sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Má tu někdo depresi ze starnutí?
Goto page 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Sat 16.2.2008 14:12    Post subject: Má tu někdo depresi ze starnutí? Reply with quote

edit


Last edited by Court on Sun 8.6.2008 18:30; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sat 16.2.2008 14:20    Post subject: Re: Má tu někdo depresi ze starnutí? Reply with quote

court Arrow me je treba lito ze nejsem tak o nekolik let mladsi.....pod stan me dostala jedine kamoska a to jeste na 3 dny na inline brusle, jinak ani nahodou, zlatek hotel Laughing

zacinam dokonce pouzivat kremy na oblicej a prestala jsem chodit do solarka v ramci toho abych nevypadala vysusene ve 40 Very Happy

z parby+ alkoholu mne nestaci na regeneraci uz 1 noc jak driv, ale vyspavam se z toho jeste 3 dny tak to radsi vynechavam Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35469

PostPosted: Sat 16.2.2008 14:22    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Fri 28.3.2008 11:14; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Sat 16.2.2008 14:22    Post subject: Reply with quote

Mě se spíš zdá že mi ujíždí život ve vlaku a já stojím na nádraží a smutně se na ten odjíždějící vlak koukám.Vrásky se mi sice ještě nedělaj (zlatá mastná pleť) a nikdo mi nevěří že mám občanku nebo že sem vůbec plnoletá,ale prostě to cítím.
Spíš mám uplně jinou depku ze stárnutí než Court
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sat 16.2.2008 14:38    Post subject: Re: Má tu někdo depresi ze starnutí? Reply with quote

Court wrote:

Mate nekdo podobnou krizi? Nebo aspon obcas takovy pocit, ze je Vam lito, ze neco je proste uz nenavratne pryc? Embarassed

jakobych to psala ja Embarassed

vratit cas bych asi nechtela, ale jsem ted hrozne sentimentalni, az me to samotnou desi. Vim, ze se mi prave ted uzavira jedna zivotni kapitola, a obcas je mi z toho do breku Confused je mi lito, ze uz nikdy nezaziju to, co v 16, 17...ze uz neni s kym parit, protoze vetsina lidi se vztahem ztratila i kus mozku a najednou nikdo nemuze anebo jsou vsichni utahani z prace. A vlastne ani nevim, jestli by me to bavilo Sad

ale dost me proste fascinuje ta promena a vyvoj zivota,coz citim ted mnohem vic nez predtim Confused Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Sat 16.2.2008 14:45    Post subject: Re: Má tu někdo depresi ze starnutí? Reply with quote

Court wrote:
- o tom, co se za poslednich 5 let stalo s mym telem radsi taktne pomlcim Laughing


tohle mě taky štve, dřív mi stačilo jít 1x týdně na aerobik (nebo jednou za 14 dní) a měla jsem pevnou postavu, teď ani omylem Evil or Very Mad
vrásky u pusy mám taky, ale utěšuju se tím, že jsou od smíchu...

ale jsem hrozně šťastná, že pořád ještě dokážu propařit noc, jít spát v 7, vstávat v 8 a nevypadat jako smrtka Viteznik

Jinak čas bych vrátit nechtěla, jsem teď mnohem šťastnější než dřív, jen mě rozesmutnilo, když se mi nedávno v šatně ve fitku vrhla kámoška kolem krku a začala brečet, že stárne a je samá vráska. No. Je o týden starší než já, vždycky vypadala tak o 10 let mladší a je šťastně zamilovaná. Nechápu, v čem je problém Smile
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 16.2.2008 14:53    Post subject: Reply with quote

Hm, tak na mně se taky projevuje řada výše popsanejch proměn Laughing Hlavně ty vrásky mě začínají trápit už teď. Na čele mám hluboký rejhy, ale všem tvrdím, že to je proto, že často a velmi usilovně přemýšlím Laughing
Celkově stárnutí ale nevnímám nějak negativně a ani se sentimentálně neohlížím zpátky. Spíš se snažím vnímat pozitiva, jakože jsem teď kapku víc vyrovnanější, zvládám s přehledem situace, ze kterých bych dřív měla vítr a podobně. Už z toho důvodu bych se zpátky nikdy vrátit nechtěla. Navíc jsem si nedávno pročítala svůj deníček, kterej jsem si psala, když mi bylo 17 a říkala jsem si, jaké to děvče bylo ale vypatlané Smile Takže doufám, že i v tomto směru proběhla změna - k lepšímu Smile
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sat 16.2.2008 14:59    Post subject: Reply with quote

ja mam denicek z 15 to je jeste lepsi Twisted Evil Laughing Laughing

jinak ta postava se na me nejak neprojevuje, mam ji stejnou nebo i lepsi o neco, protoze chodim delsi dobu prav.cvicit.....coz samozr. neznamena ze je vyborna ze... Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Sat 16.2.2008 15:11    Post subject: Re: Má tu někdo depresi ze starnutí? Reply with quote

Court wrote:
Mate nekdo podobnou krizi? Nebo aspon obcas takovy pocit, ze je Vam lito, ze neco je proste uz nenavratne pryc? Embarassed


No jo, taky se pridavam. Mam dost stejny pocity, cos psala, s vyjimkou jednoho - mam porad chut proparit koncert/party/cokoliv do rana. A kdyz to tak dlouho nemam, tak mi to chybi. Ale zase me trosku desi, ze pak na ty party patrim k nejstarsim Laughing
A ten pocit litosti mam casto, casto si rikam "stary dobry casy" - nic jsem neresila, mela vzdycky doma plnou lednici jidla, strechu nad hlavou a proste vsechno. Celej ten zivot byl takovej min pochmurnej a plnej nepreberny energie. Clovek ted asi proste nemuze prehlizet veci, ktery si "tenkrat" idealizoval..
Postava, to je taky muj momentalni boj, ale je mi davno jasne, ze mi telo ted uz nic nepromine, a proto se s tim musi neco delat, jinak to spatne skonci Mr. Green
Vrasky zatim nepozoruju Smile
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Sat 16.2.2008 15:19    Post subject: Re: Má tu někdo depresi ze starnutí? Reply with quote

Koogi wrote:

Postava, to je taky muj momentalni boj, ale je mi davno jasne, ze mi telo ted uz nic nepromine, a proto se s tim musi neco delat, jinak to spatne skonci Mr. Green


To mi připomíná ty hlášky v Bridget Jones - když o tělo chvíli nepečuješ, tak je výsledek katastrofální Laughing Laughing
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sat 16.2.2008 15:28    Post subject: Reply with quote

Nevim teda, jestli mám vůbec právo sem ještě psát (24let)... Ale..

Stárnutí se nebojím. Čím jsem starší, tím je to lepší, cítím se každým rokem vyrovnanější, svobodnější, volnější, nezávislejší. Nechtěla bych se vracet zpět ani o rok.

Spíš než vzpomínkami na "staré dobré časy" přemýšlím o současnosti a o budoucnosti, co mi přinese. Co bylo, bylo. Mělo to být, někam jsem se díky tomu dostala, ale už je to pasé, víc mě zajímá co bude a co může být a co proto mám dělat teď.

Teď to je fajn, ale těším se i třeba na to, až mi bude 30. To mi příjde jako takový ten úplně nejideálnější věk (možná ale změním časem názor) - člověk je už zpravidla zabezpečený, je vyrovnaný, už něco dokázal a zároveň je pořád ještě mladý a relativně zdravý a může žít naplno.

Na pařby jsem nebyla nikdy, spáč jsem naopak odjakživa (a nejen po pařbách...dokážu prospat celý den i jen tak a pak večer klidně opět usnu, s tím nemám problém Smile ).

Vrásek se nebojím, naopak třeba vrásky okolo očí (takové ty od smíchu) mi jsou sympatické, líbí se mi na lidech, sluší jim.

Změn těla se taky nebojím. Vím, že nebudu mít postavu pořád jako teď a že třeba v 50ti nebudu hubená, pevná a ohebná jako teď (i když kdo ví), ale člověk zas bude někde jinde. Jak myšlením, tak vším.

Těším se na to, co mi život přinese. Třeba budu hodně cestovat jako moji rodiče (začali cestovat po celém svěrě až ve stáří)...

Těším se, až budu stará a budu mít vnoučata, která ke mě budou jezdit na prázdniny a jak je budu rozmazlovat a učit je lumpačiny a povídat jim, co jsem dělala já jako malá za lumpačiny a budu mít zahrádku a psa (kterej taky bude rozmazlenej a bude spát u mě v posteli Laughing ) a budu hodně číst a možná i psát.... vím, že to takhle zní tak naivně... ale já si to tak říkám a líbí se mi to. Třeba to bude všechno jinak, ale mě baví snít si.

Myslím, že všechny roky mají svoje pozitiva a já si je chci vychutnat. A i to negativní se může brát pozitivně. Je to o přístupu.

Každopádně nikam bych se nevracela. Čím jsem starší, tím se cítím lépe.
Nebojím se změn těla ani ducha. Všechny změny nás totiž posunou zase kousek dál, rozšíří obzory.
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Sat 16.2.2008 15:38    Post subject: Reply with quote

Mo, tak doufam ze jo Laughing vzhledem k tomu, ze me je jen o rok vic (a ostatnim myslim asi taky tak nejak)

ja si takhle budoucnost, natoz pak stari neplanuju vubec... a vubec se netesim, az budu mit vnoucata. bude me pak vsechno bolet a tak, a urcite budu nejaka protivna babka, jaky vidam v mhd Laughing
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Sat 16.2.2008 15:41    Post subject: Reply with quote

taky nad tím hodně přemýšlím a občas mi je z toho smutno, že nějaký věci už nezažiju. Zrovna minulý týden jsme s kamarádkou vzpomínaly, jak jsme blbly a že nás to teď už vůbec neláká, že než jet někam na diskotéku, přičemž pak budu další 2 dny nepoužitelná, tak to radši zajdeme večer na kafe Smile

Ale určitě bych nechtěla nic vracet, myslím, že v každém věku se dá najít plno hezkých věcí a přijde mi, že postupem času jich je víc a víc ... když mi bylo 15, měla jsem radost z toho, že můžu jet na víkend pryč, nebo že jsme pronesli flašku alkoholu přes pokladnu, aniž by požadovali občanku Laughing ... teď jsou ty "životní radosti" takový intenzivnější, opravdovější ... nevím jak to mám popsat, ale snad chápete Smile
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sat 16.2.2008 15:45    Post subject: Reply with quote

koogi Arrow bud v klidu.....se svoji babickou ktere je 77 komunikuju pres icq Laughing a tedka si nasla notebook kterej si chce koupit na internetu a rikala predtim ze chce aby to melo hlavne : aspon 100GB, ctecku karet,
DVD,zabudovanou kameru a mirkofon Laughing Laughing Laughing .....takze......zivot ve stari teprve zacina Twisted Evil Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sat 16.2.2008 15:59    Post subject: Reply with quote

Tak já nemůžu říct, že bych se bála stárnutí... Taky si myslím, že každý věk má svoje plusy a mínusy. Je mi ale tak nějak líto, že některé věci už prostě nezažiju. I kdybych mohla, vypadalo by to trochu trapně. Nerada bych dopadla jako matka mojí spolužačky z gymplu, co ve 40 lovila v minisukni hokejisty v baru a pak se tím chlubila Laughing Confused

Většinu příznaků, které popisuje Court, na sobě v různých obměnách pozoruju taky Laughing Nejvíc "stará" si ale připadám v kontaktu s mladšíma lidma. Třeba na poslední ESF párty jsem si v porovnání se všema těma nadšenýma prvačkama a druhačkama přišla jako vykopávka Embarassed
A když občas slyším, o čem se v tramvaji baví děcka, co jedou z gymplu (jeden mám tady opodál), tak si připadám fakt úplně mimo. Přitom jsem lidi kolem dvacítky brala donedávna jako moji věkovou kategorii... holt musím hledět vstříc třicátníkům asi Laughing
Nejde říct, jestli je to teď lepší, nebo horší, rozhodně bych se vracet nechtěla, ale je to prostě jiné.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
Page 1 of 13

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms