sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
energie
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Wed 5.11.2008 11:09    Post subject: Reply with quote

Mě spolehlivě o energii obírá stres a nezáživná činnost. Když jsem v pohodě a to, co dělám, mě baví, tak mám energie vždycky dostatek a nepotřebuju žádné životabudiče.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Wed 5.11.2008 11:22    Post subject: Reply with quote

Já jsem bez energie snad furt. Ale těším se až se za týden přestěhuju, to už nebudu jezdit do práce autem (a to neřídím, sedím vzadu a spím vždycky), ale čeká mě jízda busem každý den. Docela se na to těším, protože mě to aspon trochu probere. Jinak mám hroznej problém s ranním vstáváním Rolling Eyes ono i s odpoledním teda Laughing mě přijde, že čím víc spím, tím víc je mi hůř Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Wed 5.11.2008 12:19    Post subject: Reply with quote

Ja to mam teda taky tak, ze kdyz spim vic, nez jsem tak v prumeru zvykla, tak jsem takova malatna a bez energie. Staci mi 6, i min, tak 5-7 je ok, vic uz je moc. A takovyto zdrimuti pres den, to me totalne dorazi, udelala jsem to parkrat na zacatku s malym po uposlechnuti "zarucene dobrych rad" a bylo to hrozny, po zbytek dne jsem byla jak spici panna.

A s tim jidlem to mam taky tak - kdyz vic jim, tak mi to taky bere energii - takze dalsi dobry duvod, proc se neprejidat Mr. Green

A potrebuju celkove aktivitu, nabitej program, necinnost me otupuje a bere energii...
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Wed 5.11.2008 17:33    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Agnes
a Krocan :D


Joined: 23 Apr 2008
Posts: 3464
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Wed 5.11.2008 17:38    Post subject: Reply with quote

tak z přespáním mám stejný problém-pokud spím více než obvykle tak celý den jen ležim a nadávám jak jsem unavená Very Happy

jinak já jím dost málo, ale špatná a málo výživná jídla.spím cca 8-9h denně a nabitá energií jsem pořád. žiju ráda ve fofru, jsem aktivní člověk a tak mi pracovní vytíženost nevadí (agentura, brigády, škola, aukro apod..nevadí mi prostě nával práce)
nejlepší na dobití energie je podle mně ráno ve fitku Smile

kávu piju občas, čaje pořád a energetické nápoje vůbec
_________________

BŮH JE MÝM DRUHÝM PILOTEM
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Wed 5.11.2008 18:00    Post subject: Reply with quote

zjistila jsem, že abych měla energii, musím být hlavně v psychické pohodě. Pak mi dokonce stačí i mnohem míň spánku -> u mě to znamená hlavně nenervovat se a být v klidu. Nejmíň energie mám o zkouškovém, když mám stres ze školy (to neumím odbourat)..
Ale jinak co potřebuji je, abych byla v pohodě a v pohodě jsem tehdy, když dělám to, co mě baví, když se můžu smát a když jsem s lidma, co mám ráda a pak taky na mě působí různá hudba.

Pak mám takový recepty - jednorázovky na energii, ale to je jen třeba na pár hodin, není to na energii jako obecně (jako když se potřebuju učit, tak si dám čokoládu a light colu. Když mám jít na trénink, dám si hodinu a půl před ním kombinaci silného černého a zeleného matté s puehrem nebo guaranu, hodinu před 500mg vit C a půl hodiny před kafe a podobný vychytávky mám, co vím, jak na mě přesně budou působit).
No a občas se trochu vyspat, no..
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Agnes
a Krocan :D


Joined: 23 Apr 2008
Posts: 3464
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Wed 5.11.2008 18:13    Post subject: Reply with quote

spánek je asi hlavní,no...

jinak já mam recept na stavy kdy jste propařili celou noc, prokouřili hafo cigaret, nespali vůbec a druhý den musíte mozkově i fyzicky fungovat. od rána do sebe dostanu litr cocacoly normální (a jinak jí moc nepiju) a pak při únavě doplňuji douškami a přestanu doplňovat až tehdy, kdy vím že budu moci jít spát
_________________

BŮH JE MÝM DRUHÝM PILOTEM
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Wed 5.11.2008 19:29    Post subject: Reply with quote

A zelenej čaj fakt pomáhá? Zrovna ted b ych něco potřebovala, a nevim kde tu energii sebrat
Back to top
View user's profile Send private message  
Agnes
a Krocan :D


Joined: 23 Apr 2008
Posts: 3464
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Wed 5.11.2008 19:29    Post subject: Reply with quote

obecně čaje mají v sobě kofein..myslím že lepší než zelený je černý
_________________

BŮH JE MÝM DRUHÝM PILOTEM
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29919

PostPosted: Wed 5.11.2008 19:52    Post subject: Reply with quote

no ten čaj pomáhá, ale asi jako kafe... energii ti nedodá, jenom tě prostě nakopne, ale pak si to tělo zase někde vybere
nejlepší čaj je ale vietnamský Thai Nguyen, po tom mám záchvaty hyperaktivity Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Cavendish
mňau


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 11180
Location: všude a nikde

PostPosted: Wed 5.11.2008 20:02    Post subject: Reply with quote

poslední dobou snad nemám energii na nic - zvláštní, že to takhle je většinou jen přes týden ve škole Laughing

ne, člověk si řekne, že se ve škole nic nedělá, ale já po pěti přednáškách jedu do knihovny, pak si jedu nakoupit a pak se doplazím na kolej a že bych šla ještě do hospody? to vůbec. Já jsem hotová jako bych skládala uhlí, asi to není normální Embarassed ale poslední asi 3 týdny to takhle pocituju. Třeba ted tu sedím už hodinu po tom co jsem se najedla a prostě nejsem schopná se zvednout a jít si po sobě umejt aspon tu pitomou misku Bicovnik nemluvě o tom, že si ještě musím pročíst ty knížky z knihovny a přečíst dva články na zítra a mě se chce tak spát Brecik Bicovnik Rolling Eyes
_________________
Jednou jsem si v tichu řekl, že my spolu dožijem.
Jedna cesta do posledních tonů requiem.
Láska je proměnlivá, chcem ji pevnou jako kámen.
Dej mi ruku, povedu tě, pak se vystřídáme.
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Thu 6.11.2008 9:50    Post subject: Reply with quote

Mě připadá, že mi nepomáhá ani kafe ani čaj Confused. Prostě vůbec nic. Já si klidně dám kafe a hned můžu jít spát.
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Thu 6.11.2008 9:58    Post subject: Reply with quote

Mě kafe taky nepomáhá na to aby mi dodalo energii Laughing Spíš mi pomáhá probrat se a začít myslet.
Energií mi ale dodává prostě to že vyrazím někam ven nejlíp do přírody na dlouhou procházku, nebo prostě každý den jít ven.

Jinak energetické nápoje a ostatní mi nikdy nepomohlo
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18441

PostPosted: Thu 6.11.2008 10:39    Post subject: Reply with quote

mně pomáhá čokoláda Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13192

PostPosted: Thu 6.11.2008 11:10    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
no ten čaj pomáhá, ale asi jako kafe... energii ti nedodá, jenom tě prostě nakopne, ale pak si to tělo zase někde vybere


právě Sad energii, si myslím, že musí mít člověk svoji..já třeba kafe miluju, mám strašně ráda tu hořkou chut a často si dělám i bezkofeinový..jenže taky ho piju abych vůbec přes den vydržela fungovat, plus zelený čaj, ale ani jedno mi nedělá dobře..cítím se jakoby strašně zvláštně, energii stejně nemám, jen jsem taková nastartovaná a jakoby se mi protáhly, zúžily a napjaly všechny nervy (fakt nevím, jak to líp vyjádřit)-.asi jako kdybych ladila kytaru a ty struny natáhla do nejvyšších tónin..no a já se potom cítim stejně jako ta blbě naladěná kytara..
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 2 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms