sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
eddd
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 12.1.2008 15:48    Post subject: eddd Reply with quote

ed


Last edited by Shrew on Sun 8.1.2012 19:22; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Sat 12.1.2008 15:53    Post subject: Reply with quote

shrew, naivity se zbavíš tal, že dostaneš od života pořádně na držku..což se ti nestane dolud budeš žít jako 12ti letý dítě.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11963

PostPosted: Sat 12.1.2008 15:55    Post subject: Reply with quote

uz jsem ti napsala do depky, tak to zkopnu jeste sem:
naivita neni o blbosti, ale o zkusenostech v zivote..
Shrew, mozna by to chtelo se od rodicu trochu odpoutat.. Mne pomohlo najit si praci... To mi hodne ukazalo, o cem jsou penize, jejich hodnotu a tak...
Ja chapu, ze ta mamincina laska ti muze spis uskodit nez pomoci.. Ale zase chapu ji, asi je to tim, ze tvuj bracha vyvadi takove svinarny...
Zkusila bych tu praci, ta hodne lidem otevre oci a zmeni pohled na zivot...
_________________
Albert Einstein:
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 12.1.2008 15:56    Post subject: Reply with quote

tartar, já vím, že ty mluvíš z vlastní zkušenosti, ale copak každý kdo tu je a je považován za inteligentního a rozunmého člověka, musel dostat od života přes držku, vydělávat si na živobytí atd..

já vím, že ty máš právo tohle říkat, ale připadá mi to jako dost extrémní protipól...ne každý je závislý sám na sobě..někdo žije v průměrný rodině, která průměrně spoří, a spousta lidí se může rozhdovat, chodí na brigády,apod..život mají v pohodě..a přesto o nich nikdo neřekne hele, naivka jedna .... Embarassed
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29892

PostPosted: Sat 12.1.2008 15:56    Post subject: Reply with quote

Shrew, mně třeba přijde naivní už tahle otázka.
Na život prostě neexistuje návod a nikdo ti neřekne co je dobře a co špatně. Pokud sama máš pocit, že nejsi se svým životem spokojená, tak ho změň, pokud ti vyhovuje, tak neřeš, co si myslí ostatní.
Jako změnu bych navrhovala především zbavit se závislosti na rodičích, to by ti mohlo přinést víc zkušeností a pravděpodobně bys na ostatní působila míň naivně.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 12.1.2008 15:58    Post subject: Reply with quote

alishko, to opravdu má práce takovou sílu ve vlivu na lidskou naivitu? (asi jo, nevím) ale z brigád atd. mě to nepřišlo tak markantní... Embarassed

však ne kždý v mém věku přece pracuje a má stálý příjem, většinou jsou to brigády..a stejně mi nepomohly..
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 12.1.2008 16:00    Post subject: Reply with quote

Lenore: ano, já cítím nespokojenost a chci ji změnit, ale já právě nevím jak, nevím v čem je problém, nevím čeho se chytit..když nechám školy a přihlásím se na kurzy břišního tance, nebo se oddám nějakému náboženství jako někdo tady.. tak svůj život změním, ale nebude to nic platné
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 12.1.2008 16:02    Post subject: Reply with quote

Jenom vím jedno : že by mi hodně pomohla stáž ve francii, kdyby mi vyšla..to fakt cítím, že je ten čerstvý vítr, který by mě ovál..ale stáž se rozhodne někdy koncem ledna a kdo ví jak to dopadne..

chtěla jsem vědět, v čem dělám chybu...pže tu chybu cítím..ale mám tendence za ní někoho ořád obviňovat... Embarassed
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29892

PostPosted: Sat 12.1.2008 16:03    Post subject: Reply with quote

Na mě to působí tak, že máš pocit, že život je nějaký rébus, který musíš vyřešit a marně hledáš to správé řešení. Možná pomůže, když si uvědomíš, že těch řešení je nekonečně mnoho.
Všechno moc teoreticky rozebíráš (na tom by nebylo nic špatného, já to taky pořád dělám), ale už nic neuvedeš do praxe. Přestaň se kontrolovat, jestli děláš všechno dobře a hlavně NĚCO dělej, cokoli. Nemusí to být nic převratného.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11963

PostPosted: Sat 12.1.2008 16:04    Post subject: Reply with quote

nevim jak na ostatni, ale na me prace zapusobila dost..
Do prvni brigady (jo, brigady, proste sem vzdy mela nejakou dlouhodobou, ne narazovou) jsem veci vnimala uplne jinak.. Ale takova pozice recepcni, kde mas nekdy docela zodpovednost za veci a musis jednat sama dle sveho uvazeni, to te docela nakopne a dost te nauci byt samostatnejsi...
Pak si i vic vazis penez a mas radost, ze sis neco vydelala sama a nejsi uz zavisla jen na rodicich...
_________________
Albert Einstein:
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Sat 12.1.2008 16:05    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
tartar, já vím, že ty mluvíš z vlastní zkušenosti, ale copak každý kdo tu je a je považován za inteligentního a rozunmého člověka, musel dostat od života přes držku, vydělávat si na živobytí atd..

já vím, že ty máš právo tohle říkat, ale připadá mi to jako dost extrémní protipól...ne každý je závislý sám na sobě..někdo žije v průměrný rodině, která průměrně spoří, a spousta lidí se může rozhdovat, chodí na brigády,apod..život mají v pohodě..a přesto o nich nikdo neřekne hele, naivka jedna .... Embarassed


ale prd prosimtě, já si bez rodičů ani neuprdnu..jsem na nich závislá stejně jako ty..
je to výchovou, třeba tebe se rodiče snažili chránit, a mě ještě popostrčili abych do všeho spadla po hlavě..jsem stejně rozmazlenej fracek. Ale v podstatě jsem nikdy neměla šanci poznat co to je přijít domů ze školy a mít "volno", né kvůli práci, ale kvuli sportu.. on i blbej sport tě hodně naučí.. třeba to že dosáhnout něčeho hodně bolí, nebo tě naučí prohrávat a zjistíš už jako dítě, že né vždycky dostaneš co chceš..

to že jsem už na střední škole chodila do práce, bylo čistě v mojí režii.. byla jsem v práci přes prázdniny celá dva měsíce, mimo týdne soustředění.. a došlo mi, že moje máma se dře jak kůň aby mi koupila plavky, tenisky a všechny píčoviny co potřebuju a jí nic nezbyde, nemohla jít ke kadeřnici, nenohla si koupit nic hezkýho, jen se dřela a všechno odevzdala, tak jsem se rozhodla, že si plavání budu financovat sama..
nevim, proč si tu lidi myslí, že jsem nějaká chudinka co má těžkej život? Rolling Eyes
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Sat 12.1.2008 16:06    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
Jenom vím jedno : že by mi hodně pomohla stáž ve francii, kdyby mi vyšla..to fakt cítím, že je ten čerstvý vítr, který by mě ovál..ale stáž se rozhodne někdy koncem ledna a kdo ví jak to dopadne..

chtěla jsem vědět, v čem dělám chybu...pže tu chybu cítím..ale mám tendence za ní někoho ořád obviňovat... Embarassed


stáž, já nevim, já bych celkem měla strach..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29892

PostPosted: Sat 12.1.2008 16:06    Post subject: Reply with quote

TarTar wrote:

nevim, proč si tu lidi myslí, že jsem nějaká chudinka co má těžkej život? Rolling Eyes
Možná protože to pořád píšeš?
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sat 12.1.2008 16:07    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 19:33; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Sat 12.1.2008 16:09    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
TarTar wrote:

nevim, proč si tu lidi myslí, že jsem nějaká chudinka co má těžkej život? Rolling Eyes
Možná protože to pořád píšeš?


jo ahá, no dobře tak já přestanu..

Shrew, já bych neviděla problém v tom, že si naivní, ale v tom, že se bojíš, bojíš se změn, bojíš se realnýho života.. přesně jak říkaj holky něco dělej..nemusíš nechávat školy ani vstoupit do sekty.. zkus udělat něco z čeho máš strach a víš že tě to někam posune..stačí něco malýho..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms