sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Outdoorové oblečení
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 27, 28, 29  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Móda
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13691

PostPosted: Thu 18.4.2013 14:12    Post subject: Reply with quote

určitě 2-vrstvý a pod to něco, když ti bude zima. 3-vrstvý ti bude vedro.
vždycky je lepší víc vrstev než jedna velká.

sama mám taky 2-vrstvý.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Thu 18.4.2013 22:49    Post subject: Reply with quote

Hlavne nez pocet vrstev je potreba vybrat vhodnej typ goretexove membrany v zavislosti na pouziti.
A trivrstvy ne nutne znamena, ze ti bude vetsi vedro a ze se budes potit, muze to byt klidne naopak, urcitej typ 3 vrstvyho gtx muze byt prodysnejsi, nez 2 vrstvy.
Musis se zamyslet nad nekolika parametrama - co od ni ocekavas, v jakym obdobi chces bundu pouzivat, co v ni budes delat, jak dlouho to v ni chces delat, jakou ma mit vahu a sbalitelnost.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Fri 19.4.2013 7:40    Post subject: Reply with quote

Přátele, děkuji za fundované odpovědi. No, tak víš kam se chystám. Very Happy Jeden hlas mi našeptává, že 3jitý je lepší. Ale je dost drahej, tak se asi spokojíme s 2jitým.
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Fri 19.4.2013 8:02    Post subject: Reply with quote

Mrkni na bundy s Goretex Paclite nebo Performance shell. Ted jsou i docela slevy, predminuly tyden se mi podarilo koupit v Hudy sportu bundu za dva litry (puvodni cena 8,5K) - ale tuhle nizkou cenu nemeli na webu, meli ji jen na prodejne. Kalhoty uz mas?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Fri 19.4.2013 10:01    Post subject: Reply with quote

Téda, tys měl kliku! Smile
Jj, kaťata už oba máme. Taky z Hudáče. Chystám se na tuhle:
http://www.hudy.cz/bundy_damske/64531,sikkim-gtx-jacket-lady.html

a Šimon na:
http://www.hudy.cz/bundy_panske/64380,cosmic-gtx-jacket-men.html

Kolegyně mi říkala, že Milet blbě sedí, že jsou krátké a široké, tak si je chceme vyzkoušet.
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Fri 19.4.2013 10:52    Post subject: Reply with quote

Jo, tak tu co chce Simon jsem prave sehnal za ty 2 litry (Hudy - Ceskomoravska). Mam dve Milletky a obe mi sedi akorat.
Ta co chces ty vypada taky slusne. Jeste dobra se mi jevi tahle http://www.hudy.cz/bundy_damske/79915,fitz-roy-jacket-women.html ale neni to goretex (ikdyz tahle membrana je taky kvalitni). Kalhoty vemu asi klasiku Tilak Ultralight. No a pokud vyjde rozpocet, tak bych si rad koupil jeste softshellku, protoze chodit perma v gtx je blby.
Btw jaky boty jste vybrali? My koupili spacaky a varic, stan je objednanej, jeste mi chybi kotnikovy pohorky a bude hotovo. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Fri 19.4.2013 11:10    Post subject: Reply with quote

Jo, ta vypadá taky dobře!

Slyšela jsem, že Tilak je super značka, ale pro nás docela drahá. Kupovali jsme si teď všechno: batohy, kalhoty, stan, boty, karimatku + ještě řešíme bundy, takže se snažíme trochu šetřit.
Boty máme:
http://www.hudy.cz/turisticka_obuv_panska/70219,tibet-gtx-men.html

Batohy:
http://www.hudy.cz/batohy_expedicni/66171,aircontact-65-10-2012.html

já mám o 10 litrů menší

A stan:
http://www.hudy.cz/stany/74093,alpine-2.html

Všechno jsme kupovali zaráz v Hudáči na Štrosu. Byl tam moc prima prodavač, který nám se vším radil. Doufám, že dobře. Laughing Vařič si půjčuju od kolegyňky z práce.

Ještě poladíme prádlo, nádobí a nazdar bazar.

(PS Ten trajekt furt nemám objednanej, protože na červenec nemají vypsaný termíny. Confused )
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Fri 19.4.2013 11:37    Post subject: Reply with quote

Ja na trajekt predem prdim, protoze se kvuli tomu nechci stresovat, kdyby nahodou doslo k nejakymu zpozdeni. Co jsem tak cetl, staci byt na odjezdu s dostatecnou rezervou a nemel by byt problem se tam dostat.

Tilak je dokonalej a i na nej se daji sehnat obcas paradni slevy (tatovi jsem kupoval Boru za 3K z Mallu). Ted mi sedmym rokem dosluhuje Latok, lepsi bundu jsem nemel a pokud to pujde, tak bych si ji zase chtel koupit.

Co se tyce toho pradla, tak bych jeste chtel par merino kousku, kvuli dobre univerzalnosti vedro/zima.

Mam pocit, ze na ten stan jsme se divali, kdyz byl ted v Praze Outdoor veletrh. Puvodne jsme chteli vzit Coleman Phad x3, ale zalibil se nam tam Pinguin Tornado 2 Duralu. Vypada podobne jak ten vas. http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/tornado-2/p-34
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Fri 19.4.2013 11:45    Post subject: Reply with quote

LOL, byli jste na FOR OUTDOOR? Ten jsme dělali my a já tam byla skoro celou dobu. Smile Škoda, že ses tu někde nezmínil, mohla jsem ti dát vstupenky zadara. Tak pro příště. Wink Ten Coleman znám, myslím, že ho tam dokonce měla Člověk. Taky se mi líbil.
Merino neznám a jdu prozkoumat.

Já hlavně doufám, že tou rezervací trajektu ušetřím.
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Fri 19.4.2013 11:48    Post subject: Reply with quote

Jo, byli. To je skoda kurna, mohli sme se tam potkat. Vstupenky jsme meli zadarmo od Jurka. Smile Ale co me prekvapilo, ze For Outdoor byl tak malinkej, vsude samy kola. Confused Pak jsme mrkli na karavany a to bylo teda maso. Smile

U toho trajektu se da usetrit, to je dobry, ale ze zkusenosti bych se fakt bal, ze se nekde seknem na necem zajimavym, objevime mista o kterych jsme vubec netusili, ze existuji a kvuli listkum na trajekt bysme museli padit pryc.

Merino vetsinou bereme Icebreaker (vyuzivame taky slev, protoze je nehorazne drahy, treba http://eshop.icebreaker-outlet.cz/index.php/e-shop , ale je to fakt spicka). Muzes to mit na sobe tyden a nesmrdis (ale tohle je obecne vlastnost vsech merin). Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Fri 19.4.2013 11:53    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13691

PostPosted: Fri 19.4.2013 12:47    Post subject: Reply with quote

trajekt nemusíš mít objednanej předem. obzvlášť, když seš jen chodec bez auta Smile
píšou, že tam máš bejt půl hodiny předem, ale i když jsi tam 10 minut předem, tak tě jako chodce vezmou (ta půlhodina je kvůli autům).

ed: promiň, teď koukám, že to chceš kvůli slevě Smile (ani jsem nevěděla, že je to levnější.. ?), ale trajekt nebyl drahej. stál na naše nějak 500 Kč (4 hodiny plavby).

ed 2: jinak ten stan, co jste si koupili znám Smile je celkem fajn. jediná nevýhoda je, že musíš stavět napřed vnitřek a pak na to prdneš vnějšek, což je ve větru a dešti někdy blbý. ale je fakt, že ve dvou to je v pohodě a za pět minut je postavený. v jednom by se asi stavěl hůř.
ten coleman, co píše felicity, je suprovej, protože když ho stavíš, tak má už vnitřek uvnitř a staví se proto strašně snadno a rychle (i v jednom člověku) a když prši, tak se ti to při stavění nepromáčí.

jinak ještě doporučuju si vzít hůlky. hrozně uleví zádům. já je na lofotech neměla a těžce jsem litovala. navíc některý části se napůl horolezilo po skalách a když to namoklo, tak to nehorázně klouzalo a s těžkým báglem to bylo o držku. s hůlkama by to bylo lepší (hlavně když jdeš dolů).
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16138
Location: up in the sky

PostPosted: Fri 26.4.2013 15:08    Post subject: Reply with quote

duverovali byste nakupum outdooroveho obleceni z ebay?
ja jsem si vyhlidla tuhle goretexovou bundu od Marmotu (pritel ji ma a nemuze si ji vynachvalit) a chtela jsem ji puvodne koupit na amazonu, ale nahodou jsem se koukla, ze ji maji i na ebay skoro za polovic, ale nerada bych koupila za ty prachy nejaky sunt/fake/apod.
_________________
chci být člověkem, který se mi nehnusí.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Fri 26.4.2013 15:37    Post subject: Reply with quote

Ta cena by mohla byt ok, protoze ve vyprodejich ji treba tady maji za 110 dolcku http://www.backcountrygear.com/marmot-minimalist-jacket-womens-fall-2012.html?gdftrk=gdfV25269_a_7c1641_a_7c6583_a_7cMRM6M20495_d_SEABLUE_d_LRG
Velikost mas vyzkousenou?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16138
Location: up in the sky

PostPosted: Sun 28.4.2013 11:46    Post subject: Reply with quote

nemam, chtela jsem koupit na blind Mko, ale asi si to zajdu radsi nekam vyzkouset
_________________
chci být člověkem, který se mi nehnusí.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Móda All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 27, 28, 29  Next
Page 20 of 29

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms