sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jak se naučit učit
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Mon 8.1.2007 13:36    Post subject: ed Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Mon 8.1.2007 13:49    Post subject: Reply with quote

Mně se nejlíp učí, když mám absolutní ticho, jsem mimo dosah počítače a TV a mám studijní přítmí (zjistila jsem, že nejlíp se mi učí ve studovně nebo doma jenom při lampičce). Jo, a taky na to musím vlítnout hned jak vstanu, jinak se horkotěžko nutím Confused
Nejdřív si text přečtu a podtrhám, pak znova přečtu a snažím se ho zapamatovat, a pak si dělám výpisky.

Bohužel, tohle všechno chce celkem dost času a tak bývám hodně na nervy, že nestíhám Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Thu 11.1.2007 21:04    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Já jsem si taky v životě nic nepodtrhla, prostě to nepotřebuju, přijde mi to zbytečný.
Ale pomáhá mi dělat si poznámky, výpisky z toho co čtu (na hodinách si poznámky nepíšu, protože to prostě nezvládám, nakonec jsou z toho stejně piškvorky a čmáranice Laughing )
Nebo si ty poznámky imaginárně zapisuju do počítače Mr. Green To zní dost divně, ale prostě si v duchu představuju, bílou stránku s kurzorem a jak tam naskakujou ty písmenka Laughing Když mám štěstí a soustředím se, tak to pak zpětně dokážu i přečíst, jako bych to četla z knihy (je fakt, že to není moc efektivní, ale na nějaké kratší poznámky se to hodí).

A na gymplu jsem se učila taky tak, že jsem si v duchu natáčela filmy. Třeba z dějepisu, to bylo naprosto nejlepší, protože tam jsou většinou příběhy. Tak jsem si prostě podle sešitu přehrála nějaký ty události okomentovaný ve stylu TVŠ a to se mi pak vybavilo mnohem líp než data v sešitě.

Látku těžkou na pochopení zase musím někomu vysvětlovat, diskutovat o tom. Takže v tomhle je pro mě nejefektivnější skupinové učení, ale mívám problém sehnat tu skupinu. Tak vysvětluju aspoň plyšákům Smile

Uznávám, že moje učební metody jsou asi trochu zvláštní Mr. Green
Ale abych pravdu řekla, většinou se neučím skoro vůbec, na zkouškách okecávám a tvářím se, že to umím (dle zkušeností to představuje asi tak 80% úspěchu). A mám štěstí.

Arrow dost dobreeeeeeeeeeeeeee
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Thu 11.1.2007 21:14    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 10:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 11.1.2007 21:18    Post subject: Reply with quote

Loth, gigli, jsme blázni, jsem ráda, že nejsem sama! Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 11.1.2007 21:20    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Sat 16.6.2012 15:49; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19591

PostPosted: Thu 11.1.2007 23:24    Post subject: Reply with quote

Já si hodně zvýrazňuju, ale jen dvěma barvama - nadpis a pak text. Text si přečtu a zkusím ho odříkat sama. Co nejvíc věcí se snažím pochopit (někdy to v matice šlo dost těžko) nebo aspoň odvodit a když ani to nejde - tak si prostě vytvořím nějakou pomůcku. Pak si to co už jsem si přečetla píšu - koupila jsem si takovou kreslící tabuli tak buď na tu, nebo prostě na papíry (popíšu jich hrozně moc) - je to pro mě taková přípravda na ústní zkoušení, tak si to musím taky psát. A pak si to s pomocí toho papíru říkám - vysvětluju. Dokonce se u toho směju, dělám takové ty grimasy jakože - to je jasné, tohle je triviální, nad tímhle je třeba se víc zamyslet. Prostě jako bych byla u zkoušky. Když mi to nejde tak nadávám.

Z učení na bakalářky mám docela velký strach. Zimní semestr jsem se vůbec nemusela učit - neměla jsem žádné zkoušky (takový zvláštní styl studia) a tak mám strach, že se do toho nedostanu. Ale takový starch mám vždycky. Koukám na to, kolik je toho potřeba naučit se a říkám si, že to přece nikdy nemůžu zvládnou a pak mi to zase tak hrozné nepříjde. Bojím se, že jednou to tak hrozné bude Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
alva
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 719

PostPosted: Thu 11.1.2007 23:46    Post subject: Reply with quote

mam taky ten blby zvyk s vypisovanim a to i kdyz mam treba xerox z ucebnice, kde bych mohla klido zvyraznovat, pak se den pred tim uvedomim, ze nestiham a zvyraznuju, nebo zurive podtrhuju v knizkach(a pak to gumovani Rolling Eyes dnes jsem takhle gumovala jednu 500str knihu Sad )
na zapamatovani dat typu ,kdyz mas skupinku 8 pojmu, kt. patri do jedne skupiny a mas je krome jineho i vyjmenovat, vzdy mi teda nejmin 1 vypadne Rolling Eyes , pouzivam tuhle metodu : ze zacatecnich pismem si vytvorim "slovo"
pro me to je dost efektivni, i kdyz se to mozna nezda
ted na fonologii jsem mela problem zapamatovat si slovenske okluzivni spoluhlasky tak jsem si z fonem vytvorila vetu BuM TeDa PaN KooGi(ano zneuzila jsem bobikuv novy nick,pardon,ale nic jineho mi tenkrat nenapadlo Embarassed Laughing )no a hlasky z tech fonem uz sly lehce
taky mi nekdy pomahaji karticky se zakladnimi pojmy(treba do autobusu i kdyz se 1rukou drzim druhou drzim listecek a opakuju si latku)
no a kdyz jsem zoufala tak i kreslim, ted uz moc ne ale na gymplu jsme na chemii meli neco,ze martisiemensovi pece, to byl hezky obrazek Laughing
nebo asociace treba na franine jsem si nemohla zapamatovat gauche droite tak jsem si predstavila gauche to zni tak heboucce az gayovsky(nemyslite si nic zle,ja to nemylsela ve zlym Embarassed )gayove jsou sexualni mensina takze nalevo od stredu t.j gauche=vlevo
ok uz koncim, jsem grafoman Embarassed
_________________
Já mám dráty v hlavě nějak zamotané/ a tak prosím Pánaboha, ať je srovná/ bůh mi na to odpověděl: ‚Milej pane/ ani já bič neupletu přece z hovna!‘
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Fri 12.1.2007 13:14    Post subject: Reply with quote

Byzzy wrote:
Z učení na bakalářky mám docela velký strach. Zimní semestr jsem se vůbec nemusela učit - neměla jsem žádné zkoušky


Meli jsme to podobne. Taky jsem se toho celkem obavala, ale nakonec to slo dobre. Takze nemej strach, dostanes se do toho, ani nebudes vedet jak. Nic jineho ti totiz nezbyde Wink.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Fri 12.1.2007 14:15    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Tue 23.12.2008 13:47; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9766

PostPosted: Fri 12.1.2007 14:32    Post subject: Reply with quote

Mně docela pomáhá organizace a příprava různých materiálů. Při jejich tvorbě se to zároveň celkem nenásilně naučím.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 12.1.2007 14:50    Post subject: Reply with quote

no ne každý má to štěstí...ale máte to na fakultě moc hezky zařízený (*záviděník*)
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
flambelle
Servant
kytky 4, meta: 2950


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2863
Location: Praha/Red Room

PostPosted: Fri 12.1.2007 14:57    Post subject: Reply with quote

Jo jo, taky bych brala právnickou wiki (prozměnu zasněník).
_________________
All work and no play makes Jack a dull boy.
...before I go I just wanna tell you, you were fantastic...absolutely fantastic ...
...he's slim...and a little bit foxy ...

Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9766

PostPosted: Fri 12.1.2007 15:06    Post subject: Reply with quote

(OT)
flambelle wrote:
Jo jo, taky bych brala právnickou wiki (prozměnu zasněník).

Jestli ji uživíte a přežijete AdSense, není problém ji udělat.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Fri 12.1.2007 16:24    Post subject: Reply with quote

nam ted nase studentska samosprava ips udelala politologickou wiki,musim rict,ze se to vazne hodi Very Happy clovek nemusi lovit ty clanky vsude mozne,jsou tam i vypisky,sice ne ze vseho,ale zatim je to stale ve fazi rozjezdu...
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms