sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Zákaz kouření v hospodách atd.
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 29, 30, 31  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  

Jste pro zákaz kouření v barech atd.?
Ano
67%
 67%  [ 53 ]
Ne
32%
 32%  [ 25 ]
Total Votes : 78

Author Message
Exi
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 3780

PostPosted: Tue 6.6.2017 8:18    Post subject: Reply with quote

Předpokládám, že už tu prakticky nikdo nekouří ani se netaháte po hospodách, ale dotklo se vás to nějak (v dobrém, v špatném)? Mě by zajímalo, jestli všichni nekuřáci, maminky s dětma a spol. vzali teda útokem diskotéky, night cluby, rockové kluby (a na fesťáku to už mi přijde teda dost mazec : ), popř. vesnické hospody 4. cenové, kam vždycky chodili akorát tak chlapi po směně ve fabrice koukat na fotbal...Teta z vesnice mi psala, že u nich i v létě seděli štamgasti-kuřáci vevnitř a matky s dětma venku na zahrádce, tak teď jsou na zahrádce všichni.
Ano, jsem rejpavý netolerantní kuřák, ale spíš jsem chtěla říct, že na některých místech mi to opravdu přijde jak totální nesmysl.
A ty vole-tohle http://praha.idnes.cz/protikuracky-zakon-antikonfliktni-tym-vyhlaska-ruseni-nocniho-klidu-1e5-/praha-zpravy.aspx?c=A170603_2330432_praha-zpravy_nub Než aby mě buzerovala banda "antikonfliktních" plešek, to radši nebudu chodit nikam.
_________________
A friend in need's a friend indeed, a friend who bleeds is better, my friend confessed she passed the test, and we will never sever.
Back to top
View user's profile Send private message  
Janeira
.


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 42006

PostPosted: Tue 6.6.2017 8:24    Post subject: Reply with quote

Mne na te problematice vadi vyhrocene nazory na obou stranach, prijde mi, ze "idealni" reseni neexistuje, ty podminky jsou na ruznych mistech tak ruzne, ze na to napsat jednu vyhovujici legislativu ani nejde... Navic na tom zakonu je mnohem vic horsich veci a buzeracnich nastroju nez "jen" zakaz koureni, a to mi vadi mnohem vic... Ale kdybych mela zvolit jedno reseni, tak by to bylo zachovani toho, jak to bylo (at si to kazdy hospodsky a potazmo trh udela tak, jak uzna za vhodne a kazdy si vybere, kam pujde) - byt vnimam, ze to ma sve limity. A kdybych se mela nekam zaradit, tak jsem asi tolerantni nekurak, fakt se neposeru, kdyz na me nekdo foukne dym a proste vsichni lidi, se kteryma chodim do hospod, jsou kuraci, a ted budou vsichni lezt porad ven. Mne proste nevadilo, kdzy jsem vedome sla na pivo do zakoureny hospody, sedlo mi to k tomu. Ted jsem samozrejme rada, ze mi nic nesmrdi a ciste mne osobne to vyhovuje... Ale ten prvek "svobody" kazdyho clovek vnimam hodne, asi by to pro me - kdybych se musela rozhodnout - bylo nejzasadnejsi.
Jinak me naopak irituji argumenty typu - oni chudacci kuraci budou muset chodit ven a pak nastydnou Laughing Laughing Rolling Eyes a celkove vsechny ty extremni nazory na obou stranach no.
_________________
We can be heroes just for one day.
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18412

PostPosted: Tue 6.6.2017 8:35    Post subject: Reply with quote

Nemi, ja jsem kourila a i tenkrat mi vyhovovalo, ze po navsteve hospody/koncertu nesmrdim jak ctvrta cenova. V Irsku jsem si to vylozene uzivala. I ted, kdyz jdu do klubu, mam radost, ze jich je v Praze uz vetsina nekurackych (teda jako ze byly uz pred zakazem). Dokonce i na sedmicce to stary pankaci prezili a chodej kourit ven. Mne to naopak prijde docela fajn socializacni. Laughing Clovek si venku u toho cigara pokeca s jinyma lidma.
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28440

PostPosted: Tue 6.6.2017 8:41    Post subject: Reply with quote

Mne nevadi dobre odvetravana kuracka hospoda, ale po tom, co jsem par tydnu zpatky stravila vecer v Liberalu, kde se ten vzduch nehejbe a druhy den jsem si pripadala, ze jsem vytahla sama krabku, tak jsem rada, ze je tomuhle konec. Stejne tak i vcera v Karlinsky pivnici - najednou se uvnitr dalo dychat Laughing a ta hospoda byla pritom plna, takze odlivu zakazniku se asi bat netreba. Jeste par tydnu budou lidi remcat a pak si zvyknou. Stejne jako vsude jinde, kde ten zakaz plati taky.
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20123

PostPosted: Tue 6.6.2017 8:41    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Janeira
.


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 42006

PostPosted: Tue 6.6.2017 8:46    Post subject: Reply with quote

Mi kamarad, co kouri, si teda ze "muzou" chodit ven rozhodne nepochvalujou, naopak. Chteji si vecer v ty svy hospode u toho piva to cigo dat jako doted.
A argument, ze si zvyknou, co jim zbyva, me uprimne trosku desi Embarassed

Ale ja se tu nechci dostavat do absurdni role, ze budu jako tehotna nekuracka obhajovat kuraky, to vubec - ja to primarne povazuji za svinstvo, jen jsem chela rict, ze podle me to neni tak cernobile, jak je tou nebo druhou stranou prezentovano. A hlavne ten zakon je spatny.
_________________
We can be heroes just for one day.
Back to top
View user's profile Send private message  
Skye
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 Nov 2008
Posts: 6766

PostPosted: Tue 6.6.2017 9:21    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
a na nebi hvězdy svítí
jen aby nakonec přestaly hřát
Back to top
View user's profile Send private message  
Effy
young & beautiful


Joined: 16 Jan 2013
Posts: 9635

PostPosted: Tue 6.6.2017 9:26    Post subject: Reply with quote

No hlavne jak to vypada venku, v sobotu jsme byli parit a klub prazdny a vsichni popijeli venku pred klubem, sedelo se na zemi a piva se nosila rovnou ven.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tevi.
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 19340
Location: vedle blázince

PostPosted: Tue 6.6.2017 9:49    Post subject: Reply with quote

Mně se třeba nelíbí, že bohužel v blízkosti bytovky, kde bydlím je nonstopáč a musím chodit kolem něj. Před zákazem kouření všechny ty existence byly zalezlý vevnitř, teď jsou všichni v houfech vylezlý venku a kouří a fakt se kolikrát bojím kolem nich projít, kor po setmění. Všichni pořád mluví o svobodě nekuřáků, ale kde je teď moje svoboda?

Jinak já jsem příležitostná kuřačka, zapálím si taky jen u piva/vína a se zákazem nesouhlasím. Nekuřáckých míst bylo dost a každý si mohl vybrat. Nechala bych to ryze na majitelích zařízení.
Jen můžu být ráda, že pode mnou není hospoda, aby mě každou noc obtěžoval hluk (stačí z toho nonstopáče, co je nedaleko) a kouř v oknech.
_________________

* Žena nepotřebuje toho, kdo nepotřebuje ji.**
Back to top
View user's profile Send private message  
Skye
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 Nov 2008
Posts: 6766

PostPosted: Tue 6.6.2017 9:58    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
a na nebi hvězdy svítí
jen aby nakonec přestaly hřát
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26188

PostPosted: Tue 6.6.2017 14:17    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14088

PostPosted: Tue 6.6.2017 19:25    Post subject: Reply with quote

Žiši, tak ani jako těhotná jsem se ze zakouřený hospody neposrala. Jako zrovna obden těhotná do hospody nejdeš, ani do nekuřácký, takže jednou za uherskej rok se nic nestane.
Už nekouřím pár le. Ano, jsem ráda, že když jdu někam s dětmi, tak nemusím koukat, jestli se v podniku kouří nebo nekouří. Ale nechala bych to na provozovateli. Tohle je buzerace prostě.
Hlavně pak je super bejt jedinej nekuřák. Stejně pak člověk smrdí venku s kuřákama nebo může vonět sám vevnitř.
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26188

PostPosted: Wed 7.6.2017 5:49    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Tevi.
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 19340
Location: vedle blázince

PostPosted: Wed 7.6.2017 7:35    Post subject: Reply with quote

Hyen, tak to asi bude nebude žádný nóbl restaurant a chodívali tam nejspíš hodně kuřáci. To, co teď píšeš, mi zní dost sobecky, to se na mě nezlob.
Provozovatel tam patrně tu kouřící klientelu chtěl mít, jinak by to udělal nekuřácký už dávno.
_________________

* Žena nepotřebuje toho, kdo nepotřebuje ji.**
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29904

PostPosted: Wed 7.6.2017 8:07    Post subject: Reply with quote

Teď by mě zajímalo, co je sobeckýho na tom, že by těhotná nechodila do zahulené hospody? Myslik Nebo to nějak nechápu Laughing

Jinak mám názor asi jako hyenečka, z principu se mi to nelíbí, ať si každej dělá, jak uzná za vhodný. Pokud někdo chce mít zahulenej pajzl, tak prosím. Ale jinak se mi to samozřejmě hodí, protože kouř mi subjektivně dost vadí. Takže se z toho celkem poseru i netěhotná a teď to nemusím řešit Smile
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 29, 30, 31  Next
Page 30 of 31

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms