sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Nejlepší pasta, ústní voda...
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Sun 1.6.2008 10:21    Post subject: Reply with quote

Holky, děkuju, kouknu se po nich.
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19592

PostPosted: Sun 1.6.2008 10:27    Post subject: Reply with quote

To trojbalení mám teď já. Kupuju si ty kartáčky rovnou u zubařky. Mám ultrasoft a příjde mi super - ne nijak extrémně měkký.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ciciolata
kytky 1, meta: 300
kytky 1, meta: 300


Joined: 01 Oct 2007
Posts: 263

PostPosted: Sun 1.6.2008 12:03    Post subject: Reply with quote

Geike wrote:
ciciolata: s tou měkkostí, já normálně používám jen měkké kartáčky, doktor mi řekl že mám trochu odhalené krčky, ale dásně mi nekrvácí, tak supersoft nebo ultrasoft? jde mi jen o to jestli ten úplně nejměkčí není pro mě zbytečný, ale ono asi všeobecně platí čím měkčí, tím lepší, že?

no jestli máš odhelný krčky, tak asi radši ten ultrasoft (ten měkčí) - je citlivější k dásním.
_________________
a lot of girls are sexy, but i know how to use it
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19592

PostPosted: Sun 1.6.2008 15:10    Post subject: Reply with quote

Když jsou odhalené krčky, tak hlavně nejezdit kolem těch zubů kolem ďásna - to mě upozornňovala zubařka, že si tam jen dělám "prohlubeň" - že nejlepší je ten zub leštit.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Sun 1.6.2008 19:34    Post subject: Reply with quote

no mě doktor říkal, ať si koupím Elmex gelé...už jsou to dva roky...a ještě jsem se nedokopala Confused jsem s těma zubama nechutná, mám je totiž zdravé, ani jeden kaz, takže jediné jak se starám je čištění ráno (a večer ne vždycky Embarassed ), mám obyč měkký kartáček a pastu taky normální, u zubaře jsem byla naposledy před těmi dvěmi lety a už se tam bojím, jak mě zprdne. ... ale právě se to chystám změnit, proto si koupím ten kartáček (btw. haluz, spolubydla má obě dvě ty tvrdosti, tak jsem si to ošahala a určitě ten nejměkčí)...a chci se ještě zeptat, ta voda Listerine - nejlepší jsou všechny, nebo konkrétně ta jedna příchuť, co dávala Ruth? tu totiž na lékárně nemají...
Back to top
View user's profile Send private message  
Ciciolata
kytky 1, meta: 300
kytky 1, meta: 300


Joined: 01 Oct 2007
Posts: 263

PostPosted: Mon 9.6.2008 7:29    Post subject: Reply with quote

tu ústní vodu koupíš i v drogerii, nemusíš do lékárny.
a je jedno, jakou barvu - je to to samý, jenom s jinou příchutí Smile
_________________
a lot of girls are sexy, but i know how to use it
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Mon 9.6.2008 13:21    Post subject: Reply with quote

Geike, ty ses jak muj pritel. On teda k zubari chodi pravidelne, ale vzdy dostane velkou pochvalu. Ma krasne, od prirody bile zuby bez jedineho kazu. Zuby si cisti denne tak 30vterin. Vecer si je sice cisti, ale vetsinou pak jeste neco ji. Ja mu vzdycky nadavam, zacnu delat prednasku o tom, ze jestli tohle bude delat jednou pred detma. A on vzdy na odpoved jen vyceni ty sve bile perlicky Laughing

Listerine mi teda ta modra nechutna, je az moc agresivni. Lepsi je ta zelena (je to stejne jako zelene a modre orbitky. ta modra je vic peprmintova)
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Mon 9.6.2008 13:33    Post subject: Reply with quote

koogi: Laughing to s těma dětma mě fakt rozesmálo =) ona asi ústní hygiena dělá dost, ale stejně je to hlavně o tom, co má člověk geneticky dané. Já to mám asi po mamce, ta taky říkala že snad až do třeťáku na VŠ neměla jediný kaz a pak se jí během roku pokazila půlka pusy... Confused tak jen čekám, kdy to přijde. Ale nejhorší že já už se fakt k tomu zubaři bojím, taťka k němu chodí už dlouho, on je docela dobrý a nebere nové pacienty a mě vzal jen přes taťku, a prý si potrpí na to, aby lidi chodili na prohlídky, a už vidím jak se podívá do karty kdy jsem byla naposledy a vyrazí mě Laughing ne vážně, v září už tam musím, nesmím to nechat na 3 roky =) tak aspoň mu udělám radost že si koupím ten elmex a curaprox (jakože ještě je nemám, ale fakt, určitě koupím... Nevinnik )
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Mon 23.6.2008 8:54    Post subject: Reply with quote

Použím pastu, kartáček i ústní vodu Meridol. Je to asi to nejlepší, co jsem zatím měla. Začaly se mi trochu odhalovat některé krčky, takže jsem se rozhodla rázně zakročit. Kaz nemám ani jeden.


Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Mon 23.6.2008 8:56    Post subject: Reply with quote

U nás je to jak píše Koogi, přítel na to kašle, zuby si čistí, ale pak si dá limču, ale k zubaři nechodí a nemá jediný kaz Shocked Zato já, která se o ně stará, chodím pravidelně, používám zubní nitě, mám kazů dost.
Back to top
View user's profile Send private message  
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Mon 23.6.2008 9:16    Post subject: Reply with quote

mucka wrote:
U nás je to jak píše Koogi, přítel na to kašle, zuby si čistí, ale pak si dá limču, ale k zubaři nechodí a nemá jediný kaz Shocked Zato já, která se o ně stará, chodím pravidelně, používám zubní nitě, mám kazů dost.


U nás je to naprosto stejně. Přítel teda nějaký kazy má, ale oproti mně fakt minimum.
_________________
.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Mon 23.6.2008 9:30    Post subject: Reply with quote

Holky, a jak se poznají odhalené krčky? Co se proti tomu dá dělat?
Mně v poslední době občas pobolívají zuby, myslím, že to má souvislost s jídlem (naposledy me bolely po třešních Shocked , ale třeba letní jabka mi to dělají snad úplně vždycky). U zubaře jsem teď byla 2x a kazem to nebude.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11962

PostPosted: Mon 23.6.2008 9:35    Post subject: Reply with quote

Mexxie, to muze byt i tehotenstvim, vim, ze se v tehotenstvi muzou zuby docela dost zkazit... ale taky to muze byt temi odhalenymi krcky nebo citlivymi zuby, ja mam takhle citlive zuby na kysele, boli me po citronu atd... odhalene krcky.. no podle me ti dasen ustupuje a odhaluje se ti vic a vic zubu, ale nevim no, ja to nemam:) ale nase sousedka s tim chodi k zubari a vcera jsem si vsimla, kdyz mluvila, ze ma zub poodhaleny (normalne mas videt tu sirokou plochu a to uzsi je v dasni a ji koukalo uz i trochu to uzsi), tak to bude mozna to.
_________________
Albert Einstein:
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Mon 23.6.2008 9:59    Post subject: Reply with quote

Jo, je to jak říká Ališka. Dáseň ustupuje a odhaluje se ta část zubu, která normálně není vidět. Bývá to doprovázena citlivostí zubu na sladké, kyselé, studené, hodně to bolí. Krčky se pak můžou začít kazit a zub vypadnout.
Včera jsem četla, že tímhle problém ve větší nebo menší míře trpí 95% populace.
Back to top
View user's profile Send private message  
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11962

PostPosted: Mon 23.6.2008 10:22    Post subject: Reply with quote

No, timhle trpela mamka, mela to spojene s paradontozou, ted, ve 47 letech, ma vsechny horni zuby umele a dolni skoro taky.. brr, snad tak nedopadnu.. mne se kazi zuby dost, jo, priznam, obcas to cisteni flakam, ale snazim se poctive, koupila jsem si kartacek Curaprox, jsem z nej nadsena... ted mam ty v akci 2+1 zdarma.. jinak pastu mame Odol, docela fajn.. ustni voda Aquafresh.. ale premyslim nad Elmexem... zajimalo by me, zda je opravdu tak dobry proti tem kazum...
_________________
Albert Einstein:
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 4 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms