sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Má tu někdo depresi ze starnutí?
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30622

PostPosted: Sat 16.2.2008 16:04    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 16.2.2008 17:51    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by waxeipahdeth on Tue 20.5.2008 15:32; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Britannia
My wild Irish rose


Joined: 14 Nov 2007
Posts: 320

PostPosted: Sat 16.2.2008 18:10    Post subject: Reply with quote

Já nevím, připadám si pořád stejná, nějak svoje stárnutí ještě neřeším, spíš mi přijde, že asi budu navždy uvnitř mladá... nebo chtěla bych tak zůstat.... ale i to se dá ztratit Confused a toho se právě bojím. Takže mám strach hlavně z toho, že "zestárne" moje myšlení, že ve stáří už bude na jiné úrovni. Že už nebudu mít pochopení pro vylomeniny mladších a nebudu brát věci s nadhledem, nikdy si už nebudu připadat jako svobodná a svěží mladá holka (byť třeba jen na půl hodinky večer...), ale naopak jako přepracovaná, životem vyčerpaná matka od dětí... Bojik Věk je jenom číslo, nejdůležitější je, jak se člověk cítí uvnitř... nicméně stáří se pro mě rovná deprese. (vzorce převzaté od rodiny Confused )

Jinak se pochopitelně bojím toho, že skončím nezajištěná, opuštěná, zdeprimovaná, v bídě, bez přátel a bez práce, ale kdo ne Embarassed

Celkově vzato se stáří bojím tak strašně, že mi to občas až způsobuje nepřekonatelné deprese, když myslím moc na budoucnost Embarassed stejně to nakonec všechno bude jinak.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Sat 16.2.2008 19:11    Post subject: Reply with quote

Ja si to zatim nijak nepripoustim...mozna taky proto, ze vetsina lidi mi tipuje tak 18-20 a v hospodach casto musim ukazovat i obcanku Laughing

S parbama to mam stejne jako lilith...driv sem to nedavala...ted prijdu polomrtva ve 4 a v 6 uz si to pelasim do prace...to vnimam jako velike plus

Co se tyce telesneho chatrani...zatim taky celkem v pohode...akorat mam obrovskou vrasku na krku a taky jsem vic lina cvicit a vubec vyvijet nejake extremne namahave aktivity

Nedokazu odhadnout, co bude za 10, 20 let...mozna budu ztrhana alkoholicka s cigarem v koutku a budu tak lina, ze si ani ty nohy neoholim...ale ani tehle vize se zatim nebojim...uvidime
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Sat 16.2.2008 19:21    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Court on Sun 8.6.2008 20:52; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30622

PostPosted: Sat 16.2.2008 19:23    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sat 16.2.2008 19:29    Post subject: Reply with quote

no, já jsem se vždycky víc kamarádila se staršíma (o 5-10 let starší a více)...
Vlastně když o tom přemýšlím, tak skoro všem mým kamarádům je okolo 30ti let a i víc. Možná proto mi ten věk nepříjde jako něco kvůli čemu bych měla mít deprese nebo se trápit, protože mi všichni ti kamarádi příjdou stále mladí.
Dokonce i moje 55-letá kamarádka mi příjde mladá, vůbec ji neberu, že je o tolik starší než já a že má dceru, která je dokonce starší než já. Beru ji prostě normálně jako holku jako jsem já a i se s ní tak bavím (i když je fakt, že k ní mám hodně úctu a pokoru a je to čkověk, se kterým se často radím a dám na ni (což na vrstevníky většinou ne)).
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sat 16.2.2008 19:30    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 25.5.2008 12:49; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18424

PostPosted: Sat 16.2.2008 19:40    Post subject: Reply with quote

já si připadám hrozně stará, ale fakt. ten čas hrozně letí a já už vidím, že sče nestačím ani rozkoukat po světě a už budu zas na odchodu Sad
edit-18


Last edited by Ruth A. on Sun 17.2.2008 20:38; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Sat 16.2.2008 19:41    Post subject: Reply with quote

kdybyste alespoň ke každému příspěvku napsaly svůj věk... Smile bylo by to o hodně lepší Smile
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Sat 16.2.2008 19:42    Post subject: Reply with quote

LadyCroft wrote:
kdybyste alespoň ke každému příspěvku napsaly svůj věk... Smile bylo by to o hodně lepší Smile


To mě taky napadlo Wink Až to všichni napíšou, tak se uklidní, protože já tady budu nejstarší Laughing Laughing
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Sat 16.2.2008 19:43    Post subject: Reply with quote

tak dámy co když si zeditujte příspěvky a přidáte věk? Wink
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Sat 16.2.2008 19:45    Post subject: Reply with quote

tak já klidně začnu - 28. Aspoň vidíte, kdo tady má právo na chátrání Laughing
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 16.2.2008 19:48    Post subject: Reply with quote

tak já jsem ještě mladá (bude 23) a teď to vnímám tak, že naplno žiju, a že do té chvíle, než mi bude těch 29-30 si chci užít všechno, co jsem až do teď odkládala, a taky to dělám, pařím do půlnoci, nosím šílený kreace, dělám umění kde se dá, snažím se nebýt líná a chodit na procházky, atd. hraju divadlo, cestuju, chlastám s kámošema a všecko možný, co bych si chtěla vyzkoušet a vím, že až se usadím, nebudu mít k tomu příležitost. Uvědomuju si, že nosit náramek z kancelářských sponek a vlastnoruční malovanej šátek je infantilní, ale o to víc si to užívám, protože vím, že si to můžu dovolit! ve škole mě všichni berou a nemusím si hrát na bůhví jak seriozní paníSmile a to mám ráda, miluju svalit se cestou ze školy do trávy, pod hlavu si dát vyšívaný baťoh se zrcátky a dívat se do sluníčka, jíst šííleně dobrou bagetu ze který teče omáčka všude kolem a učit se nazpaměť básničky mladičké básnířky...

jinak zastávám názor, že člověka dost udusá potom zaměstnání a starosti o byt a tak... jinak si myslím, že člověk může zůstat pořád mladý, pořád může nosit ty bordové krepované sukně a milovanej šátek, kterej sahá až po zadek, může se svalit do trávy... jenže to záleží na tom co člověk dělá. Student je takovej sám od sebe, je to prostě jeho životní styl, ale když takbude chodit někdo, kdo musí přijít do práce upravený, ten si sakramentsky rozmyslí, jestli se bude někde válet a popíjet, nebo jestli si půjde připravit kostýmek na pondělek do práce. To je pak těžký...a znovu se po těžkým celodením shonu vypravit do knihovny pro sbírku indických pověstí , to si člověk asi rozmyslí a radši si půjde vyřídit resty a trochu zrelaxovat. A tady podle mě mládí končí...

můj přítel má zase depku, že je mu skoro 26 a nic v životě nedokázal. Studuje a jeho vrstevníci zatím už se někde usadili. Tak to jo, alejinak myslím, že se starým necítí. Má velkého koníčka, díky němuž zůstane malej napořád.Smile Já s divadlem a malováním taky:)
ale kdoví co tu budu psát za 5 let:))) každoppádně těch 5 let si chci fakt užítSmile
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Sat 16.2.2008 20:04    Post subject: Reply with quote

Mo-takhle sem nad tím ještě neuvažovala,skvěle si to napsala.Přijde mi to jak z nějaké knihy,škoda že se stím nestotožním Sad

Tak jinak mi je 24 let. Chátrat bych ještě neměla,ale jaksi mi uníká smysl života
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
Page 2 of 13

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms