sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Pedagogická praxe
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8450
Location: AT HOME

PostPosted: Mon 14.4.2008 21:34    Post subject: Reply with quote

ja ti taky drzim palce, me to ceka pristi nebo prespristi rok, budu se bat jeste vic nez ty ..... tak pak napis jak to bylo uzasne, at se mam cim uklidnovat Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26498

PostPosted: Tue 15.4.2008 21:39    Post subject: Reply with quote

Rage, tak jak? Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Tue 15.4.2008 22:09    Post subject: Reply with quote

zatím náslechuju....

dneska sem smolila prvni pripravu (6 hodin Shocked ) ale to bylo hlavne tim, ze jsem vymyslela obecnou formu pro vsechny...takze priste uz to snad bude rychlejsi. je to teda casove dooost narocny. hlavne ta prace mimo uceni Laughing
prvni, co budu ucit, je pristi utery...jsem rada za tech vydobitych 11 naslechu Embarassed
Dneska jsem prvne byla v 6 a 8 tride - 6. je babinec (3 kluci Laughing ) takze tam to bude uplne super a 8 - takovy rozporuplny, je videt, ze tam je jedna slecna vylozene vudci osobnost cely tridy, ktera hazela znechuceny pohledy...ale jinak je to prej trida hodna, tak uvdime, az se tam postavim ja.
A nakonec budu mit i ty devitky - cekaj me ve ctvrtek. Je to trida myho byvalyho tridniho ucitele...tak treba je nak zkrotim tim jak krotil nas Laughing

A prodluzuju jen o den...budou mi schazet "pouhy" 2 hodiny Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Jully*
Lady Carneval


Joined: 06 Apr 2008
Posts: 118

PostPosted: Thu 17.4.2008 10:05    Post subject: Reply with quote

To bude ok, ja jednou musela vykladat dve hodiny nejake ucivo, ktere jsem se ucila den predtim a nemela jsem o tom ani paru Laughing byl to zaskok, kvuli kamaradce no. A vtipne bylo, kdyz jsem po pul hodine vycerpala svuj puvodni dvouhodinovy plan Smile)))) fuj, obdivuju te ze to dobrovolne studujes Praise
Back to top
View user's profile Send private message  
Morgane
Ne m´appelez pas Char...


Joined: 09 Jul 2007
Posts: 139
Location: pays rêveur

PostPosted: Sat 19.4.2008 16:40    Post subject: Reply with quote

dneska sem smolila prvni pripravu (6 hodin Shocked ) Shocked Exclamation
Nejdeš náhodou učit češtinu? Wink
Prvního výstupu před katedrou se doopravdy bát nemusíš - obzvlášť, když máš perfektně připravenou hodinu Smile
Nejdřív se žákům stručně představ /může to udělat i uvádějící učitel/, požádej učitele, aby žákům připomněl vyrobit si jmenovky. Nebo můžeš žákům donést nastříhané A5, ze kterých si jmenovky sami vyrobí.
Když budeš žáky oslovovat jmény, kontakt s nimi bude snadnější, než když bys přemýšlela, jestli máš vykoktat... "a teď ty v druhé lavici"....., nebo "číst bude soused"......
Pokud to bude možné, při výkladu látky choď po třídě, nezůstavej jen před tabulí. Lépe tak udržíš studenty v pozornosti a zabráníš vyrušování.
Látku si připrav tak, abys nemusela moc psát na tabuli.
Dbej na to, abys mluvila nahlas a srozumitelně.
Nervózní praktikanti často dělají tuto chybu: soustředí se na zápis na tabuli, což jim zabere mnohem více času, než zamýšlejí. Mezitím děti v lavici stihnou minimálně dvacet lumpáren Smile.
Lépší je připravit si výklad na folie/meotar/, powerpoint.... Smile nebo stačí, úplně jednoduše, karty A3 s popisky tlustou fixou, které budeš připevňovat na tabuli magnety, nebo takovou lepivou pryží, kterou seženeš v každém papírnictví. /tahle blbost stojí kolem 70 korun/
Navíc takové karty mají potenciál ohromit tvého metodika na pedárně.
K doplnění výkladu si připrav nějaký pracovní list s doplňovačkami, cvičeními, hrami... Prima jsou také rozstříhané listy s výkladem přísluš. látky, které studenti mají přiřazovat k sobě.
Když zadáš studentům v hodině podobnou samostatnou/skupinovou práci, na chvilku si odpočineš... jen budeš moci chodit po třídě a sledovat, jak si sokolíci vedou.
Jinak se neboj nějakého kázeňského martyria, obzvlášť když bude s tebou ve třídě uvádějící učitel. V případě nutnosti zasáhne Smile
Hlavně nepovažuj praxi za konec světa, tak horké to doopravdy není. Chápu tvou nervozitu, já jsem před svým prvním výstupem byla také hodně nesvá, ale nakonec to bylo ok. Těch 45 minut uběhne tak rychle, že ani nebudeš vědět jak .... Razz Hodně štěstí Smile
_________________
Morgane de vie
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Mon 21.4.2008 17:17    Post subject: Reply with quote

tak zejtra mi to začíná, v 9:55 na mě myslete....moje první hodina.

téma: přívlasek těsný a volný - opakování a výklad nové látky - přístavek.

mám tu hodinu nadrcenou nazpaměť ale pořád motám výklad...určitě to nezvládnu Crying or Very sad


Morgane - ty učíš či co?


Já fakt nevím, co když budu mít okno? Mám takový sešítek, kde mám sepsanou osnovu hodiny, ale nevím jestli to všechno stihnu nebo jestli to nestihnu moc rychle. Co když budu mít brutální výpadek, budu koktat, mlít kraviny, říkat blbosti, chyby.....sucho v puse, na tabuli psát neumím.....no to bude katastrofa
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 9983

PostPosted: Mon 21.4.2008 17:32    Post subject: Reply with quote

Rage neboj se! Si na to připravená nejlíp jak můžeš, udělalas pro to všecko cos mohla, takže to vyjít určitě musí..
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Mon 21.4.2008 17:35    Post subject: Reply with quote

Rage, to dopadne dobře, kor když ses tak připravila! Very Happy Budu na Tebe myslet.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Mon 21.4.2008 17:38    Post subject: Reply with quote

Moje příprava je na pět stránek a spolužačka se zděsila, že je to moc...tak jsem zvědavá. Asi budu ráda, když stihnu aspoň jednu...prostě do těch mých papírů musím koukat, ať se jim to líbí nebo ne.... Embarassed


Ale ten jeden cvičnej učitel mi to zakázal, že musím mluvit vše z hlavy, tak to nevím, jak udělám. Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Morgane
Ne m´appelez pas Char...


Joined: 09 Jul 2007
Posts: 139
Location: pays rêveur

PostPosted: Mon 21.4.2008 20:37    Post subject: Reply with quote

Rage, honem rychle si přípravu sesumíruj do několika stručných, klíčových bodů na A4, tak aby sis připomněla to zásadní, co chceš říci. Do ničeho jiného stejně nedokážeš v hodině koukat.
Neumím si představit, jak bys přesně měla odvykládat pět papírů. Tolik snad nemá ani Klaus při novoročním projevu!?!?
Já si často vkládám do učebnic samolepící barevné papírky s poznámkami. Je to rychlé a praktické, pomůže ti to rychle se zorientovat a připomenout si zásadní /doplňkové body výkladu.
A pak už jen to, co jsem psala výše. Hodně štěstí - určitě to zvládneš! Wink
PS: Mám aprobaci na AJ a FJ Cool
_________________
Morgane de vie
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Mon 21.4.2008 22:14    Post subject: Reply with quote

Morgane - ja mam uplne strohou bodovitou osnovu k tomu

jako opakovani privlastku volneho a tesneho
str.123/3 prvních 5 vet
veta na tabuli
pristavek
vysvetleni problematiky
zapis do sesitu
precteni z uc.
cv.1
samostatny ukol

a tak...blablabla...

no, nejak si to porad neuvedomuju, nechavam to asi na nahode Embarassed ti zaci snad nevedi co chci rict, nebude to jak u zkousky na vejsce....snad to nak zmaknu, trochu se i tesim....ale spis se vic desim, ze se ztrapnim uplne moc.


prosimte, poradila bys mi nejaky metody tedy?
Ja mam vsude jen metoda slovni monologicka - dialogicka, skupinova prace (s knihou) samostatna prace (s knihou)
moc me nenapadaj zadny didakticky hry, s tema kartama, cos psala...nevim jak vyuzit v hodinach cestiny a literatury.....budu nudná... Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26498

PostPosted: Tue 22.4.2008 7:57    Post subject: Reply with quote

Rage, někdy je klasicky odučená hodina lepší než všemožný hry a snaha zalíbit se. My takhle měli holku na angličtinu a hráli jsme celou hodinu nějakou strašně nudnou hru, kterou nám ani nedokázala vysvětlit, byl to hroznej zmatek, vůbec se jí to nepovedlo...však ted to zkusíš normálně, zjistíš co a jak a třeba na další hodinu nebo na poslední, co je budeš mít můžeš udělat nějakou zábavnější Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Tue 22.4.2008 13:36    Post subject: Reply with quote

Do konce hodiny zbývalo 10 minut a ja nevedela už co mám dělat. Moje pěti stránková příprava - asi 4 cvičení, věty na tabuli, výklad nové látky, shrnutí, opakování i cvičení opakovací zabralo jen 30 minut hodiny Shocked

Prý na žáky moc spěchám, neumím mluvit pomalu...a nesnáším ticho, takže odpovídám za ně.

Je to to jediné, co mi vytkl. Shocked JInak prej to bylo dobrý.

Nervózní jsem byla tak nějak divně - hrozně jsem se potila....ale bavilo mě to, jen mě nebavilo to, že mi docházela inspirace co dál, když jsem se koukla na hodinky. Ale na první hodinu snad dobrý.

Dneska musím opravit už i nějaký sešity...fakt super. nevím co dělat dřív, jestli napsat asi 7 příprav do konce týdne, či co.... Embarassed

je to fakt vyčerpávající a náročný...utěšuju se tím, že praxí člověk získá víc času i pro sebe....

Jinak jsem vymyslela na hodinu slohu pro sedmáky docela zajímavej projekt...tak sem zvědavá, jak to přijmou....učitel byl docela nadšen Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26498

PostPosted: Tue 22.4.2008 13:43    Post subject: Reply with quote

Jakej, jakej? Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Tue 22.4.2008 14:04    Post subject: Reply with quote

bude se probirat zivotopis a hesla v encyklopedii.

Nejdriv me napadlo, ze si za DU (po vysvetleni zivotopisu, ukazky apod.) sepisou dulezita data sveho zivota. v hodine sepisou zivotopis, prohodi se to se sousedem a ti z toho udelaji do jeho sesitu heslo do encyklopedie. a pak dostanou takovy tydenní projekt. Zkusit dat dohromady prezentaci známý osobnosti.
budu mit pripraveno 7 ruznych barevnych listecku po ctyrech, kde bude napsano zpevak, zpevacka, sportovec, herec, herecka, spisovatel, sportovkyne /nebo neco takoveho/, rozdelim je do ctyr skupin a kazdy bude mit svuj vlastni ukol, prvni sesumiruje dulezita data a vytvori kratky zivotopis, druhy nasbira nejake obrazky, treti udela soupis uspechu, del, skladeb apod a ctvrty vystoupi pred tridou po te prezentace a bude pak takova soutez, kdo nejlepe vystihne tu svou postavu, proc zrovna ona je nejlepsi. (nejak to musime jeste sesumirovat a stanovi jasna pravidla) ale ty deti jsou soutezivy a myslim, ze je to bude bavit.

Ted me napadlo, ze by mohli tu prezentaci udelat na A3 ctvrtku. Jeste se poradim s tim ucitelem Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms