sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Lezení
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Sport
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sun 2.11.2008 0:37    Post subject: Reply with quote

Geike a nechceš zkusit ty závody v Prachovkách s někým taky? Dala bych ti vědět, kdy to bude, až to budu vědět Smile Je to ve dvojicích a je to nějak vždycky když mají ty Prachovky nějaké výročí či co.
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Sun 2.11.2008 9:55    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Sun 2.11.2008 12:12    Post subject: Reply with quote

teda Mo, ty jedeš Very Happy jsi fakt dobrá..já jsem teda lezec v plenkách Laughing, ale ve středu jdeme asi na stěnu, tak se už ted těším Smile
_________________
Zmáknu to!
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sun 2.11.2008 12:59    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Bye


Last edited by Mo Cuishle on Sun 10.1.2010 2:33; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Sun 2.11.2008 13:44    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sun 2.11.2008 14:07    Post subject: Reply with quote

to musí být zážitek.. akorát já strašně nemám ráda zimu, takže ledovce ani nic takového asi nebude na mě. I když kdo ví... nikdy neříkej nikdy (jak jsem se už hodněmockrát přesvědčila.. to, že budu lézt by mě taky nikdy nenapadlo Laughing já.. já, která nevylezla ani ve škole o TV na kladinu, jak se bála výšek.. )
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29878

PostPosted: Sun 2.11.2008 19:29    Post subject: Reply with quote

to je dobrý, jak se tu to téma rozjelo a já zrovna dneska celý den přemýšlela nad tím, že úplně nutně musím jít na stěnu Laughing Fakt se potřebuju nějak fyzicky vybít.

A s těma ledovcema... mě to taky nikdy nelákalo, ale nakonec je to fakt super. Když teda není úplně všude špinavý, ale je vidět jak je ten led namodralý a nazelenalý, to je krása Love A taky dost vzrůšo, když člověk nemá mačky a snaží se udržet na nohou Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Fri 7.11.2008 21:12    Post subject: Reply with quote

Tak z mého lezení přes týden nic nebylo Sad, příteli dali dvanáctku, tak jsme se vůbec nepotkali a když jsme měli čas, bylo uplně plno...nicméně příští týden jdu určitě Very Happy a zítra možná taky, tak se těším..a doufám, že půjdem..

no jo 3x týdně, to by se lezlo, ale na to fakt nemám čas...jsem ráda, že si do budoucna urvu jeden, dva dny Confused
_________________
Zmáknu to!
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sun 9.11.2008 10:34    Post subject: Reply with quote

sl megi: no, já taky chodím tak 1-2x. Ale když jsem byla ten jeden týden asi 4x, tak to bylo fakt super! To už bylo znát.

Jinak mám dotaz..
Jako při lezení nemám s ničím (krom strachu Laughing ) problémy jako co se fyzičky týká, jediný co prostě nezvládá je předloktí + prsty. Kolikrát když třeba lezeme nějak hodně, tak se i bojím, abych nedostala z toho zánět šlach, protože to fakt bolí někdy strašně a končím trénink v podstatě hlavně proto, protože už se neudržím ani prostě ... ani prd prostě neudržím.
Nemáte nějakej fígl, co dělat, aby to tak ukrutně nebolelo? Nebo prostě musím pořkat časem, až mi předloktí a zápěstí zesílí? A co s prstama? Já se snažím v průběhu cesty pořád ty ruce vyklepávat, ale dost často se mi stane, že třeba ve 3/4 cesty se zaseknu a teď jsem třeba nějak nepohodlně a jsem tam strašně dlouho, než vymyslím, jak dál a totálně si ty ruce odvařím Confused

Já pořád nějak lezu blbě technicky. Sice lezu už relativně obtížnější cesty (6tky), ale kdybych neměla sílu co mám, tak je nikdy nevylezu. Včera jak jsme právě byli na stěně, tak tam byly dvě holky, které lezly asi už hodně dlouho, protože lezly fakt pěkně. Ale lezly ty stejné cesty jako já.. víc prostě nezvládly silově.. no, já je lezla taky, ale vůbec ne technicky a prostě jsem to vyrvala silou.. cítím, že až fakt zlepším tu techniku, tak polezu tyhle cesty úplně s klidem.. akorát kdy to bude?
-> otázka č. 2: Myslíte si, že je lepší trénovat stejné trasy nebo jít pokaždé jinou cestu?
Já osobně si myslím, že asi je dobrý spíš zkoušet dokola stejné trasy.. doteď jsem pokaždé jezdila jiné, ani jednu jsem nešla dvakrát.. ale včera poprvé jsem si dala několik tras, které jsem už lezla a lezla jsem je teď mnohem líp, vc technicky, víc v pohodě. Ale nevím, co je lepší. Co myslíte vy?
A myslíte, že je lepší lézt v pohodě lehké cesty nebo zkoušet těžší?
Já se to snažím většinou kombinovat. Jako první cestu si dám něco lehčího, druhou cestu těžší, pak další dvě zkouším něco úplně těžkýho a pak většinou nemůžu a zas ty poslední dvě dám něco takovýho středního.

Kolik cest vylezete za trénink? Já tak okolo 5-6ti cest (a cesty jsou vysoko 15m) a jsem vyřízená. Ale myslím, že prostě až se naučím lézt trochu víc technicky, trochu budu umět šetřit energii a hlavně se zlepším v rovnováze (s tím mám možná největší problém.. někde visím a potřebuju někam dohmátnout třeba úplně na stranu nebo prostě nějak blbě a mám problém, abych nespadla, protože ještě nedokážu pořádně to tělo vyvažovat, i když už je to malinko lepší než na začátku), tak zvládnu i víc.
Tu rovnováhu si někdy zkouším trénovat i třeba ve fitku na žebřinách (různě přenášet rovnováhu, držet to na nohou a tak), ale prostě to nějak nejde.. asi to chce prostě zkoušet pořád a jednou to půjde.
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29878

PostPosted: Sun 9.11.2008 12:15    Post subject: Reply with quote

Mo, já nejsem zrovna odborník, ani sama netrénuju, ale jako četla jsem nějaký chytrý knížky Mr. Green
Na ty prsty a předloktí, to je prostě blbý, protože to člověk kromě lezení skoro nepoužívá, tak to holt bolí. Ale jako trochu trénovat to jde visením Laughing Když jsem byla malá, tak jsme na táboře vždycky měli olympiádu a jedna disciplína byla visení na čas, prostě se člověk pověsil za ruce na tyč a musel co nejdýl vydržet. To bylo jediný, co jsem vždycky vyhrála (a ještě brtníka - visení na stromě za nohy a šplh po laně ) Laughing. No ale právě to zlepšuje výdrž, že se pak dýl udržíš na chytech.

A určitě je lepší ze začátku se rozehřát na lehkých cestách a pak jít na těžší. Jestli zkoušet pořád ty samý, nebo střídat, to nevím, ale možná je lepší střídat. A ty lezeš jen na stěně nebo i boulder? Na zlepšení techniky je boulder určitě nejlepší.

Ale jako já jsem fakt lama, nemám žádný ambice a netrénuju, jenom mě prostě odmalička baví lezení, výšek se vůbec nebojím a nějak mi to přirozeně jde, ale zase vůbec nemám sílu, takže na tom končím Laughing A teď už ani nejsem tak lehká, dřív jsem se vytáhla všude, ne že bych měla tak silný ruce, ale neměla jsem žádný zadek Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sun 9.11.2008 12:29    Post subject: Reply with quote

Tak visení jsem nezkoušela, asi začnu trénovat Smile Dělám akorát shyby (prakticky 2x týdně a kolikrát si jdu jen tak vyzkoušet zashybovat si, jestli to jde) + jsem začala jezdit mrtvé tahy bez trhaček. Vyzkouším teda ještě visení.

Boulder nedělám vůbec. Jak nejsem jištěná, tak i když to jsou 2 metry, tak mě nikdo nikam nedostane.. leda bych lezla se sedákem Laughing .. to se cítím totiž tak nějak bezpečnějc Laughing To já právě strach z výšek a z pádu mám strašný. jako je to už asi tak 100x lepší, ale stejně.. kolikrát se nedokážu uvolnit a lezu pak jak kokot - všechno to vydřu silou a co nejde silou jde ještě větší silou Laughing . Ale už se tak nebojím, tak už tohle dělám jen v nějakých blbých úsecích, když se bojím.

Jinak já taky zas nějaký ambice v lezení nemám.. akorát jsem strašně soutěžvý typ a musím ve všem být nejlepší Embarassed tkže já se třeba sedřu, týden se pak nemůžu hýbat (v lepším případě) nebo skončím s nějakým úrazem v nemocnici (v horším případě) , ale prostě musím vždycky vyhrát... no a hrozně mě čílí, když nejlepší nejsem (případně když jsem třebas už něco vylezla a najednou cítím, že jsem se zhoršila, tak to fakt hodně hodně špatně nesu Embarassed ).. a jak člověk netrénuje, tak to tak nejde, proto chci chodit lézt co nejvíc, abych se rychle dostala na nějakou úroveŇ a pak si to už budu jen třeba udržovat Smile TeĎ vlastně lezu tak měsíc a už pomalu doháním Pavlíka, co leze 2 roky a na stěně už rozhodně nejsem nejhorší, lezu už celkem průměrně jako ostatní (co teda ale lezou už třeba pár let.. ale ne asi tak intenzivně)..
Jsem asi magor, ale mě hrozně uspokojuje, když něco dělám a teď vím, že ostatní si říkaj: "Ty jo, tak ta holka je fakt hustá!" Vím, že je to blbost, ale prostě nevím proč mám v sobě to, že musím být nejlepší nebo minimálně hodně dobrá.. ve všem, co dělám Embarassed To stejný je i s posilkou.. dnes se se mnou bojí trénovat i chlapi, protože na tom jsem silově líp i než o 20kg těžší chlapi Smile A dělá mi to hrozně dobře Embarassed Laughing
Stejně to mám teď i s tím lezením.
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Sun 9.11.2008 13:02    Post subject: Reply with quote

Mo, já myslím že ta technika přijde časem...takové ty elegantní navazující pohyby, kdy to vypadá jak kdyby ten člověk s tou stěnou neměl vůbec žádný problém, to si podle mě musíš vylozit...a tu bolest nevím co bych poradila, to je myslím normální když toho lezeš tolik...možná jen že předloktí se dost šetří tím, že máš mít ruce natažené - jakože když se někde držíš, tak ne být pokrčená v lokti, ale pěkně se do toho pověsit, ale to už určitě víš...ještě vím že se kluci věší doma za futra a taky používají takové ty gumové kolečka na mačkání, tím se dobře posilujou prsty...

myslím ale, že ti to časem všechno přijde samo...
Back to top
View user's profile Send private message  
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Mon 10.11.2008 7:53    Post subject: Reply with quote

Přítel posiluje tak, že vysí za futra - když mají hranu - a ještě se přitahuje. Prostě to posilovat, nic jinýho na to asi není. A pokud to moc bolí, tak stáhnout, možná?
Mo, a co si tu techniku nacvičit na lehčích cestách? Kde nebudeš muset řešit sílu, ale jenom přemýšlet nad pohybama, tím pádem se ani nevyčerpáš. Mně to příjde logický, než na sebe navalit samé šestky a tahat to jenom silou
_________________
Zmáknu to!
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Wed 19.11.2008 18:03    Post subject: Reply with quote

tak jak pokračujete, holky?

Já hlásím svůj nej úspěch - vylezla jsem na Panteonu 8mičku.. teda nevylezla jsem jí celou, pak tam byl takový těžký krok, který jsem nedala, ale dostala jsem se nad první presku Smile
Pak jsem vylezla 7B venku.

jinak to lezení venku je fakt o něčem úplně jiném. Na té žule mě to nebavilo, ale en písek Love To je takováý nádhera!!!! Fakt pokud máte někoho, kdo umí trochu lézt, tak jeďte na nějaký písek (Panťák nebo jsme byli ještě na Suškách). Nevýhoda je, že tam můžou lézt jen ti, co to fakt umí, protože na písku je vždycky kruh tak co 10-15 metrů, třeba jenom 2 kruhy na celé cestě.. Ale je to i výhoda, že tam většinou nikdo není (na žule mi vadilo, jak tam bylo lidí nasráno skoro jak na stěně Confused ).

Jinak Panťák tam jsou těžké cesty - nejlehčí je tam 7B a pak jsou tam už samé 8 a 9, ale dá se alespoň částečně vylézt (já jsem příkladem), na Suškách jsou lehčí cesty. Ale Panťák je krásnější, je tam nádherná krajina, nikam se nemusí přecházet, zaparkujete 30m od skály a je to tam prostě strašně krásný, nádherná příroda, stromy, baráčky, hrad..

Na stěně už lezu 5tky docela na pohodu, ale 6tky pořád rvu. Každopádně už myslím, že technika je lepší a lepší. Snažím se teď lézt hlavně cesty, které jsem už někdy lezla a spíš lehčí (5tky většinou) a zkouším to lézt pokaždé jinak. Řekla bych, že mi to docela jde.. dokonce si mě všimnul i jeden chlápek, co leze fakt dobře a i majitel té stěny.. ale radši nechci říkat, co o mně řekli (ne mně, ale Míšovi), abych nevypadala namyšleně... ale potěšilo mě to fakt hodně a hodně moc jsem z toho byla vykulená Embarassed Smile
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Thu 20.11.2008 16:55    Post subject: Reply with quote

Já ted byla o víkendu poprvé venku a tento rok asi i naposled. A vylezla jsem 3+, 4- a 5- a pěkně jsem se zapotila, ale kromě té pětky všechno na poprvé. Akorát mám teď problém. Moji učitelce z klavíru se to moc nelíbí a už se bavila i se známýma a že by to mohl být problém..klavíristi mají být rozkydlí (Laughing) a když budu moct zpevněná a budu mít velký svaly (Laughing) tak to půjde znát a tak dobře to neuvolním. Ale nic zatím nehrotím a uvidím no, důkladně se protahuju i když nelezu..lezky bych nerada prodávala Sad
_________________
Zmáknu to!
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Sport All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms