sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Školné na VŠ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  

Jsi pro školné na VŠ?
ano
37%
 37%  [ 18 ]
ne
62%
 62%  [ 30 ]
Total Votes : 48

Author Message
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Sun 13.6.2010 18:51    Post subject: Reply with quote

max, ja treba nechapu (to jako ze je to muj osobni postoj), ze nekdo muze studovat obor, se kterym muze delat jedine to, ze se dohrabe k nejakymu vysokymu titulu a bude moct pouze ucit dalsi lidi v tom svym oboru. anebo delat neco mimo obor. treba spolubunkar rikal, ze vi, ze se svym oborem nema uplatneni. a ze az dodela magistra, tak pujde na doktorsky, aby nemusel na pracak. tenhle pristup mi trochu vadi, ale jsou urcite i lidi, kteri vystudujou vysneny obor, protoze jsou nadseni, a pak treba budou delat neco uplne jineho a pocitaji s tim. (no a s tou fildou - znate ten vtip s parkama v rohliku, ne..)

ale osobne jako zbytecne obory beru spis treba padesat druhu ekonomek. vzdyt neco ekonomickyho je vsude. bylo by dobry, kdyby zustaly jen ty kvalitnejsi, ale tezko rict, co se stane. bud si mlady lidi reknou ,,kdyz uz si to platim tak aspon kvalitu" anebo si reknou ,,kdyz uz to ten zmetkum platim, tak pujdu tam, kde se nenadru", no...
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8827

PostPosted: Sun 13.6.2010 18:54    Post subject: Reply with quote

no to je pravda, ze existujou urcite i dobry soukromy skoly, ale co ja jsem kolem sebe videla (hlavne teda ruzny obchodky), tak proste uroven je nizsi, ucivo podstatne snazsi a nikoho si stejne vyhodit nedovolej, protoze by proste prisli o klienta.

u mamy v praci si ted spousta manazeru dodelava titul na univerzutach typu j.a.komenskyho a kdyz mama projizdela ty osnovy, tak to byla prej fakt fraska, ze se tam ucej doopravdy banality a ta narocnost je fakt hodne nizka. neda se to vubec srovnavat s karlovkou nebo ekonomkou.
tady si proste chodej ten titul kupovat

a chtela jsem tim narazit na to, ze to, ze se za vzdelani bude platit podle me vubec neni zarukou nejaky kvality. a to myslim teda v cechach za stavajici situace.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30661

PostPosted: Sun 13.6.2010 18:56    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sun 13.6.2010 19:04    Post subject: Reply with quote

max - pokud skolu dodelas, a pracujes v danym oboru, tak se prinos pro praxi pozna podle toho jak dalece v zamestnani to, z ceho si slozila zkousku vyuzijes ne?

mne se zda ze reagujes trochu potrefene Embarassed Laughing
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26450

PostPosted: Sun 13.6.2010 19:04    Post subject: Reply with quote

jiva: jestli ses nekdy koukla na napr. jobs.cz, tak tam je docela dost inzeratu hledajici nekoho s ek. zamerenim, tak proc ne Cool jako dnes ekonomku dela bohuzel skoro kazdy trotl, ale co vim napr. z meho okoli, tak tihle lidi se skoro vzdycky nekam upichnou.
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29865

PostPosted: Sun 13.6.2010 19:05    Post subject: Reply with quote

no jenže "státní" škola právě není jen UK a VŠE, ale jsou to různý jihlavský, pardubický, královohradecký a podobný regionální univerzity, kde je ta náročnost výuky někde úplně jinde (zase záleží na oboru a nechci nikoho urazit)
ty soukromý jsou na tom podle mě dost stejně jako tyhle regionálky, akorát že není v jejich zájmu nikoho vyhazovat, protože samozřejmě potřebujou prachy (ale tak to by celkem vůbec nemělo být měřítkem kvality školy, kolik lidí vyhází) a tak si nejspíš můžeš leccos zaplatit
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Sun 13.6.2010 19:09    Post subject: Reply with quote

mne treba prijde zbytecny, aby se kazdy rok otviralo xxxxx filologickych oboru v xx mestech CR, kdyz si vezmes, kolik lidi ten obor dokonci, kolik lidi najde v oboru uplatneni...ja treba fakt nechapu, proc treba portugalistika se da studovat ve trech mestech CR, je to zbytecny, protoze tech lidi tam je minimum a rozhodne to na kvalite neprida, protoze ty skoly nemaj prachy na to, aby udrzely ty studenty...

v CR je MOC vysokych skol, muzes si vybrat x variant, kde zvoleny obor budes studovat a je to zbytecny...proto mi taky prijde fajn navrhovana varianta, ze prachy z vybranyho skolnyho se budou prerozdelovat i podle kvality skoly (meritelny uspesnosti absolventu apod.), coz provede selekci tech zbytecnych oboru (vnimam zbytecny vicemene ve smyslu je tolik moznosti, kde to studovat), zvysi prestiz skol...

a jestli je problem paoboru, ze je clovek linej a neschopnej - castecne jo, protoze na ty skole (na filde je to x oboru) ho nic netahne dal, nic ho nenuti delat neco navic nez to, co dela ve skole...
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29865

PostPosted: Sun 13.6.2010 19:14    Post subject: Reply with quote

tak podle mě je něco úplně jinýho kvalita školy a kvalita studenta

všude se můžeš zašívat, flákat to a dát tomu akorát přesně tolik na prolezení a získání titulu, nebo se o obor zajímat a dělat něco navíc... a je fakt úplně jedno, jestli studuješ ekonomku, nebo paobor, ne?
mně fakt paobory nevadí, ať si každej studuje co chce.... ale ať pak počítá s tím, jaký to uplatnění asi bude mít
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sun 13.6.2010 19:17    Post subject: Reply with quote

green - a jak se bude zjistovat uspesnost absolventu ?
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Sun 13.6.2010 19:19    Post subject: Reply with quote

lenore - mam zkusenost s kralovehradeckou fildou, z 20 lidi, co do oboru nastoupilo, nas je uz jen cca 6 Mr. Green jednoduchy to neni ani trochu, ale presne jak rikas, je to obor od oboru a ja mam to obrovsky stesti, ze ucitele z meho oboru jsou pro vec nadseni a fakt pro to neco delaj, tim spis, ze nikde jinde u nas tenhle obor neexistuje...

jak lolita psala, ze soukromy skoly nejsou kvalitnejsi tim, ze se za ne plati - ted ne, protoze je tu nastaveny system tak, ze zaplat a vystudujes, zejmena kvuli tomu, ze skoly jsou plne zavisly na penezich od studentu...u statnich skol si porad myslim, ze k tomuhle systemu nedojde...


ephe - treba vysi jeho platu? ktera se zjisti asi docela snadno, kdyz na zaklade toho chteji zavest to odlozeny skolny....

ephe, me by fakt zajimalo, jak bys ty resila nedostatek financi ve skolstvi, vazne jo...
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30661

PostPosted: Sun 13.6.2010 19:44    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sun 13.6.2010 20:11    Post subject: Reply with quote

green - tak to se v tom pripade zrusi napriklad pajdaky pravdepodobne
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sun 13.6.2010 20:24    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
tak to je jasný, soukromý školy nemaj tradici a choděj tam převážně lidi, co nechtěj studovat, ale "koupit si" titul

No teda Laughing Pokud vím tak největší aféra s kupováním titulů byla na jisté státní univerzitě Cool
U nás je soukromá střední, většina lidí, co znám na ni nadává (mám pocit, že hlavně kvůli tomu, že je soukromá, jiný argumenty jsem neslyšela), ale daří se jim dobře, už se rozšířili o lyceum, MŠ atd. Prý je i nejlepší mezi českými soukromými SŠ (nedělám jim reklamu Laughing ).
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sun 13.6.2010 20:25    Post subject: Reply with quote

Jo a ještě jsem chtěla dodat, právě toho se bojím-až budou placené všechny školy tak aby nevzrostl počet lidí, kteří si za titul zaplatí rovnou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29865

PostPosted: Sun 13.6.2010 20:29    Post subject: Reply with quote

no tak nedělejme si iluze, že jo... aféra byla na státní univerzitě, protože na soukromých to nikdo neřeší Laughing

a zase to nemusí fungovat vyloženě jako dej peníze, my ti dáme diplom (ale třeba i tak jo, co já vim), ty zkoušky asi člověk musí udělat, ale prostě tě to nechají opakovat za peníze desetkrát

ale já jsem přece netvrdila, že všechny soukromý školy jsou blbý, naopak...
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
Page 10 of 12

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms