sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
eddd
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Sat 12.1.2008 16:26    Post subject: Reply with quote

Hodně by pomohlo, kdyby ses osamostatnila - odstěhovala. Když člověk sám hospodaří se vším (nejen s životem), tak si začíná uvědomovat více věcí, které normálně nevnímá.

Chce to trošku hodit do vody a snažit se začít být samostatná. Ta stáž by hodně pomohla, ale bohužel na ní nelze spoléhat.


Ale ono je dost naivní říct si: Tak a teď přestanu být naivní!, když se Tvůj život asi těžko změní ze dne na den.
Co vlastně tak děláváš? škoda - přítel - domů?
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Sat 12.1.2008 16:31    Post subject: Reply with quote

Já si myslím, že to je částečně i o povaze a že taková můžeš být celý život, i když si tu hubu nabiješ třeba stokrát. Pak jsou lidi, co si ji nenabijí vůbec a naivní přesto nejsou.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Sat 12.1.2008 18:47    Post subject: Reply with quote

Lothórien wrote:
Shrew me prijde ze opravdu zijes ve skleniku Embarassed me prijde, ze za tebe opravdu snad kazdou malickost vyrizuji rodice...
ptat se ve 23 letech, jak prevest penize..
Zacala bych temihle "malickostmi".


Tak právě proto je dobrý, že se Shrew ptá, ne?
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Sat 12.1.2008 18:58    Post subject: Reply with quote

Shrew, ty přece naivní nejsi!naivita je podle mně něco uplně jiného, než tvoří Tvůj problém.
jak to čtu, tak máš asi teď nějaké existenční depky a problémy s běžnými věcmi...nenazvala bych to jako naivitu ale něco jako nezkušenost...nevím.
každopádně co jsem četla o Tvém bratrovi v tématu Bazar, to je teda vážně síla.
sleduju, že poslední dobou se plácáš od jednoho břehu k druhému a nevíš jak dál... každý má svoje blbý období, který přejde.

já ti bohužel neporadím, mám stejný problém...jen jsem tě přišla povzbudit Pusnik
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 12.1.2008 19:07    Post subject: Reply with quote

Lady: někdy o tom dost pochybuju. Ale nemyslím si třeba, že jsem blbá, ale co píšou tady holky je pravda. Jak říká loth, já jsem naprosto nesamostatná asi..a v tom bude asi háček..taky se bojím..no jo. Nebyla jsem k tomu vedená..
Lenore: ale je fakt, že začít něco dělat bych měla asi cokoliv..a máš pravdu, vždycky všechno zbytečně řeším, hledám co je správně, a ono nic asi nebude to jediné správné..

Tartar: s tím sportem, to je taky dobrá věc..ono na tom, že člověk hraje diadlo toho moc poznat není, sport je takovej že víc bolí, to jo. divadlo tě akorát víc nutí přemýšlet nad blbostma, ale přemýšlivost bych spíš měla omezit..Smile) btw. té stáže se bojím jako čert kříže, ale vím, že je to nejlepší způsob jak se zbavit svýho stínu. Po hlavě a pořádně. pobrečím si tam ale budu vědět, že je to pro moje dobro. Vím to už teď, a udělám maximum, aby mi to vyšlo...někdo bere stáž jako dovolenou, já to beru jako výzvu.už moc lidí mě potvrdilo, že je to to nejlepší co pro sebe můžu na vš udělat...ta vš mne tolik zklamala..snad aspoň tohle by mi vyjít mohlo.. Embarassed

jinak já doufám, že s prací a novým bydlením se to časem odbourá...mám teď rok na to najít si nějakou práci, a pak se uvidí..ale nemyslela jsem to jen prací a samostatností..ale tak celkově mám ze sebe divný pocit..možná trochu pracuje stres co v poslední době mám...nevím..já nevím co je to za pocit, ale připadám si, jako kdyby mi bylo sedmnáct a ne 23....prostě pocit, že jsem mimo, že ten vlak kam měl nastoupit můj ročník jsem o pár let propásla..
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Sat 12.1.2008 19:13; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 12.1.2008 19:12    Post subject: Reply with quote

lady, děkuju za povzbuení Embarassed

já si připadám tak strašně bezstarostná až mě to ničí, nebo já nevim, možná spíš bezmocná? hm...

fakt bych chtěla vyjet ryč, vyčistit si hlavu trochu..ale nejde to..dost tomu přidá taky škola, která mne zklamala v čemk se jen dalo Embarassed
a prostě nejde o to, že neumím zaplatit v bance účtenku, moje kamarádka zase neumí zapnout internet a neví co je to google. A taky kvůli tomu není horší..
spíš si přijdu jak někdo kdo si vystačí s hračkou v kouktu pod stolem..jsem asi fakt magor
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Sat 12.1.2008 19:12    Post subject: Reply with quote

no tak blbá nejsi rozhodně Smile
a já to vidím toršku jinak. pokud ještě nemáš potřebu být samostatná, tak proč to dělat?proč si neprodlužovat mládí?na samostatnost je přece času dost... až jí budeš potřebovat, naučíš se-nejsi hloupá a tak to zvládneš rychle. nevím, asi mám blbej názor ale dam př. na co se učit vařit, když je člověk sám, nemá partnera a bydlí s rodinou a jeho maminka mu denně a ráda vaří? až ten člověk bude potřebovat, tak se to vaření naučí, protože není hloupý a základy pochytil z domova.
ne nadarmo se říká "neuč se, život tě naučí" - na tom taky něco pravdy bude.

ale je pravda že základní věci, které by měl znát každý, ty se tímhle neomlouvají
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 12.1.2008 19:14    Post subject: Reply with quote

lady, jo, jako já věřím, že to půjde..ale momentálně mám ze sebe šílený pocit..jako že jsem v nějakým začarovaným kruhu ze kterýho nemůžu ven, a kdybych se o to pokusila bude zle.. Embarassed
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Sat 12.1.2008 19:16    Post subject: Reply with quote

a co konkrétně ti nakazuje aby jsi se té "naivity" vzdala? je to něco hodně důležitého?nebo Ti jde jen o vlastní pocit?
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sat 12.1.2008 19:18    Post subject: Reply with quote

mně příjde, že shrew hrozně záleží na tom, co si o ní myslí okolí.
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Sat 12.1.2008 19:21    Post subject: Reply with quote

mně třeba torchu taky (spíš jak u koho) Embarassed já vím, je to hrozně pitomá vlastnost Rolling Eyes a pěkně to otravuje život
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 12.1.2008 19:21    Post subject: Reply with quote

Ne, jde mi o ten pocit. to, že už mi to někdo taky řekl mě v tom pocitu jen utvrdilo..je to takový vnitřní napětí, a já nevím jak se toho zbavit...připadám si prostě k ničemu, hloupá...nijak užitečná a nevyznám se ani v základníchvěcech, atd. Někdy mám pocit takové klece, nebo skleníku, ze kterého nemůžu ven, a ve kterým jenom hniju... Embarassed

okolí mě může víte co..chodím jako socka, nemaluju se, nestydím se mluvit před davem lidí,tohle tolik neprožívám..

mě štve ten vnitřní pocit,ta depka, pocit, že jsem k ničemu, ale ne že jsem aleže je to po mě vyžádováno (od mamky a táty atd) abych taková byla. když budu jiná, bude zle. když budu stejná bude zle mně....
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Sat 12.1.2008 19:24; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Sat 12.1.2008 19:24    Post subject: Reply with quote

jéééé na to peč Wink . buď ráda že nemáš těch hafo starostí...které právě vznikají s tou "znalostí těch věcí"
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sat 12.1.2008 19:25    Post subject: Reply with quote

Jak může člověk hnít, když žije něčím, co miluje?
Važ si toho, že něco "máš" (divadlo nebo kreslení nebo já nevím co)... někdo nemá nic, co by ho naplňovalo. Na co se zabývat něčím, co tě nenaplňuje? Jen proto, protože to ostatní očekávají nebo protože to je normální? Když jsi šťastná, tak proč bys měla měnit "svůj svět"?
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 12.1.2008 19:26    Post subject: Reply with quote

já si ale připadám hrozně kontraproduktivní, nemožná..přitom mám čas něco dělat, ale okolí mě demotivuje k jakékoliv činnosti...nevim, mám pocit zbytečnosti..

možná tomu za pár let budu říkat "šťastné bezstarostné mládí"..ale momentálně je to promě bažina ze který se nedá vylézt..ono plácat se pořád v tom samém i když je to relativně pohodlné a bez starostí.. to člověka šťastným neudělá..
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 2 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms