sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jaky jsi student?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Wed 6.2.2008 19:30    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Fri 26.6.2009 20:13; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Wed 6.2.2008 19:34    Post subject: Reply with quote

ja jsem takovy poctivy student. Chodim na temer vsechny prednasky a na moje poznamky by se mohly vypisovat poradniky Laughing
snazim se, zajima me to a moje vysledky tomu vpodstate odpovidaji Smile

myslim ale, ze nejsem takovy ten sprt, co nikomu nic neda a nepujci, to ne, spis si pomahame.
Do skoly chodim rada, protoze si to proste chci uzit Embarassed
atmosferu na prednaskach, po prednaskach na kafe a do noci rozsvicena lampicka nad skriptama. Jsem nejaka sentimentalni, ale uteklo to neuveritelne rychle Embarassed Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Wed 6.2.2008 19:38    Post subject: Re: Jaky jsi student? Reply with quote

Theresa wrote:

Chodite na prednasky i cviceni a nebo se prednaskam(protoze nejsou povinne) vyhybate chodite jen obcas a nebo vubec?

jinak uz v prvaku jsem zjistila, ze chodit na prednasky se vyplati, protoze clovek to a)slysel, takze ma ramcovou predstavu
b) nemusi shanet vypisky po vsech certech
c) u zkousky si ucitele pamatuji a ptaji se na veci, ktere nejsou ve skriptech a rikali na prednasce.
Samozrejme ale zalezi, kdo tu prednasku vede no...
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Wed 6.2.2008 19:50    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
a co děláte, když tam nechodíte? pracujete, nebo neděláte nic?


ráno mám tréninky a od 13 do 18ti musím být v práci. Večer jsem po tomhle všem tak mrtvá, že chodit do školy od 18 do půl 20 ... nejsem přece magor, ne? Cvoknik Embarassed Laughing Navíc potřebuju večer většinou ještě nakoupit a po 20 hod už maj všude zavřeno (no, jo je to blbá výmluva, ale je to výmluv).

Ale v prváku jsem taková rozhodně nebyla, abyste si nemyslely!!! To jsem byla poctivka, na všechno jsem se učila, uměla jsem všechno (ne jako teď, že půlku z toho ani nevim) a výsledky jsem měla horší než teď. Hodně u mě udělal přestup z Bc na Ing. Po Bc. už jsem tak nějak víc v klidu a říkám si, že Ing. už si prostě vždycky nějak dodělám, kdyby něco. Ale samozřejmě tu školu udělat chci. Nechci, aby mě vyhodili!! Prostě ji udělám. MUSÍM. A hotovo. Jiná varianta neexistuje.

Kdybych nepracovala, tak bych se ale ve škole ukázala určitě častěji Smile Jenže takhle to fakt moc nejde skloubit, pokud se z toho teda nechci úplně zbláznit a chci mít i nějaký volný čas.
Ekonomie mě sice baví, ale asi jsou věci, které mě zajímají ještě víc... tak než abych byla ve škole, tak si radši čtu to, co mě zajímá... beztak si myslím, že se oboru, který studuju věnovat nebudu... kancelář a počítač by mě asi celý den neuspokojoval..
_________________
Bye


Last edited by Mo Cuishle on Wed 6.2.2008 19:55; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 6.2.2008 19:54    Post subject: Reply with quote

mo : ok, ok..já pod pojmem "neděláte nic" - rozumím třeba oběhávání úřadů, nákup, vaření, úklid doma, pobýt s přítelem, zařizovat svoje věci nebo realizovat koníčky, tj. vše mimo práci. Wink
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Wed 6.2.2008 19:57    Post subject: Reply with quote

teď jsem nějak nerozuměla té reakci... ptala ses, co děláme, když nejsme ve škole. Tak jsem to napsala. Question
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 6.2.2008 20:15    Post subject: Reply with quote

Mo Cuishle wrote:
teď jsem nějak nerozuměla té reakci... ptala ses, co děláme, když nejsme ve škole. Tak jsem to napsala. Question

no já myslela, že ten smajlík kroutící ručičkou u spánku, bylo na mě, že jsi mi psala, že jako nikdy neděláš nic. tak jsem říkala, že jsem to tak nemyslela, nedělat nic jako vůec nic:) já přece nikde neříkala, že jsi magor, tak mě překvapilo proč ta reakce.Smile ale to asi bylo jen tak, tak klídek, jo Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Wed 6.2.2008 20:19    Post subject: Reply with quote

aha, tak to já jsem to myslela trochu jinak toho magora Wink Smile
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Wed 6.2.2008 20:24    Post subject: Reply with quote

ještě před rokem jsem brala školu hrozně vážně. teď? jsem lajdák, na všechno učení se vykašlu, ani zápisy si pomalu nedělám, o hodinách mám myšlenky někde uplně jinde.. chtěla bych s tím něco udělat Embarassed
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Wed 6.2.2008 20:33    Post subject: Reply with quote

Theresa wrote:

Vycerpavate moznosti chybet na cvicenich i kdyz vam nic neni a nebo tam chodite a moznost absence nevyuzijete?
No ja si to tak rozpocitavam abych treba fakt dvakrat nebo trikrat chybela a ta moznost neprisla nazmar Laughing

tak to robim aj ja Laughing
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
chewing_cow
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2155
Location: ano

PostPosted: Wed 6.2.2008 21:29    Post subject: Re: Jaky jsi student? Reply with quote

No já sem lempl líná..
Quote:
Zajima me jestli patrite spis k tem pilnejsim studentum aktivne se zucastnujici hodiny, vzdy plnici zadane ukoly. Nebo patrite k tem co si tam tu hodnu odsedi a upaluji rychle pryc?

Pasivně odsedim, nechápu to ale teď sem pasivně proseděla i cvičení z jednoho předmětu kde sme dostávali čárky za aktivitu, jinak nebyl zápočet, já za celej semestr neřekla ani slovo a tu čárku sem tam záhadně měla. Paranoidnik Víc štěstí než rozumu. No obecně se snažim tu školu dodělat s co nejmenším úsilím: )

Quote:
Chodite na prednasky i cviceni a nebo se prednaskam(protoze nejsou povinne) vyhybate chodite jen obcas a nebo vubec?

Chodim na přednášky i cvičení, ale to taky proto že sem líná: ) Kdybych tu látku viděla poprvé tejden před zkouškou, tak bych tomu musela věnovat daleko víc. Takže abych se učila co nejmíň si chodim poslechnout i přednášky..
Quote:
Pokud dostanete nejaky domaci ukol delate ho vcas a nebo si vzpomenete pozde vecer pred dnem odevzdani?
Ne že bych si nevzpomněla, já na to myslim většinou velmi usilovně, ale vypracovávám den před odevzdáním, tragik no. Ani se neptejte kolik toho mám z bakalářky napsanýho. A kdy odevzdávám.
Quote:
Vedete si zapisky a nebo se spolehate na pilnejsi spoluzaky?

Zápisky si vedu svý, zase kvůli tomu abych tolik nevyšilovala o zkouškovym.
Quote:
Vycerpavate moznosti chybet na cvicenich i kdyz vam nic neni a nebo tam chodite a moznost absence nevyuzijete?
Všechny tři absence sem vyčerpala snad jen jednou. Dycky si nechávám rezervu co kdyby náhodou, kdybych byla nadoraz tak by mě to asi stresovalo. Dycky si představim jak mě určitě přepadne slepák, já budu ležet v nemocnici, koukat na hodinky a řikat si hm teď začalo cvičení.. Laughing A když už mám absenci tak to je většinou fakt že sem nastydlá.

No sem hrozná. Příští tři měsíce budou fakt strašný. Mám hroznej strach, ale nedokážu se přinutit přitlačit. Například teď. Proč nic nedělám a píšu tyhle nesmysly?
_________________
No moc nekoukejte. Chci zpátky olymp.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mantis_religiosa
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 2565
Location: Nebe

PostPosted: Thu 7.2.2008 0:07    Post subject: Reply with quote

Né, Lucre, to jsem nechtěla slyšet. Já bych tam klidně i chodila, ale já mám prostě největší problém, že mě z toho strašně bolej záda. Asi abych šla na školu, kde jsou pohodlný židle (která to je?)
_________________
"Kdo z vás může jen o píď prodloužit svůj život, bude-li se znepokojovat?
Nedokážete-li tedy ani to nejmenší, proč si děláte starosti o to ostatní?"
(Ježíš)
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Thu 7.2.2008 7:52    Post subject: Reply with quote

Mantis: Pojď k nám Very Happy U nás je aula a jsou tam hrozně pohodlný křesla a dobře se tam spí (je tam i takový příjemný přítmí na ten spánek)! Very Happy (to si jako nedělám legraci, když si člověk sedne nahoru a pozoruje spodnější řady, tak tam minimálně 5 spících lidí vždycky najde!).
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Thu 7.2.2008 8:19    Post subject: Reply with quote

Tak co se učení týče, jsem pilná a zodpovědná. Ne že bych se učila v průběhu celého semestru, ale před zkouškou se to dobře naučím (soudě dle výsledků Smile)

Co se týče docházky, tak tam už to bývá kapku horší. Na přednášky, které se mi zdají zbytečné, moc často nechodím. Na některý hodiny jsem nechodila kvůli práci nebo třeba proto, že jsem chtěla jet domů a tak. Většinou se ale snažím udržovat si přehled, takže se tam občas ukážu.
Jinak ale možnosti chybět vyčerpávám. Vždycky si to naplánuju Smile

Pokud jde o úkoly, tak ty dělám. Většinou ale v tomhle směru panuje spolupráce ve třídě, takže kolikrát se nějaký úkol objeví na mailu a není třeba se s ním dělat.

Aktivita při hodině - myslím, že jsem dost aktivní. Když už tam jsem, tak mě fakt nebaví jenom pasivně poslouchat. Rádu diskutuju. Považuju to za samozřejmé, ale každý to tak bohužel nemá.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
lisette
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 10 Jan 2007
Posts: 1675
Location: Apollo

PostPosted: Thu 7.2.2008 9:56    Post subject: Reply with quote

Učím sa zásadne všetko na poslednú chviľu. Zatiaľ to celkom ide Embarassed

Na prednášky väčšinou nechodím, nemá to zmysel. Profesori bud predčítavajú knihu alebo to nedokážu zaujímavo podať a to už vôbec nehovorím o tom, že prenášky začínajú o 7.30... Aj tak na skúšku treba vedieť celé knihy, prednášky na väčšinu predmetov vôbec nestačia. Zato keď ma zaujíma predmet zaujíma som kvôli prednáške schopná o tej piatej vstať Smile

Ale na cviká chodím. Za ten rok a pol som nevynechala ani jedno Embarassed. Musíme mať väčšinou 100percentnu účasť, a ja na nejaké výhovorky nie som, to si to tam radšej odsedím Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 3 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms