sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
ETIKETA
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11477

PostPosted: Sun 6.7.2008 10:19    Post subject: Reply with quote

sl.megi wrote:
Dodnes nechápu, jak někdo může jít do národního divadla v riflích, triku a botaskách.

Jo, tohle taky nepobírám. Neřeknu, když si někdo vezme třeba džíny a svetřík do místního kulturáku na nějakou estrádu, ale v normálním divadle, natož Národním, by měl každý nějakou úroveň zachovávat. Confused
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Sun 6.7.2008 10:30    Post subject: Reply with quote

jollis wrote:
Co opravdu, ale opravdu nesnáším je, když lidé v divadle prochází uličkou zády, to mě příšerně rozčiluje a to, že ty lidi v řadě sedí jak pecky, taky. A že poslední dobou jsem takových zadkovystrkanců viděla hodně Rolling Eyes


Tak tohle je mi dost šumák. Nad takovou blbostí bych jen mávla rukou.

S těmi sedícími lidmi na tom něco je, taky nemívám bůhví jakou radost, že se musím dotknout někoho cizího. Ale spousta lidi jsou burani, kteří neumí pozdravit nebo poprosit.
Back to top
View user's profile Send private message  
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Sun 6.7.2008 10:30    Post subject: Reply with quote

Ester, já to docela chápu v menších divadlech, i třeba brněnská Reduta, tam si popravdě moc nedokážu představit někoho v róbě apod. spíš kostýmek nebo sukni, ale to je dané i tím interiérem a tak..

Ale prostě do divadla velkého formátu se to fakt nehodí.
_________________
Zmáknu to!
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sun 6.7.2008 11:00    Post subject: Reply with quote

no na akukolvek spolocensku akciu sa nesmu nosit botasky, dzinsy, tricka, tielka. to je otrasne Rolling Eyes mali by to ustavne zakazat Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8848

PostPosted: Sun 6.7.2008 16:32    Post subject: Reply with quote

tak ja jsem v tomhle absolutni barbar. je pravda, ze me k tomu nikdy nikdo nevedl, nikdo mi nerekl, co a jak mam delat. dozvidala jsem se to jen narazove formou pokus omyl (asi teprve pred rokem me nekdo upozornil, ze lokty nepatri na stul). ale celkove mne to prijde vsechno takovy pokrytecky. treba v pripade "gentlemanstvi". hrajem si na feministky a pokrokovy zeny a pritom se porad drzime takovych tradic.

samozrejme to nikomu neberu a chapu, ze nekdo to ma rad, ale je to pro me takovy zbytecny divadylko
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Sun 6.7.2008 16:50    Post subject: Reply with quote

Já si na slušném a gentlemantském chování docela zakládám, i když zase samozřejmě nejsem žádný extrém, který by se musel chovat za každých podmínek vždy podle Jarkovského.

Většinou se řídím spíš citem, ale podržení dveří a podobně beru víceméně jako samozřejmost. A když už to tu padlo: nemám nic proti feminismu, ale proč by rovnoprávnost mezi muži a ženami měla sakra znamenat, že se k nim přestaneme chovat hezky a galantně?

Podle mých skromných zkušeností většinu žen a dívek stejně potěší, když se muž chová galantně... takže there you go Wink
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11477

PostPosted: Sun 6.7.2008 16:55    Post subject: Reply with quote

BadHans wrote:
A když už to tu padlo: nemám nic proti feminismu, ale proč by rovnoprávnost mezi muži a ženami měla sakra znamenat, že se k nim přestaneme chovat hezky a galantně?

Taky v tom vidím rozdíl. Člověka vždycky potěší, když se k němu někdo zachová mile, ať jde o úsměv nebo podržení dveří. Rovnoprávnost je dobrá myšlenka, ale není důvod přestat si kvůli tomu dělat malé radosti. Smile
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8848

PostPosted: Sun 6.7.2008 17:18    Post subject: Reply with quote

no jo, to mate pravdu. ja to ale beru tak, ze pri takovych ritualech se zeny stylizujou do bezbrannyho stvoreni a muzi do role jejich ochranitelu.

ale rikam, v tomhle jsem z uplne jinyho testa
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sun 6.7.2008 20:04    Post subject: Reply with quote

Já mám taky ráda, když se chlap chová galantně Smile Necítím se kvůli tomu méněcenně nebo víc bezbranně, myslím že samostatná jsem dost v jiných oblastech, takže takhle si můžu na bezbrannou aspoň hrát Laughing

Ne, vážně, líbí se mi, když se ve společnosti chová muž jako muž a žena jako žena, i když nemůžu říct, že bych disponovala seznamem toho, co by se mělo a co ne, vnímám to spíš intuitivně. A s rostoucím věkem tomu přikládám čím dál větší význam. Nad čím bych se v 18 ani nepozastavila, mě teď někdy lehce zarazí. Nechtěla bych např. vedle sebe chlapa, který mi přirazí před nosem dveře, místo aby je podržel Smile
A určité aspekty mezilidského styku, kupříkladu to, že pro některé viditelně dospělé jedince pořád není samozřejmé poprosit a poděkovat, mě zarážejí docela dost.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tjorven
gewöhnungsbedürftig mamiček


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 2649

PostPosted: Sun 6.7.2008 20:04    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Tjorven on Mon 4.8.2014 12:30; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sun 6.7.2008 20:16    Post subject: Reply with quote

Já zas nemám ráda takové to "nebudu to dělat, protože by se to tak dělat mělo" Laughing Zavání mi to pubertální revoltou.

Přijde mi, že spousta věcí tak nějak vyplyne sama ze situace. Třeba to, po které straně má jít chlap. Na chodníku je to asi víceméně jedno, ale nejednou se mi stalo, že když jsme šli na kraji cesty, chlap automaticky přešel na stranu blíž k provozu.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikolaos
Agent Provocateur


Joined: 26 Jan 2007
Posts: 2820
Location: Circus of damned

PostPosted: Sun 6.7.2008 20:18    Post subject: Reply with quote

mne by sa páčilo keby na stredných školách alebo zaviedli predmet etiketa na niektorých vš ho vyučujú a zdá sa mi to dobré sa všeobecne aspoň v takých veciach orientovať
_________________
Vykašli se na to zlato, Ty nemůžeš za to, že mi je, tak jak mi je, nejsi to Ty, je to jen chemie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tjorven
gewöhnungsbedürftig mamiček


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 2649

PostPosted: Sun 6.7.2008 20:29    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Tjorven on Mon 4.8.2014 12:30; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Tjorven
gewöhnungsbedürftig mamiček


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 2649

PostPosted: Sun 6.7.2008 20:35    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Tjorven on Mon 4.8.2014 12:31; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sun 6.7.2008 21:14    Post subject: Reply with quote

tjorven: ano presne preto, aby auto zrazilo skor jeho. aj on sa o teba boji, nemyslis? Wink Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 2 of 7

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms