sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Zablokovaná páteř
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Thu 6.3.2008 14:52    Post subject: Zablokovaná páteř Reply with quote

Nemáte s tím někdo zkušenost? Bohužel mě to asi potkalo. Začalo to bolestí vpravo vepředu na žebrech, která po 14ti dnech povolila. Potom mě bolel několik dnů žaludek (jakoby mi na něj něco tlačilo, bolí to nejvíce při pohybu a nádechu..neni to jako nevolnost). Pak jsem měla asi dva týdny pokoj. A od včera zase trpím. Bolí mě strašně pod pravou lopatkou směrem dolů ke středu zad. Psala jsem do jedné poradny (co mi poradila Suga) ale tam chtějí za vyšetření 1300-1600 a to se mi nechce dávat. Nevím, kam s tím jít.
Nejhorší je, že nedokážu vydržet sedět, při každém nadechnutí mě tam hrozně píchá ... je to opravdu dost bolestivé. Nemůžu se vůbec soustředit na učení. Bolí to i hrozně při chůzi. Jediné, kdy to nebolí je když sedím úplně rovně na židli nebo když ležím na zádech.
Na netu jsem si našla nějaké cviky pro automobilizaci zablokované hrudní páteře, ale nepomáhá to a navíc se bojím, aby si to tím ještě nezhoršila (určitě to cvičím blbě).
Nurofen mi nezabral.
Sad
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Thu 6.3.2008 14:55    Post subject: Reply with quote

Bobi, a co jít normálně k lékaři? K praktickýmu, jakože nevíš co ti je, prostě tě bolí tady a tady a at s tebou něco udělá...
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Thu 6.3.2008 14:58    Post subject: Reply with quote

kdyz ona je takova neschopna, to mi da urcite brozurku o cviceni na zada. a nebo me posle nekam, ale tam ja nebudu moct (protoze to neni v praze) ... a volno si na to brat se mi moc nechce. a navic v tom nasem meste jsou hrozni doktori Confused
bojim se, abych si neco nezanedbala
jako nejsem prece tak stara, aby me to takhle ukrutne bolelo..takze se bojim, co by jako mohlo jednou az fakt budu starsi nasledovat
na netu pisou ze kdyz cviky nepomahaji, tak to chce napravu od lekare.. asi by to chtelo nejakeho ortopeda nebo ja nevim, kdo to ma na starosti
myslite, ze kdyz mi moje obvodni napise doporuceni, ze me vezmou kdekoliv? ja se v tech doktorech fakt nevyznam
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Thu 6.3.2008 15:04    Post subject: Reply with quote

Zlom vaz, tohle ti nezávidím Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Thu 6.3.2008 15:06    Post subject: Reply with quote

Bobi, vemou tě kdekoliv. Já mám taky napůl doktory ve Zlíně a napůl v Brně a nikdy s tím nebyl problém...
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Willow
The mean one.


Joined: 26 Sep 2007
Posts: 6734

PostPosted: Thu 6.3.2008 15:18    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
In the tide of hate
Throw down the counterweight
Tear up that flag and say
You’re worthy of more


Last edited by Willow on Fri 17.2.2012 15:54; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Thu 6.3.2008 15:23    Post subject: Reply with quote

willow, moc dekuju!!!
a cos mela za trapeni ty?
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Thu 6.3.2008 16:23    Post subject: Reply with quote

urcite nemusis nic platit, plati to pojistovna, ja kdyz jsem mel problemy se zadama tak mi normalne prakticka napsala doporuceni tady do nejaky tusim artrocentra nebo jak se to jmenuje. je toho vic, ja jen tady v okoli mam dve. tam napravujou zada, dokonce kdyz to potrebujes te i masirujou nebo tam posilujou zadovy svalstvo atd.. pokud je to nejak "akutni" ze te to proste boli, tak bys podle me nic platit nemela.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikolaos
Agent Provocateur


Joined: 26 Jan 2007
Posts: 2820
Location: Circus of damned

PostPosted: Thu 6.3.2008 16:51    Post subject: Reply with quote

Koogi kedže ja chodím neurológovi a mám problémy s nervami a so stavcami tak ti dám dobrú radu. Nečakaj a navštív neurológa a môžeš aj ortopéda. Lepšie je neurólóga ten ak bude treba ťa ešte pošle k ortopédovi. Neurológ ti dá urobiť rtg a dá ti nejaké lieky aj proti bolesti. Nečakaj lebo sa dostaneš do štádia keď budeš mať veľké bolesti. V každom prípade to nepodceňuj. AKo som to urobila ja a teraz trpko ľutujem
ak teda môžem radiť amatérsky by som si neskúšala pomôcť sama bo napr. masáže ti môžu aj uškodiť nie len pomôct. Mne napríklad veľmi uškodili rehabilitácie a to mi ich predpísala rehabilitačná lekárka po vyšetrení. Takže ono netreba si niekedy pomáhať samoliečbou. Tak isto keď som cvičila skôr som si ten stav nezlepšila možno aj zhoršila. Ja by som nič neriskovala navštívila odborníka a poradila sa aj ohľadne masáži at´d. A hlavne keď ti už bežné lieky proti bolesti nepomáhajú tak netreba situáciu podceniť. Určite ti ten neurológ pomôže alebo ortopéd.
_________________
Vykašli se na to zlato, Ty nemůžeš za to, že mi je, tak jak mi je, nejsi to Ty, je to jen chemie.
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Thu 6.3.2008 17:03    Post subject: Reply with quote

pripojim sa do debaty
ja sa zajtra chystam k ortopedovi, moja lekarka moje prosby fakt ignorovala tak idem na vlastnu past
ked som sa stazovala ze ma hrozne boli hrudna kost - od chrbta a kym mi v nej riadne nepukne nemozem sa ani vystret a ze ma boli tato pod rebrom, vystrelujuc do chrbtice- ona to vzdy odflakla brozurkou, povedala ze mam zle drzanie tela a velke prsia a to bolo cele
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikolaos
Agent Provocateur


Joined: 26 Jan 2007
Posts: 2820
Location: Circus of damned

PostPosted: Thu 6.3.2008 17:05    Post subject: Reply with quote

Bublinka nechápem ako ťa dr. mohla odignorovať Exclamation a nechce ťa poslať za odborníkom keď máš problémy. To je nehoráznosť. Hlavne ak sa jedná o také vážne veci. Viem o čom hovorím neurologícké a ortopedické problémy nie sú žiadna sranda. Asi by si možno mala uvažovať o zmene lekára lebo takéto zľahčovanie problémov sa mi zdá zlý prístup.
Ešte ma napadlo či by ťi nepomohol taký elastický pás čo sa upevňuje na telo resp. na krk a prevlečie sa cez ramená a nosí sa to pár hodín denne a ono to núti tú chrbticu držať v správnom tvare. Keď budeš u lekára skús sa na to opýtať. Máme to doma /ja to nepoužívam ale ja mám podobné ale na krížovú oblasť volá sa to brušný pás / Dá sa to kúpiť v zdravotných potrebách a keď ti to predpíše odborník máš to o niečo lacnejšie. Vyzerá : to také biele a elastické ak by si to potrebovala môžem to aj odfotiť
_________________
Vykašli se na to zlato, Ty nemůžeš za to, že mi je, tak jak mi je, nejsi to Ty, je to jen chemie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Thu 6.3.2008 17:13    Post subject: Reply with quote

Koogi... to mě mrzí, měla bys s tím ale fakt něco udělat. Nespoléhala bych se na cviky ani asi na praktickou doktorku, když k ní nemáš moc důvěru.

Myslím, že masér rozhodně není řešení. Mívá většinou rekvalifikační kurz a neumí bolest odstranit trvale a navíc neřeší její příčinu. Příčinu bolesti řeší právě fyzioterapeuti. To jsou ti, kterým řekenete, že vás bolí krk a oni řeknou, že to je např. kvůli svalům v břiše atp. Při vyšetření odhalí příčinu, napraví vás a víckrát k nim jít už nemusíte. Že to stojí tolik mě samotnou překvapilo (přítel u u nich byl za protislužbu).
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Thu 6.3.2008 17:23    Post subject: Reply with quote

jak rikam, platit neco je zbytecny, hradi to zdravotni pojistovna.

ja chodil sem http://www.arthro.cz/ , je tam normalni doktorka, ktery reknes co ti je ona te prohlidne pripadne te posle na rentgen apod. a pak ti rekne co s tebou.. smlouvy se zdravotni pojistovnou maj psanou i na tech strankach.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Thu 6.3.2008 18:05    Post subject: Reply with quote

kyo a nikoalos a co jste meli za problemy se zadama?
co mi tam asi tak budou delat? Embarassed
zkusim zitra zavolat tam, jak daval kyo. snad me objednaji na co nejdrive.

suga, prave pritel zna jednoho skveleho fyzioterapeuta, ale je z mlade boleslavi...ale mozna by me vzal o vikendu. uvidime.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Thu 6.3.2008 18:13    Post subject: Reply with quote

no me boleli zada.. tak jsem tam potom chodil na rehabilitaci.

z pocatku nic, akorat te prohlidne, pak te prohmata, rekne ti at udelas nejaky polohy pri kterejch uvidi co se ti kde a jak na pateri hejbe a asi te posle na rentgen.. a pak ti rekne co a jak dal. jestli mas treba nejaky degenerativni zmeny na pateri a co se s tim da delat nebo v cem je problem..
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms