sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Váš bankovní účet a poplatky za něj
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 39, 40, 41  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19584

PostPosted: Wed 5.4.2017 12:23    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Efendy
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1004
Location: naplavenina v Praze

PostPosted: Thu 6.4.2017 12:43    Post subject: Reply with quote

Felicity wrote:
Efendy wrote:
spořící účet s výhodným úročením.
Bejvavalo. Laughing Zpocatku to bylo super, ale ted je tam 1% a limit 250 tisic. Plus jeste (byt minimalni) podminka 5x zaplatit kartou.

S tou fin. pakou - kolik te to denne stoji? Mne to prijde jako dost velky riziko. Spekulantu jsou kvanta, CNB se toho boji, jsou i prognozy, ze euro muze po uvolneni jit opacnym smerem...


tak máme nízkou inflaci, je pravda, že už negarantují top3

co se týče ukončení intervencí - no vida zrovna je ukončili a koruna začala posilovat, tak za hodinu mám zisk 31 tis. při teď kurzu 26,67, tak takhle by mohla posilovat koruna i dál. Very Happy Stojí mě to denně 6,4 Kč (jsem u Highsky).
Jinak máš pravdu dnes bych mohl odejít se ziskem, ale zítra a další dny může klidně oslabit, hráčů na trhu je hodně a ti si můžou hrát s korunou jak chtějí. Ale dlouhodobě koruna prostě musí posílit, protože ČR výrazně posílala ekonomika, během období intervencí, vůči euro státům. Euro srážejí státy hlavně typu Řecko, Itálie a další jižní státy. Takže koruna nebýt intervencí by dnes mohla být na přinejmenším na 25 Kč (ne 27).
_________________
www.andelslev.cz
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Wed 10.5.2017 10:25    Post subject: Reply with quote

P2P uz s trochu ustalily, takze kratky prehled:
Mintos EUR - 10,77% p. a.
Mintos GEL - 16,66%
Twino - 7,15%
Zluty Meloun - 7,58%
Zonky - 4,7%

Mintos s velkym prehledem vede, jak v urocich, tak v obrim poctu nabidek a jednoduchosti zasilani/prevodu penez. Za prvni cely mesic mi vydelal asi 2x vic pri daleko mensi investovane castce nez sporici ucet Airbank za cely rok.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Skye
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 Nov 2008
Posts: 6766

PostPosted: Thu 18.5.2017 15:11    Post subject: Reply with quote

kdo sledujete takhle zhodnocení peněz, sledujete taky kryptoměny?
_________________
a na nebi hvězdy svítí
jen aby nakonec přestaly hřát
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Thu 18.5.2017 18:42    Post subject: Reply with quote

Ja se dival na tezbu bitcoinu, ale kdyz jsem zjistil jak drahej je hardware, aby to melo nejakej smysl a to, jak ty technologie leti strasne kupredu, tak jsem se na to vybodl. Tenkrat byl nejakej smysluplnej hw na btc asi za 60 tisic. Laughing Ty kryptomeny tezis nebo s nima spekulujes?

Ale che mi dal podnet a zacinam se norit do akcii (dividendovych - na duchod Laughing ).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Fri 9.6.2017 14:18    Post subject: Reply with quote

Felicity wrote:
P2P uz s trochu ustalily, takze kratky prehled:
Mintos EUR - 10,77% p. a.
Mintos GEL - 16,66%
Twino - 7,15%
Zluty Meloun - 7,58%
Zonky - 4,7%

Tak dalsi mesic pryc a je to na stale lepsi ceste. Zvysil jsem trosku kriteria vybirani pujcek (je jich stale dost) a snazim se nebrat nizsi nez 11,5%. Nicmene vzhledem k tomu, ze jsem investoval chvili pred uvolnenim eura a koruna stale posiluje, tak jsem zatim v zaporu (v prepoctu zpet na Kc). Ale i tak jsou vysledky skvely. Zacit ted, tak by to bylo jeste lepsi.
Mintos EUR - 11,23% p. a.
Mintos GEL - 16,75%
Twino - 8,95%
Meloun a Zonky necham dojet a ukoncim, nemaji smysl.


A prvni kvetnove dividendy: masivnich 0,93 dolaru. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Fri 16.6.2017 11:00    Post subject: Reply with quote

Zonky chce byt nejvetsi p2p na svete a tak od 1. 9. zvedne poplatky pro investory, aby rizikove pujcky byly jeste horsi. Laughing

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Thu 10.8.2017 11:22    Post subject: Reply with quote

Divam se, ze jsem vynechal zapis ve "svem denicku" Laughing tak to musim napravit.

06/2017:

P2P zadne zmeny
Dividendy (ciste): 44,4$ a 11 Kc od o2 Laughing


07/2017:

Mintos EUR: 11,37% - zprisnil jsem kriteria, vytvoril jsem nekolik skupin nebankovek podle hodnoceni kvality a pujcky davam jen mesicni, s vyjimkou 1-3 mesicu pro nejlepsi nebankovky. Investoru je cim dal vic a tak beru i pujcky od 10%.
Mintos GEL: ackoliv jsou zde 17% pujcky, tak konverze na lari a pak zpet neni vyhodna a ve vysledku jsem na tom stejne jako v EUR, takze vse prevedeno na euro.
Twino: zruseno, prevod na Mintos
Zluty meloun: 7,54%
Zonky: 4,6%

Dividendy: 21,67$ a 42 Kc z CEZu

Pro zajimavost sem budu jeste psat jak si vede Petrem zminovany Schwab US Broad Market ETF (SCHB), ktery ma spravcovsky poplatek pouze 0,03% a srovnani s fondem Ceske sporitelny Top Stocks, ktery ma nakladovost 2,70%. Ackoliv se to muze zdat relativne malo, tak v horizontu desitek let to udela dost velkou castku. Tenhle fond je nastesti vyjimecne dobry, takze i pres tak velky poplatek ma nadprumerne zhodnoceni.

Takze za cervenec je to:
SCHB 2,02%
Top Stocks 1,05%

Moje aktualni vykonnost je u TS (od r. 2012) 76%, coz neni vubec spatne. SCHB mam kratce, takze momentalne 2,86%.

A protoze Zonky zaspaly dobu, tak se objevila zajimava konkurence: https://finlord.cz/2017/08/p2b-platforma-bondster-bude-ceskou-spickou/

Snad tyhle informace nekomu prijdou vhod. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10021

PostPosted: Thu 10.8.2017 11:39    Post subject: Reply with quote

Diky feli, mne to dost baví číst, ale žádnou relevantni reakci nemám. Ale jen jsem chtěla neco napsat ať víš ze to sem nepíšeš zbytečně.
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19584

PostPosted: Thu 10.8.2017 12:14    Post subject: Reply with quote

Kačenka wrote:
Diky feli, mne to dost baví číst, ale žádnou relevantni reakci nemám. Ale jen jsem chtěla neco napsat ať víš ze to sem nepíšeš zbytečně.


+1 zrovna jsem chtěla napsat to stejné!
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9764

PostPosted: Thu 10.8.2017 21:32    Post subject: Reply with quote

Já jsem na fondech furt v mínusu, páč veškerý růst požral růst koruny :)
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Tue 5.9.2017 12:41    Post subject: Reply with quote

8/2017

Celkove nudny mesic, ale to je nakonec dobre. Smile

Mintos: 11,28% - uroceni malinko klesa, protoze stale beru i "hure" urocene pujcky, ale porad je to nadherny cislo. Pockam, az se naakumuluje nejaky kulaty cislo a nasledne zacnu kazdy mesic odebirat 40% z uroku, aby se mi postupne zacala investice vracet, ale zaroven zbylych 60% z uroku se bude dal zhodnocovat. Ve srovnani se sporicim uctem Airbank vynasi Mintos 9x vice na urocich. Ted pridali dalsi CZ spolecnost, takze je zase vetsi moznost investovat primo v korunach.

Zonky: 4,6% - jelikoz zde mam jen 5 pujcek, tak se tady nedeje vubec nic. Zonky pridalo sekundarni trh, je moznost odprodeje pujcek (ale jen tech, ktere jsou radne splaceny), samozrejme za dalsi tucny poplatek. Kvuli nove poplatkove politice (od 1. 9.) hodne investoru ze Zonky odchazi.

Dividendy: 34,51 $

SCHB: +0,13%
Top Stocks: -0,64%

Tady je videt jak se v aktivne rizenem fondu Top Stocks negativne promitly poplatky.

che: mam to stejne, v CZK jsem v zaporu, ale v $ v plusu. Ono se to casem srovna. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Tue 5.9.2017 13:14    Post subject: Reply with quote

Feli, ja jen taky pridam, ze me to zajima. Smile Zatim mam investice v Zonky, teda nula nula nic, ale furt lepsi urok, nez to nechat lezet na ucte. Zridila jsem si ucet na Mintosu a zkoumam. Nejake tipy, o ktere bys byl ochotny se podelit? (Chapu, ze je to know-how, ktere se nesdili, ale aspon neco do zacatku? Nevinnik )
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Tue 5.9.2017 14:47    Post subject: Reply with quote

Neni nic k utajeni, klidne se ptej na cokoliv. Smile

Par tipu:
- investuj vyhradne jen do pujcek s buyback garanci. Kdyz nekdo prestane splacet dele jak 60 dnu, dostanes penize zpet. Pokud by pujcka nemela BB, tak muzes o vlozene penize prijit (tak jako napr. na Zonky, ktere BB ochranu vubec nemaji).
- nastav si autoinvest na vice spolecnosti naraz nebo klidne na kazdou spolecnost zvlast. Ja mam nastaveny autoinvest podle tohoto hodnoceni http://explorep2p.com/mintos-lender-ratings/ Cim lepsi hodnoceni, tim vetsi vklady i doba trvani. Vybiram pujcky s max 1 mesicnim trvanim, od 10% nahoru, BB, reinvest, vyjimku tvori Mogo a ID Finance, tam mam dalsi autoinvest od 13% a vice na max 16 mesicu (je to leasing aut a Mogo a IDF jsou nejvic duveryhodne spolecnosti). Creditstar, Capital service a Money Metro mam max 2 mesice. Vse ostatni jen 1 mesic. Vse v euro. V dobe kdy jsem zacinal, tak pujcky v korunach temer nebyly.
- posilat muzes bud primo eura nebo czk a to rovnou investovat a nebo primo v mintosu muzes meny libovolne konvertovat za maly poplatek (daleko mensi nez v bance). Pripadne na konverzi a zaslani lze pouzit Transferwise (ozkouseno, funguje spolehlive). Ale to uz asi vis, kdyz mas zalozeny ucet. Smile
- kdyz budes chtit penize vybirat, je nutne svuj ucet potvrdit zaslanim kopie obcanky. Vybirat penize muzes na ucet, ze kteryho jsi tam penize poslala a nebo to je mozne zmenit. Poslat napr. 1 euro z noveho uctu a ten pak zvolit pri vyberu penez. Ja jsem si z tohoto duvodu u Airbank zalozil zdarma vedeny EUR ucet.
- tyto nebankovky http://explorep2p.com/mintos-lenders/ mam uplne vyloucene + Eurocent.
- nutno upozornit, ze BB garanci nedava Mintos, ale na nem umistena nebankovni spolecnost. Pokud by se stalo, ze nebankovni spolecnost zkrachuje, tak je mozne, ze BB garance nic neznamena. Pak zalezi jak se k tomu Mintos postavi, zda zavazky prevezme na sebe nebo ne. Je to asi dva mesice, co probehla prave s Eurocentem mensi afera. Firma vypada, ze mozna zbankrotuje, protoze polaci si u ni napujcovali penize a prestali splacet. Ja u nej mel nekolik BB pujcek a vsechny se mi zatim splaci/splatily, takze ok. Kdyz do Pobalti vjedou rusky tanky, tak muze skoncit i Mintos. Laughing Pro jistotu neinvestuju ani do gruzinskych pujcek.
- co jsem si tak pocital, tak po 7-8 letech pri nejakych tech +-11% by se mela cela investice vratit, ale na to cekat nechci - ono je hezky divat se jak se to tam pekne uroci, ale pokud to clovek nema u sebe na uctu, tak to proste jisty nema, takze chci rozjet to pravidlo, ze vzdy 40% z uroku budu vybirat, takhle se mi sice navratnost prodlouzi, ale s kazdym mesicem budu mit zase cast investice "doma" a pripravene k investovani do ETF nebo akcii. Idealni stav: 40% mesicne z uroku mi zaplati nakup ETF Schwab. Smile

Lenulo a jak ti Zonky jedou, vsichni splaci? Bavil jsem se s par lidma, kteri tam maji docela dost zainvestovano a nekteri maji i 50% nesplacenych pujcek, takze misto zisku jsou v zaporu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Tue 5.9.2017 19:17    Post subject: Reply with quote

Ja mam 100 % splacenych, maximalne mala zpozdeni s platbou. Ale ja mam nejhorsi investice v B. A mam tam investovany 4k, ted uz se mi tam toci 6k, investuju tam neco pres rok.
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 39, 40, 41  Next
Page 34 of 41

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms