sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jak se naučit učit
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 7.1.2007 21:37    Post subject: Jak se naučit učit Reply with quote

..docela by se mi to hodilo. vám taky? rady, tipy jak se efektivně a rychle naučit během noci látku za semestr a různé fígle jak zlepšit kvalitu učení, prostě naučit se jak se učit Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
zbrody
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3710

PostPosted: Sun 7.1.2007 21:39    Post subject: Reply with quote

Nelizt na aortu Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
henessy
to je vsetko


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 1712
Location: vetrak:)))

PostPosted: Sun 7.1.2007 21:40    Post subject: Reply with quote

nicim sa nenechat rozptylovat, sadnut si nad knihu a tlacit si to do hlavy.vypnut telefon(ten je premna najhorsi Laughing ).
sestra to spravila tak,ze isla sa ucit na 2 tyzdne ku babke, tam nieje ani pocitac ani nic, cim by sa tam mohla dako zabavat.
a teras bere nejake tabletky na zlepsenie pamete a hovorila,ze sa jej to lahsie pamata
_________________
mejk sam faking noiz
-----Memento-----
lesik:)
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 7.1.2007 21:42    Post subject: Reply with quote

jj, to je ginko biloba.

a co třeba techniky učení? pže je fakt, že já třeba nad tím strávím hodiny a čtu si a říkám si to a ve výsledku si nepamatuju nic Laughing

ovšem, osvědčilo se mi přepisování na jiné papíry a následné podtrhávání, vybarvování, šipky atd. Laughing ve výsledku ten sešit vypadá jako počmáraná bojová mapka Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 7.1.2007 21:43    Post subject: Reply with quote

zbrody wrote:
Nelizt na aortu Razz


HA! tak přesně tohle jsem nechtěla slyšet...!! Paranoidnik Bicovnik
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30661

PostPosted: Sun 7.1.2007 21:53    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Mon 14.4.2008 9:47; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sun 7.1.2007 22:13    Post subject: Reply with quote

strasne zalezi co se ucis, jak uz rekla Max Smile
neco bych proste do sebe nalit nedokazala, zvlast ne za jednu noc. Takovy veci na zapamatovani se nejlip uci tak, ze si je clovek mnohokrat precte, prerika...hlavne u me je dulezity to prerikani a jakoby vysvetleni sama sobe Razz

jinak vypisky atd. si nedelam, zjistila jsem, ze to vzdycky nic nestihnu, tak uz se to ucim rovnou z ucebnice a snazim se to rozdelit na to, co uz vim/mela bych vedet/ a co je nove.

A pouzivam zvyraznovace, na zakladni pojmy a dulezity veci.

Ale ono se tezko radi, protoze kamaradka se treba uci tak, ze zvyraznovac nepouzila snad nikdy/(takze procita bile texty/ a jen si latku procita a neprerikava Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 7.1.2007 22:30    Post subject: Reply with quote

hm tak to pro mě je nezvýrazněný text prostě nepřečtený i kdybych ho četla předtím dvacetkrát! Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
culotes
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4773

PostPosted: Sun 7.1.2007 22:34    Post subject: Reply with quote

Lucrezia wrote:

Ale ono se tezko radi, protoze kamaradka se treba uci tak, ze zvyraznovac nepouzila snad nikdy/(takze procita bile texty/ a jen si latku procita a neprerikava Confused

Taky otázka je, jestli se učí úspěšně..
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sun 7.1.2007 22:37    Post subject: Reply with quote

culotes wrote:
Lucrezia wrote:

Ale ono se tezko radi, protoze kamaradka se treba uci tak, ze zvyraznovac nepouzila snad nikdy/(takze procita bile texty/ a jen si latku procita a neprerikava Confused

Taky otázka je, jestli se učí úspěšně..

ano uci se uspesne, ma dobre znamky.

Proste jsem tim chtela rict, ze kazdemu to vyhovuje jinak. Nekdo si zvyraznuje a nekdo ne.
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Sun 7.1.2007 22:38    Post subject: Reply with quote

pro mě je nejúčinnější být z dosahu počítače, mít hromadu pastelek abych mohla podtrhávat a malovat, a potřebuju aspon malinko zvukovou kulisu, rádio nebo tv ale jen potichu.
To hlavně když se učím v noci aby se mi nechtělo tolik spát a taky mít u sebe pití abych pořád neodbíhala
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29867

PostPosted: Mon 8.1.2007 10:10    Post subject: Reply with quote

Já jsem si taky v životě nic nepodtrhla, prostě to nepotřebuju, přijde mi to zbytečný.
Ale pomáhá mi dělat si poznámky, výpisky z toho co čtu (na hodinách si poznámky nepíšu, protože to prostě nezvládám, nakonec jsou z toho stejně piškvorky a čmáranice Laughing )
Nebo si ty poznámky imaginárně zapisuju do počítače Mr. Green To zní dost divně, ale prostě si v duchu představuju, bílou stránku s kurzorem a jak tam naskakujou ty písmenka Laughing Když mám štěstí a soustředím se, tak to pak zpětně dokážu i přečíst, jako bych to četla z knihy (je fakt, že to není moc efektivní, ale na nějaké kratší poznámky se to hodí).

A na gymplu jsem se učila taky tak, že jsem si v duchu natáčela filmy. Třeba z dějepisu, to bylo naprosto nejlepší, protože tam jsou většinou příběhy. Tak jsem si prostě podle sešitu přehrála nějaký ty události okomentovaný ve stylu TVŠ a to se mi pak vybavilo mnohem líp než data v sešitě.

Látku těžkou na pochopení zase musím někomu vysvětlovat, diskutovat o tom. Takže v tomhle je pro mě nejefektivnější skupinové učení, ale mívám problém sehnat tu skupinu. Tak vysvětluju aspoň plyšákům Smile

Uznávám, že moje učební metody jsou asi trochu zvláštní Mr. Green
Ale abych pravdu řekla, většinou se neučím skoro vůbec, na zkouškách okecávám a tvářím se, že to umím (dle zkušeností to představuje asi tak 80% úspěchu). A mám štěstí.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14083

PostPosted: Mon 8.1.2007 10:36    Post subject: Reply with quote

pro mě je nejlepší způsob učení si číst nahlas (nebo si to pak už jen přednášet a do papíru kouknout, když se seknu) a chodit u toho. předtim si teda dělám výpisky nebo pokud to mám od někoho třeba na počítači, tak si to aspoň podtrhám.
ale chození je bezva. to mi to víc myslí. akorát musim být sama doma, když tu někdo je, tak mě to strašně rozčiluje. sice můžu o samotě chodit ještě zavřená v pokoji, ale tam je málo prostoru. nejlepší je trasa chodba-kuchyň-obývák.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Mon 8.1.2007 10:41    Post subject: Reply with quote

Ja si driv vypracovala otazky, ale ted jsem uz moc nestihala, tak jsem to dulezity podtrhavala ve skritpech. Vzdycky si to ctu a pak prerikavam - casto si predstavuju, ze jsem ucitelka ve skole a vysvetluju neco zakum Smile. Kdyz neco nechapu, tak obehnu rodinu, jestli to nahodou nechape nekdo jiny Laughing a kdyz ne, tak to alespon nekomu vylozim a v prubehu toho dojdu sama ke spravnemu zaveru. Jinak abych to umela fakt dobre, musim to precist dvakrat.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
zbrody
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3710

PostPosted: Mon 8.1.2007 10:45    Post subject: Reply with quote

Ja mam dost neefektivni zpusob-asi 10x za sebou jenom skenuju text a pak se mi vetsinou vybavi, kde a co na strance bylo. Bohuzel z takovyho zpusobu uceni se rychle zapomina Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms