sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
o 10 let starší
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Wed 10.1.2007 11:34    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Dannny wrote:
Ja nehledam otce, ani nikoho, kdo by mi otce nahradil. Spis nejaky muzsky vzor, ktery by mi predaval svoje zkusenosti a ukazal cestu zivotem.


Hmm... taky máte někdo pocit, jako by se ty dvě věty nazvájem popíraly? Mr. Green


Do jisté míry ano, ale nebude to třeba tím, že Dannny prostě vnímá "otce" trochu jinak, než ty? Osobně mám ve svém okolí taky jednu holku, co žije s o dost starším chlapíkem (poměrně známým ale nikoli zazobaným spisovatelem) a přitom se svým otcem má skvělý vztah. A je velmi samostatná a už jí zdaleka není 18, takže o potřebě vedení to taky není. Prostě se to nedá generalizovat.
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29901

PostPosted: Wed 10.1.2007 12:38    Post subject: Reply with quote

Netřeba to až tak rozebírat, jenom mi ty dvě věty takhle za sebou přišly trochu vtipné. Mám dojem, že přesně hledání mužského vzoru, který by vedl životem, se říká "hledání otce".

Proti preferování starších partnerů nic nemám, ať už k tomu člověka vedou jakékoli důvody. Ostatně, co mi je do toho, že? Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Wed 10.1.2007 12:43    Post subject: Reply with quote

Court wrote:
Nevim, proc se kvuli tomu tak rozcilujete, Danny sama napsala, ze hleda otce (tak jakapak rovnocennost) u Chocolate je uz na prvni pohled zrejme, kdo svuj zivot prizpusobil rozjetemu vlaku toho druheho.


Hm, ano, prizpusobila jsem svuj zivot vztahu, protoze to tak bylo pro oba z mnoha duvodu vyhodnejsi. Jenze Nocturmas placal o pravu veta a o vnitrni pretvarce ve vztahu, ktera s tim nema absolutne co delat. Ale fakt tady nechci rozebirat svuj vztah, reaguju jen proto, ze kazdy pisete o necem jinem.
Back to top
View user's profile Send private message  
Danny
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7052

PostPosted: Wed 10.1.2007 15:18    Post subject: Reply with quote

Lenore, je dost mozne, ze si to protireci, napsala jsem jen jak to citim. I tvuj pritel pro tebe muze byt muzsky vzor, vest te zivotem, ukazovat ti cestu a neznamena to, ze by si nevedome hledala "otce".
Ale muj pohled bude dost zkresleny, nikdy me zadny chlap nevychovaval, takze si ani nedokazu predstavit, jako ulohu chlap presne hraje. Nebo spis teoreticky ano, ale v "praxi" ne. Navic jeste porad nemam tolik zkusenosti a za par let budu mit nazor zase uplne jiny (nejspis).
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Wed 10.1.2007 15:22    Post subject: Reply with quote

Dannny: no, o tom to možná trochu je. Hledáš něco, co ti v životě chybělo - ať už tomu budeme říkat jak chceme - prostě tu mužskou stránku dospělého pohledu na život... ne?
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29901

PostPosted: Wed 10.1.2007 15:24    Post subject: Reply with quote

Ale tak... teď to vypadá, jak když na tebe nějak útočím nebo co. Poznámka byla opravdu čistě k té formulaci, prostě mi to přišlo asi jako nečekám na tramvaj, ale na šalinu Laughing

I kdybys hledala nějakou náhradu otce, tak co je na tom špatného?
Back to top
View user's profile Send private message  
Danny
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7052

PostPosted: Wed 10.1.2007 15:25    Post subject: Reply with quote

BadHans, to urcite ano. Ale myslim si, ze i v takovem vztahu muze fungovat rovnocennost... nebo ne?
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Wed 10.1.2007 15:31    Post subject: Reply with quote

Dannny wrote:
BadHans, to urcite ano. Ale myslim si, ze i v takovem vztahu muze fungovat rovnocennost... nebo ne?


Rovnocennost může fungovat prakticky v každém vztahu, pokud ti dva nejsou zcela zásadně odlišní v klíčových věcech (inteligence, pohled na život, atd.) a pochopitelně pokud k tomu oba mají vůli...
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29901

PostPosted: Wed 10.1.2007 15:32    Post subject: Reply with quote

Já myslím, že spíš vztah nemůže fungovat bez rovnocennosti. Takže určitě.
Back to top
View user's profile Send private message  
Danny
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7052

PostPosted: Wed 10.1.2007 15:42    Post subject: Reply with quote

Lenore, nn tak jsem to vubec nebrala. Kdyz si to po sobe prectu a zamyslim se nad tim, tak mi to zni uplne stejne. Smile Ale psala jsem, jak to citim..

Ja se jen branila proti tomu, co napsala Court. Ja hledam jen vic zkusenosti v zivote, realisticky pohled na svet a ochranu, coz mi muj vrstevnik nabidnout nedokaze nebo to tak aspon necitim. A jak jsem uz psala, i v takovem vztahu rovnocennost fungovat muze.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Wed 10.1.2007 16:19    Post subject: Reply with quote

BadHans wrote:
Rovnocennost může fungovat prakticky v každém vztahu, pokud ti dva nejsou zcela zásadně odlišní v klíčových věcech (inteligence, pohled na život,
a zkušenosti... mužete byt oba chytři jak opice, ale pokud je někdo z paru výrazně zkušenějši ma automaticky volnou ruku k manipulaci toho nezkušeneho...
Teoreticky přiklad... pruměrný chlapik 35 let svede nějakou 16ctku... dejme tomu, že ta moc zkušenosti ještě nema... pozve ji parkrat na večeři, v letě na dovolenou, necha ji bydlet u sebe doma... navic se s ni bavi uplně jinym stylem, než jeji vrstevnici a sex s nim je taky o něčem jinem... takže se neni čemu divit, že to te divce musi neskutečně imponovat a musi proživat něco neskutečneho, ale pro toho chlapika je to už vpodstatě "rutina" a jeho vrstevnice by si tim tak lehce kolem prstu neomotal, protože pro ně je to standart... takhle si muže obyčejny chlapik nabrnknout inteligentni a mladou holku, ktere chybi jen zkušenosti, aby poznala co je opravdu duležite... ja byt tou mladou holkou tak bych si v prve řadě položil otazku - proč je ten baječný chlap ve svých letech ještě vubec svobodny ? Shocked ...

Osobně preferuji partnerku s podobnými zkušenostmi a životnim postojem, se kterou společně "dozrajeme" a prožijeme si spolu všechny ty počatečni trable... myslím že nás to zblíží daleko vice, než kdyby byl jeden v roli učitele a druhy žaka... potřebuji v partnerce oporu, vzhlížet k ni, nechat si od ni kdykoliv poradit a važit si ji nejen proto co dělá, ale také pro jeji plány a sny... ale nedokážu si představit, jak mě dokaže podpořit o 20 let mladši holka... prostě bych pak zustal na spoustu věci sam a taky jeji sny by mi přišly třebas přiliš naivni (protože bych byl už v mnoha věcech skeptičtější než ta mlada dušička)... Asi by mi v tom vztahu něco chybělo...
Každopadně proti tomu nic nemam, někomu vedeni vyhovuje a navíc se tak člověk snadno ledasčemu přiuči… Wink
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29901

PostPosted: Wed 10.1.2007 16:34    Post subject: Reply with quote

Tak rozdíl 16 a 35 je asi trochu něco jiného...

A trochu mě zarazila ta hláška, že přeci skvělý chlap po třicítce už musí být ženatý a když není, je s ním něco divného Paranoidnik Uvidíme, jak na tom budeš v tom věku ty Mr. Green

Když vy to všichni stavíte do vztahu učitel - žačka. Ale tak to podle mě vůbec být nemusí (i když pravda asi většinou bývá a přiznejme si, že většina těch chlapů chce prostě jenom o**kat náctku).
Proč by si lidé s větším věkovým rozdílem nemohli rozumět.. tak nějak normálně, lidsky? Ne každá mladá holka má v hlavě diskotéky a bordel a ne každý "starší" chlap je rozumný, materiálně zajištěný a hodlající založit rodinu.

Navíc, má volnou ruku k manipulaci (?) neznamená manipuluje.
Já mám dejme tomu taky možnost přítele podvádět, což neznamená, že to dělám.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Wed 10.1.2007 16:37    Post subject: Reply with quote

Nocturmas wrote:
ja byt tou mladou holkou tak bych si v prve řadě položil otazku - proč je ten baječný chlap ve svých letech ještě vubec svobodny ? Shocked ...


delal karieru a nemel na vztahy cas?
jeste nepotkal zadnou, ktera by za to stala?
ztroskotal mu dlouhodoby vztah?
nemel potrebu se zatim vazat?

jen tak namatkou, co me napadlo...urcite toho bude vic
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Wed 10.1.2007 16:46    Post subject: Reply with quote

Samozřejmě na něm nic divneho byt nemusi, konec koncu každe zboži ma sveho kupce a každy je pro někoho idealni... akorat ta holka nema dost zkušenosti, aby to poznala, protože misto poznavani sveho partnera poznava spiše svět "dospělych"...
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Wed 10.1.2007 16:49    Post subject: Reply with quote

Chocolate wrote:
delal karieru a nemel na vztahy cas?
jeste nepotkal zadnou, ktera by za to stala?
ztroskotal mu dlouhodoby vztah?
nemel potrebu se zatim vazat?

jen tak namatkou, co me napadlo...urcite toho bude vic

A proto si najednou nastřeli mlade kuzle, protože zjistil že to mlade masičko je to co cely život hledal Wink ... a vubec nejlepe pokud ji pozna rovnou někde na diskotece Laughing
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 7 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms