sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jak se naučit učit
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Fri 12.1.2007 16:42    Post subject: Reply with quote

Ja si musim vsechno psat, jinak se nic nenaucim. Treba slovicka kdyz si jen rikam, zapomenu. Musim si je napsat. Kdyz se ucim teorii nebo ted nejakou politiku nebo tak, musim si z toho udelat omalovanky...mam sest fixek a spoustu pastelek a tim si to musim cely ruzne vybarvit a podtrhat podle dulezitosti a tak, jinak si to nezapamatuju. Spatne se mi uci z knizek, musim si udelat vlastni vypisky a zase vybarvit Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Fri 12.1.2007 19:55    Post subject: ed Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Shan
Guest





PostPosted: Fri 12.1.2007 20:20    Post subject: Reply with quote

já podtrhávám a zvýrazňuju, ale zase ne moc barvama... a občas si k tomu něco vypisuju. Musím mít klid a žádný pohyb v okolí Smile
Back to top
 
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Fri 12.1.2007 21:20    Post subject: Reply with quote

Já si potřebuju u toho čmárat a vypisovat. Podtrhávaní je taky dobrý, ale to vypisování je nejvíc účinný. Dělám to tak, že se něco naučím a pak si to píšu. Ale někdy na to není čas.

Vlastně se ale učit asi moc neumím. Nedokážu se soustředit, myslim na milion blbostí, začnu uklízet, furt někam odbíhám. Když si třeba teď představim, kolik jsem se musela na nějaký šílený zkoušky učit, tak už ani nevim, jak jsem to dokázala, jak jsem se naučila takový kvanta. V tomhle jsem hrozná Rolling Eyes
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Saris
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1333

PostPosted: Fri 12.1.2007 22:00    Post subject: Reply with quote

pam wrote:
tak ja nedam dopustit na zvyraznovace, porad podtrhavam...

Tj, vždycky jsem si pamatovala všechno podle barev. Třeba mat.otázky do češtiny mám každou jinou barvou (aspoň prvních pět Very Happy) a pak jsem si díky tomu vybavovala, co kam patří Very Happy
To vždycky bývalo - nevím, co to je, ale vím, že to mám podtrhlý růžově a je to dole na stránce Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Gia
... in my silence ...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 459
Location: ... in his arms ...

PostPosted: Mon 15.1.2007 10:21    Post subject: Reply with quote

Dneska se mi stala zvláštní věc. Už delší dobu se připravuji na docela těžkou zkoušku (moje úplně první, takže si dokážete živě představit ty panické záchvaty nicnevědění Confused ), kterou mám ve čtvrtek. Celou dobu se učím nahlas, stálým předčítáním a přednášením. Stává se vám někdy, že když už je to opravdu delší dobu, že vás natahuje? Stalo se mi to dnes poprvé a není to nic příjemného, nejhorší na tom je, že se jinak učit neumím Embarassed Vůbec nevím co to mohlo způsobit Sad
_________________
Sni, sni, sni!
Nebudeš mít nikdy čas ... trpět zoufalstvím.
Back to top
View user's profile Send private message  
culotes
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4780

PostPosted: Mon 15.1.2007 16:59    Post subject: Reply with quote

Gia wrote:
Dneska se mi stala zvláštní věc. Už delší dobu se připravuji na docela těžkou zkoušku (moje úplně první, takže si dokážete živě představit ty panické záchvaty nicnevědění Confused ), kterou mám ve čtvrtek. Celou dobu se učím nahlas, stálým předčítáním a přednášením. Stává se vám někdy, že když už je to opravdu delší dobu, že vás natahuje? Stalo se mi to dnes poprvé a není to nic příjemného, nejhorší na tom je, že se jinak učit neumím Embarassed Vůbec nevím co to mohlo způsobit Sad

nějak nechápu, co znamená "že vás natahuje".. nevím, co si mám pod tím představit Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26574

PostPosted: Mon 15.1.2007 17:23    Post subject: Reply with quote

culotes wrote:
Gia wrote:
Dneska se mi stala zvláštní věc. Už delší dobu se připravuji na docela těžkou zkoušku (moje úplně první, takže si dokážete živě představit ty panické záchvaty nicnevědění Confused ), kterou mám ve čtvrtek. Celou dobu se učím nahlas, stálým předčítáním a přednášením. Stává se vám někdy, že když už je to opravdu delší dobu, že vás natahuje? Stalo se mi to dnes poprvé a není to nic příjemného, nejhorší na tom je, že se jinak učit neumím Embarassed Vůbec nevím co to mohlo způsobit Sad

nějak nechápu, co znamená "že vás natahuje".. nevím, co si mám pod tím představit Embarassed


Ani já Shocked Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Gia
... in my silence ...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 459
Location: ... in his arms ...

PostPosted: Mon 15.1.2007 17:34    Post subject: Reply with quote

terinas wrote:
culotes wrote:
Gia wrote:
Dneska se mi stala zvláštní věc. Už delší dobu se připravuji na docela těžkou zkoušku (moje úplně první, takže si dokážete živě představit ty panické záchvaty nicnevědění Confused ), kterou mám ve čtvrtek. Celou dobu se učím nahlas, stálým předčítáním a přednášením. Stává se vám někdy, že když už je to opravdu delší dobu, že vás natahuje? Stalo se mi to dnes poprvé a není to nic příjemného, nejhorší na tom je, že se jinak učit neumím Embarassed Vůbec nevím co to mohlo způsobit Sad

nějak nechápu, co znamená "že vás natahuje".. nevím, co si mám pod tím představit Embarassed


Ani já Shocked Embarassed
Pardon, že by se to používalo jen na severní Moravě? Jako, že se mi chce zvracet Confused
_________________
Sni, sni, sni!
Nebudeš mít nikdy čas ... trpět zoufalstvím.
Back to top
View user's profile Send private message  
culotes
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4780

PostPosted: Mon 15.1.2007 17:38    Post subject: Reply with quote

jako rodilá pražačka jsem to nikdy neslyšela Wink
.. a jsi si jistá, že to bylo z téhle metody učení?.. Nesnědla jsi před tím něco, co ti nesedlo?..
Back to top
View user's profile Send private message  
Gia
... in my silence ...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 459
Location: ... in his arms ...

PostPosted: Mon 15.1.2007 17:41    Post subject: Reply with quote

culotes wrote:
jako rodilá pražačka jsem to nikdy neslyšela Wink
.. a jsi si jistá, že to bylo z téhle metody učení?.. Nesnědla jsi před tím něco, co ti nesedlo?..
Ne ... leda, že by to bylo z kávy. Ale asi to byla z nervozity, že mi to nejde Sad
_________________
Sni, sni, sni!
Nebudeš mít nikdy čas ... trpět zoufalstvím.
Back to top
View user's profile Send private message  
nia
zavislost je utek


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 558

PostPosted: Mon 15.1.2007 18:00    Post subject: Reply with quote

mamba wrote:
A jinak nám jeden učitel říkal, že nejlepší je se to naučit, když si v duchu při tom představíš nějakou souvislost s tim slovem. Dokonce nám to i předvedl, 30lidi ve třídě mu postupně říkali různá slova a on si je zapamatoval a potom je říkal nazpamět a zasebou, jak byli. Přitom si pamatoval i pořadí a jméno studenta...


to je dobre mozna na nejake slovicka, jinak primo nejakou latku, to nevim.
nam to taky nekdo rikal, myslim, ze v anglictine - treba bylo za sebou slon, bryle .. - tak si predstavis slona, na sobe ma bryle, a tak si to tvoris dal, podle slov.
_________________
moci se rozletet..
povznest se nad vsechno a nad vsechny

.. tomu rikam zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Wed 17.1.2007 0:26    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Gia
... in my silence ...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 459
Location: ... in his arms ...

PostPosted: Wed 17.1.2007 6:46    Post subject: Reply with quote

Já si musím podstatné věci vypsat svojí rukou, pak se je teprve jakž takž naučím. Nevyhovují mi letošní skripta - velký formát A4, obrovské písmena a nechutně tlustá kniha. Přítel je už ve čtvrťáku, tak měli jiný skripta, malinký, přehledný s drobnými písmenky. Já vím, že v tom asi nebude podstatný rozdíl, přitom v těch menších a tenčích je toho obsahově více, ale na mě to psychicky působí Laughing
_________________
Sni, sni, sni!
Nebudeš mít nikdy čas ... trpět zoufalstvím.
Back to top
View user's profile Send private message  
*LEATITIA*
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 7252
Location: USA

PostPosted: Fri 19.1.2007 18:06    Post subject: Reply with quote

Mě když se nechce učit, nemám náladu se učit, tak mi to trvá strašně dlouho, třeba pár stráneček i několik hodin, ale když se mi chce učit, tak i hodinu.. Mad Někdy to dělám jako Gia, udělám si výtah učiva svým písmem a pak se to učím, toto dělám třeba před velkou písemkou z matiky, z účetnictví, němčiny.. Nebo když se třeba učím literaturu, a je to na x stránek, tak si naučím půlku A4 zopakuji, celou A4 pak si ji celou zopakuji, atd. atd. Pořád dokola si to opakuji, abych na to nezapomněla, je to zdlouhavé, ale mě to pomáhá Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms