sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Jaky jsi student?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Thu 7.2.2008 10:51    Post subject: Reply with quote

Já jsem škole moc nedala. Na přednášky jsem chodila tak v prvním semestru, pak jenom na to, co mě bavilo. A na konci už skoro vůbec. Beztak mi to nebylo skoro k ničemu, na zkoušky jsem se vždycky učila z knížek.

Na semináře jsme se většinou nijak zvlášť připravovat nemuseli, pokud jo, tak jsem nad tím samozřejmě těch pár hodin doma proseděla. Tam, kde byla povolená absence, jsem si většinou svůj limit vybrala, pokud to nebyl předmět, který mě bavil nebo jsem věděla, že mi ta účast bude k něčemu dobrá (tzn. na semináři se člověk dozvěděl něco, co by sám naštudoval s mnohem většími obtížemi).
Aktivní jsem byla tam, kde mě to bavilo, nebo když jsem si potřebovala něco ujasnit. Přece jenom když už do té školy lezu, tak to chce aspoň nějak využít Laughing
Na zkoušky jsem se učila, jak se dalo, mám takový složitý systém: Podtrhat učebnici, vypsat to nejdůležitější a pak se to naučit. Docela to trvá, ale z cizích poznámek se učit nemůžu a tomu, jak se učit z knížky, jsem nikdy nepřišla na kloub. Takže jsem spoustu zkoušek přesunovala o semestr, protože jsem panikařila, že nestíhám. Pak jsem ale měla dobré známky, většinou béčka, céčka.

Výuka jako taková mě zas tak moc nebrala, zato celkem ráda vysedávám ve studovně a hrabu se v knížkách a časopisech Smile A taky se mi líbily přednášky od "neučitelů", ve čtvrťáku jsme tam třeba měli libanonskou advokátku, každoročně pak nějaké lidi z Chicago Law School a tak. To bylo fakt zajímavé.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nefertite
kytky 6, meta: 10250
kytky 6, meta: 10250


Joined: 10 Sep 2007
Posts: 10074

PostPosted: Thu 7.2.2008 10:59    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Nefertite on Thu 6.3.2008 10:55; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mantis_religiosa
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 2565
Location: Nebe

PostPosted: Fri 15.2.2008 10:59    Post subject: Reply with quote

Mo: To si dokážu představit, pamatuju z přijímaček. Jako pořád to zvažuju, ale odrazuje mě mj. ten jeden pokus. *Pardon za OT*
Jinak jsem se ujistila, že jsem nemožná na přírodovědný cvika Cvoknik
_________________
"Kdo z vás může jen o píď prodloužit svůj život, bude-li se znepokojovat?
Nedokážete-li tedy ani to nejmenší, proč si děláte starosti o to ostatní?"
(Ježíš)
Back to top
View user's profile Send private message  
synapse

kytky 4, meta: 2750


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 2695
Location: země Pána Koblih a jeho tupých voličů

PostPosted: Fri 15.2.2008 13:08    Post subject: Reply with quote

Asi jsem snaživec nebo jsem si prostě vybrala skvělý obor, ale zatím mě všechny předměty (až na pár čestných výjimek) bavily a přednášky jsem vynechala jen když jsem 1) byla nemocná a ležela s chřipkou 2) měla školení pro dobrovolnickou činnost v nemocnici a pak jednou jedno cvíko, poněvadž začínalo v 7:40 a to prostě fakt nešlo Laughing a navíc už jsem měla získaný zápočet z toho předmětu.
No ale taky jsem si po dvou jeho přednáškách vyškrtla jeden předmět z rozvrhu, protože se prostě nedal Mad (ty hemzy by strávil možná tak hluchej Rolling Eyes ) a k ničemu jsem ho nepotřebovala, zápočet jsem stejně dostávala od někoho jiného. A rozhodně jsem velmi ráda, že jsem to udělala, protože v opačném případě bych asi přišla o duš. zdraví. (jelikož mám ale celkem 18 předmětů, tak to zas takový "hřích " Laughing nebyl)
No a aktivita...když mám k tématu co říct, tak aktivní jsem a někdy i velmi Very Happy
_________________
MIAOW!
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Fri 15.2.2008 15:29    Post subject: Re: Jaky jsi student? Reply with quote

Tak já nevím, vím jen, že o mě spolužáci říkají, že patřím k těm lepším v našem oboru, páč většinou všechno dávám na první pokus. Ale taky to není pravda. Jsem hlavně puntičkářka, nejsem šprtka. Ale mám takovou povahu, že prostě nemůžu do školy (pokud něco hrozí) přijít nepřipravená. Nechodím to zkusit ale chodím to dát Embarassed
Školu však zatahuju docela často, většinou je to však z únavy z práce. Ale jen na hodiny, o kterých vím, že mi to neuškodí, když tam občas nebudu.
A přednášky? No znáte....od letošního semestru ale fakt budu chodit..... Laughing Laughing Nevinnik
My jsme spíš domluvené a máme každý svou přednášku a pak si to mezi sebou měníme.
Některý hodiny jen odsedím a některý jsem aktivní, záleží na tom, jaký je to učitel a hodina. Ale snažím se, aby se mě všiml hlavně učitel...páč to pak má taky svý výhody (občas i nevýhody... Rolling Eyes )

Zápisky mam perfektní, doplňuju to z různých dalších materiálů, používám barvičky a můj penál je prý penál jak prvňáčka ZŠ Embarassed Laughing
Nemohla bych přijít na hodinu s utrženým papírem a jednou propiskou....všechno má svůj sešit a barvy. Jsem úchyl Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Britannia
My wild Irish rose


Joined: 14 Nov 2007
Posts: 320

PostPosted: Fri 15.2.2008 16:02    Post subject: Re: Jaky jsi student? Reply with quote

Rage wrote:


Zápisky mam perfektní, doplňuju to z různých dalších materiálů, používám barvičky a můj penál je prý penál jak prvňáčka ZŠ Embarassed Laughing
Nemohla bych přijít na hodinu s utrženým papírem a jednou propiskou....všechno má svůj sešit a barvy. Jsem úchyl Embarassed



Tak to jsi úplně jako já Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Fri 15.2.2008 16:20    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Fri 26.6.2009 20:37; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 15.2.2008 18:19    Post subject: Reply with quote

hm, tak to já vždycky někde vyštrachám kus hadru, půjčím si tužku a pak ten hadr ztratím, takže ke konci semestru si poznámy vždcky od někoho kopíruju:)))
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Britannia
My wild Irish rose


Joined: 14 Nov 2007
Posts: 320

PostPosted: Fri 15.2.2008 18:23    Post subject: Reply with quote

Tohle si nedovedu představit Laughing Já když poznámky nemám psaný vlastní rukou a nejlépe i vlastním jazykem (tj. hovorové výrazy a taková moje zvláštní řeč Twisted Evil , že se někdy až musim smát, když si to po sobě čtu), tak se prostě nic nenaučim.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 15.2.2008 18:29    Post subject: Reply with quote

Britannia wrote:
Tohle si nedovedu představit Laughing Já když poznámky nemám psaný vlastní rukou a nejlépe i vlastním jazykem (tj. hovorové výrazy a taková moje zvláštní řeč Twisted Evil , že se někdy až musim smát, když si to po sobě čtu), tak se prostě nic nenaučim.


to já taky ne. já si ty cizí poznámky okopíruju a přepisuju (=už tím se to i učím) ale pokaždý si říkám, kdybych si to takhle hezky dělala v průběhu semestru, tak ušetřím tolik času. jenže to nejde, nejlepší je to, když je konec výuky a ta látka je jakoby uzavřená, znám okruhy ke zkoušce - pak podle mě má teprve cenu se to učit a třídit si to Laughing Laughing Laughing Cool
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Britannia
My wild Irish rose


Joined: 14 Nov 2007
Posts: 320

PostPosted: Fri 15.2.2008 18:32    Post subject: Reply with quote

Jj, já celej semestr akorát sbírám materiály, ani se na to nepodívám, sešit neotevřu jak je semestr dlouhej, ale až když se látka uzavře, jak říkáš, tak teprve až potom zjistím, co mám v těch poznámkách za poklady Smile

A přepisováním se taky učím. Nejradši gelovýma tužkama Laughing Laughing (jsem v tomhle asi fakt ještě děcko)
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35440

PostPosted: Fri 15.2.2008 18:49    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Fri 28.3.2008 10:58; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Fri 15.2.2008 20:33    Post subject: Reply with quote

theres - tohle jsem zkousela jeden semestr, nosit jen jeden sesit s listama do sanonu....ale pak jsem zjistila, ze kdyz se ucim, tak plno tech papiru ztratim, prislo mi to hrozne neprakticky, ale skoro trictvrte tridy to dela takhle taky. A ja jsem snad jedina, ktera ma na kazdy predmet jeden sesit jak na zakladce. Ale me to nebavilo porad hledat nekde ztraceny list, ci smichany...v sesite mam vsechno prave dohromady a sebou. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Sat 16.2.2008 10:10    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Fri 26.6.2009 20:40; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sat 16.2.2008 13:33    Post subject: Reply with quote

Rage wrote:
theres - tohle jsem zkousela jeden semestr, nosit jen jeden sesit s listama do sanonu....ale pak jsem zjistila, ze kdyz se ucim, tak plno tech papiru ztratim, prislo mi to hrozne neprakticky, ale skoro trictvrte tridy to dela takhle taky. A ja jsem snad jedina, ktera ma na kazdy predmet jeden sesit jak na zakladce. Ale me to nebavilo porad hledat nekde ztraceny list, ci smichany...v sesite mam vsechno prave dohromady a sebou. Smile

mam to stejne, volne papiry me irituji, i manipulace pri uceni mi prijde lepsi se sesitem a nemusim se porad starat, jestli mam vsechny stranky pohromade...
a kdyz chce nekdo neco pujcit, tak na par listu treba muze ja i on zapomenout(coz se mi stalo, a pak jsem se divila pred zk kde to proboha je Confused ) a sesit mi proste vratit musi..
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 4 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms