sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Velký kosmetický dotazník
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Krása
View previous topic :: View next topic  
Author Message
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Sun 31.1.2010 9:13    Post subject: Reply with quote

1. Jakou máte pleť? smíšená, mastná T-zóna
2. Máte nějakou oblíbenou značku kosmetiky, kterou preferujete? Proč? Nemam, dost to stridam, napr. Avon, Balea, Neutrogena...
3. Používáte hydratační/jiný krém? Jaký? denní i noční (a dobré by bylo napsat i proč zrovna tento) Na den si davam vyhlazujici bazi od Sephory, kdyz jsem doma, tak nejaky protivraskovy krem. Na vecer si davam protivraskovy (ty stridam, bud Avon, Dermacol...) a na oci od Avonu..
4. Vaše čištění pleti? Jak se o svou pleť staráte? Přípravky- mleko, tonic, papirove ubrousky, peelingy, olejičky, masky...rozepiste se. Vetsinou ubrousky, obcas se odlicim poctive tamponkama a zelenym mlekem od Garnier, potom pletova voda (bud ruzova Balea nebo modra od Synergen myslim... z Rosmanna). Jednou za cas maska od Freemana nebo Neutrogeny, taky samozahrivaci od Avonu z rady Planet spa je dobra, samohrejiva v ytlicku od Garnier taky.
5. Nanášíte na pleť něco speciálního? Např. xxx mast na černé tečky, balzám na žilky, spesl pece o ocni okoli? Na oci ten z Avonu (proti vraskam), na pupinky mam asi 10 ruznych sracicek a gelicku, ktere stejne nepouzivam Rolling Eyes a serum od Dermacolu na pigmentove flicky.
7. Čím zakrýváte nedostatky pleti? Korektor/make-up/tónovací emulze..atd. A proč? Jen pudr a korektor, make-up nemuzu nosit, protoze se mi okamzite usadi v rozsirenych porech a vypadam strasne.
8. Oblíbená značka dekorativní kosmetiky? A proč. Nemam oblibenou, od kazde mam neco - napr. Avon, S-he, Dermacol, Oriflame, Yves Rocher....
9. Používáte pečující jelení loje-lesky? A jaké Mam doma lesku asi deset, ale nepouzivam je, nebo jen velice zridka. Jeleni loje a balzamky pouzivam casto, mam hodne suche rty.
10. Péče o ruce - vaše krémy, balzámy, procedury - manikůra. Kremu mam dost, v praci pernickovy z Oriflamu, doma mandlovy z O., Blaeu kokosovou a olivovou, zimni Oriflame... Nehty mam umele, o ty se mi stara kamaradka.
11. Péče o nohy - to samé? Nic moc, to dosela zanedbavam (krome nehtu samozrejme Smile)
12. Péče o tělo - aneb vaše sprchové gely/peelingy a tělová mléka/jogurty/másla...co je vaše nej? Sprchace miluju vonavoucky, takze mam od Baley, Avonu ten vanocni a z Rosmanna takovy jogurtovy, jeste zboznuju Kalifornskou mandli z Yves Rocher. Peelingy a nic jineho nepouzivam. Mleka spis obcas, mam jakesi, co voni jak kakaovy termix, pak mam tresnove z Douglasu, mandlove z Avonu a cukr & orech z avonu, a to si setrim, protoze je to strasne krasna vune a oni uz ji nedelaji Sad
13. Vaše péče o pomerančová stehýnka, či jiné části těla? Skoro zadna, jednou za pul roku, kdyz si vzpomenu, tak si neco na to napatlam...
14. Holení - aneb co byste nám doporučila? A to i po holení? Klasicky - ziletka. Ze vseho ostatniho mam hruzu.
15. Děláte nějakou speciélní péči o tělo/pleť po sportu? (např. plavání...atd) Ne.
16. Opalování a solárko....přípravky? Jak často, nebo jste raději bílé jak dcery ředitele vápenky? Do solarka obas zajdu, ale uz to neprehanim jako driv. Libi se mi hodne opalena kuze, ale leze to hrozne do penez. V lete jsem ale schopna lezet na slunku od 8 od rana do 8 do vecera, doma mi rikaji solarni panel Very Happy Kremy vetsinou z avonu nebo nivea.
17. Krom vseho vyjmenovaneho...uzivate jeste neco navic? Ted me nic nenapada.
18. Pripravek, ktery byste nikdy nikomu nedoporucili. A proc? Nevim...
19. Váš nejoblíbenější/nepostradatelný kosmetický přípravek bez kterého byste se rozhodně neobešly? Rozhodne rasenka, nejoblibenejsi je Wonderlash.
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Sun 31.1.2010 10:13    Post subject: Re: Velký kosmetický dotazník Reply with quote

1. Jakou máte pleť? normální, ani suchou, ani mastnou
2. Máte nějakou oblíbenou značku kosmetiky, kterou preferujete? nemám, mám spíš oblíbené produkty od různých značek
3. Používáte hydratační/jiný krém? Jaký? používám krém už snad 15 let(ne ten samý Smile ), natřu se jak na den, tak na noc, od 20ti i oční krém, speciální noční a denní nemám, na noc i na den hydratuju, posledních 5 let používám oční i hydratační krém od Neostraty, ale protože jsou dost silné, tak je střídám s různými jinými, myslím, že ta moje péče zabírá, protože pleť mám už asi 10 let pořád stejnou, žádné protivráskové krémy jsem nikdy nepoužila, na to je myslím i v těch 30ti brzy a pleť si vystačí s důsledností a hydratací, nikdy nezapomenu nakrémovat tím samým krémem i krk a dekolt a ramena, na to myslím ženské dlabou a pak to tak taky vypadá Smile
4. Vaše čištění pleti? Jak se o svou pleť staráte?nic speciálního, vždy pleť vyčistím micelárkou pro mimina od Biodermy a nanesu oční a hydratační krém. Masky nepoužívám, na kosmetiku nechodím.
5. Nanášíte na pleť něco speciálního? jestli se teda speciální péči říká péče o oční okolí, tak ano, ale pro mě je to samozřejmost, že okolo očí dávám jiný krém, ta pleť je tam úplně jiná
6. Jestli trpíte na akné, jaký přípravek vám pomohl?netrpím, netrpěla
7. Čím zakrýváte nedostatky pleti? na kruhy pod očima občas korektor, když chci vypadat obzvlášť hezky, ale vypadám stejně Smile makeup pokaždé když jdu ven, lehký, jen na sjednocení pleti, pudr ne, jen někdy meteority od Guerlain na večer a vždycky bronzer(ale to už je líčení a ne péče)
8. Oblíbená značka dekorativní kosmetiky? Clarins,YSL,EL..ale nelíčím se nijak výrazně, spíš takové nahé líčení, chlapi ani nepoznají že jsem nalíčená a myslí si, že jsem přirozeně hezká Laughing korektor pod oči,lehký makeup,bronzer,řasenka a lesk, víc toho nemám
9. Používáte pečující jelení loje-lesky? loje není potřeba, se suchými rty jsem nikdy problém neměla, lesky používám normální, vyloženě cíleně pečující ne
10. Péče o ruce - vaše krémy, balzámy, procedury - manikůra.krémy, ostříhání nehtů a bezbarvý lak, pro spešl příležitost i barevný lak, ale moc to nemusím tohle zdobení, stejně jako u líčení
11. Péče o nohy - to samé? při každém sprchování gomáž nohou místo pemzy, na noc krém na nohy, stříhání nehtů
12. Péče o tělo - aneb vaše sprchové gely/peelingy a tělová mléka/jogurty/másla...co je vaše nej? dětský olejíček po sprše
13. Vaše péče o pomerančová stehýnka, či jiné části těla? Razz mám jeden zázrak od Phytomer, ale na natírání těla nejsem dostatečně důsledná, chytne mě to akorát přes léto, když nosím minisukně a kraťasy Laughing
14. Holení - aneb co byste nám doporučila? A to i po holení? holím Gilettem a pěnou, nic speciálního
15. Děláte nějakou speciélní péči o tělo/pleť po sportu? (např. plavání...atd) nesportuju Embarassed
16. Opalování a solárko....přípravky? Jak často, nebo jste raději bílé jak dcery ředitele vápenky?jednou za 14 dní solárko, krém od Emerald Bay
17. Krom vseho vyjmenovaneho...uzivate jeste neco navic? bělím zuby, jinak mě nic nenapadá
18. Pripravek, ktery byste nikdy nikomu nedoporucili. A proc? tak toho by asi bylo víc, ale nejspíš to neuchovávám v paměti
19. Váš nejoblíbenější/nepostradatelný kosmetický přípravek bez kterého byste se rozhodně neobešly?hydratační krém na obličej Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26561

PostPosted: Sun 31.1.2010 17:16    Post subject: Re: Velký kosmetický dotazník Reply with quote

evianek wrote:
nikdy nezapomenu nakrémovat tím samým krémem i krk a dekolt a ramena


To musíš mit šílenou spotřebu, ne? Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Sun 31.1.2010 17:38    Post subject: Reply with quote

evianku, jake kremy mas od te Neostraty? a co znamena, ze jsou silne?
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Sun 31.1.2010 23:18    Post subject: Reply with quote

Teri, no to právě mám strašnou spotřebu, ale docela často právě na ten krk a spol vezmu nějakej levnější krém, alespoň něco

Chocolate: používám ze zelené řady Bio-hydrating cream a oční krém a už asi půl roku ještě oční Exuviance(to je nějaká odnož Neostraty, ještě účinnější- a dražší), to že jsou silné, to myslím, že jsou v nich ty kyseliny,nedoporučuje se to používat pořád v kuse, i když já je v kuse skoro používám, jen občas to prostřídám s nějakým normal hydratačním krémem

tady jsou nějaké stránky o Neostratě
http://www.kosmetika-neostrata.cz/
používám jen tu zelenou řadu, jednou jsem měla krém z té šedé řady a šíleně mě štípal na obličeji, kdežto z té zelené mě neštípalo nic, ani bych nevěděla že tam nějaké ty kyseliny jsou, kdyby to fakt nechutnalo kysele/jako když si olíznu rty po nakrémování nebo tak,ne že bych to dlabala k večeři/ Smile

kdyby sis něco od nich chtěla koupit, tak Ti pošlu kontakt na prodejce na ebay, od kterého nakupuju, vyjde to levněji
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 1.2.2010 10:15    Post subject: Reply with quote

diky, na tuhle stranku jsem presne koukala Smile ale s tou sedou radou to je blby teda, ja jsem prave mela vyhlidnuty jeden krem z tehle rady s SPF, z te zelene ma SPF jen nejaky vybelujici nebo co, to zase nechci, ja jsem bila dost Laughing

ale trochu me to desi, oni tam sice pisou, ze se to da pouzivat porad bez prestavky, ale ruzne po netu jsem nasla nazory, ze ne. nerada bych, aby me to sezralo Mr. Green ale nejak mam pocit, ze uz si moje starnouci telo zaslouzi neco lepsiho nez drogerkove kremy za 5e, tak hledam a hledam Smile

laka me to, ale bojim se, ja bio clovek si dam na ksicht kyseliny Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Mon 1.2.2010 11:59    Post subject: Reply with quote

já to právě fakt používám nějak tak pořád, i v létě, akorát v létě jen na noc, SPF mám v makeupu a já venku jen tak sem tam proběhnu

ona ta šedá řada třeba nesedla jen mě, někomu určitě zase jo, zkus si někde vyptat vzorečky a uvidíš

právě já nějak zázračnému účinku krémů nevěřím, ale tomuhle zrovna jedinému ano, používá se to i na některých klinikách estetické chirurgie a tak a četla jsem opravdu dobré recence a články

bio člověk...no to já nejsem, já hlavně aby to fungovalo a xicht je pro mě zrovna docela zásadní část těla, kterou bych nerada nějak zanedbala Smile podle mě pak už napravovat "škody" úplně neinvazivníma metodama nejde Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13683

PostPosted: Mon 1.2.2010 12:56    Post subject: Re: Velký kosmetický dotazník Reply with quote

1. Jakou máte pleť? nevim, asi normální.
2. Máte nějakou oblíbenou značku kosmetiky, kterou preferujete? Proč?Když vidím někde, že jsou v tom olivy, tak to beru (takže u mě vede asi značka d´Olive). Proč to nevím. Olivy jsou mi prostě sympatický. Na tělo většinou beru Niveu - ze zvyku. Sprchový gely většinou Balea (jsou nejlevnější) a řasenka Max Factor 2000 Calories (jinou jsem nezkoušela, tahle mi připadá dobrá).
3. Používáte hydratační/jiný krém? Jaký?hydratační + před měsícem jsem postoupila na vyšší level a koupila jsem si krém na oči proti vráskám. Jo a taky jsem si pořídila o Vánocích masku na obličej (olivovou Mr. Green ), takže tu občas taky používám. Hrozně hezky voní a mám pak hezkou pleť.
4. Vaše čištění pleti?Umeju se. To nestačí? Akorát když jsem namalovaná, tak to smeju pomocí čistícího mléka Dermacol.
5. Nanášíte na pleť něco speciálního? O ničem takovém nevím.
6. Jestli trpíte na akné, jaký přípravek vám pomohl?Akné jsem nikdy naštěstí neměla. Na pupínky je dobrá zinkovka.
7. Čím zakrýváte nedostatky pleti? Nemám Mr. Green Ničím nezakrývám.
8. Oblíbená značka dekorativní kosmetiky? A proč.Používám řasenku Max Factor 2000 Calories (jinou jsem nezkoušela, s touhle jsem mximálně spokojená)
9. Používáte pečující jelení loje-lesky? A jaké Ano, ideálně zelenou reginu. Nesnáším hlavně Labello, to je úplně k ničemu.
10. Péče o ruce - vaše krémy, balzámy, procedury - manikůra. Občas si ruce namažu krémem (Kamil nebo kterej zrovna máme) a co se týče manikůry, tak si stříhám nehty nakrátko nůžkama a k Vánocům jsem dostala od kamarádky bezbarvý lak na nehty zn. Bourjois (tak nějak mi nznačila, že oje ruce vypadaj fakt hrozně Embarassed ), tak tím si nalakuju občas nehty. Momentálně na to ale zas dlabu a nalakovaný je nemám. Jo a ještě (nevím, jestli se to dá zařadit do manikůry) si stříhám nůžkama na nehty mozoly na rukou (jinak praskaj do krve a bolí to).
11. Péče o nohy - to samé? Nehty sříhám nůžkama, nic nelakuju, a několikrát týdně si mažu nohy krémem + masáž chodidel (miluju to).
12. Péče o tělo?Sprchuju se a pak se namažu bd tělovým olejem nebo tělovým mlékem Nivea (s nějakým citrusem tuším - taky moje nejoblíbenější a nic jiného nekupuju).
13. Vaše péče o pomerančová stehýnka, či jiné části těla? Razz Pomerančovou kůru jsem na sobě zatím nezpozorovala. Cvičím a jím zdravě. Řekla bych, že v krémech řešení nebude. Chlapi taky nic nepoužívaj a málokterej má celulitidu Cool
14. Holení - aneb co byste nám doporučila? A to i po holení?jednorázová holítka, pěnu jsem teď asi čtvrt roku zapomněla koupit, takže holím jen s vodou
15. Děláte nějakou speciélní péči o tělo/pleť po sportu? (např. plavání...atd)Akorát se vysprchuju. O speciáln péči po sportu jsem nikdy neslyšela.
16. Opalování a solárko....přípravky? Jak často, nebo jste raději bílé jak dcery ředitele vápenky?Jsem dcera toho ředitele. Neopaluju se ani v solárku ani v létě. Nebaví mě to a z vedra v létě mi je akorát blbě.
Nedávno jsem potkala ani ne moc starou paní, která byla opálená ale šíleně vrásčitá a hned jsem si vzpomněla na všechny milovnice solárek a opalování.. takhle já vypadat nechci.
17. Krom vseho vyjmenovaneho...uzivate jeste neco navic?
- kartáček a pastu na zuby
- občas parfém (někdy si ho dám dokonce i kapičku na noc, protože vím, že se příteli strašně líbí... tak když ho chci svádět Mr. Green )
- šampon (mám dva - jeden pivní a jeden od Loreal)
- balzám na vlasy
- a o Vánocích jsem si koupila masku na vlasy (Gisskur) -> jdu do sebe, to říkám pořád Very Happy Ale fakt po ní jsou hezčí vlasy Smile
18. Pripravek, ktery byste nikdy nikomu nedoporucili. A proc?
Spíš mám jednu radu: Nevyhazujte zbytečně tolik peněz do kosmetiky a hadrů. Je to mašinérie na prachy, reklamy se vám snaží vtlouct do hlavy nesmysly. (-> nekoukejte se tolik na televizi, hned se budete cítit líp a krásnější)
19. Váš nejoblíbenější/nepostradatelný kosmetický přípravek bez kterého byste se rozhodně neobešly? kartáček na zuby. A z těch pomůcek "vyššího stupně" potom krém na obličej a jelení lůj.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30684

PostPosted: Mon 1.2.2010 15:55    Post subject: Re: Velký kosmetický dotazník Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18434

PostPosted: Mon 1.2.2010 16:01    Post subject: Reply with quote

Chocolate wrote:

laka me to, ale bojim se, ja bio clovek si dam na ksicht kyseliny Embarassed

víš proč se jim říká ovocné kyseliny?
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 1.2.2010 16:19    Post subject: Reply with quote

ale no tak tusim to Wink jen me trochu vydesilo to, ze se to nesmi pouzivat porad a na internetu se najdou nazory, ze to "vyzere" kuzi, ve smyslu ze bude moc tenka a nebude vubec odolna

zkusim to asi, kdyz to chvali i Ruth, tak to nemuze byt spatne Mr. Green maximalne vyhodim 40e, coz preziju a jestli mi to sezere oblicej, tak si na vas dve specialne doslapnu Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18434

PostPosted: Mon 1.2.2010 16:20    Post subject: Reply with quote

Chocolate - ovocné kyseliny představují riziko při kontaktu se sluníčkem, nic jiného nehrozí
pro mně se tahle kosmetika nehodí, protože je třeba ji používat tak čtyři měsíce v kuse a na to já nemám trpělivost Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 1.2.2010 16:27    Post subject: Reply with quote

aha, a to znamena, ze na to musim dat make up s SPF a nebo az tak, ze treba v lete radsi nepouzivat vubec? nebo staci, ze se clovek vylozene neopaluje?

a proc ctyri mesice? na tech strankach, co davala evianek, pisou, ze se daji pouzivat dlouhodobe. a treba u nekterych vyrobku i pisou, ze po delsim uzivani je mozne pouzivani i vyrobku s vyssi koncentraci tech kyselin nebo treba chemickeho peelingu

fakt sorry, ze se tak blbe ptam Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18434

PostPosted: Mon 1.2.2010 16:33    Post subject: Reply with quote

já si myslím, že je dobré to prostřídat, protože jinak by se ta pleť fakt hodně ztenčovala, prostě osobně bych to nedělala. A používala bych je jen na noc plus na den nějaký krém s UV ochranou, ty vlastní Neostratovský krémy mají nedostatečné filtry, protože nevyvažujou ani ty kyseliny obsažené v krému, natož aby ještě chránily pokožku...
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Mon 1.2.2010 18:22    Post subject: Reply with quote

tak ho třeba Choc používej na noc a na den nějaký normální hydratační krém, já to tak dělám asi od března do října, že ho dám jen na noc a někdy i vynechám, když mám pleť třeba podrážděnou ze sluníčka.ono bys to podle mě na sobě viděla, že Ti vyloženě nedělá dobře a ztenčuje pleť nebo dráždí pleť, ale začala bych fakt tou zelenou řadou a když to budeš mít na noc, tak není potřeba SPF a je to:)
no já už se setkala jednou s tím, že na moje doporučení Neostraty paní skončila s vyrážkou na obličeji, ale asi pro vyloženě citlivou pleť to není.

Max se omlouvám, nechtěla jsem ji otrávit, ale když ono je to pravda, kolikrát vidím starší paní s pěstěným xichtíkem a nepěstěným krkem a dekoltem, podle mě je to tím, že spousta ženských maže po bradu a hotovo, dál to je asi jedno jak to vypadá Smile já mažu až i prsa Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Krása All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 6 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms