějaké zásadní kulturní rozdíly jsem nezaznamenala... jenom mi to přijde dost nevýhodný v tom, že třeba když přijde návštěva, tak se musí mluvit anglicky, nebo on tam chudák sedí a chytá každý pátý slovo, to je pro něj asi dost nepříjemný. Ještě naštěstí její rodiče umí anglicky dobře, ale kdyby neuměli, tak by to bylo taky dost komplikovaný.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Mon 24.11.2008 11:45    Post subject: Reply with quote

No prave, jak by moje babicka mluvila s vnoucatama, tot otazka.. jakym jazykem by vubec mluvily deti.. to muze byt hodne komplikovane.
{ne ze bych planovala deti a manzelstvi, ale..}
_________________
Everything can be taken from a man or a woman but one thing: the last of human freedoms to choose one’s attitude in any given set of circumstances, to choose one’s own way. - Viktor E. Frankl
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Mon 24.11.2008 11:52    Post subject: Reply with quote

tak nevim jestli je ve vztahu vedouci aby se babicka domluvila s vnoucatama....ale dite hlavne mluvi tak jak ho naucis, cili pokud ho naucis i cesky tak bude mluvit i cesky
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Mon 24.11.2008 12:01    Post subject: Reply with quote

no snad je mozne, aby dite mluvilo i cesky a i anglicky.. Myslik nemela jsem deti, takze o nich nic nevim.. huh.
pro me to je docela dulezity, respektive pro mou rodinu v CR Laughing
_________________
Everything can be taken from a man or a woman but one thing: the last of human freedoms to choose one’s attitude in any given set of circumstances, to choose one’s own way. - Viktor E. Frankl
Back to top
View user's profile Send private message  
violetka
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7111
Location: v mlze

PostPosted: Mon 24.11.2008 12:05    Post subject: Reply with quote

Myslím, že je celkem fajn, když na děti mluví každý rodič svým jazykem. Ty děti pak odmalička kromě češtiny umí ještě jeden jazyk (a obvykle velmi dobře) což mi přijde jako obrovská výhoda.
Jinak moje sestra má manžela z vietnamu. Faktem je, že tam jsou obrovský kulturní rozdíly a dost se to projevuje, někdy trochu negativně. Ale taky myslím, že je to o lidech a jejich toleranci, schopnosti a ochtotě se v něčem přizpůsobit a tak.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Mon 24.11.2008 12:09    Post subject: Reply with quote

hlavne si myslim ze promatku je dycky nejprirozenejsi na dite mluvit jejim jazykem
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Mon 24.11.2008 12:12    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
all i wanna do is have some fun....)


Last edited by bublinka111 on Mon 24.11.2008 12:22; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 24.11.2008 12:14    Post subject: Reply with quote

ephe a vis, ze ne? Embarassed alespon teda v mym pripade. Strasne se za to stydim, a asi to tu brzy smazu, ale musim se strasne hlidat a soustredit, abych mluvila s malym fakt cesky. Jak se vsema okolo mluvim nemecky, tak mi prijde nejak normalni i s malym mluvit tak. Ale nedelam to, a kdyz mi to ujede, tak jsem na sebe desne nastvana Confused

a mam krasnej zazitek ze vcera, musim rict, ze mi to pomohlo uverit, ze malyho naucime oba jazyky Smile byli jsme na navsteve u jednech znamych, on je Nemec a ona Australanka a jejich chlapecek (2,5) mluvi obema jazyky a pekne rozlisuje, s kym se jakym jazykem mluvi. Toho bych chtela dosahnout Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29862

PostPosted: Mon 24.11.2008 12:19    Post subject: Reply with quote

já myslim, že to neni problém, znám spoustu dětí, co mluví oběma jazyky v pohodě.. jenom pak asi preferují ten, kterým mluví všichni ostatní, což je logický, ale když na něj jeden rodič bude mluvit jen tím svým jazykem, tak se naučí dobře
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Mon 24.11.2008 12:20    Post subject: Reply with quote

fakt jo ?

tak jako nikdy nerikej nikdy ze Laughing ale u nas bude na tohle dril Bicovnik ja bych prave nechtela aby ta cestina tak "zanikla" nebo nevim jak to mam napsat....v TV jsem jednou videla porad kde rodice nemci se prestehovali na novy zeland a uz i ty decka odmitaly mluvit s rodicema nemecky Shocked
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 24.11.2008 12:27    Post subject: Reply with quote

prave. Ja jsem takovych rodin ted poznala hodne a minuly tyden me jedna Britka uvrhla do deprese, rikala, ze se snazila odmala s detma fakt mluvit anglicky, a oni sice dovedou mluvit, ale jejich pisemny projev je horsi nez u vetsiny deti ze tridy, prestoze ty ostatni deti znaji jen tu skolni aj, a doma odmitaji anglicky komunikovat, ona jim treba neco rekne anglicky a oni odpovi nemecky, starsi syn v puberte ji dokonce ignoruje, kdyz mluvi anglicky. To je fakt nocni mura pro me Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Mon 24.11.2008 12:31    Post subject: Reply with quote

no presne tady to rikali ze to zacalo v puberte ze prestali chtit mluvit, ja myslim ze to chce proste akorat tady v te dobe vzdoru ucinit natlak ale mozna si to predstavuju jak hurvinek valku no Confused

jinak me ucil kdysi nemec a ten mel deti s ceskou a ten zase rikal ze jeho 4leta dcera takhle protestovala s nemcinou, ze mu odpovidala porad v cestine, tak si myslim ze to prijde takhle vsude v urcitym veku
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms