sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Nevím co mám dělat
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    sfera.pravy.net Forum Index -> Žumpa
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Thu 14.2.2008 22:39    Post subject: Reply with quote

Crazy, já ji mám půjčenou z knihovny, a ta ji kupovala za 199,- Mr. Green Ale viděla jsem ji i v knihkupectví, vyšla v Ikaru v roce 2004.
Přijde mi fakt celkem zajímavá, minimálně pro zamyšlení. Spousta ženských má s tímhle problém. Z velké části je složená z příběhů žen, se kterýma se autorka setkala v rámci své praxe, takže je to hodně čtivé. Za odpoledne to má člověk přelouskané Smile

Plus jsem si pořídila ještě knížku od Melody Beattie Přestaňte být závislí (Jak přestat ovládat druhé, mít se rád a pečovat o sebe). Ta je trochu podrobnější, ale v podstatě pojednává o tom samém. Doufám, že osoba, které jsem ji koupila, si ji aspoň prolistuje Confused Rolling Eyes
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Thu 14.2.2008 22:39    Post subject: Reply with quote

Gueste, ono je těžko radit, protože na to rozhodnutí si nakonec jenom Ty sama.
'Problémy' s přítelem tu ale nejsou poprvé. Jsi s ním šťastná? Dovedeš si bez problémů představit budoucnost? Nebo jsi nějak podvědomě přesvědčena, že se stejně jednou rozejde?
Někdy mi přijde, že se k sobě chováte spíš jako bratr a sestra.


Nightwish wrote:
Taky moc nechápu něco o tom, že vyprchá. Mně se to ještě nestalo. Když tam byla na začátku, byla tam vždycky. I po letech.

A to jsi pořád s prvním? Asi jo, že? (soudím dle toho, cos napsala)
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Thu 14.2.2008 22:40    Post subject: Reply with quote

a co budes delat, kdyz zase priste bude nejaky jiny "lepsi"? Smile hlavne nad tim premyslej, nez se do toho pustis.. a rozhodni se podle toho, co ti rika tve srdce, sice klise, ale pravdive. Smile)
_________________
Everything can be taken from a man or a woman but one thing: the last of human freedoms to choose one’s attitude in any given set of circumstances, to choose one’s own way. - Viktor E. Frankl
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Thu 14.2.2008 22:43    Post subject: Reply with quote

Nightwish- tak ono je docela naivni cekat, ze vztah bude jako nazacatku. Z toho si myslim, ze pak vychazi cela rada zklamani.

Guestovi nevim co poradit a stejne si poradit nenecha Smile
akorat teda zacinat si se spoluzakem je hruza, kdyby to nevyslo, tak to bude trapas a musite se dal vidat.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nightwish
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1511

PostPosted: Thu 14.2.2008 22:44    Post subject: Reply with quote

honey wrote:
Gueste, ono je těžko radit, protože na to rozhodnutí si nakonec jenom Ty sama.
'Problémy' s přítelem tu ale nejsou poprvé. Jsi s ním šťastná? Dovedeš si bez problémů představit budoucnost? Nebo jsi nějak podvědomě přesvědčena, že se stejně jednou rozejde?
Někdy mi přijde, že se k sobě chováte spíš jako bratr a sestra.


Nightwish wrote:
Taky moc nechápu něco o tom, že vyprchá. Mně se to ještě nestalo. Když tam byla na začátku, byla tam vždycky. I po letech.

A to jsi pořád s prvním? Asi jo, že? (soudím dle toho, cos napsala)

Mluvím obecně, honey. Vím o čem host mluví, takovým vztahem si asi projde každý, ale hned jsem z toho vycouvala. Ptž ta touha a přitažlivost pokud není na začátku, je ten vztah ochuzený o jednu dimenzi.
Back to top
View user's profile Send private message  
Guest






PostPosted: Thu 14.2.2008 22:47    Post subject: Reply with quote

Nechci si s ním začínat jen mě zajímá jak to bere-samozřejmě bych mu jen popřála nic víc, dál by to bylo na něm. Ale fakt mě v té chvíli zamrzelo, že nejsem volná když on na to tolik dá a třeba jsem kvůli svý zbrklosti o něco přišla, ale to je kdyby a kdoví... Sad
Back to top
 
Nightwish
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1511

PostPosted: Thu 14.2.2008 22:49    Post subject: Reply with quote

Loth-Samozřejmě že nebude jako na začátku. Ale mám pocit, že host vstupoval do vztahu s přítelem s tím, že nejde o sexuální přitažlivost, "motýlky v břiše"..spíš jí s ním bylo dobře, ptž měl hafo kamarádů, koníčků, vtáhl ji do svého světa. Byl na ní hodnej. Ona si na to zvykla a teď zjišťuje, že ty motýlky, přitažlivost, touhu..může zažít, ale přítel jí to nabídnout nemůže, ptž to tam nebylo nikdy.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Thu 14.2.2008 22:50    Post subject: Reply with quote

Lothórien wrote:
akorat teda zacinat si se spoluzakem je hruza, kdyby to nevyslo, tak to bude trapas a musite se dal vidat.

To je svatá pravda, můžu potvrdit Laughing Confused

Já bych se asi zamyslela nad vztahem k příteli, jestli třeba ten spolužák není jenom taková únikovka. U vás je to takové chvíli nahoře, chvíli dole... Třeba podvědomě cítíš, že to není ono, ale bojíš se rozejít, tak schválně riskuješ a doufáš, že se to vyřeší za tebe. Jednou s bývalým, jednou s někým novým, ale v principu jde pořád o to samé.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Thu 14.2.2008 22:56    Post subject: Reply with quote

mexx- ja to taky muzu potvrdit Laughing

Nightwish, no ale ono nic neni 100%, ta pritazlivost muze zmizet i se muze objevit...
my jsme si s pritelem na prvni pohled treba fakt nesedli Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Guest






PostPosted: Thu 14.2.2008 22:59    Post subject: Reply with quote

Nightwish-Jo, asi jsi to vystihla. Připadám si jak hnusný sobec, vždycky myslím jen na sebe Rolling Eyes
Jinak kolik lidí už chodilo se spolužákem a nevyšlo to...navíc na VŠ je to trochu rozdíl, nemáme všecky hodiny spolu a tak. Navíc, já myslím, že na vš je tolik lidí, že se tam nějaký vztah zas tak neřeší když vznikne...ale co já vím. Jen můj názor, netuším.
Asi bych se na ty chlapy měla vykašlat, odstěhovat se někam na farmu a chovat krávy a buldočky, pravděpodobně nejsem vztahový typ Mr. Green Embarassed
Back to top
 
Nightwish
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1511

PostPosted: Thu 14.2.2008 23:00    Post subject: Reply with quote

Loth-souhlasim, každýmu vyhovuje něco jinýho. Taky znám spoustu vztahů, kde ta přitažlivost nehraje velkou roli, někdy skoro žádnou. Ale přijde mi to škoda, když může být i vztah, ketrý funguje stejně skvěle, a NAVÍC mě ten chlap dostává Twisted Evil

host-K žádném případě jsem nechtěla říct, že jsi hnusný sobec Shocked jen když přemýšlíš, jak se chovat ke klukovi, se kterým jsi ležela v posteli a hladila ho, on tebe, pak píšeš, že tvůj kluk tě vlastně nikdy nepřitahoval...a pořád jsi se svým přítelem, zdá se mi to divný. Evidentně hledáš něco jinýho, nebo spíš někoho jinýho.
Třeba by rozchod pročistil vzduch, uvědomila by sis, co vlastně chceš. Možná by ses měla osvobodit, ptž mi připadá, že tyhle aférky s klukama jsou většinou úniky od něčeho, ne k něčemu.


Last edited by Nightwish on Thu 14.2.2008 23:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Guest






PostPosted: Thu 14.2.2008 23:05    Post subject: Reply with quote

Night, já vím, žes to tak nemyslela Very Happy To si prostě o sobě myslím já Confused
Back to top
 
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Thu 14.2.2008 23:06    Post subject: Reply with quote

Gueste, ale ono je hodně důležité myslet mimo jiné i na sebe... Když to neuděláš ty, tak nikdo jiný taky ne. To bych si vůbec nevyčítala. Je to přece tvůj život a máš právo být šťastná.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Thu 14.2.2008 23:08    Post subject: Reply with quote

Quote:
Nechci si s ním začínat jen mě zajímá jak to bere

No a k čemu by Ti tahle informace jako byla? Myslíš si, že by Ti nějak pomohlo vědět, že Tě skutečně 'chce' ?
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Thu 14.2.2008 23:09    Post subject: Reply with quote

Napadlo me zvysovani si sebevedomi?
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    sfera.pravy.net Forum Index -> Žumpa All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 2 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms