sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Pedagogická praxe
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sun 13.4.2008 18:15    Post subject: Reply with quote

neplac no. proste prides, povies im: ked sa nechcete ucit nepocuvajte, ale aspon si nieco potichu citajte. a po case zistis, ze ta aj tak nikto nevnima. (co bude normalne). a trema sama opadne. hlavne sa zabav niecim inym.. chod napriklad za priatelom.. Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Sun 13.4.2008 18:25    Post subject: Reply with quote

kyo - to mi jako podpora fakt staci....

sun topic - nj jenze my to mame docela drsny, musim odevzdat 38 dokonalych priprad (ke vsemu proste nevim jak takova priprava vypada, v zivote jsem to nemela v ruce, na netu nemuzu nic najit...chtela jsem si neco dopredu prostudovat a zadny materialy proste nemam..Sad ) a nemuzu zanechat jen tak skolniho a tridniho planu a rict jim at si ctou, musim pokracovat v tom, co ucitel nechal me. nebudu umet vykladat....nic. vim, ze budu delat nejvetsi chybu a ucit se 45 minut nazpamet... Crying or Very sad abych nahodou nemela okno. a s pritelem bejt nemuzu pac sem v rodinnem meste a on je ve meste kde studuju. a ke vsemu podporou mi taky neni, pac mi akorat odpovi, kycovitym klise, to zvladnes...ale ja vim, ze to nezvladnu proste. jsem tremistka....a nesnasim vystupovani pred cizima lidma... Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Sun 13.4.2008 18:29    Post subject: Reply with quote

Rage a proč ses na ty přípravy neinformovala ve škole? To by ti žádnej tvůj vš pedagog neporadil?
Já bych tu trému řešila tím, že bych si řekla "o nic nejde, já si tu odkroutím svoje a haranti ať si dělají co chtějí"
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Sun 13.4.2008 18:58    Post subject: Reply with quote

No vis, my meli didaktiku CJ (tam sme akorat probirali jaky ucebnice jsou dobry a jaky ne) didaktiku slohu (tam nedelame vubec nic) a na didaktice literatury jsme si udelali kazdej nacvik hodiny cca 5ti minutovej a rekl nam, pripravu mi odevzdejte mailem jak vypada, uz mate vedet, nam rekl....takze asi tak....proste nulova pruprava z nasi skoly. fakt v tomhle je tahle skola desna, prijdu si tam jak na filde....a pak me strcej na praxi....

a nemuzu ty deti tam jen tak nechat.....mam urcity povinnosti, naucit je to, co je v presnym skolnim planu...nemuzou po me ucitele neco doucovat...doufam, ze mi ty ucitele nak helfnou, ale nemmuzu jim preci rict, ze se tech deti strasne desim uz ted...to by me z ty praxe hnedka vyhodili.... Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Mort
kytky 8, konec


Joined: 13 Oct 2007
Posts: 448

PostPosted: Sun 13.4.2008 19:09    Post subject: Reply with quote

a tys nikdy nevysvětlovala třeba spolužákovi nebo bráškovi češtinu? tak si představ, že teď budeš mít třicet spolužáků, který to potřebujou vysvětlit...IMHO to že nejsi zvyklá mluvit před lidma není chyba tvých profesorů. jednou se s nějakou praxí začít musí.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Sun 13.4.2008 19:18    Post subject: Reply with quote

ja jsem doucovala nemcinu, jednoho kluka....ale to byl jeden clovek....ale ne tricet lidi a nemusela jsem delat pripravy, motivace, cile, fazovani hodiny apod.... Crying or Very sad fakt nezavidim praci ucitelum...neni to jen o tom stat pred tabuli a vykladat, je to milion papirovani....a buhvijesteceho....
Back to top
View user's profile Send private message  
Mort
kytky 8, konec


Joined: 13 Oct 2007
Posts: 448

PostPosted: Sun 13.4.2008 19:23    Post subject: Reply with quote

a tak ti vadí papírování nebo mluvení před lidma? IMHO každá škola má nějakou praxi, kdybys nebyla na peďáku, tak budeš papírovat někde jinde..teda já nevim jak to mají vysoké školy s praxemi..doktoři chodí asi někam na vizity, výzkumníci na výzkum, ekonomky budou účtovat účetnictví, učitelé učit..papírování a styk s lidma máš všude

to jdeš zítra?
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Sun 13.4.2008 19:33    Post subject: Reply with quote

No tak ja mam strach ze vseho...hlavne nevim proste jak ma ta priprava vypadat, uklidnuji se tim, ze mam jistou osnovu co tam ma byt a ze mi s tim ten ucitel pomuze....mam koupenou knihu prvni kroky ucitele a proctu si ji, nez se pred ne postavim....ale nejvetsi strach mam z toho

ze musim 45 minut mluvit na cizi lidi, ke vsemu pubertaky, kteri si ke me dovoli vic nez ja k nim
ze musim vysvetlovat latku a vsadim se, ze to ani nebudu umet
ze se me na neco zeptaj a ja nebudu vedet
ze je nezvladnu kazensky
ze me vubec nebudou vnimat
ze se rozbrecim pred nima
ze na me poznaj jak jsem vynervovana

ja proste nevim jak se uklidnit... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10028

PostPosted: Sun 13.4.2008 21:37    Post subject: Reply with quote

Taky sme párkrát měli nějakou praktikantku..nejhorší bylo, když přišla, málem slzičky v očích..tím pádem hnedka skončila a hodinu si protrpěla, ale když přišla, zařvala že tady bude ticho, že na nás nemá náladu a že ji budem poslouchat tak to tak i bylo..Wink nikdo z těch děcek tě nenechá jen tak přijít, odříkat nadrcené papíry a naschle.. u nás ji dycky dusí na záludných otázkách Laughing třeba jestli má slon v chobotu tu dýchací trubici rozdělenou na dvě půlky jak na začátku nebo jestli se to pak někde spojí Laughing

jo, vím že tě tím nepotěším, ale když budou všecky učitelky jako ty, tak se může jít naše školství ... zkus se od toho strachu odprostit a být nad věcí, jinak to nepůjde

ale držím palce, ať to vládneš a vydržíš to s něma
Back to top
View user's profile Send private message  
Mantis_religiosa
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 2565
Location: Nebe

PostPosted: Sun 13.4.2008 21:52    Post subject: Reply with quote

Rage, držím palce. Tohle je jedna z posledních věcí, co bych chtěla dělat a ten strach chápu, ale když se na to můžu koukat takhle z nezaujatýho hlediska, tak fakt o nic nejde. Co se může stát nejhoršího? Trochu se ztrapníš. Těm lidem v tý třídě je to jedno, přinejhoršim budou mít o čem mluvit. My brali praktikantky jako zásah do nudnýho stereotypu, navíc větší pravděpodobnost, že nedostanem neočekávanou písemku... Jedinej, kdo to bude nějak víc řešit, jsi ty. To zvládneš Smile
_________________
"Kdo z vás může jen o píď prodloužit svůj život, bude-li se znepokojovat?
Nedokážete-li tedy ani to nejmenší, proč si děláte starosti o to ostatní?"
(Ježíš)
Back to top
View user's profile Send private message  
Mort
kytky 8, konec


Joined: 13 Oct 2007
Posts: 448

PostPosted: Sun 13.4.2008 22:07    Post subject: Reply with quote

moc nechápu oč horší je učitelování než jiná praxe, v polovině zaměstnání se setkáváš s lidmi, promlouváš k nim... co mají říkat právničky, nebo žurnalistky! a nebo medičky, ty zase mají hrůzy z pitev,omdlévají, a ty říkáš, jak je učení dětí hrozný... a co bys chtěla dělat za práci do budoucna? něco kde se nepapíruje a nemluví před lidmi? to by mne zajímalo co to je:)

edit: navíc, když je to tak neoblíbená věc, můžeš být na sebe pyšná, že ty do toho jdeš a přežiješ to, zatímco ostatní by si na to netroufli ; )
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sun 13.4.2008 22:26    Post subject: Reply with quote

přesně tak jak ríká Mort, všude musíš mluvit před lidma, předvádět sebevědomí, který nemáš a musíš ho mít..Já tyhle věci ze kterých se mi dělá špatně beru jako výzvu a když se to nepovede, tak je to aspon sranda, pobavim sebe a pár lidí, žádnej učenej z nebe nespadl..Taky mě sere, když učim 15 parchantů sama, když jim mám mít v bazéně max8 a zbytek osazenstva se baví tim jak je srovnám a jak se s tim vyrovnám, když mě ty hajzlíci ignorujou..

V pátek jsem jim to dala sežrat, protože to co si dovolili byla sice sranda, jako vnitřně mě fakt pobavili, ale kdybych se tomu smála a uznala, že to mělo úroveň Laughing , tak co by asi udělali příště? člověk musí přemejšlet, jako připravit se na parchanty fakt nejde.. člověk musí vycházet z momentální situace, proto se hodí mít talent na zvládání krizových situací..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Mon 14.4.2008 17:47    Post subject: Reply with quote

tak jestli mi to povoli, tak si praxi prodluzuju o tyden....pac mi proste nechtej dat 9 tridu a chybi mi 8 hodin do 40 co musim zvladnout.
Porad hledam na netu nejaky pripravy a hospitacni zapisy, abych vedela jak to vypada a nemuzu nic najit....nemate nekdo neco? U nas na skole taky nevi jak vypada hospitacni zapis Shocked

jinak naslech.....docela dobry, trema ze me spadla pred tema detma hned jak me predstavil, usmivaly se a byly mily....akorat jsou hrozne hlucny...a porad se na me otacely a usmivaly se. tak sedme tridy jsem se prestala bat, zitra poznam 6. a 8. tridu, tak jsem velmi zvědavá, jak to dopadne.

Akorat mě stve to prodluzovani, ale aspon se svyma nervama nebudu mit tolika prace, vyjdou me dve hodiny denne po dobu 5ti tydnu (se 4ma volnama - svatky, red.volno, prijmacky, posledni zvoneni).
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26552

PostPosted: Mon 14.4.2008 17:59    Post subject: Reply with quote

Rage, držím ti pěsti, určitě to zvládneš Smile Mám radost, že to dneska nebylo tak hrozný Wink Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Mon 14.4.2008 20:50    Post subject: Reply with quote

začinám se na to docela těšit Shocked spolužačka, která se bála jak já už učí - páč nastoupila o týden dřív - a je šíleně nadšená, že prej jak se bála, tak je to dobrý, i když není trémistka, tak trému prej má, ale že se toho určitě časem zbaví a že ty děti jsou úplně super. tak jsem zvědavá na za týden, jestli budu hovořit stejně Smile

teri a všem, díky za podporu Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms