sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Perioralni dermatitida
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Sun 28.11.2010 16:56    Post subject: Perioralni dermatitida Reply with quote

Mozna si tu budu povidat sama pro sebe, ale co kdyby.
Pokud s tim nekdo mate zkusenosti, tak budu vdecna za kazdou radu, protoze uz jsem vyzkousela asi 4 kozarky, zkousela hromadu masti a porad se mi to vraci. A ukrutne to boli:(

Ted mam na obliceji tohle x, x2 a zitra jdu zkusit asi posledni doktorku co tu mame, protoze predstava, ze s tim musim do skoly je silena Crying or Very sad

Ja jsem fakt zoufala z toho:(
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18392

PostPosted: Sun 28.11.2010 17:03    Post subject: Reply with quote

Tohle se dela Tomasovi... ale jen v lete. Embarassed Ale neprisli jsme na to, co na to pomaha... Confused
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Sun 28.11.2010 17:17    Post subject: Reply with quote

Já na to trpím taky, mám to vlastně pořád asi, občas se to zhorší, někdy to vidět není, tak to zas tak moc neřeším. U kožní jsem s tím taky byla a ona mi tehdy předepsala něco, co smrdělo jak síra a zákazala mi jakékoli jiné krémy.

Taky musíš dávat bacha na stravu, vynechat citrusový plody, fluorový pasty, hodně silný čaje, červený víno atd. Taky se nedopuručují příliš dlouhé koupele, chlor, pára, vedro, pot, cokoli, co irituje tu kůži. Možná zkus zapřemýšlet, jeslti není nějaká potravina nebo bylinka, kterou hodně často konzumuješ, třeba to bude tím.

A jinak by se na to nemělo sahat, mazat to čímkoli s parfemací, nebo nanášet makeup Rolling Eyes

Je to pruda, já vím, i když u mě to nikdy nedošlo do takového stadia, že by to nedejbože bolelo.
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Sun 28.11.2010 17:25    Post subject: Reply with quote

máš to pěkný shuki Laughing
ne promiň... mívala sem to taky, ale ne tak rozsahlé a styděla jsem se za to taky hodně moc, takže tě chápu Sad. A jak píše cantarella tak přesně prostě tyhle věci vynechat. Někde jsem četla, že by se na to neměly používat kortikoidy. Mně teda vždycky pomáhala taková šíleně smradlavá mastička ve velký vrstvě. Dobrý to bylo že to i trochu zakryla.
A teda mně to bolelo celkem hodně. Asi závisí na citlivosti jedince.
tady ta srágora mi vždycky pomohla teda http://www.lekarnain.cz/katalog/detail/3812-dermatologika/pityol-mast-30g nebo tak mi to potom vždycky zmizelo než se to objevilo znovu.
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Sun 28.11.2010 17:26    Post subject: Reply with quote

Tohle prave vim, vymenila jsem pasty, nepouzivam chlorovanou vodu, misto sprejovych deodorantu pouzivam kulickovy nebo tuhy, vynechavam laky na vlasy, aby to nestriklo k obliceji.
Makeup jsem nepouzivala snad ctvrt roku, ale v tomhle stadiu kdy na ulici na me lidi cumi jak na prasivinu mi nic jinyho nezbyva.

Ono mi to obcas i zmizne, ale pak staci abych si sedla nekde na kafe a mam to zase takhle sileny. A hrozne to stipe:/

Mne asi nejvic zabral tenkrat Protopic, ale kdyz jsem ho pak musela vysadit, tak to zas vyskakalo a uz nezabira.
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Sun 28.11.2010 17:27    Post subject: Reply with quote

Sidd, pityol je na predpis nebo neni?
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Sun 28.11.2010 17:30    Post subject: Reply with quote

právě že není, je to volně prodejný, ještě mám takový tušení že mi pomáhal krém s panthenolem... jenže to jde fakt strašně těžký vypozorovat co pomůže a co ne Sad fakt je to strašný.
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Mon 29.11.2010 11:17    Post subject: Reply with quote

Tak mi ta nova doktorka predepsala Rozex, pak nejaky leky (nazev na receptu nemuzu precist, tak to pak napisu az vyzvednu). Doporucila mi pletovou kosmetiku od Cetaphil a za tyden kontrola.
Jinak mam prisny zakaz alkoholu, coz me mrzi ted pres Vanoce, ze si nedam sklenku s rodinou, ale coz.. prezila jsem tak i lonsky Vanoce, Silvestra, tak to zvladnu zas.
A mam zakaz cokolady, medu, ovoce, zeleniny....
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43040

PostPosted: Mon 29.11.2010 11:20    Post subject: Reply with quote

zakaz ovoce a zeleniny? ty vole... to by me asi zabilo. co mas jako jist? Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
puresound
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1817
Location: Pilsen

PostPosted: Mon 29.11.2010 11:21    Post subject: Reply with quote

Taky jsem nad tím přemýšlela... leda tak mléčný a nějaký pečivo? To je fakt přísná dieta Sad

A btw jak jsi říkala, že ti stačí jít si jen někam sednout a hned ti to vyskočí. Nevadí ti třeba káva nebo cigaretový kouř?
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Mon 29.11.2010 11:23    Post subject: Reply with quote

Tak ja uz jsem zvykla kvuli Crohnovi, ze zeleninu opatrne - jako jim ji, ale hodnekrat se mi stalo, ze mi vetsi mnozstvi nesedlo, takze s cerstvou musim opatrne.

U ovoce se hlavne jedna o pomelo, pomerance, ananas a tak. Myslim, ze banan nakrajeny bych mohla.
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Mon 29.11.2010 11:25    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Mon 29.11.2010 12:06    Post subject: Reply with quote

Shuki já to mam taky.
když jsem byla malinká, od narození jsem měla potravinovou alergii. kdyby to byly jenom kožní vyrážky, byla bych strašně moc ráda. ale mně se po požití některých potravin motá hlava, oteče celá pusa a jsem utahaná, ospalá a napuchlá. mně to třeba dělají citrusy, nedovařený vajíčka, veškeré ovoce kromě banánu, smažené jídlo a hlavně jakékoliv oříšky, těch se nemůžu ani dotknout.
poté co jsem přijela z karibiku, totálně jsem si rozházela celé tělo a ta alergie se mi začala čím dál tím víc rozrůstat, takže teď nesním už i kávu, černý čaj, alkohol (a hlavně jak píše Canta červené víno) a kromě ryby snad všechny druhy masa a sýry. nedá se to Crying or Very sad to bych nesměla jíst nic...takže akorát jsem pořád oteklá, mám akné a kožní vyrážku, o které jsi psala.začarovaný kruh. ale tak já už jsem těma nemocma tak prolezlá, že už mi to ani nějak nevadí, když mi otéká pusa Crying or Very sad

a na ty kožní věci jsem dostala právě hormonální mastičku,jmenuje se to Imacort, ale že by to byla nějaká sláva, to se říci nedá
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30685

PostPosted: Mon 29.11.2010 12:12    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Mon 29.11.2010 12:13    Post subject: Reply with quote

Tak ty leky jsou Deoxymykoin (antibiotika) a nesmi se behem jejich uzivani jist mlecne vyrobky. V tom pripade teda uz nevim co budu jist, protoze jogurty, tvarohy, syry byly moje kazdodenni svacina, snidane.
Pecivo nechci jist vic 1x denne:/
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^


Last edited by shuki on Mon 29.11.2010 12:23; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms