sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Morálka - seminární práce

 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19591

PostPosted: Thu 9.10.2008 11:49    Post subject: Morálka - seminární práce Reply with quote

Jen jedno takové rychlé tématko - pak prosím o smazání, děkuju!

Úplně jsem zapomněla, že máme do zítra odevzdat výběr tématu do předmětu "Managerská etika". Seminární práci máme vypracovat na jakékoliv téma týkající se morálky nebo etiky - opravdu jakékoliv (vlastní zážitky vítány).

A mě vůbec nic nenapadá - jen např. etika v reklamě. Mám to být v rozsahu asi 7 stran (mám dojem Smile ).

Nemáte někdo nějaký tip o čem by se tak dalo psát. Může to být třeba i nevěra atd., ale zase mě nenapadá co o tom psát v takovém rozsahu (leda bych teda popsalu tu svoji Embarassed Laughing ).
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9765

PostPosted: Thu 9.10.2008 14:56    Post subject: Reply with quote

No tak názorů, možných postojů a případových studií zrovna k nevěře má board celkem slušnou zásobu, ne?
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19591

PostPosted: Thu 9.10.2008 15:24    Post subject: Reply with quote

Che - právě nad tím tématem celý den uvažuju. Byla jsem na obědě s holkama ze třídy a zrovnaj jsme tam jednu případovou studii rozbíraly Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Thu 9.10.2008 18:23    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Sat 27.6.2009 21:55; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29873

PostPosted: Thu 9.10.2008 18:27    Post subject: Reply with quote

Když to má být na jakékoli téma týkající se morálky, tak tam nevěra patří snad bez debat. A že to není zrovna "manažerské" téma, tak co. Nebo manažeři se musejí chovat eticky jen v práci a jinak být v životě svině? Myslím, že to nejde moc oddělovat.

Jo a zrovna překládám etický kodex nějaké společnosti Laughing Tak pak můžu dodat inspiraci. Zatím jsou to pěkné kecy Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Thu 9.10.2008 22:43    Post subject: Reply with quote

Etika v reklame je super,zaujimava tema, mozem ti pripadne pozriet ci k tomu nieco nemam... o reklame som dost pisala.
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19591

PostPosted: Fri 10.10.2008 11:03    Post subject: Reply with quote

pam wrote:
Nevěru bych do managerské etiky teda neřadila Shocked


Pam - proto jsem taky psala toto "Seminární práci máme vypracovat na jakékoliv téma týkající se morálky nebo etiky - opravdu jakékoliv (vlastní zážitky vítány)."

Má to být opravdu jakékoliv téma - nemá to být téma jen managerské, môžem psát o čemkoliv - nevere, reklamne, naboženství, studiu,... a práve tak jak jsi to posapla ty, tak to byt nema, nezajima ho teorie opsana z kodexu nebo zakonu, ale nas pohled.

Melly - prave ta reklama me zaujala no, porad vaham - no mam na to jeste hodinu. Ale spis popremyslim vecer a pak mu napisu email Embarassed

Kdyby ses na to mohla podivat, byla bych rada.
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Fri 10.10.2008 11:19    Post subject: Reply with quote

Byzzy, bohuzial prave teraz sa nemam ako pozriet, veci zo skoly mam okrem diplomovky vsetky na starom pc u rodicov. Ale ked pojdem k nasim, urcite pozriem. Zatial ma napadlo, ze by nieco mohlo byt v statnicovych otazkach, tak pozriem tam...
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Fri 10.10.2008 11:34    Post subject: Reply with quote

bohuzial v statnicovych otazkach som nic uzitocne nenasla, nechapem kam to zmizlo... ale pozri toto, nejake zdroje z netu, je to celkom rozsirena tema:

toto mozes aj citovat:
http://www.aepress.sk/zurnal/full/oz0101e.pdf

toto na inspiraciu:
http://www.seminarky.cz/detail.php?id=685

rada pre reklamu, eticky kodex
http://www.rpr.sk/sk/nav/eticky-kodex
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29873

PostPosted: Fri 10.10.2008 12:03    Post subject: Reply with quote

Já myslím, že k té reklamě se toho dá vymyslet spousta, ani moc materiálů nepotřebuješ (hlavně když, co jsem pochopila, to mají být spíš vlastní úvahy).
Ještě co se týče obecně obchodní etiky je dobrý portál o Společenské odpovědnosti
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms