sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
ETIKETA
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29904

PostPosted: Sat 31.12.2016 12:18    Post subject: Reply with quote

gigli wrote:
Já mám spíš problém s vrstevnikama někde na konferenci, že mi přijde ujetý si vykat, ale zároveň neslušný na ně hned jít s tykáním.
Jo to taky nesnáším. Vlastně já bych si asi nejradši se všema tykala, ale nechci být "neslušná" a tak se tomu často nějak vyhýbám jako že všechno formuluju tak, abych nemusela tykat/vykat, ale je to děsně vyčerpávající a taky to vždycky nejde. Třeba Ruth by se asi urazila, kdyby jí automaticky tykala, ale mně to prostě u vrstveníků přijde normální. Jenže je fakt, že už taky nejsme nejmladší a třeba v padesáti už tato strategie moc udržitelná není... no nevím.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11464

PostPosted: Sat 31.12.2016 12:34    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
gigli wrote:
Já mám spíš problém s vrstevnikama někde na konferenci, že mi přijde ujetý si vykat, ale zároveň neslušný na ně hned jít s tykáním.
Jo to taky nesnáším. Vlastně já bych si asi nejradši se všema tykala, ale nechci být "neslušná" a tak se tomu často nějak vyhýbám jako že všechno formuluju tak, abych nemusela tykat/vykat, ale je to děsně vyčerpávající a taky to vždycky nejde. Třeba Ruth by se asi urazila, kdyby jí automaticky tykala, ale mně to prostě u vrstveníků přijde normální. Jenže je fakt, že už taky nejsme nejmladší a třeba v padesáti už tato strategie moc udržitelná není... no nevím.

já zase všem vrstevníkům, co potkávám takhle "odborně", automaticky vykám. někdy se pak vzápětí dohodneme na tykání, ale když se potkáváme pracovně, přijde mi vykání vhodnější. nebo dobré řešení je vykat, ale oslovovat křestním jménem. ale já mám s tykáním celkově problém, je mi příjemnější si vykat i s kolegy tak dlouho, než se poprvé společně opijeme nebo jinak osobněji seznámíme.
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29904

PostPosted: Sat 31.12.2016 12:44    Post subject: Reply with quote

No to je právě těžký, že to má každej jinak Confused Mně je vykání fakt nepříjmný skoro ve všech případech, pokud nejde o jednorázovou interakci typu s prodavačkou v obchodě. Což je zvláštní, vzhledem k tomu, že nejsem zrovna extra přátelský a otevřený typ Laughing Asi protože mi to přijde příliš formální a formality nemám ráda. Jedině jsem s tím pak měla trochu problém u zkoušek, když mě zkoušeli lidi, se kterýma si tykám, tak to bylo divný.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14088

PostPosted: Sat 31.12.2016 12:59    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Vlastně já bych si asi nejradši se všema tykala, ale nechci být "neslušná" a tak se tomu často nějak vyhýbám jako že všechno formuluju tak, abych nemusela tykat/vykat, ale je to děsně vyčerpávající a taky to vždycky nejde.


Přesně! Laughing
To je vždycky úplně zoufalý, jak se jako všechno snažim formulovat tak, abych nemusela tykat/vykat. Pak se pořádně nemůžu bavit a jsem divná.
Ono jako celkově mi to přijde takový nejhorší, když se seznamuju s vrstevníkama nebo lidma trochu staršíma než já. Jako třeba pokud to jsou mý dobrý kamarádi a jejich známý tak ok, ale když třeba jdu s někym známym a on potká třeba někoho z práce nebo bývalý práce a mně není vůbec jasný ten jejich vztah. Nebo i lidi z klukovy práce. Jako přece jen to nejsou nějaký hej nebo počkej, tak mi je takový blbý jim říct "čau". Nebo i když jsme chodili na němčinu, tak prostě nevim, jestli je ok 40 letým spolužákům tykat. Třeba kluk tohle neřeší, ale já mám prostě problém, abych někoho neurazila jako takhle Ruth.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Page 7 of 7

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms