sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
energie
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Iv15
bikerka


Joined: 15 Jan 2008
Posts: 271
Location: where I want

PostPosted: Thu 6.11.2008 17:21    Post subject: Reply with quote

S energií jsem na tom celkem dobře, myslím, že jí mám tak akorát.
U mě je to podle toho, jak mám spánku.Když spím málo, tak ten následující den za moc nestojí.Nejlepší je pro mě tak těch 8-9 hodin, podle toho, jak hodně sportuju. Taky sport mi energie hodně přidává, když třeba sedím celý den doma a nemám žádnou fyzickou aktivitu, tak se cítím víc unavená, než když se aspoň chvilku nějak hýbu, takže se toho snažím vyvarovat.
Jídlo je asi taky důležitý, ale na to si dávám pozor spíš proto abych přes den jedla dost a nepřejídala se pak večer, to mě potom štve.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Bea
kytky 1, meta: 300
kytky 1, meta: 300


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 254

PostPosted: Sun 8.2.2009 9:54    Post subject: Reply with quote

ja mám našťastie energie na rozdávanie, a pokiaľ cítim, že prichádza nejaký útlm spraví to správna hudba, svižná prechádzka alebo vlažná sprcha:) kafe pijem, ale to je skôr nápoj pre chuť ako pre povzbudenie:-) to ma skôr už vzpruží vychladená pomarančová šťava:-)
_________________
Nemrač se, že nemáš nic. Máš úsměv, s tím zvládneš víc
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21255
Location: in my own time

PostPosted: Sun 8.2.2009 10:38    Post subject: Reply with quote

ja posledni dobou jsem dost unavena... spim tak 8 hodin, rano nemuzu vstat, ve skole vydrzim prvni dve hodiny a jsem vycerpana...
ted mi zjistili chudokrevnost, takze je to asi i tim..
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
snoopyys
kytky 3, meta: 1450
kytky 3, meta: 1450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1383

PostPosted: Fri 13.2.2009 8:29    Post subject: Reply with quote

Já jsem ve středu šla spát v 1 ráno, ve čtvrtek se vzbudila v 10 a válela se v posteli do 1 a stejně sem byla celý den hodně unavená Sad. Chtěla jsem to rozcvičit, ale nešlo to.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
JÁjenJÁ
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7327
Location: doma :)

PostPosted: Mon 16.2.2009 12:28    Post subject: Reply with quote

tak včera jsem měla pocit, že nevstanu z postele a dneska bych šla klidně kácet stromy do lesa Laughing
_________________
Sebeláska je jediná láska, která trvá navěky

O. Wilde
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29918

PostPosted: Mon 16.2.2009 12:33    Post subject: Reply with quote

Já jsem si opět ověřila, že funguju na solární pohon. Jakmile svítí sluníčko, tak mám energie na rozdávání, ale v tomhle šeru bych prospala celý den.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26597

PostPosted: Mon 16.2.2009 14:29    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Já jsem si opět ověřila, že funguju na solární pohon. Jakmile svítí sluníčko, tak mám energie na rozdávání, ale v tomhle šeru bych prospala celý den.


Já taky Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 16.2.2009 14:37    Post subject: Reply with quote

Aspon vite, co vam dava energii, ja to treba nevim, ackoli po tom dost intenzivne patram. MAm pravidlene doslova zachvaty energie, ze nevim, co s ni, kolikrat spim strasne malo, protoze jednak je mi lito toho casu a jednak mam nejakej "motor" nebo co, kterej mi nedovoli zastavit. A mam v tech obdobich i zvysenou potrebu vidat lidi, porad organizuju nejaky setkani, vecirky... Ostatnim to asi dost leze na nervy, protoze ja nevydrzim chvili v klidu, porad musim neco vymyslet, organizovat, planovat, vylepsovat Confused Ale nemam to porad, to jsou jen takove faze, ktere prichazeji a odchazeji, ale jeste jsem nevypatrala, v zavislosti na cem Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
JÁjenJÁ
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7327
Location: doma :)

PostPosted: Mon 16.2.2009 16:09    Post subject: Reply with quote

Chocolate, já tohle mám podle toho v jaké je měsíc fázi
_________________
Sebeláska je jediná láska, která trvá navěky

O. Wilde
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 16.2.2009 20:15    Post subject: Reply with quote

Tak to musim jeste proverit Cool Uz jsem zkoumala zavislost na menstruacnim cyklu, mnozstvi sportu, stresu i sexu, skladbe jidla, pocasi, mnozstvi prace a vypiteho kafe, ale faze mesice teda jeste ne. A kdy mas ty aktivni faze? Predpokladam okolo uplnku? To by mozna mohlo odpovidat, vysledovala jsem totiz, ze Christian okolo uplnku spatne spi.
Back to top
View user's profile Send private message  
JÁjenJÁ
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7327
Location: doma :)

PostPosted: Wed 18.2.2009 11:14    Post subject: Reply with quote

Choc já u úplnku taky strašně špatně spím, jsem nadrženější Mr. Green Mr. Green a nemám vubec, ale vubec hlad.
Každopádně jako nej vnímám ubývající měsícv - to jsem opticky štíhejší, mám strašně moc energie, ránoklidně vstanu o půlšesté a jdu si zacvičit,dám si studenou sprchu a mám celkově užasnou náladu.
nov je pro mě neutrální, co se psychiky týče, akorát furt žeru, čokoládičky, bramburky a tak - ale netloustnu po tom.
Přibývajícíměsíc je pro mě znamením depresivních stavu z nafouklýho břicha, lenosti a špatné nálady Laughing

na netu je spousta zajímavpstí ohledně lunárního kalendáře - třeba kdy je nejvhodnější barvit si vlasy, stříhat je, jít na masáž do sauny-prostě kdy je to nejučinnější
_________________
Sebeláska je jediná láska, která trvá navěky

O. Wilde
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Wed 18.2.2009 14:30    Post subject: Reply with quote

to me zajima Smile
nemas prosim te nejaky ten odkaz, mne google.de vyhazuje nejake polske blbosti Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Wed 18.2.2009 15:29    Post subject: Reply with quote

ten lunární kalendář mě taky zajímá, zkusím vysledovat, jestli to na mě má taky vliv. sledovala jsem to dřív ohledně stříhání vlasů a pemzování nohou (mám strašnej problém s patama :) ), kdy ta kůže a vlasy rychleji doroste.

jinak energie...nejsem schopná učit se do noci, ani si třeba číst; okolo jedenácté už se mi mlží zrak. zato jsem měla šestitýdenní brigádu, kam jsem každý den vstávala ve 4:25, a nějak extrémně víc unavená jsem byla až v pátek okolo deváté večer. Normálně spím tak 6-7 hodin denně, ale pokud dobu zkracuju po půlhodinách, tak si za pár týdnů zvyknu i na 4 hodiny. (zřejmě mám na všechno systém)
piju spíš zelený čaj a maté než kávu.kávu si dám teď už spíš občas a pro chuť. když se učím, tak do sebe leju jeden čaj za druhým, jinak to moc nepřeháním, hlavně když mám čas každý den pořádně cvičit - to mi nějak dodává energii, ale jsem lemra a nesnáším tu počáteční bolest, takže na to většinou kašlu.
usínám někdy na delších přednáškách, to mi pomůže jedině cukr, takže s sebou nosím pomerančový nebo jablečný džus a celý ten litřík do sebe během přednášky naliju.
celkově na mě má hodně vliv jídlo a pohyb, ovládá mě to mnohem líp než ty dva druhy antidepresiv, co jsem vyzkoušela. (tzn. jediné teplé jídlo je polévka nebo bramborová kaše nebo těstoviny se zeleninou, během dne vypít litry kefíru apod.)

vyčerpaná jsem spíš když jsem nemocná a když toho mám hodně do školy, letos jsem i při zkouškovým spala každý den pěkných 7 hodin a stejně jsem po poslední zkoušce strávila téměř týden v posteli a vzhůru jsem vydržela tak 4 hodiny denně, neschopná se i dojít najíst.
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
JÁjenJÁ
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7327
Location: doma :)

PostPosted: Wed 18.2.2009 17:45    Post subject: Reply with quote

http://www.astrosfera.cz/search.php?rsvelikost=sab&rstext=all-phpRS-all&rstema=24

http://www.povidanishvezdami.cz/

http://horoskopy.centrum.cz/lunarni-diar/

tyhle mi doporučila mamka, snad budou vyhovovat Smile
_________________
Sebeláska je jediná láska, která trvá navěky

O. Wilde
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Mon 6.9.2010 15:59    Post subject: Reply with quote

Zkousel jste nekdo guaranu v tabletach? Na tom neni nic skodlivyho ne? Ja potrebuju po skole fungovat, ale prijedu domu a padam na drzku a nejsem schopna niceho...
http://www.docsimon.cz/zbozi/walmark-guarana-30x800mg-tbl
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 3 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms