sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Pedagogická praxe
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Sun 6.4.2008 22:15    Post subject: Pedagogická praxe Reply with quote

Je tu někdo z pajďáku???
Zoufalce, co omylem vlezl na pedagogickou fakultu, čeká přesně za týden jeho první měsíční praxe. A já nevím jak se uklidnit. Nespím už kvůli tomu asi dva měsíce. Jsem z toho fakt ve stresu, šíleným. Páč jsem šílená trémistka, neumím mluvit na veřejnosti. Vím, že si neudržím autoritu, vím, že nebudu vědět, co mluvit, že budu koktat, říkat kraviny a učitelé to po mě budou muset přeučovat. Prostě vím, že se tam zhroutím a jestli se tam před všema nerozbrečím tak budu dobrá.
Pro info...proč jsem tam lezla?....Jó, sama nevím, když jsem tam šla, tak tam nebylo o učitelství ani slovo a na konci druháku se dozvím o pedagogický praxi....jinak bych tam fakt nevlezla...mělo to bejt neučitelský. Nechápu, proč to nemohli napsat do učitelek nebo někam.

Fakt nevím co mám dělat...není asi modrá knížka na praxi co? Brecik
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sun 6.4.2008 22:29    Post subject: Reply with quote

v pohodě, v tomhle případě podle mě s přirozeností nejdál dojdeš..

ed.. víš kam pujdeš, jak starý budou "posluchači"
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Sun 6.4.2008 22:32    Post subject: Reply with quote

No, ja prave nevim. Zejtra mam nacvik na didaktice, normalne v nasem seminari na VS - a uz se to ucim jak pohadku nazpamet i ty úvodni vety jako dnesni hodinu se seznamime...atp...jsem fakt hrozna. Embarassed a stejne jak jsem vynervovana, tak to motam, pletu a kdyz mam vysvetlit mytus, tak mi to ani nejde. A to ma byt jen nacvik....uz se vidim na pravou praxi Sad

No jdu na gympl, kde budu mit "svoje" ucitele, ktery jsem mela 8 let. A budu mit celej 2.stupen zakladky tj. 6.-9. trida... Sad Bojik
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sun 6.4.2008 22:44    Post subject: Reply with quote

noo, tak to potěš..to přežiješ, já to vždycky s parchantama dělám tak, že vědí že jsem kamarádka a vědí kde jsou hranice.. a funguje to..jenže vzpoměň si na sebe v jejich věku, bylo ti šumák, kdo tam co kecá..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Sun 6.4.2008 22:57    Post subject: Reply with quote

Nj, ale kdyz to neodrikam slovo od slova tak budu placat kraviny a cvicnej ucitel tam bude se mnou na tech hodinach a bude mi psat posudky Confused zejtra se jdu za nima domluvit do skoly...tak jsem zvedava jak to dopadne...no nechci se videt za tyden v tuhle dobu...to bude bezesna noc

Hope a ty jako ucis nebo tim myslis plavani? Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Mon 7.4.2008 9:54    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Wed 7.7.2010 11:29; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11437

PostPosted: Mon 7.4.2008 12:57    Post subject: Reply with quote

Rage, zkus být co nejvíc v pohodě. Vždycky mě u praktikantů provokovalo (a samozřejmě nejen mě), když se zakoktávali, všechno uměli nazpaměť a když ses na něco zeptala, nedokázali říct ani bů. A ještě o kus horší je ta hraná přísnost, "bude tady ticho, jaktrože nemáš sešit, jak si to jako představuješ" a podobně. To je nejlepší cesta ke vzpouře.
Zkus být klidná a MYSLET, ne odvykládávat naučené fráze. Pak to bude v pohodě. Ty děcka to zas tak nehrotí, kdo je učí, nechají tě žít, když nebudeš dělat ty výše zmíněné věci.
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35471

PostPosted: Mon 7.4.2008 14:35    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Mon 5.5.2008 14:09; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Aquamarin
kytky 2, meta: 400
kytky 2, meta: 400


Joined: 05 Nov 2007
Posts: 362

PostPosted: Mon 7.4.2008 18:55    Post subject: Reply with quote

rage- a co konkrétně budeš učit?Jen mě to zajímá, tak ono je něco jinýho učit něco se ty děti jaktakž baví než nějakou chemii....(i když ta taky někoho baví...ale ne zas tolik..asi:)
_________________
Tohle přežiješ, musíš!
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Tue 8.4.2008 9:17    Post subject: Reply with quote

Budu mit cestinu, literaturu a sloh.

Ja vcera mela svuj prvni nacvik hodiny - na seminari ve skole - a samozrejme, ze jsem se to musela naucit nazpamet, nevedela bych tu teorii, co ma odvykladat, oni se to uz neucej, protoze to maj zazity, ale my co jdem poprvy na praxi tam nemuzem stat jak tvrdy Y a vymyslet blbaboly. to prece nejde...musis to mit nauceny nazpamet.

osnovy se delaj, delaj se minutazovy pripravy....jenze to stejne nikdy nevyjde, pac ta minutaz vychazi z toho, ze deti spolupracuji, nezdrzuji a nemluvi Laughing

vcera jsem byla za dvouma ucitelema, co me budou mit, ten jeden vypada nadsene, ze se mi muze venovat, takze aspon ze tak....a naslechovat prej muzu klidne celej tejden, ze mi to zapisou, jakoze jsem to oducila.... Embarassed pac oni sami me po jednom jedinym naslechu nechteli pustit ucit, ze to proste nejde....clovek musi prece nejdriv neco okoukat a hlavne aby si ty deti na toho cloveka zvykly....no jsem zvedava, pristi tyden uz nastupuju v tuhle dobu bud asi nejvic nervozni,.... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35471

PostPosted: Tue 8.4.2008 9:23    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Mon 5.5.2008 14:09; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Tue 8.4.2008 9:39    Post subject: Reply with quote

No hlavne ja se ucila nazpamet vsechny formulace, jakoze, dnes se seznamime s novym literarnim utvarem...blablabla....ja mam pocit, ze proste nedokazu mluvit z hlavy, ale ten cvicnej ucitel mi rikal, ze je to jedine praxi a ze i kdyz mam ted strach, ze az budu mit za sebou par hodin, tak uz se prestanu bat, rikat si neco nazpamet a budu prirozenejsi...ze nekde se proste zacit musi.

a jedna uca na VS nam rikala, ze dycky vsichni na praxi odchazej znechuceny, vyjukany a vracej se silene nadseny,...tak jsem zvedava.....
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Tue 8.4.2008 10:06    Post subject: Reply with quote

si pamatuju, že jsme měli na češtinu a to okolo takovou mladou úču, a ta nám literaturu vykládala hrozně zajímavě..jakože různý zajímavosti o autorovi, jak žil a tak.. jenže to už bylo na střední, takže si to mohla dovolit. Možná si myslim, že bys mohly vymyslet něco alternativního, protože děti a nejen je vždycky zaujme něco co je nový..jiný než nudnej výklad..Shrew studuje peďák, tak by snad mohla poradit..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Sun 13.4.2008 18:01    Post subject: Reply with quote

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad uz se to blizi.....uz pul dne jenom brecim a nevim ze zoufalstvi co mam delat...nechapu, co delam na pedagogicky fakulte, kdyz nemam rada deti, nikdy jsem nechtela ucit a proste uz se vidim....prijdu tam s tremou ruda zpocena, budu koktat, mit vyschlo v krku, neudrzim ani kridu jak se budu klepat, neumim ani psat na tabuli, ani takovou kravovinu nas na ty pedagogicky fakulte nenaucili..doprdele...fakt nevim o nicem horsim co jsem kdy zazila nez je toto..postavit se pred 30 usmrkancu, ktery se mi budou smat, jak jsem trapna, ja se rozbrecim a utecu....fakt nevim co mam delat.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad rasdi bych umrela....
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 13.4.2008 18:03    Post subject: Reply with quote

ježiš to je fakt síla.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms