sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jste verici?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sun 27.7.2008 18:36    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by waxeipahdeth on Sun 27.7.2008 18:54; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
ariely
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 6360

PostPosted: Sun 27.7.2008 18:38    Post subject: Reply with quote

já jí mám v mozku Laughing a nebo v celým těle... to už je jedno, KDE je - hlavně, že JE Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Askari
Geronimo


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5862

PostPosted: Sun 27.7.2008 19:36    Post subject: Reply with quote

ariely wrote:
asi by si věřící a nevěřící neměli vyměňovat názory, protože se nikdy nemůžou shodnout.
já bych napsala: život je krásný dar od Boha a ten nás stvořil a zase si nás k sobě vezme zpět. protože - jak si tě příroda vezme zpět? že shniješ někde v zemi a tvoje duše prostě NEBUDE? nebude NIC? neumim si to ani dost dobře představit.


Jenze to prave ze mam dojem vubec. Kdyz si nebudou vymenovat nazory, jak si rozsiri pohled? Jak zjisti, co ten druhej jak mysli, jak se bez poznani svych "nedokonalosti" a odlisnosti vubec mohou naucit snaset se, kdyz se nevyporadaji s duvody pro svou zast a nenavist a nepreklenou ji?

"zivot je dar od boha a zase si nas vezme zpet" srovnano s "priroda darovala zivot a zase si nas vezme svet"-- vzdyt to je prece tak blizoucko, a jestli je duse ve vsem zivym, tak teda musi byt i v prirode, nebo Buh da se rict spis takova prirodni sila, co to vsechno zkoordinuje zpatky dohromady, aby v tom nebyl bordel, ne? Vzdyt to je celkem fuk jestli nekdo veri ze jeho pet svestek co si sbalil a sel je "jenom" telo nebo jestli si to rozebere jako "telo sem a duchovni substanci nekam jinam", kolobeh a rad je v tom tak jako tak...
Back to top
View user's profile Send private message  
ariely
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 6360

PostPosted: Sun 27.7.2008 19:49    Post subject: Reply with quote

a jak to zkoordinuje zpátky dohromady? mně by zajímalo, co to teda nějak přesněji znamená, to že si nás příroda vezme zpět k sobě? zní to jen jako jiný slova a význam stejnej, ale rohypnol--ka to stejně myslet nemůže, protože její teorie mi ten koloběh docela popírá.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sun 27.7.2008 19:53    Post subject: Reply with quote

Podle mě je koloběh i to, že si příroda vezme tělo k sobě, spapají nás červíci, bude na nás růst tráva takže opět se stanem součástí přírodního koloběhu Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message  
ariely
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 6360

PostPosted: Sun 27.7.2008 20:52    Post subject: Reply with quote

a kde je pak ta tvoje duše?
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sun 27.7.2008 21:42    Post subject: Reply with quote

Já teď mluvím jen o těle, ne o duši. Osobně věřím v reinkarnaci nebo v "postup" někam dál.
Back to top
View user's profile Send private message  
rohypnol--ka
kytky 3, meta: 1650
kytky 3, meta: 1650


Joined: 27 May 2008
Posts: 1589

PostPosted: Mon 28.7.2008 7:57    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:
Podle mě je koloběh i to, že si příroda vezme tělo k sobě, spapají nás červíci, bude na nás růst tráva takže opět se stanem součástí přírodního koloběhu Mr. Green

ano, tak jsem to měla na mysli
_________________
Sebelítost v nešťastné lásce ja úžasná, fantastický pocit. Jen v tom člověk nesmí zůstat dlouho, to pak sám sebe ničí.
Back to top
View user's profile Send private message  
sashenka
*


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 1053

PostPosted: Mon 28.7.2008 10:03    Post subject: Reply with quote

Som vychovávaná ako katolíčka, nie však striktne a v bola mi daná možnosť rozhodnúť sa. Na prijímanie som išla z vlastného rozhodnutia, rovnako na sviatosť birmovania.
Naďalej sa zaraďujem do skupinky veriacich, trochu som však kládla otázky a hľadala odpovede a postupne si vytvorila vlastný náhľad.
Duchovnom, ľudským vnútrom (a tiež vnútrom iných obyvateľov planéty) sa zaoberám veľmi rada a ak je niekto naklonený k diskusii,rada sa naučím a pochopím iné veci.
Na základe skúseností verím v nehmotno alebo akokoľvek to už chceme nazvať. Verím v silu, ktorá spája všetko do celku. Môžme ju nazvať Boh, univerzum atď atď. Verím v "zlo a dobro" a ich vzájomne usmernenie sa. A konečne v energie, duše atď.
Skladám klobúk z hlavy nad prirodzenosťou a mnohými vedomosťami tradičných prírodných náboženstiev. V tejto oblasti mi je blízke napríklad učenie amerických indiánov...v náboženstvách, učeniach je mnoho momentov, v ktorých môžme nájsť rovnaké myšlienky. Kultúrny vplyv ich však poupravil.
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26188

PostPosted: Mon 28.11.2016 9:26    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by Hyenečka on Mon 28.11.2016 13:09; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35506

PostPosted: Mon 28.11.2016 11:05    Post subject: Reply with quote

Ja je to uz oar let. Novy zakone cely a stary jen cast.
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14088

PostPosted: Mon 28.11.2016 13:09    Post subject: Reply with quote

počítá se dětská? Mr. Green
to jsem měla starej zákon a jako dítě jsem ty příběhy fakt znala. teď už si to popravdě moc nepamatuju.
nový zákon jsem četla na vysoký. přece jen k dějinám umění ten ježíš tak nějak patří, takže tam to chce.
a starý zákon teda nevím, ale ten nový mi přijde i vcelku čitelný. není to jako nějaký román, co si člověk vezme k vodě, ale u příležitosti různých svátků si přečíst aspoň ty patřičný části mi nepřijde nic náročnýho.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29904

PostPosted: Mon 28.11.2016 16:10    Post subject: Reply with quote

Dětskou bibli jsem hrozně žrala! To mě fakt bavilo, prostě pohádka. Dospěláckou jsem četla taky a bavilo mě to zase z jiných důvodů, spíš fascinovalo. Ale rozhodně mě to nikdy ani trošku nepřesvědčilo, že bych se měla obrátit na víru. To mě v tomhle ohledu asi nejvíc kdysi nahlodalo Waltariho Jeho království Smile
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10060

PostPosted: Mon 28.11.2016 16:32    Post subject: Reply with quote

starý je super, mě ten nový už moc nebavil, ale starý je fakt prima.

bible je super kniha. nepotřebovala bych teda ten náboženský podtext, klidně by mi stačilo to brát to jako smyšlený historický román, což to vlastně stejně je. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30709

PostPosted: Mon 28.11.2016 20:05    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
Page 12 of 13

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms