sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
energie
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Sat 30.10.2010 19:48    Post subject: Reply with quote

proc je to horsi u sladidel? jako ze si telo uvedomi, ze vlastne cukr nedostalo a ma o to vetsi chut?
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
snoopyys
kytky 3, meta: 1450
kytky 3, meta: 1450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1383

PostPosted: Sat 30.10.2010 19:55    Post subject: Reply with quote

nevím proč to tak přesně je, ale tělo pak víc vyžaduje sladké. Člověk má prostě pak ještě větší chuť na sladké. Také když se místo cukru užívají umělá sladidla déle tak to tělo pozna že to není ten pravy cukr! Tělo to ví, ale možek je těma sladidlama na chvíli oblbnutej...
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
snoopyys
kytky 3, meta: 1450
kytky 3, meta: 1450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1383

PostPosted: Sat 30.10.2010 19:56    Post subject: Reply with quote

ale je to tak... nebo aspon z mé zkušenosti to tak je.... dám si lehkou kolu a mam pak jeste vetsi chute
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Sat 30.10.2010 20:06    Post subject: Reply with quote

tak ja to mam opacne, lehkou kolu si vylozene kupuju kdyz mam chut na sladke a nechci se nicim cpat.
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
snoopyys
kytky 3, meta: 1450
kytky 3, meta: 1450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1383

PostPosted: Sat 30.10.2010 20:08    Post subject: Reply with quote

ja to take takhle delala ze sem si oblbovala mozek Smile ale nekomu to vyhovuje ja sem uz to nechtela pit pze jednou za cas stejne sem se nakonec nacpala sladkem
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Sat 30.10.2010 20:13    Post subject: Reply with quote

to je zase fakt, ze mi pak jednou za cas hrabne a sezeru na posezeni kila sladkeho , tak na tom asi neco bude Laughing
ale ja uz se teda coca colu light snazim pit mene nez kdysi..
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
snoopyys
kytky 3, meta: 1450
kytky 3, meta: 1450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1383

PostPosted: Sat 30.10.2010 20:18    Post subject: Reply with quote

Já jí dřív byla denně... místo sladkého třeba pojídle atd... prostě to tělo jednou přestane bavit a člověk sní všechno sladké které vidí Smile

Já se pak cítila po té kole taková nafouklá (vydedukovala sem si to že je to po té kole) tak sem ze dne na den přestala.... teď po 4 měsících si koupím třeba malou plechovku dám si dva loky a vyhodim to pže je to hnusné... ale ze začátku to bylo velké odříkání Smile)

doporučuju.... ono ať se ti to líbí nebo ne (já tuhle myšlenku zamítala) ikdyž má 0kcal stejně to tělo musí vynaložit čas na to aby ji zpracovalo a odtoxikovalo ty hnusy takže se tím zatěžují játra a ty odbourávají kolu místo toho aby odbourávali jinou potravinu...

ale na to musí člověk přijít sám... je to závislost.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29918

PostPosted: Sat 30.10.2010 22:08    Post subject: Reply with quote

a kam na ten kurz výživového poradce chodíš?
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
tracy
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 25 Apr 2007
Posts: 5286

PostPosted: Sat 30.10.2010 22:54    Post subject: Reply with quote

snoopyys wrote:
nevím proč to tak přesně je, ale tělo pak víc vyžaduje sladké. Člověk má prostě pak ještě větší chuť na sladké. Také když se místo cukru užívají umělá sladidla déle tak to tělo pozna že to není ten pravy cukr! Tělo to ví, ale možek je těma sladidlama na chvíli oblbnutej...


snoopyys, ja s timto souhlasim, uz jsem to sem i nekdy psala.. ze umele sladidla jsou pri hubnuti nejvetsi zlo, ptz sice osali na chvili mozek, ale telo ne, ptz telo pozna, ze cukr do nej neprisel. a akorat ho to vic "rozdrazdi", ptz z mozku byl do tela vyslany signal, ze cukr do nej dojde prijde, ale nestane se tak, a telo je zmatene a chut na sladke mnohem vic stoupa.
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35514

PostPosted: Sat 30.10.2010 22:56    Post subject: Reply with quote

jenomze u nekterych obeznich je i pouzivani umeleho sladidla velkou vyhrou a uspechem.
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
snoopyys
kytky 3, meta: 1450
kytky 3, meta: 1450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1383

PostPosted: Sun 31.10.2010 4:47    Post subject: Reply with quote

ale to už máš asi extrémní případy... Obezita je od BMI 30 a více. Stejně si myslím, že žádný doktor (obezitu už řeší doktor ne poradce) nenaordinuje umělé sladidlo, ale spíš si to lidi myslej že je to menší zlo než tun cukru..

Já se strašně ráda koukam v supermarketech co lidi kupujou za jídlo Very Happy a často se ani nedivím že jsou tlustí nebo obézní... Velká většina si kupuje velké množství koly nebo lehké koly. Je to prostě hnus, ale marketing coca coly nam to ukazuje jinak.

Je teda pravda, že když je někomu zle od žaludku že mu pomůže kola, ale tak ten člověk většínou ten den nic jiného nesní max rohlík. Tak tělo dostane aspon potřebnej cukr v té kole a asi taky to má klidnící látky.

Rozhodla sem se že omezím příjem cukru (jako takový ty dortíčky, koláčky, právě lehká kola, slazené kafe..) jim víc ovoce a nějaké sladké k snídani. On se to člověk časem naučí. Třeba teď jogurt Jogobela je pro mě extrémně sladkej... A taky sem si řikala ha dám si do kafe umělé sladidlo jak to mají hezky v Coffeeheavenu ale já měla po tom kafi hroznej hlad! tak sem se pak dozvěděla že to tak opravdu je...


Na toho poradce chodím do Mahry... Tyto kurzy pořádají lékaři a vede to lékař z 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Sun 31.10.2010 8:25    Post subject: Reply with quote

já jsem v posledních 14ti dnech rapidně omezila sladké(opravdu si dám trochu a jen vyjímečně, ne několikrát denně jako dřív) a zjistila jsem, že to je jako droga, ze začátku šílené chutě, po obědě jsem dřív bývala zvyklá dát si tzv. "sladkou tečku", což v mém případě bývala i celá tabulka čokolády Confused když jsem si najednou sladké po tom obědě nedala, tak to tělo to úplně vyžadovalo, byla jsem nervózní, celé odpoledne jsem na to myslela Laughing po pár dnech si tělo zvyklo, teď už mám chuť na sladké jen zřídkakdy....myslím, že ty sladkosti tělo ve skutečnosti nepotřebuje, je to něco jiného než chuť třeba na maso, tu bych neztratila nikdy, spíš naopak, když bych to maso tělu upírala, tak o to víc by mi chybělo
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29918

PostPosted: Sun 31.10.2010 9:24    Post subject: Reply with quote

Tak sorry, ale jestli si někdy někdo myslel, že lehká nebo jakákoli jiná kola nebo limonáda je zdravá, tak asi spadl z hrušky Laughing To je jasný, že to lidi vědí, ale pijou to stejně. Stejně jako kouřej, chlastaj a dělaj tisíc dalších nezdravých věcí.
No s tou závislostí na sladkým souhlasím, ale dá se to snadno překonat, jenom to člověk prostě musí přestat jíst úplně, najednou. Pak už ta chuť ani není. Já jsem teda různý sušenky a takový věci přestala jíst před několika lety, když mi asi 14 dní po všem kromě ovoce bylo strašně blbě a měla jsem křeče v břiše Laughing Teď už mě to neláká ani trochu, sladký mám sice ráda, ale jedině domácí.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35514

PostPosted: Mon 1.11.2010 12:57    Post subject: Reply with quote

snoopyys a co se s tim kurzem chystas v budoucnu delat? Nebo proc si tam zacala chodit?
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
villete
vrrrr raf raf


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 28823

PostPosted: Mon 1.11.2010 17:43    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
sladký mám sice ráda, ale jedině domácí.


A co zmrzlinky? Mr. Green
_________________
"All will be well, and all will be well, and every kind of thing will be well." (Julian of Norwich)
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 6 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms