sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Dálkové studium
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Tue 9.1.2007 18:33    Post subject: Reply with quote

Jinak mám taky ztoho hrůzu. 4 roky sem nechodila do školy a najdenou do toho skočím rovnýma nohama,ale věřím že to zvládnu,mám kolem sebe moc chytré lidi kteří mi pomůžou a když chci být sekretářka nebo recepční tak mi nic jiného nezbyde něž to zvládnout.
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19591

PostPosted: Tue 9.1.2007 19:14    Post subject: Reply with quote

Lenko - tak asi tak

1. pokud by Violetka přešla na dálkové studium a ztratila tak status studenta a nenašla si práci (řádnou, na pracovní smlouvu) tak by asi na pracák a tam by ji práci hledali (ha ha) a taky by ji platili zdravotní pojištění a jelikož předtím nepracovala tak by dostávala sociální dávky. Ale! nevím jak je to s tím, že do 18 let mají asi vyživovací povinnost rodiče, takže to by se muselo taky vyřídit!

2. pokud by Violetka přešla na dálkové studium a ztratila tak status studenta a našla by si práci, platil by ji zdravoní a také sociální zaměstnavatel.

A tu informaci, že pokud se vrátí k řádnému dennímu studiu, už nedostane status studenta máš ověřenou? To se mi totiž nezdá. Protože když přece někdo vyjde střední školu a nedostane se na vysokou a ani na žádné pomaturitní studium tak pracuje a pak se třeba dostane a je zase studentem. Tudíž nemůže být nahlášený na pracovním úřadu!
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Tue 9.1.2007 19:35    Post subject: Reply with quote

Jenže by byl problém s místem na trvaly pracovní poměr pokud má jen základku a sš nedokončenou.
Mohla by jít na pracák ikdyž nemá 18 let...ale nevím jestli by nějakou socku dostala,to fakt nevím.
Nemusíš se hned řerhnit na pracák sem zapoměla.
Ale nemůže čekat že půjde na pracák a najdou jí hned práci...vetšinou ti pracák nenajde nic a najdeš si jí ty sama.
Jinak mám to ověřené,stalo se to totiž mi.
Back to top
View user's profile Send private message  
chewing_cow
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2155
Location: ano

PostPosted: Tue 9.1.2007 19:40    Post subject: Reply with quote

Lenka wrote:
Jinak mám to ověřené,stalo se to totiž mi.

Jo? Já sem taky znovu student denního po nějaký době práce a statut studenta mám.
_________________
No moc nekoukejte. Chci zpátky olymp.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Tue 9.1.2007 19:42    Post subject: Reply with quote

Jo? Tak to máš dobré,já ho totiž nedostala,asi jiný kraj,jiný mrav. To by mě zajímalo jak je to možné Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30681

PostPosted: Tue 9.1.2007 20:01    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Mon 14.4.2008 9:46; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30681

PostPosted: Tue 9.1.2007 20:04    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Mon 14.4.2008 9:46; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Tue 9.1.2007 20:08    Post subject: Reply with quote

Max-ano pochopila jsi to správně,psala jsem to tu proto,protože se mi to stalo osobně. Právě proto budu dělat dálkovou školu,pochopitelně by pro mě bylo lepší dělat denní,tak bych jí měla za sebou už za 2 roky a né za 3. Samozřejmě že to Violetce přeju,jen jsem chtěla napsat osobní zkušenost a svůj názor.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30681

PostPosted: Tue 9.1.2007 20:10    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Mon 14.4.2008 9:46; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19591

PostPosted: Tue 9.1.2007 20:13    Post subject: Reply with quote

Lenko, ale ty přece nastupuješ dálkově? Nebo se ti to stalo v případě, že jsi po práci chtěla nastoupit na denní studium? Protože jestli ano, tak bych neřekla "jiný kraj, jiný mrav" protože tohle je podle mě dané ze zákona.
A ano - samozřejmě musíš nastoupit na školu akreditovanou ministerstvem vnitra (to stejné platí po pomaturitní kurzy).

Nevím cos myslela tím "nemusíš se hned řerhnit" nevím jestli je to nějaký překlep. Napsala jsem to protože jít na pracák je podle mě nejschůdnější cesta. Platit si sama zdravotní (a případně sociální) je podle mě nejhorší možné řešení (co do financí), takže jsem nechtěla, aby byla Violetka nějak dezinformována.

BTW - Lenko kolik ti je?
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Tue 9.1.2007 20:23    Post subject: Reply with quote

Byzzy-to řehnit jsem napsala proto že si do závorky napsala (ha ha) tak sem to brala jako narážku na mě..promiň asi se stala komunikační chyba.

Jinak-skončila jsem učiliště výučním listem....šla jsem na pracák a po roce se rozhodla (s učňákem člověk najde jen podřadné práce za minimální mzdu) že si dodělám maturitu denním studiem,ale bylo mi řečeno že pokud půjdu na denní studim,budu si muset hradit soc. a zdr. sama a to byla státní škola...bylo mi to řečeno na úřadu práce. Byla jsem dost zklamaná a nepomyslela jsem na dálkovou formu. V loni říjnu jsem podala přihlášku na soukromou školu a po nějaké době mi volali že mě přijali na základě prospěchu a že v červnu semnou sepíšou smlouvu o dálkovém nástavbovém studiu na 3 roky. Tudiž budu chodit dálkově a na soukrmou. Mrzí mě dálková forma,ale co jiného mi teda zbývá? Vysokou školu chci dělat taktéž dálkově a na té samé škole,pokud to vyjde.

Jinak je mi 23 let
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19591

PostPosted: Tue 9.1.2007 20:27    Post subject: Reply with quote

Lenko - moje narážka směřovala na to, že ti na pracáku najdou místo. To co ti řekli se mi zdá fakt divné, ještě bych po tom zapátrala, možná nastal nějaký komunikační šum Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Tue 9.1.2007 20:30    Post subject: Reply with quote

Byzzy-já jsem tak ráda že mě přijali,že do toho už nechci šprtat.
Ono to samé řekli i mému bráchovi.
Back to top
View user's profile Send private message  
violetka
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7111
Location: v mlze

PostPosted: Wed 10.1.2007 10:21    Post subject: Reply with quote

To je fakt, s tím zdravotím pojištěním apod mě to nenapadlo Confused No nevím, jak to tu čtu, asi to fakt nebude tak jednoduché. Ještě to budu muset promyslet a eventuelně jít někam na internát. Protože tady to asi nemá moc smysl...
Měla jsem ideu, že se základkou by se něco dalo najít, něco jiného než třeba jít za pokladnu (což nechci, protože mi přijde, že to zrovna stojí za houby jak časově tak finančně)..Ale asi je fakt, že najít práci by bylo těžší.
Nemám to moc domyšlený..Myslela jsem, že by to nebylo tak těžký, ale je fakt, že kdybych byla třeba až do večera v práci tak bych se pak asi hodně těžce dokopávala k učení.
Teď budu muset teda vymyslet, jak se jinak dostat od rodičů, protože tady to na moc dlouho nevidím..Mimoto mi matka neustále vyhrožuje že mě v 18 vyhodí, takže bych si to nějak zařídit měla Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19591

PostPosted: Wed 10.1.2007 11:45    Post subject: Reply with quote

Violetko - internát mi příjde jako snad jediné východisko. Protože další problém s prací je v tom, že ty nemáš ani 18 (pokud se nepletu) a to se shání práce velmi špatně. Ona ta pokladna není tak krizová, ale to platí třeba v případě, že je to fakt jen brigoška na přivydělání a jsi tam tak max. 5 hodin denně, protože jinak je to podle mě fakt na zblbnutí Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 2 of 7

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms