sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Létání letadlem
Goto page 1, 2, 3 ... 40, 41, 42  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Agnes
a Krocan :D


Joined: 23 Apr 2008
Posts: 3464
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Mon 23.6.2008 22:56    Post subject: Létání letadlem Reply with quote

ahoj, jelikož v pátek poprvé poletím letadlem, nevím jak to na letištích chodí.

myslím že tohle je zajímavé téma i pro ostatní "začátečníky", kteří jednou poprvé poletí.

jak musím mít označené věci? je speciálně potřeba označit nějaké tekutiny?co si do letadla nesmím vzít? můžu mít s sebou jídlo?
a co finance?musím udat kolik peněz si sebou beru?

prosím poraďte, vůbec totiž nevím co si můžu a nemůžu vzít sebou
_________________

BŮH JE MÝM DRUHÝM PILOTEM
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29873

PostPosted: Mon 23.6.2008 23:38    Post subject: Reply with quote

Záleží na tom, kam letíš, pro různé země platí různá pravidla.
Na označení věcí bývají na letišti takové papírové visačky. Tekutiny označit nepomůže, stejně ti je vyhodí Laughing Ne, můžeš mít nějaké minimální množství v (jejich) uzavřeném pytlíku, vyhazují to asi podle momentální nálady, jistější je mít to radši v zavazadle co si nebereš s sebou na palubu. Jídlo spíš ne, ale někde mi prošlo. Peníze jsem nikdy neudávala, ale je možný, že někde to chtějí.
Obecně radši všechno, co by teoreticky mohlo být podezřelý, si do příručního zavazadla neber.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Mon 23.6.2008 23:40    Post subject: Reply with quote

Z webu CSA:

Zakázané předměty

Letecká přeprava se řídí přísnými bezpečnostními pravidly. Před svou cestou se proto informujte, které předměty jsou z přepravy vyloučeny.

Podle platných mezinárodních předpisů u sebe během přepravy nesmíte mít tyto předměty:

* zbraně
* střelivo
* nože a všechny další předměty bodné a sečné povahy
* hračky odpovídající skutečným útočným zbraním (např. pistole, granáty)
* radioaktivní materiál
* hořlaviny
* žíraviny
* stlačené plyny
* jedy nebo toxické a infekční materiály
* magnetický materiál a ostatní nebezpečné látky

S sebou do kabiny letadla smíte vzít pouze malá množství tekutin. Tekutiny musí být v malém balení do maximálního objemu 100 mililitrů. Všechna balení musí být umístěna v jednom průhledném uzavíratelném plastovém sáčku o maximálním obsahu 1 litr na osobu.
Tekutinami se rozumí:

* voda a další nápoje, polévky, sirupy
* krémy, pleťová mléka a oleje
* parfémy
* spreje
* gely včetně šampónů a sprchových gelů
* nádoby pod tlakem včetně pěny na holení, pěnových tužidel, dalších pěnových přípravků a deodorantů
* pasty včetně zubní pasty
* směsi tuhých a tekutých materiálů
* všechny ostatní věci podobné konzistence

Dále si do kabiny můžete vzít:

Tekutiny určené k použití během cesty, jež jsou nutné pro léčebné účely nebo z důvodů zvláštního požadavku na stravování, včetně kojenecké výživy. V případě převozu zdravotní či kojenecké stravy je nutné, abyste nepřeváželi množství větší, než je nutné pro cestu. Pracovníkem bezpečnostní kontroly můžete být požádáni o kontrolu tekutiny ochutnávkou (např. kojenecká strava), či o předložení dokladu o jejím původu (např. v případě převozu insulinu jde o potvrzení od lékaře či recept na jméno cestujícího).

Příruční (kabinová) zavazadla

Na palubu letadla s sebou můžete bezplatně vzít jedno kabinové zavazadlo a předměty pro osobní užití:

* kabinové zavazadlo (maximální rozměry – délka 56 x šířka 45 x hloubka 25 cm, součet max. 115 cm)
* dámská kabelka
* kabát, šál nebo přikrývka
* deštník nebo vycházkovou hůl
* malý fotoaparát, kamera nebo dalekohled
* přenosný počítač
* četba na dobu letu
* koš a jídlo pro dítě na dobu letu
* zcela složitelný vozík pro invalidní osoby, případně berle nebo podpěrné přístroje
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Cassie
serendipity


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5388

PostPosted: Tue 24.6.2008 0:51    Post subject: Reply with quote

jestli tvoje usi budou mit radi letadlo stejne jako moje, tak si hlavne vezmi zvejkacky nebo nejaky svejkaci bonbony, protoze mi usi zalehaji a tohle jediny na to pomaha. A hodne pit.
Back to top
View user's profile Send private message  
cloo
kytky 5, meta: 5850
kytky 5, meta: 5850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5784

PostPosted: Tue 24.6.2008 7:44    Post subject: Reply with quote

Jak uz tady psali, vsechno tekute nejlepe dat do velkeho zavazadla.

A pinzetu taky do velkeho, protoze to radi zabavuji.
Back to top
View user's profile Send private message  
Agnes
a Krocan :D


Joined: 23 Apr 2008
Posts: 3464
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Tue 24.6.2008 7:48    Post subject: Reply with quote

oki Smile
takže všchny "tekutiny" v kufru mam dát na jednu hromadu aby se mi v něm pak složitě nehrabali?tyjo jedu na 3 týdny takže těch tekutin bude pěkná hromada Sad a jak jsem četla,na palubu můžu vzít notebook, alespoň něco.

děkuji moc za pomoc
_________________

BŮH JE MÝM DRUHÝM PILOTEM
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Tue 24.6.2008 7:52    Post subject: Reply with quote

Ja jsem skoro vsechno dala do velkeho zavazadla, nebyl problem.. i jidlo.. i kdyz to se tu asi nepise, ze. mela jsem ze sveho prvniho letu taky velky strach, nastesti ale dopadl dobre, prestoze jsem letela sama:)
do prirucniho zavazadla jsem si vzala knihy, obleceni, fotak, mobil {ktery se ale na palube stejne nepouziva, to ti ale reknou sami}. nemusis mit strach. aspon ja zadne spatne zazitky nemam, krome toho, ze se mnou flirtovalo asi pet kontroloru zavazadel najednou Laughing , coz me trosku vydesilo.

a ja jsem vsechno "podezrele" dala az dospodu, pod obleceni, v hlavnim velkem zavazadle..
_________________
Everything can be taken from a man or a woman but one thing: the last of human freedoms to choose one’s attitude in any given set of circumstances, to choose one’s own way. - Viktor E. Frankl
Back to top
View user's profile Send private message  
cloo
kytky 5, meta: 5850
kytky 5, meta: 5850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5784

PostPosted: Tue 24.6.2008 7:55    Post subject: Reply with quote

Ve velkem kufru se ti hrabat nebudou, maximalne az u vychodu muzou delat namatkovou kontrolu, jestli neprevazis neco zakazaneho. To je tekutiny uz moc zajimat nebudou, jestli to teda nebude dvacet lahvicek parfemu. Laughing

Ja si pro jistotu vsechny kremy atd, davam do takoveho plastoveho uzaviratelneho obalu nebo do sacku. Jednou se mi totiz vylil sprchac.

Notebook na palubu muze byt, pri kontrole ho budes muset vytahnout z tasky a nechat projet rentgenem spolu s prirucnim zavazadlem.
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Tue 24.6.2008 8:01    Post subject: Reply with quote

cize jedlo/trebars nejaka bageta/ v pohode moze to prirucnej? okrem toho , my v piatok pocetujeme do egypta a chceme vziat dve.tri flasy domacej slivovice proti faraonovej pomste Laughing , ako odporucate ich zabalit? myslim skor z pohladu ze s tymi kuframi nezaobchadzaju prave v rukavickach a nerada by som mala vsetko svoje dovolenkove oblecenie s aromou slivky.)nejak do uterakov, na bok kufra alebo skor do stredu?
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30674

PostPosted: Tue 24.6.2008 8:04    Post subject: Re: Létání letadlem Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
cloo
kytky 5, meta: 5850
kytky 5, meta: 5850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5784

PostPosted: Tue 24.6.2008 8:09    Post subject: Re: Létání letadlem Reply with quote

maxmiliana wrote:
Agnes wrote:
a co finance?musím udat kolik peněz si sebou beru?
No hlavne si je nedavej do kufru. To mas temer 100% jistotu, ze ti kufr otevrou, vyberou a znici Confused


jj, nic cenneho do kufru, jinak jsi bez toho.
Back to top
View user's profile Send private message  
cloo
kytky 5, meta: 5850
kytky 5, meta: 5850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5784

PostPosted: Tue 24.6.2008 8:12    Post subject: Reply with quote

bubli, jj alko jsme vozili vzdycky zamotane do novin a obleceni. Kdyz to zabalis do tech rucniku melo by to byt OK. A dala bych to nekam doprostred, at se to pri narazu nerozbije. Moc hezky s kuframa na letistich nezachazi.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Tue 24.6.2008 9:17    Post subject: Reply with quote

alko urcite nekam doprostred, oblozit to oblecenim...

co se tyce jidla, tak to klidne muzete dat do prirucniho zavazadla, nikdy jsem s tim nemela sebemensi problem, s sebou na palubu si muzete vzit i zapalovac, ale jinak bacha na vsechny plynovy nadoby

kosmetika do toho pruhlednyho pytliku (nikde jsem nezazila, ze by mi ho dali na letisti sami od sebe Rolling Eyes ), lahvicky max.100ml objem.

vrele doporucuju si nechat kufr na letisti zabalit do igelitu, muj uz je v naprosto dezolatnim stavu, prestoze zabalenej byl Confused
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Tue 24.6.2008 9:59    Post subject: Reply with quote

pokud vám zničí na letišti kufr, můžete ho přímo tam reklamovat a dají vám nové.. my díky tomu máme 2 luxusní kufry Smile pravidelně každou sezonu našim zničí kufry, že třeba nejdou ani zavírat Shocked (většinou mají několik přeletů..ale stejně nechápu, jak se jim může povést to takhle zničit) a přivezou si vždy ještě lepší.

a kromě pinzet a manikůrových nůžek ještě bacha na kružítka Laughing ty s sebou do letadla nebrat Laughing mně kvůli tomu nechtěli málem pustit do letadla (měla jsem ho v penálku, co jsem měla ještě ze školy, a ani mě to nějak nenapadlo, že by to mohlo být brané jako zbraň Laughing )
_________________
Bye


Last edited by Mo Cuishle on Tue 24.6.2008 10:02; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Tue 24.6.2008 10:00    Post subject: Reply with quote

Mo Cuishle wrote:
a kromě pinzet a manykůrových nůžek ještě bacha na kružítka Laughing ty s sebou do letadla nebrat Laughing mně kvůli tomu nechtěli málem pustit do letadla (měla jsem ho v penálku, co jsem měla ještě ze školy, a ani mě to nějak nenapadlo, že by to mohlo být brané jako zbraň Laughing )


já jsem zase měla nůžky na papír taky v penálku Laughing Laughing a málem ty nůžky vyhodili
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 40, 41, 42  Next
Page 1 of 42

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms