sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Hurá do pracovního procesu:-)
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 12.3.2008 15:53    Post subject: Hurá do pracovního procesu:-) Reply with quote

takže za nedlouho mě čeká konec školy a začne mi život..A tak mě zajímá jak to bylo u vás s přechodem do práce, jestli jste hned po škole šli do práce, nebo jste si udělali prázdniny? Proště všechno kolem konce studentskýho života a začátku reality.
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Wed 12.3.2008 16:02    Post subject: Reply with quote

Joooj, to už bolo dááááávnoooo Laughing ...

No, takže ja som 1.6.2000 pekne zmaturovala a začala som rozmýšľať, kam pôjdem robiť, lebo na VŠ som nechcela ísť. Začiatkom července som rozposlala pár žiadostí o zamestnanie do rôznych firiem, v jednej som bola aj osobne (je to jedna z najväčších firiem v našom okrese). Sranda bola, že som tam šla "len tak", vôbec som tam nechcela ísť robiť, lebo som chcela ísť skôr do Volkswagenu v Bratislave Laughing . Asi o mesiac mi však volali, že mám prísť na pohovor. Tak som šla - samozrejme s tým, že tam "aj tak nechcem ísť robiť, ale bude sranda". No a vybrali ma spomedzi viacerých kandidátov na post finančnej účtovníčky. Uff Laughing . Keďže však ešte bolo leto a mne sa nechcelo ísť hneď robiť, tak som im povedala, že mám zaplatenú dovolenku a môžem nastúpiť až 18.9. Laughing . Samozrejme to nebola pravda, tak ale kto to mohol z nich vedieť? Takže som nastúpila toho 18.9. .. a každý sa ma pýtal, kde som dovolenkovala a ako tam bolo a tak Laughing ... No odvtedy vlastne pracujem... ale začala som popritom chodiť aj na VŠ, takže o rok - keď skončím - (ak sa podarí, že...) ma zrejme bude čakať ďalšia zmena zamestnania a nástup do novej práce.. Ale už to nebude tá typická zmena zo študentského života na pracovný, pretože v pracovnom už vlastne žijem...

Jo, a ešte by som dodala, že kým po skončení SŠ som bola plná optimizmu o tom, ako budem zarábať plno peňazí a budem konečne samostatná a finančne nezávislá od mamy, časom ten optimizmus zo mňa pomaly ale isto opadol Laughing ....
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25401

PostPosted: Wed 12.3.2008 16:05    Post subject: Reply with quote

Já prázdniny moc neměla..od června (maturovala jsem 22. května) jsem chodila na brigádu a volno měla jen v srpnu..vzhledem k tomu, že jsem se díky svojí lenosti a neschopnosti se učit nedostala na vysokou, začala jsem od září pracovat v té firmě, kam jsem chodila na brigádu (T-Mobile)..vydrželo mi to skoro 3,5 roku Wink Práce to nebyla špatná..spousta výhod a hned od září služební mobil, což pro mě tenkrát byl doslova zlatej důl.. Laughing
A hlavně jsem si díky týhle práci našla skvělý kamarádky..což mě těší asi nejvíc Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 12.3.2008 16:11    Post subject: Reply with quote

no tak já přechod se střední do reality zažila taky a protože se nepovedl, tak jsem se rozhodla vrátit se ke studování.. práci teda měnit budu zcela uřčitě, uvidíme co se naskytne..
no jo, ale když si po tom co dostanu diplom budu chtít udělat prázdniny, tak z čeho jaksi zaplatim socialní zdravotní a tak..nebo jsem student do září?
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
cloo
kytky 5, meta: 5850
kytky 5, meta: 5850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5784

PostPosted: Wed 12.3.2008 16:31    Post subject: Reply with quote

Hope Arrow pokud se to nezmenilo, tak po VS mas narok na mesic volna, tzn. do 31/7 jsi ve statusu studenta.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 12.3.2008 16:33    Post subject: Reply with quote

cloo wrote:
Hope Arrow pokud se to nezmenilo, tak po VS mas narok na mesic volna, tzn. do 31/7 jsi ve statusu studenta.
a po VOŠ? dá se to někde vyčíst?
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Wed 12.3.2008 16:33    Post subject: Reply with quote

Hope, statut studenta ti končí dnem, kdy úspěšně absolvuješ.
Zdravotní za tebe bude platit stát ještě celý kalendářní měsíc po měsíci, kdy jsi ukončila studium. Pak si musíš buď platit sama (základní sazba je 1080 měsíčně), nebo se přihlásit na pracák. Samozřejmě pokud si mezitím najdeš práci, platí zaměstnavatel.

Sociální se neplatí, pokud nejsi zaměstnaná, aspoň mi to tak bylo řečeno (já teda nic neplatila ty 3 měsíce, co jsem měla přerušené studium... Takže doufám, že mě za pár týdnů nepřijdou exekuovat Laughing )

U VOŠ by mělo platit to samé jako u SŠ nebo VŠ, je to taky soustavná příprava na povolání...
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
cloo
kytky 5, meta: 5850
kytky 5, meta: 5850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5784

PostPosted: Wed 12.3.2008 16:38    Post subject: Reply with quote

hope wrote:
cloo wrote:
Hope Arrow pokud se to nezmenilo, tak po VS mas narok na mesic volna, tzn. do 31/7 jsi ve statusu studenta.
a po VOŠ? dá se to někde vyčíst?


Po VOS by to melo byt to same. Zkus stranky sve pojistovny, jestli tam nemaji nejake info.

Tady neco je http://www.vzp.cz/cms/internet/cz/Klienti/Pripravili-jsme/Studenti/preruseni-ukonceni
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Wed 12.3.2008 16:49    Post subject: Reply with quote

Ze školy jsem šla rovnou do práce, navíc jsem tu samou práci už dělala při škole. Přišlo mi minimálně divný a trochu uhozený dělat si po škole prázdniny za peníze státu či rodičů.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Wed 12.3.2008 16:53    Post subject: Reply with quote

ja si teda prazdniny udelala a za svoje Smile tou dobou uz jsem bydlela nejake 4 roky od maminy, takze to ani jinak neslo.
resp. po skole jsem si zacala hledat praci, pze jsem zaboha nechtela delat to, co ted nakonec delam Laughing a na konci srpna jsem to vzdala a od zari nastoupila. Zadny zasadnejsi zlom to pro me nebyl, pze jak jsem se odstehovala v prvaku od mamy, tak jsem mela i praci na castecny uvazek a makala jsem, na nejaky studentsky zivot nebyl cas ani chut, naopak jsem byla strasne stastna kdyz jsem zacala pracovat, ze uz do sebe nemusim rvat ty tuny knizek Razz i kdyz, clovek se porad uci aby zustal v oboru v obraze Cool
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 12.3.2008 17:51    Post subject: Reply with quote

jako plánuju minimálně měsíc volna po škole, srovnám si nervy, a strávim aspon týden s přítelem, jina bych ho viděla na světle zase až v zimě Laughing a jako nenechám si ujít soustředění, plánuju od srpna nastoupit kamkoliv..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Wed 12.3.2008 17:53    Post subject: Reply with quote

Tak mě to teď teprve čeká, no. Jako prázdniny bych si udělala velice ráda Smile Takže by bylo ideální najít práci, kde bych mohla nastoupit třeba až za měsíc nebo tak. No každopádně nepředpokládám, že by hledání práce šlo kdoví jak hladce, takže ty prázdniny alá nezaměstnanost budou. Uvidíme.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Wed 12.3.2008 17:57    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 25.5.2008 17:24; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30850

PostPosted: Wed 12.3.2008 18:00    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 12.3.2008 18:23    Post subject: Reply with quote

tak uvidim jak to bude, ale prostě bych si chtěla dopřát letní dovolenou.. třeba si užiju rok dovolený na podpoře, že jo..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms