sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Stravovani a vyziva
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35483

PostPosted: Sat 18.10.2008 18:09    Post subject: Stravovani a vyziva Reply with quote

Docela me zajima vas nazor a postoj k uvedenym vecem. Je to takovy muj osobni pruzkum, ktery poziju k seminarce. Nemusite odpovidat vylozene jen na ty otazky, ale muzete celkove shrnout jak to mate a volne diskutovat.

1. V posledni dobe jim dietne X zdrave X jako obycejny hrisnik(jim vsechno bez ohledu na zdravost)X jako vegetarian?

2. Jsi ne/spokojena se svym zpusobem stravovani? Proc sis vybrala takovy styl stravovani? Zmenila bys neco?

3. Kolikrat denne jis?

4. Kolik zeleniny a ovoce snis za den?

5. Jak casto jis mlecne vyrobky?

6. Jis uzeniny? A proc?

7. Davas si pri vareni pozor na technologicke upravy? Upravujes jidlo tak, aby si predesla zbytecnym ztratam vitaminu atd.? Tu sedmicku asi trochu rozvedu. Zajima me jestli vite , co se vhazuje do vrouci vody a co do studene. Jestli kdyz hodite maso na panev nebo do hrnce jestli ho nejdriv osmazite rychle po obouch stranach a pak pokracujete v beznym smazeni, duseni, vareni

8. Ktera uprava podle tebe nejvice ,,znehodnocuje" pripravovane jidlo a ktera uprava je podle nejsetrnejsi a nejzdravejsi? (ber ohled na zvyseni energeticke hodnoty, ztrata vitaminu)

9. Jak casto jis smazena jidla?

10. Sledujes slozeni vyrobku? Mas nejakou slozku, ktere se vyhybas a pokud ji urcity vyrobek obsahuje, tak si ho nekoupis/nesnis? Proc?

11. Konzumujes funkcni potraviny ?(kdyby nekdo nevedel co to je)

12. Vis co je vlaknina a k cemu je cloveku? Vis co je jejim zdrojem? Myslis si, ze ji konzumujes dostatek? (prosim konkretni odpovedi ne jen ano - ne)

13. Sledujes u potravin obsah vitaminu a mineralnich latek a nebo jejich dostatecny prisun je ukolem potravinovych doplnku?

14. Beres nejake potravinove doplnky? Jake? Jak casto a jak dlouho?

15. Jak je na tom podle tebe se stravovanim dnesni spolecnost? Pocitujes i v teto oblasti nejake trendy a novinky, co porad nekdo okolo tebe resi?
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Sat 18.10.2008 19:50; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11455

PostPosted: Sat 18.10.2008 18:32    Post subject: Re: Stravovani a vyziva Reply with quote

1. V posledni dobe jim dietne X zdrave X jako obycejny hrisnik(jim vsechno bez ohledu na zdravost)X jako vegetarian?
Snažím se jíst zdravě, ale tak laicky, tak doufám, že se to nemíjí s účinkem. Každopádně když mám chuť dát si něco vyloženě nezdravého, tak to bez výčitek udělám, jen se snažím nedělat to každý den.

2. Jsi ne/spokojena se svym zpusobem stravovani? Proc sis vybrala takovy styl stravovani? Zmenila bys neco?
Jsem docela spokojená. Ani nevím, proč jím tak, jak jím, prostě mám dobrý pocit, když si dám zeleninový salát místo věpřo-knedlo-zela. Asi bych měla jíst víc červeného masa, to mám jednou, maximálně dvakrát do měsíce, i když je to dobrý zdroj železa (mám ho trochu nedostatek).

3. Kolikrat denne jis?
4-5krát, dopolední svačinu vynechávám, když vstávám později.

4. Kolik zeleniny a ovoce snis za den?
Většinou dopoledne jeden kus ovoce, odpoledne kus zeleniny a večer hodně zeleniny.

5. Jak casto jis mlecne vyrobky?
Asi čtyřikrát týdně si dám jogurt, jinak se snažím je nejíst (mám pocit, že mi mléko zhoršuje pleť).

6. Jis uzeniny? A proc?
Jím šunku (asi dvakrát týdně), jednou za uherský rok si dám klobásku. Protože mi chutná a k některým příležitostem se to vyloženě hodí. Smile

7. Davas si pri vareni pozor na technologicke upravy? Upravujes jidlo tak, aby si predesla zbytecnym ztratam vitaminu atd.?
Ztráty vitaminů popravdě moc neřeším, upravuju jídlo podle chuti, ne podle vitaminů.

8. Ktera uprava podle tebe nejvice ,,znehodnocuje" pripravovane jidlo? (zvyseni energeticke hodnoty, ztrata vitaminu)
Smažení.

9. Jak casto jis smazena jidla?
Asi dvakrát týdně mám něco smaženého k obědu.

10. Sledujes slozeni vyrobku? Mas nejakou slozku, ktere se vyhybas a pokud ji urcity vyrobek obsahuje, tak si ho nekoupis/nesnis? Proc?
Sleduju tak povrchně, třeba když si chci koupit protlak, tak se mrknu, kolik je v něm rajčat apod., ale to je tak všechno.

11. Konzumujes funkcni potraviny ?(kdyby nekdo nevedel co to je)
Konzumuju, ale nevěděla jsem, že to má takový název. Smile

12. Vis co je vlaknina a k cemu je cloveku? Vis co je jejim zdrojem? Myslis si, ze ji konzumujes dostatek?
Vím, vím a snažím se mít ji dostatek.

13. Sledujes u potravin obsah vitaminu a mineralnich latek a nebo jejich dostatecny prisun je ukolem potravinovych doplnku?
Vůbec. Embarassed

14. Beres nejake potravinove doplnky? Jake? Jak casto a jak dlouho?
Ne.

15. Jak je na tom podle tebe se stravovanim dnesni spolecnost? Pocitujes i v teto oblasti nejake trendy a novinky, co porad nekdo okolo tebe resi?
Asi nic moc, hádám, že hodně zdravotních problémů pramení ze špatné stravy (nadváha, cukrovka atd.). Trendy a novinky zachytím maximálně tady na boardu, jinak s nikým jídlo neřeším.
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
rohypnol--ka
kytky 3, meta: 1650
kytky 3, meta: 1650


Joined: 27 May 2008
Posts: 1589

PostPosted: Sat 18.10.2008 18:51    Post subject: Re: Stravovani a vyziva Reply with quote

1. V posledni dobe jim dietne X zdrave X jako obycejny hrisnik(jim vsechno bez ohledu na zdravost)X jako vegetarian?
Snažím se jíst zdravě, tzn. dost zeleniny a mléčných výrobků a ne moc sladkostí a sladkého pečiva, ale občas docela "ujedu".

2. Jsi ne/spokojena se svym zpusobem stravovani? Proc sis vybrala takovy styl stravovani? Zmenila bys neco?
Ano, jsem nespokojená s tím jak jím, nemůžu se ubránit večernímu "zobání" u TV, netu, učení Sad To bych chtěla změnit. A taky občas jím "blbosti" na úkor normálního jídla.

3. Kolikrat denne jis?
Snažím se jíst malé porce po 2-3 hodinách, jinak bych padala hlady:-) Musím mít neustálý přísun energie.

4. Kolik zeleniny a ovoce snis za den?
Ovoce moc nejím a když už, tak většinou sušené, ale zeleninu se snažím jíst každý den. Někdy sním jen 2 rajčata a jindy třeba půl kila za den...

5. Jak casto jis mlecne vyrobky?
denně, každý den snídám jogurt a večer si taky dávám jogurt nebo cottage a někdy třeba místo oběda cottage, tvaroh, sýr....


6. Jis uzeniny? A proc?
Moc ne, občas kuřecí šunku.

7. Davas si pri vareni pozor na technologicke upravy? Upravujes jidlo tak, aby si predesla zbytecnym ztratam vitaminu atd.?
Ani ne, doma moc nesmažíme, brambory většinou vaříme ve slupce, ale jinak mě nic jiného nenapadá.

8. Ktera uprava podle tebe nejvice ,,znehodnocuje" pripravovane jidlo? (zvyseni energeticke hodnoty, ztrata vitaminu)
Určitě smažení v trojobale.

9. Jak casto jis smazena jidla?
Těm se vyhýbám, třeba řízek nejím vůbec, ale letos v létě jsem dělala v hospodě, kde byly většinou smažená jídla, neměla jsem moc na výběr a tak jsem tam často jedla krokety, americké brambory a bramboráčky, ale to byla výjimka.

10. Sledujes slozeni vyrobku? Mas nejakou slozku, ktere se vyhybas a pokud ji urcity vyrobek obsahuje, tak si ho nekoupis/nesnis? Proc?
Ano, koukám na kalorie a když si vybírám třeba mezi 2 jogurty vezmu ten, který má méně kcal a taky se u jogurtů dívám, jestli je to opravdu jogurt Laughing A ještě když si kupuju rybí konzervy, tak jen ty ve vlastní šťávě.

11. Konzumujes funkcni potraviny ?(kdyby nekdo nevedel co to je)
vědomě ne, ale kefír si občas koupíma lněné semínko dávám do jogurtu, ale ne kvůli tomu že jsou to fnční potraviny

12. Vis co je vlaknina a k cemu je cloveku? Vis co je jejim zdrojem? Myslis si, ze ji konzumujes dostatek?
Vím co je vláknina, je to nestravitelná složka potravy, je hlavně v zelenině a pomáhá dobrému trávení. Nevím jestli splňuji předepsané množství vlákniny denně, ale je to něco kolem 20-25 gramů ne?

13. Sledujes u potravin obsah vitaminu a mineralnich latek a nebo jejich dostatecny prisun je ukolem potravinovych doplnku?
Tímhle se moc nezabývám, když na mě něco leze, udělám si raději čaj s citronem než umělé céčko, ale beru kombinaci CA-MG-ZN. A jednou za týden si koupím minerálku, třeba Poděbradku nebo Magnesii.

14. Beres nejake potravinove doplnky? Jake? Jak casto a jak dlouho?
Ca-MG-Zn asi tak obden

15. Jak je na tom podle tebe se stravovanim dnesni spolecnost? Pocitujes i v teto oblasti nejake trendy a novinky, co porad nekdo okolo tebe resi
Hm, stravování okolo mě nikdo moc neřeší, každý jí jinak. Jestli myslíš společnost v ČR, tak myslím, že lidé jsou teď informovanějši a mnoho se snaží své stravování zlepšit.
_________________
Sebelítost v nešťastné lásce ja úžasná, fantastický pocit. Jen v tom člověk nesmí zůstat dlouho, to pak sám sebe ničí.


Last edited by rohypnol--ka on Sun 19.10.2008 9:04; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13920

PostPosted: Sat 18.10.2008 19:28    Post subject: Re: Stravovani a vyziva Reply with quote

1. V posledni dobe jim Arrow zdrave

2. Jsi ne/spokojena se svym zpusobem stravovani? Proc sis vybrala takovy styl stravovani? Zmenila bys neco? Arrow Jsem celkem spokojená. Vybrala jsem si to proto, že se mi to zdá "trvale udržitelný", ne jako třeba dieta, kdy tě za měsíc stejně dohoní jojo efekt. Chtěla bych něco změnit, to zase jo, hlavně omezit některý potraviny - polotovary.

3. Kolikrat denne jis? Arrow tak nějak průběžně, když mám hlad

4. Kolik zeleniny a ovoce snis za den? Arrow téměř v každý porci

5. Jak casto jis mlecne vyrobky? Arrow určitě každej den

6. Jis uzeniny? A proc? Arrow ne, protože to prostě nejim a nikdy jsem nejedla, a i kdybych jedla, bála bych se, že v tom stejně moc masa neni, ale spíš tuk a nějaká moučka

7. Davas si pri vareni pozor na technologicke upravy? Upravujes jidlo tak, aby si predesla zbytecnym ztratam vitaminu atd.? Arrow to nevim, většinu potravin upravuju na pánvi nebo pečením

8. Ktera uprava podle tebe nejvice ,,znehodnocuje" pripravovane jidlo? (zvyseni energeticke hodnoty, ztrata vitaminu) Arrow zvýšení energetické hodnoty, to asi bude fritování

9. Jak casto jis smazena jidla? Arrow snažim se nejíst, ale tak jednou za měsíc v noci cestou z kalby při čekání na rozjezd nebo noční autobus si dám u stánku nějakou fritovanou věc v housce nebo hranolky

10. Sledujes slozeni vyrobku? Mas nejakou slozku, ktere se vyhybas a pokud ji urcity vyrobek obsahuje, tak si ho nekoupis/nesnis? Proc? Arrow sleduju, jestli výrobek obsahuje "opravdový" suroviny a ne nějaký "sýr sýrového typu", a skutečně si ho nekoupim, kdyby jeho konzumace pro moje tělo znamenala asi tak to samý, jako sníst umělohmotnou lžičku nebo hrst kukuřičnýho škrobu... ale žádnou neoblíbenou složku nemám

11. Konzumujes funkcni potraviny ?(kdyby nekdo nevedel co to je) Arrow tak podle toho článku je konzumuju, kupuju si kefír nebo jiný kysaný mlíka, lněný semínko přidávám, kam se to zrovna hodí, taky si dělám šmakouna a míchám si müsli z normálních ovesných vloček

12. Vis co je vlaknina a k cemu je cloveku? Vis co je jejim zdrojem? Myslis si, ze ji konzumujes dostatek? (prosim konkretni odpovedi ne jen ano - ne) Arrow myslim, že vim, jsou to nestravitelný části rostlin jako celulóza a lignin, pomáhaj trávení tak, že pomáhají jakoby naplnit střevo a jsou "kostrou" toho, co z člověka pak vyjde ven; jejím zdrojem je ovoce, zelenina, celozrnný pečivo, lněný semínka, oříšky...

13. Sledujes u potravin obsah vitaminu a mineralnich latek a nebo jejich dostatecny prisun je ukolem potravinovych doplnku? Arrow nesleduju a spoléhám na to, že každý čerstvý ovoce a zelenina má všechny vitamíny, i když v různym poměru

14. Beres nejake potravinove doplnky? Jake? Jak casto a jak dlouho? Arrow jenom vitamíny, hlavně v zimě, ale zapomínám je brát

15. Jak je na tom podle tebe se stravovanim dnesni spolecnost? Pocitujes i v teto oblasti nejake trendy a novinky, co porad nekdo okolo tebe resi? Arrow mam pocit, že v dnešní době je trend upozorňovat na kvalitu surovin, ze kterých se jídlo vyrábí, ale ještě nemam pocit, že by to sledovali všichni
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Sat 18.10.2008 19:42    Post subject: Re: Stravovani a vyziva Reply with quote

1. V posledni dobe jim zdrave Alespoň se snažím, ale samozřejmě to sem tam proložím čokoládou apod Smile Mám docela štěstí, že naši jedí hodně zdravě, takže ani nemám šanci jíst jinak. A jsem už tak naučená, že i když jsem sama, nekoupím si nic moc nezdravýho.

2. Jsi ne/spokojena se svym zpusobem stravovani? Proc sis vybrala takovy styl stravovani? Zmenila bys neco?
Spokojená docela jsem, proč jsem si takový styl vybrala, asi proto, že mi vyhovuje, cítím se fajn a dělám něco pro zdravý. Jestli bych něco změnila - asi bych ještě víc omezila příjem sladkýho Smile

3. Kolikrat denne jis?
5x, většinou. Snídaně, oběd, večeře a obvykle mezi obědem a večeří mám dvě svačiny, dopoledne moc nejím, protože snídám tak v 9 a snídani nešidím, takže do 12 hlad nemám.

4. Kolik zeleniny a ovoce snis za den?
Tak na jaře a v létě strašně moc, v zimě, kdy nejím tolik salátů denně pár rajčat, hodně hroznovýho vína, jablko a občas i víc - právě když dělám salát.

5. Jak casto jis mlecne vyrobky?
jogurty moc nejím, tak 1 bílý s mussli za týden, ale docela často piju Activii s vlákninou, to mám ráda. A jinak obden k snídani mám misku mlíka s mussli, to miluju.

6. Jis uzeniny? A proc?
Mám je ráda, ale moc je nejím, protože to zkrátka není zdravý a radši si dám něco jinýho. Pokud nepočítám uzeninu na pizze (kde ji miluju), tak jím tak 2x za měsíc pršut. Jinak nic, salámy mi moc nechutnají, klobásu (čabajku) si nekupuju, ale když ji jí někdo v okolí, musím mu kus ukousnout Laughing A normální šunku používám jen ojediněle při vaření.

7. Davas si pri vareni pozor na technologicke upravy? Upravujes jidlo tak, aby si predesla zbytecnym ztratam vitaminu atd.?
Nedávám, tohle nějak neřeším.

8. Ktera uprava podle tebe nejvice ,,znehodnocuje" pripravovane jidlo? (zvyseni energeticke hodnoty, ztrata vitaminu)
Asi smažení

9. Jak casto jis smazena jidla?
1x týdně

10. Sledujes slozeni vyrobku? Mas nejakou slozku, ktere se vyhybas a pokud ji urcity vyrobek obsahuje, tak si ho nekoupis/nesnis? Proc?
Nesleduju, jen koukám, jestli to má snížený obsah tuku.

11. Konzumujes funkcni potraviny ?(kdyby nekdo nevedel co to je)
Nebýt odkazu, tak ani nevím, že se to tak jmenuje Smile Konzumuju.

12. Vis co je vlaknina a k cemu je cloveku? Vis co je jejim zdrojem? Myslis si, ze ji konzumujes dostatek?
Vím a myslím že jí konzumuju dost

13. Sledujes u potravin obsah vitaminu a mineralnich latek a nebo jejich dostatecny prisun je ukolem potravinovych doplnku?
Ne

14. Beres nejake potravinove doplnky? Jake? Jak casto a jak dlouho?
Neberu

15. Jak je na tom podle tebe se stravovanim dnesni spolecnost? Pocitujes i v teto oblasti nejake trendy a novinky, co porad nekdo okolo tebe resi?
Trendy a novinky v této oblasti nějak moc neřeším, není ani s kým a není chuť.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35483

PostPosted: Sat 18.10.2008 19:49    Post subject: Reply with quote

Tu sedmicku asi trochu rozvedu. Zajima me jestli vite , co se vhazuje do vrouci vody a co do studene. Jestli kdyz hodite maso na panev nebo do hrnce jestli ho nejdriv osmazite rychle po obouch stranach a pak pokracujete v beznym smazeni, duseni, vareni
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Sat 18.10.2008 19:50    Post subject: Re: Stravovani a vyziva Reply with quote

...


Last edited by pam on Sat 27.6.2009 22:11; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Sat 18.10.2008 20:26    Post subject: Reply with quote

1. V posledni dobe jim dietne X zdrave X jako obycejny hrisnik(jim vsechno bez ohledu na zdravost)X jako vegetarian? jím jako neobyčejný hříšník - špatně. nikdy jsem nebyla moc na zdravou stravu, jedla jsem všechno a mohla jsem si to dovolit...teď hlavně nemám čas na pořádné a pravidelné jídlo natož si něco sama vařit

2. Jsi ne/spokojena se svym zpusobem stravovani? Proc sis vybrala takovy styl stravovani? Zmenila bys neco? ojoooj...nespokojená. v podstatě jsem si to nevybrala, je to dané tím, že málo spím, vstávám tak tak, nestíhám v klidu snídat a když už, tak do sebe něco naházím tak že je mi pak trochu zle, oběd většinou ve škole polívka a večeře jak kdy...někdy se mi stane že zjistím že jsem třeba 6 hodin nic nejedla...jím nezdravé věci (bagety), a hlavně nepravidelně. změnila bych to od základů, mám předsevzetí prostě si najít ten čas a ráno posnídat, vzít si sebou na dopoledne něco na svačinu (kupování v bufetu se dost prodraží), s obědem nic neudělám ale aspoň večeře...)

3. Kolikrat denne jis? jak kdy, fakt se to nedá odhadnout

4. Kolik zeleniny a ovoce snis za den? Embarassed Embarassed Embarassed ale jo, na čtvrtek si do práce dělám vždycky těstovinový salát se zeleninou

5. Jak casto jis mlecne vyrobky? docela často-mlíko nebo i jogurtové mlíka, sýry...v podstatě každý den

6. Jis uzeniny? A proc? ne...nebo jako ne že bych od základů byla proti, ale než bych si koupila salám, koupím si radši sýr...nějak to nepotřebuju

7. Davas si pri vareni pozor na technologicke upravy? Upravujes jidlo tak, aby si predesla zbytecnym ztratam vitaminu atd.? Tu sedmicku asi trochu rozvedu. Zajima me jestli vite , co se vhazuje do vrouci vody a co do studene. Jestli kdyz hodite maso na panev nebo do hrnce jestli ho nejdriv osmazite rychle po obouch stranach a pak pokracujete v beznym smazeni, duseni, vareni vůbec...i když maso teda dávám do rozpálené pánve, protože tak neztratí šťávu

8. Ktera uprava podle tebe nejvice ,,znehodnocuje" pripravovane jidlo a ktera uprava je podle nejsetrnejsi a nejzdravejsi? (ber ohled na zvyseni energeticke hodnoty, ztrata vitaminu) nejnezdravější je asi smažení, nejzdravější vaření v páře?

9. Jak casto jis smazena jidla? nevyhledávám, ale nevyhýbám se tomu. přes týden vůbec, to bych si musela něco usmažit, a přes víkend jím to co je doma a my moc na smažené nejsme

10. Sledujes slozeni vyrobku? Mas nejakou slozku, ktere se vyhybas a pokud ji urcity vyrobek obsahuje, tak si ho nekoupis/nesnis? Proc? ne

11. Konzumujes funkcni potraviny ?(kdyby nekdo nevedel co to je) účelově ne, ale ano...jen jsem nevěděla co to je =)

12. Vis co je vlaknina a k cemu je cloveku? Vis co je jejim zdrojem? Myslis si, ze ji konzumujes dostatek? (prosim konkretni odpovedi ne jen ano - ne) vím že je to nestravitelná složka potravy dobrá pro střeva a imunitu a spoustu věcí a že je jí hodně v zelenině a vločkách a podobně. určitě nekonzumuju dostatek.

13. Sledujes u potravin obsah vitaminu a mineralnich latek a nebo jejich dostatecny prisun je ukolem potravinovych doplnku? nesleduju

14. Beres nejake potravinove doplnky? Jake? Jak casto a jak dlouho? beru magnesium, pokaždé když mě začnou brát křeče do noh nebo se začnu v noci hodně potit

15. Jak je na tom podle tebe se stravovanim dnesni spolecnost? Pocitujes i v teto oblasti nejake trendy a novinky, co porad nekdo okolo tebe resi? pociťuju hlavně tady na boardu, že jsem se svým stravováním úplný zaostalec, a stydím se za to. chci to ale změnit. nikdy nebudu ten typ co hlídá každou kalorii nebo každé éčko, nebo co si za žádnou cenu nedá smažené brambůrky a čokoládu. myslím, že mám přehled o tom jak jíst zdravě, jenže jsem na to kašlala, ale to se fakt musí změnit. jinak necítím žádné globální trendy, myslím že obecně se teď společnost hodně obrací ke zdravé stravě, ale v mém okolí jsou lidi kteří jí normálně, lidi co nejí, lidi co jí u McDonalda i lidi co jí bio, takže neřeším...
Back to top
View user's profile Send private message  
Aquamarin
kytky 2, meta: 400
kytky 2, meta: 400


Joined: 05 Nov 2007
Posts: 362

PostPosted: Sat 18.10.2008 20:34    Post subject: Reply with quote

1. V posledni dobe jim dietne, vegetarián nejsem

2. Jsi ne/spokojena se svym zpusobem stravovani? Proc sis vybrala takovy styl stravovani? Zmenila bys neco?
Teď jsem spokojená. Vybrala jsem si to pro to že chci zhubnout. Změnila bych akorát jíst častěji někdy nestíhám jíst 5x denně

3. Kolikrat denne jis? 4x nekdy 5 x

4. Kolik zeleniny a ovoce snis za den? Ovoce tak jedno dva kousky, zeleninu tak jednu(kromě salátu tam ji je víc)

5. Jak casto jis mlecne vyrobky? denně

6. Jis uzeniny? A proc? jím ale ne každý den, většinou párek v rohlíku.

7. Davas si pri vareni pozor na technologicke upravy? Upravujes jidlo tak, aby si predesla zbytecnym ztratam vitaminu atd.?
No nevim spíš to moc neumim, ale maso vždycky nejdřív rychle osmahnu a pak dusím dokud nezměnkne. Často ale peču rovnou v troubě.Taky to neni nejideálnější, ale nemůžu jíst to co mi nechutná

8. Ktera uprava podle tebe nejvice ,,znehodnocuje" pripravovane jidlo a ktera uprava je podle nejsetrnejsi a nejzdravejsi? (ber ohled na zvyseni energeticke hodnoty, ztrata vitaminu) smažení

9. Jak casto jis smazena jidla? 1xtýdně

10. Sledujes slozeni vyrobku? Mas nejakou slozku, ktere se vyhybas a pokud ji urcity vyrobek obsahuje, tak si ho nekoupis/nesnis? Proc?
vyhýbám se např. jogurtům a sýrům když mají moc tuku. A jinak se samozřejmě vyhýbám sladkostem, kvůli cukru a tuku.

12. Vis co je vlaknina a k cemu je cloveku? Vis co je jejim zdrojem? Myslis si, ze ji konzumujes dostatek? Vláknina je v banánech, semínkách, zelenině, je výborná na trávení. Ano jim ji často.

13. Sledujes u potravin obsah vitaminu a mineralnich latek a nebo jejich dostatecny prisun je ukolem potravinovych doplnku? moc to nesleduju (vitaminy) abych si něco vypočítávala to ne.

14. Beres nejake potravinove doplnky? Jake? Jak casto a jak dlouho?
Teď beru jen vitamin C abych nechytla chřipku jelikož na ně trpím.


15. Jak je na tom podle tebe se stravovanim dnesni spolecnost? Pocitujes i v teto oblasti nejake trendy a novinky, co porad nekdo okolo tebe resi?
Mě přijde že jsou takové dva tábory(mluvím o mladých lidí). Ti první to řeší až moc, nejí nic sladkého, tučného, smaženého, žádný fast food. Druhá skupina to zase vůbec neřeší a ke svačině si koupí 4 koblihy, k obědu si zajdou do Mekáče takže si myslím, že se nejí moc dobře,ale záleží na lidech.
_________________
Tohle přežiješ, musíš!
Back to top
View user's profile Send private message  
Bea
kytky 1, meta: 300
kytky 1, meta: 300


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 254

PostPosted: Sat 18.10.2008 22:54    Post subject: Re: Stravovani a vyziva Reply with quote

1. V posledni dobe jim: na co mam chut ale aj tak moje chutove bunky viac inklinuju k zdravsim jedlam Smile
2. Jsi ne/spokojena se svym zpusobem stravovani? Proc sis vybrala takovy styl stravovani? Zmenila bys neco? v poslednom case by to chcelo asi viac pravidelnosti ale inak som spokojna

3. Kolikrat denne jis? 3-5

4. Kolik zeleniny a ovoce snis za den? ako kedy ale dajme tomu ze min.polovica prijmu je ovocie a zelenina

5. Jak casto jis mlecne vyrobky? denne

6. Jis uzeniny? A proc? minimálne

7. Davas si pri vareni pozor na technologicke upravy? Upravujes jidlo tak, aby si predesla zbytecnym ztratam vitaminu atd.? takmer vôbec to neriešim

8. Ktera uprava podle tebe nejvice ,,znehodnocuje" pripravovane jidlo a ktera uprava je podle nejsetrnejsi a nejzdravejsi? (ber ohled na zvyseni energeticke hodnoty, ztrata vitaminu) (-)vyprážanie (+)na pare

9. Jak casto jis smazena jidla? takmer nikdy nechutí mi to

10. Sledujes slozeni vyrobku? Mas nejakou slozku, ktere se vyhybas a pokud ji urcity vyrobek obsahuje, tak si ho nekoupis/nesnis? Proc? snažím sa vyberať kvalitnejšie a hodnotnejšie veci ale pokiaľ mám na niečo konkretne naozaj chuť tak sa tomu nebránim a jednoducho si to doprajem

11. Konzumujes funkcni potraviny ?(kdyby nekdo nevedel co to je)neviem čo to je ale momentalne sa mi to ani nechce čítaťSmile

12. Vis co je vlaknina a k cemu je cloveku? Vis co je jejim zdrojem? Myslis si, ze ji konzumujes dostatek? nestráviteľná zložka, obsahujú ju napr. obilniny, zelenina... o vlákninu núdzu nemámSmile

13. Sledujes u potravin obsah vitaminu a mineralnich latek a nebo jejich dostatecny prisun je ukolem potravinovych doplnku? mám o tom prehlad ale žeby som to nejak sledovala nemôžem povedať

14. Beres nejake potravinove doplnky? Jake? Jak casto a jak dlouho? beriem, máme toho doma fúru, ale beriem ich kedy ma napadne:)

15. Jak je na tom podle tebe se stravovanim dnesni spolecnost? Pocitujes i v teto oblasti nejake trendy a novinky, co porad nekdo okolo tebe resi? Tak myslím si, že oproti staršej generácii sme dosť v zdravotnom štýle života postúpili, začalo sa brať viac navedomie, viac omielať, neiekdy to vidím tak akoby sa stalo zdravé stravovanie trendom. Keď vynechám módnu éru fastfoodov ktoré teraz tiež už striedajú zdravšie varianty a odsuniem nabok čínske výrobky ala toxic tak sme na tom celkovo slušne..ale tak vždy je čo zlepšovať Wink
_________________
Nemrač se, že nemáš nic. Máš úsměv, s tím zvládneš víc
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13920

PostPosted: Sat 18.10.2008 23:10    Post subject: Reply with quote

Theresa wrote:
Tu sedmicku asi trochu rozvedu. Zajima me jestli vite , co se vhazuje do vrouci vody a co do studene. Jestli kdyz hodite maso na panev nebo do hrnce jestli ho nejdriv osmazite rychle po obouch stranach a pak pokracujete v beznym smazeni, duseni, vareni

jo, tohle celkem vim
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11455

PostPosted: Sun 19.10.2008 8:12    Post subject: Reply with quote

Mykéna wrote:
Theresa wrote:
Tu sedmicku asi trochu rozvedu. Zajima me jestli vite , co se vhazuje do vrouci vody a co do studene. Jestli kdyz hodite maso na panev nebo do hrnce jestli ho nejdriv osmazite rychle po obouch stranach a pak pokracujete v beznym smazeni, duseni, vareni

jo, tohle celkem vim

Já vůbec, jak by to teda mělo být? Smile
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16125
Location: up in the sky

PostPosted: Sun 19.10.2008 8:42    Post subject: Reply with quote

1. V posledni dobe jim jako obycejny hrisnik

2. Jsi ne/spokojena se svym zpusobem stravovani? Proc sis vybrala takovy styl stravovani? Zmenila bys neco? Nejsem spokojená, protože v poslední době jím jako hříšný hříšník, byly doby, kdy jsem se fakt držela a třeba po páté nesnědla ani sousto, ale teď přijdu třeba domů v devět a o půl desáté jím ještě večeři a pak to má nějak vypadat, že Rolling Eyes A taky když ve škole nestíhám pořádné jídlo, tak si koupím něco nezdravého, protože vlastně nevím, jak se najíst zdravě a rychle Confused (kde?)

3. Kolikrat denne jis?Mno tak snídaně je základ, dopoledne si někdy něco někde uzobnu, oběd, nějaká svačinka odpoledne většinou není, pak je něco jako večeře a pak žeru u televize Embarassed bake rolls, čokoláda apod. Pisknik

4. Kolik zeleniny a ovoce snis za den?někdy si dám třeba k obědu zeleninový talíř, nebo si po večeři nakrájím ještě jabko, ale řekla bych, že víc než jednou denně jím zeleninu jen zřídka

5. Jak casto jis mlecne vyrobky? teď jsem si dost navykla na snídani si dávat mléčnou rýži, stávám se na ním závislákem, takže v denně. Navíc miluju sýry (Madeland Dogeyes )

6. Jis uzeniny? A proc? Ano jím, protože mi chutnají Mr. Green

7. Davas si pri vareni pozor na technologicke upravy? Upravujes jidlo tak, aby si predesla zbytecnym ztratam vitaminu atd.?Zajima me jestli vite , co se vhazuje do vrouci vody a co do studene. Jestli kdyz hodite maso na panev nebo do hrnce jestli ho nejdriv osmazite rychle po obouch stranach a pak pokracujete v beznym smazeni, duseni, vareni. Asi nevím, jak by se to přesně mělo dělat, ale instinktivně to vžycky osmahnu narychlo z obou stran a pak pokračuju. Je to dobře? Question

8. Ktera uprava podle tebe nejvice ,,znehodnocuje" pripravovane jidlo a ktera uprava je podle nejsetrnejsi a nejzdravejsi? (ber ohled na zvyseni energeticke hodnoty, ztrata vitaminu). Smažení nejhorší? Nejlepší asi zelenina za syrova, že Laughing jinak asi příprava v páře?

9. Jak casto jis smazena jidla? Moc ne. Tak max. 5x do měsíce něco - řízek, nebo hranolky, nebo smažený květák apod.

10. Sledujes slozeni vyrobku? Mas nejakou slozku, ktere se vyhybas a pokud ji urcity vyrobek obsahuje, tak si ho nekoupis/nesnis? Proc? Když mě to chytne, tak se semtam mrknu na energetickou hodnotu

11. Konzumujes funkcni potraviny ?(kdyby nekdo nevedel co to je) ano

12. Vis co je vlaknina a k cemu je cloveku? Vis co je jejim zdrojem? Myslis si, ze ji konzumujes dostatek? (prosim konkretni odpovedi ne jen ano - ne) Vláknina podle mě podporuje a zlepšuje trávení, je dobrá na střeva apod. Obsahuje jí např. šlupka od jabka, nějaké zrní, ne? Myslik já myslím, že jí asi dostatek nemám

13. Sledujes u potravin obsah vitaminu a mineralnich latek a nebo jejich dostatecny prisun je ukolem potravinovych doplnku? Nesleduju to Embarassed

14. Beres nejake potravinove doplnky? Jake? Jak casto a jak dlouho? Brala jsem před cvičení tabletku na spalování tuků, patří to sem? Ale pak jsem nějak nestíhala cvičit, tak jsem to dlouho nebrala...

15. Jak je na tom podle tebe se stravovanim dnesni spolecnost? Pocitujes i v teto oblasti nejake trendy a novinky, co porad nekdo okolo tebe resi?
Stravuje se buďto málo (narážím na nesmyslné diety už tak vychrtlých holek), nebo špatně (tady narážka na děti požírající hambáče). A biopotraviny jsou trendy, to už tu někdo psal.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Iv15
bikerka


Joined: 15 Jan 2008
Posts: 271
Location: where I want

PostPosted: Sun 19.10.2008 15:17    Post subject: Reply with quote

1. V posledni dobe jim: snažím se zdravě, až na občasné úlety i dietně

2. Jsi ne/spokojena se svym zpusobem stravovani? Proc sis vybrala takovy styl stravovani? Zmenila bys neco? Jsem celkem spokojená, ale ráda bych omezila takové to "zobání" ,hlavně večer

3. Kolikrat denne jis?Ráno snídaně, dopoledne většinou ovoce nebo mléčný výrobek, v poledne oběd, odpolední svačina jogurt, tvaroh nebo něco podobného a k tomu pečivo, večeře a pak většinou ještě jablko nebo něco podobného

4. Kolik zeleniny a ovoce snis za den?Většinou trochu zeleniny v poledne a večer většinou miska zeleninového salátu, ovoce 1x až 2x denně

5. Jak casto jis mlecne vyrobky? 1x nebo 2x denně, bílé jogurty,tvarohy nebo jogurtové nápoje

6. Jis uzeniny? A proc? Snažím se je nejíst, jím jenom šunku

7. Davas si pri vareni pozor na technologicke upravy? Upravujes jidlo tak, aby si predesla zbytecnym ztratam vitaminu atd.?Zajima me jestli vite , co se vhazuje do vrouci vody a co do studene. Jestli kdyz hodite maso na panev nebo do hrnce jestli ho nejdriv osmazite rychle po obouch stranach a pak pokracujete v beznym smazeni, duseni, vareni. Tomuhle příliš nerozumím, snažím se upravovat na minimu tuku a třeba když chci vývar tak do studené vody a když se má maso rychle zatáhnout, tak do vroucí

8. Ktera uprava podle tebe nejvice ,,znehodnocuje" pripravovane jidlo a ktera uprava je podle nejsetrnejsi a nejzdravejsi? (ber ohled na zvyseni energeticke hodnoty, ztrata vitaminu). Smažení a nejlepší asi v páře

9. Jak casto jis smazena jidla? Skoro vůbec, pouze pokud není vyhnutí

10. Sledujes slozeni vyrobku? Mas nejakou slozku, ktere se vyhybas a pokud ji urcity vyrobek obsahuje, tak si ho nekoupis/nesnis? Proc? Snažím se sledovat obsah tuků jinak nic

11. Konzumujes funkcni potraviny ?(kdyby nekdo nevedel co to je) ano

12. Vis co je vlaknina a k cemu je cloveku? Vis co je jejim zdrojem? Myslis si, ze ji konzumujes dostatek? (prosim konkretni odpovedi ne jen ano - ne) Vláknina zlepšuje práci střev. Zdrojem je celozrnné pečivo, zelenina, ovoce. Myslím, že jí mám dostatek

13. Sledujes u potravin obsah vitaminu a mineralnich latek a nebo jejich dostatecny prisun je ukolem potravinovych doplnku? Nesleduju i když bych asi jako sportovec měla

14. Beres nejake potravinove doplnky? Jake? Jak casto a jak dlouho? Laktobacily, každý den 1 tabletu

15. Jak je na tom podle tebe se stravovanim dnesni spolecnost? Pocitujes i v teto oblasti nejake trendy a novinky, co porad nekdo okolo tebe resi?
Příjde mi, že se najednou všichni zbláznili do biopotravin, ale všichni by je jenom kupovali a nikdo si neuvědomuje, že si je může třeba vypěstovat sám na zahrádce. Jinak obecně si myslím, že stravování se lidí se zlepšilo, teda hlavně u žen.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
missE
let's go


Joined: 26 Jun 2007
Posts: 464

PostPosted: Sun 19.10.2008 15:31    Post subject: Reply with quote

1. V posledni dobe jim: jako obyčejný hříšník, ale to jen z praktických důvodů Smile

2. Jsi ne/spokojena se svym zpusobem stravovani? Proc sis vybrala takovy styl stravovani? Zmenila bys neco? Zatím jsem spokojená, ale změnila bych svou vybíravost v jídle

3. Kolikrat denne jis?cca 6x za den

4. Kolik zeleniny a ovoce snis za den?Moc ne, jestli vůbec...

5. Jak casto jis mlecne vyrobky? snažím se, co nejvíce

6. Jis uzeniny? A proc? taky co nejvíce

7. Davas si pri vareni pozor na technologicke upravy? Upravujes jidlo tak, aby si predesla zbytecnym ztratam vitaminu atd.?Zajima me jestli vite , co se vhazuje do vrouci vody a co do studene. Jestli kdyz hodite maso na panev nebo do hrnce jestli ho nejdriv osmazite rychle po obouch stranach a pak pokracujete v beznym smazeni, duseni, vareni. No upřímně, ani moc ne, jen dbám na to, aby to bylo, co nejtučnější...

8. Ktera uprava podle tebe nejvice ,,znehodnocuje" pripravovane jidlo a ktera uprava je podle nejsetrnejsi a nejzdravejsi? (ber ohled na zvyseni energeticke hodnoty, ztrata vitaminu). za největší zlo považuji asi smažení a dušení...

9. Jak casto jis smazena jidla? Tak normálně....ale asi dost no

10. Sledujes slozeni vyrobku? Mas nejakou slozku, ktere se vyhybas a pokud ji urcity vyrobek obsahuje, tak si ho nekoupis/nesnis? Proc?
sleduju energetickou hodnotu...čím více, tím lépe
11. Konzumujes funkcni potraviny ?(kdyby nekdo nevedel co to je) ano

12. Vis co je vlaknina a k cemu je cloveku? Vis co je jejim zdrojem? Myslis si, ze ji konzumujes dostatek? (prosim konkretni odpovedi ne jen ano - ne) Nevím, co všechno upravuje...ale má vliv na kosti, střeva, žaludek apod. a netuším, kolik jí v sobě mám já...

13. Sledujes u potravin obsah vitaminu a mineralnich latek a nebo jejich dostatecny prisun je ukolem potravinovych doplnku? Nesleduju

14. Beres nejake potravinove doplnky? Jake? Jak casto a jak dlouho?
beru jich několik, nevím, jak se některé píšou, tak to nebudu vypisovat...ale je tam i centrum a B12. Většinu beru 1x denně, něco 2x denně Very Happy

15. Jak je na tom podle tebe se stravovanim dnesni spolecnost? Pocitujes i v teto oblasti nejake trendy a novinky, co porad nekdo okolo tebe resi?
Řeší se ted dost bio, ale jinak se mi nezdají nějaké zvláštní změny.
_________________
krása tkví v oku pozorovatele
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms