sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jak to máte s absencemi?
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Chantelle
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 29 Aug 2007
Posts: 2507
Location: bažina zoufalství a propast beznaděje

PostPosted: Mon 3.3.2008 19:51    Post subject: Reply with quote

U přítele na VŠ je to stejné, jak psala Rage, mají cvičení s nulovou absencí a neomlouvá je ani nemoc, což teda vůbec nechápu. Připadá mi to jak někde v mateřské školce, na VŠ by měl mít snad člověk větší volnost, ne? Každý by se měl rozhodnou sám, jestli tam chce chodit nebo ne.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Wed 5.3.2008 10:36    Post subject: Reply with quote

U nás máme na cvíka a semináře povolené 2 neomluvené absence, ale záleží na učiteli...minulý semestr jsem na některých chyběla 3x bez omluvy a nic se nestalo. Přednášky jsou nepovinné, akorát min.sem. si přednášející dělal prezentaci na přednášku z literatury, ale já tam stejně moc nechodila a nic se nestalo : ) Myslím, že je to u nás volné a nulovou absenci, kde neberou ani nemoc bych nepřežila Bojik To je vážně jak u blbejch, na VŠ snad chodí dospělí lidi...jako chápu, že by to člověk neměl flákat, ale tohle už je taky extrém.
Back to top
View user's profile Send private message  
synapse

kytky 4, meta: 2750


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 2695
Location: země Pána Koblih a jeho tupých voličů

PostPosted: Wed 5.3.2008 12:42    Post subject: Reply with quote

přednášky nepovinné, některé dokonce zcela zbytečné, protože je má náš obor spojený s jiným oborem, který však už nemá semináře tak jako my, na kterých bereme to samé co na přednáškách Confused
na seminářích většinou můžeme chybět 2x, na praxích (jednou týdně) asi 3x. Na exkurzích nesmíme chybět ani jednou (což mi příjde docela nefér..páč v minulém semestru měla tyto exkurze první polovina ročníku a mohla chybět 1x a to jen proto, že my těch exkurzí máme míň - s některými ústavy se je nepodařilo domluvit Evil or Very Mad ). A včera jsme na jednom semináři slyšeli hezkou větu: " Účast na zápočet je 90%, dohromady máme 5 seminářů..takže můžete chybět dohromady...ani jednou" Laughing

napsala synapse Embarassed
_________________
MIAOW!
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Thu 6.3.2008 14:23    Post subject: Reply with quote

Tak my máme na většině předmětů 3 absence, tam, kde se to skutečně zapisuje a hlídá, se snažím chodit, ale většinou si ty 3 absence vyberu Smile

Jsou ovšem i semináře, kde se asi absence tolik nepočítají, např. seminář z arabštiny mám 2x týdně a v minulém semestru jsem tam chyběla určitě o dost víc než 3x, ale teď už se snažím tam chodit, protože když tam nejsem, tak se v tom topím, je toho fakt moc (to i tak, ale chození tam aspoň napomůže tomu, že si to člověk naposlouchá a učí se to o trošku snáz...), jinak nás ale za absence nikdo neprudí. Myslím si, že pokud by někdo chyběl i víckrát než 3x z důvodu nemoci, že to není problém, pokud má potvrzení od doktora, některý učitel chce třeba úkoly navíc nebo jinou "protislužbu", ale zvládnout se to dá.

Já jsem vždycky byla takový "ležérní" Mr. Green student, takže jsem na přednášky nechodila skoro vůbec a na semináře jen tak, abych měla do těch tří absencí, ale teď už se snažím se i na těch přednáškách ukazovat (samozřejmě ne na všech, něco se mi taky kryje), ale snažím se tak nějak chodit do školy pečlivěji a na všechno, co mám, protože mám tak ze sebe lepší pocit Smile

Ale jak píše Exi, takovou školu, kde by nebyla povolená ani jedna absence, a to ani ze závažných důvodů (není jen nemoc, ale i třeba osobní, rodinné důvody), bych teda nepřežila. Co to je, proboha??? To je ještě horší než na základce nebo na gymplu, tam platily aspoň omluvenky od doktora. Proti takové debilitě by snad mělo být něco zapsáno ve školském zákoně Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Thu 6.3.2008 14:35    Post subject: Reply with quote

Lucrezia wrote:
Rage wrote:

Hlavne ja jsem myslela, ze VS je o dobrovolnem studiu a samostudiu. Kdo chce, at na seminare chodi, ma pak vyhodu, ze si to nemusi shanet vsudemozne a pamatuje si to lip. Tak nevim, proc jsou s timhle tak sileni. Vlastne je pro nase dobro tam chodit, ale kdyz nas vystreli se dvema absencema, tak to me pak prechazi chut tam chodit. Ted jsem dokonce zacala bejt na ucitele i protivna kvuli tomu Embarassed

no takhle to beru spis u tech prednasek, ale to by pak do skoly nechodil skoro nikdo podle me, kdyby nemusel vstat ani na ty seminare nebo laborky.


Hm, tohle je zase pravda Smile To už by prezenční studium ztratilo smysl, kdyby tam nebylo povinný nic. Ale z vlastní zkušenosti vim, že pokud by mě nikdo nenutil tam chodit, tak tam spíš "zajdu" Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14083

PostPosted: Thu 6.3.2008 15:45    Post subject: Reply with quote

u nás neni povinný snad nic. nebo mě nic nenapadá. teda u jazyků, tělocviku a seminářů tam je určitá hranice, ale nikdo to nedodržuje. když tam tak nějak chodíte a splníte si všechny povinnosti, tak je to v pohodě. žádnou omluvenku sem v životě na vysoký nikomu nenesla.
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Thu 19.3.2009 18:21    Post subject: Reply with quote

....


Last edited by Alshwarya on Sun 15.11.2009 17:24; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35471

PostPosted: Thu 19.3.2009 20:40    Post subject: Reply with quote

Ja muzu chybet z kazdeho predmetu max. 20%, u technologickych cviceni musim mít 100% ucast to same praxe.
Proste klasika jak na stredni. Vice jak tri dny absence je treba potvrzeni od doktora
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8827

PostPosted: Fri 20.3.2009 11:40    Post subject: Reply with quote

tak u nas se to asi taky moc neresi. povinny mame seminare, ale absenci si zapisuji asi na trech? s tim, ze jsou za ni body navic. a co jsem videla, tak kdyz mas absenci vic, staci si to jit nekdy treba nahradit (po domluve).

a takhle mi to prijde idealni, protoze vysoka skola uz by prece mela jit skloubit s nejakou praci, takze tam nemuzes byt kazdy den od rana do pozdniho odpoledne jako na stredni.
Back to top
View user's profile Send private message  
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11958

PostPosted: Fri 20.3.2009 13:04    Post subject: Reply with quote

Tak to pozor! U nas jsou na otazku zamestnani profesori dost alergicky.. zastavaji nazor, ze kdyz chce nekdo pracovat, ma jit na dalkove a ne na prezencni studium... Rolling Eyes
_________________
Albert Einstein:
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
Back to top
View user's profile Send private message  
Nefertite
kytky 6, meta: 10250
kytky 6, meta: 10250


Joined: 10 Sep 2007
Posts: 10074

PostPosted: Fri 20.3.2009 13:46    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by Nefertite on Fri 20.8.2010 1:15; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11437

PostPosted: Fri 20.3.2009 13:55    Post subject: Reply with quote

Na přednáškách absence nikoho nezajímá, ani na seminářích (kromě jednoho) se nedělá prezence, ale jsou dvě výjimky. Zaprvé musíme chodit na interakční psychologický výcvik, to je áčkový předmět, který se dává právě za tu účast - samozřejmě nemoc se omlouvá, ale jde hlavně o to, že každá absence trochu narušuje skupinu. A druhá výjimka je jazyk, kde můžeme chybět maximálně dvakrát. Ta naše učitelka zrovna tenhle týden napsala absenci klukovi, který tam byl, ale zapomněl doma nějaký text Shocked Rolling Eyes (celkově ji nepobírám, dost to hrotí a navíc neumí anglicky Embarassed Laughing )
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Fri 20.3.2009 14:19    Post subject: Reply with quote

....


Last edited by pam on Sat 13.6.2009 19:39; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
mariposa
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 8306
Location: u něho...

PostPosted: Fri 20.3.2009 14:32    Post subject: Reply with quote

My máme 80% povinných na seminářích a cvikach...No já osobně s tím mám docela velký problém. Vždycky si to vyplýtvám v prvních dvou/třech týdnech a pak trpím Embarassed
_________________
věřím
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Fri 20.3.2009 14:39    Post subject: Reply with quote

na fsv mam ted jen jeden seminar, kde se dela dochazka, za cely tri roky jsem takhle mela 3 predmety
na portugalstine je to horsi, tam mam jako seminar vedeny ted vsechno, krom jednoho predmetu se vsude dochazka dela...a mam maximalne 3 absence...u literatury si nejsem jista ani tema 3...resp. tam musime odevzdat ukol, kdyz planujeme neprijit, ale ten ukol je stokrat horsi, nez tam jit a odsedet si to.... Rolling Eyes
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms