sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Antidepresiva a jiné bonbonky...
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 48, 49, 50, 51, 52  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Exi
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 3739

PostPosted: Tue 3.6.2014 13:53    Post subject: Reply with quote

Jo, měla jsem horší období, ale to bylo i lidma, se kterýma jsem se vídala. Můžu říct, že když jdu někam s nejlepšíma kamarádkama nebo nejlepším kamarádem tak se mi tohle nestane. S těma lidma se už nevídám a už to nechci znovu zažívat, co se mi párkrát stalo teď, to bych tu ani napsat nemohla, i když z narážek to asi tady lidem došlo.
_________________
A friend in need's a friend indeed, a friend who bleeds is better, my friend confessed she passed the test, and we will never sever.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13672

PostPosted: Tue 3.6.2014 15:12    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26143

PostPosted: Tue 3.6.2014 15:27    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13672

PostPosted: Tue 3.6.2014 15:49    Post subject: Reply with quote

bez ohledu na to, že poslední post je úplně OT.. proč ti to vadí, že je nechci? Smile

btw. moudráky mi zatím netrhali, ale migrénu mívám (a je pravda, že to příjemný není, ale prášky neberu. je to můj osobní názor, kterej nikomu nevnucuju, ale sama si myslím, že to tak je a ani nechci, aby někdo nutil prášky mně -> myslím si, že prášky proti bolesti nás odpojují od těla. ta bolest totiž pořád v těle je, jen receptory v mozku ji necítí, ale bolest ve skutečnosti nezmizí.. proto pro mě osobně je lepší neoblbovat mozek a nechat ho v tom, co se skutečně děje,protože ono by se to dělo i kdybych ho práškem oblbla, jen bych si to pak neuvědomovala. osobně mi to připadá, že pak odpojuju mozek od těla... jako ono to je i při tý narkóze, ale to je větší věc a jak říkám.. nejsem perfektní, ale snažím se zůstat při vědomí a vnímat tělo aspoň u těch menších věcí jako bolest břicha, hlavy,... což ty asi taky děláš, kdyžs to sama napsala).

já přece nikomu neberu, aby prášky nebral. dělejte si každej co chcete, pokud to děláte vědomě.

navíc si myslim, že každá nemoc nebo bolest něco značí, takže je dobře, že je máme a že se nám to děje. včetně i tý mý kýly (vím, že to znamená, že mi tělo říká, abych už zastavila... předtím jsem měla problém s achilovkou a to bylo to stejný znamení -> zastav!).
a taky nám to pak otevře jiný věci. musíme nuceně odejít z nějakého stereotypu a zastavit se a třeba začít dělat jiný věci, který nám ukážou nový obzory nebo nás naučí něčemu jinýmu nebo díky nim potkáme někoho, kdo je pro nás v tu chvíli důležitej. všechno to prostě dává smysl. ten ale nemůžem vidět hned, ale až s odstupem. celý je to jako puzzle. celý tě to směřuje tam, kam máš směřovat. a pokud tam nesměřuješ sama, tak tě to prostě někdy musí donutit násilím. protože naše telo je chytřejší než náš intelekt. my ho nemůžeme oblbnout. taky instinkty existujou delší dobu než intelekt, proto je přesnější. proto je potřeba poslouchat více intuici a instinkty než intelekt, s čímž my lidi máme problém.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.


Last edited by Člověk on Tue 3.6.2014 15:59; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26143

PostPosted: Tue 3.6.2014 15:56    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13672

PostPosted: Tue 3.6.2014 16:03    Post subject: Reply with quote

jde o to, jestli smysl pochopit doopravdy chceš nebo nechceš (a píšeš to jen jako slovní obrat Smile ).

páč mně se prostě nějak obraňovat nechce (a nepotřebuju se obraňovat nebo obhajovat), pokud to je jen jako slovní obrat.

mně je to jedno, jak to máš ty. já to prostě mám takhle a nikomu jeho pohled neberu. každej ať si dělá jak uzná za vhodný, pokud teda se skutečně rozhoduje a nedělá věci jen proto, protože je tak zvyklej (nebo navyklej, že si to ani někdy neuvědomuje, co dělá).
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13672

PostPosted: Tue 3.6.2014 16:08    Post subject: Reply with quote

proč si myslím to s tím odpojením těla - protože právěže jak si ten prášek vezmeš, tak už tam ten signál není. už zmizí. proto se odpojuje tělo od mozku.

vždyť už jen ten princip toho prášku je odpojení těla od mozku. tak co je na tom třeba vysvětlit? už to samo je jasný, že spojená s tělem nezůstáváš v tu chvíli. nevím, co na tom víc vysvětlovat. nebo možná to nepochopitelný je, ale asi od tebe potřebuju vědět od tebe víc otázek, v jakým směru ti to nepochopitelný připadá. mně to totiž příjde úplně logický (a tu nelogičnost, kterou tam nejspíš vidíš ty, v tom vidět nedokážu).

ve chvíli kdy necítím bolest, už nemám kontrolu nad tělem. necítím ho (nebo tu část, co cítit "nemám"). prostě odpojený.

btw. navíc si myslím,že to neurologický spojení tam je z nějakýho důvodu a právěže myslím, že i na tu psychiku mají všechna tahle odpojení dopad (včetně operací, kdy se tělu něco děje a tělo to ví a všechno si to pamatuje, jen ten mozek je na tu chvíli odpojenej... ale to tělo to všechno pořád ví a ta informace tam pořád je)... protože je to spojeno s nervovou soustavou -> nervy -> psychika.

a myslím si, že přeci jen příroda je chytřejší a dokonalá a my prostě to, co už dokonalé je, nemůžeme udělat dokonalejší (alespoň historicky to tak platilo -> zatím všechno z přírody, co jsme se snažili dokonalejší udělat a předělat, jsme akorát zhoršili..).

my prostě nejsme chytřejší než příroda. my jsme její součástí. nemůžeme být chytřejší. jsme něco, co ona vytvořila.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Tue 3.6.2014 16:39    Post subject: Reply with quote

..


Last edited by Alshwarya on Mon 16.1.2017 17:58; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13672

PostPosted: Tue 3.6.2014 17:05    Post subject: Reply with quote

tak mě nechává úplně klidnou, jestli někdo něco bere nebo nebere a co si kdo myslí nebo nemyslí. ( natož abych někoho napadávala Smile )

beru to tak, že prostě každej máme svůj názor a proč ne? jinej názor mě může donutit zamyslet se zas jinak a beru to, jakože to je dobře, že to nevidím jen v tom svým pohledu. pakby to bylo moc nudný, kdybysme viděli všichni všechno stejně (a i by to bylo nezdravý Smile ).
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Tue 3.6.2014 21:25    Post subject: Reply with quote

..


Last edited by Alshwarya on Mon 16.1.2017 17:58; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26143

PostPosted: Wed 4.6.2014 9:06    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13117

PostPosted: Fri 6.6.2014 20:32    Post subject: Reply with quote

já jsem před necelým půl rokem začla cvičit takovou protistresovou techniku a hrozně moc mi to pomáhá. postupně jsem měla a mám více energie, projasněnější hlavu, lepší náladu a hlavně je mi tak nějak líp, dost věcí vidím jinak, víc s nadhledem (sama tomu nerozumím, jak je to možné, ale je). doporučila mi ji doktorka a jsem jí fakt vděčná. Píšu to do antidepky,ptž je to hlavně na psychiku

tady je to trochu vysvětlené, na konci návod ve zkratce, dá se to koupit jako kniha, ale ta je spíš zezačátku odrazující, lepší vyzkoušet samotnou techniku Smile

člověka by to mohlo zajímat Smile
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13672

PostPosted: Sat 7.6.2014 9:32    Post subject: Reply with quote

Laura: děkuji. mrknu na to.

pro mě je nejen na depresi, ale úplně na všechno (vyčištění hlavy, dobrá nálada, odpočinek, lepší spaní, nápady, inspirace, kreativní myšlenky, dělání důležitých rozhodnutí, odbourání stresu...) nejlepší meditace vipassana. jako nedělám ji tak, jak by se správně mělo (2x denně po hodině ráno a večer,tzn. 2 hodiny), ale dělám třeba jenom 20 - 40 minut denně, ale je to něco fantastickýho podle mě. je to univerzální věc. když jsem ve stresové situaci, začnu dělat pár desítek vteřin vipassanu, která mě "uzemní" a celá ta "špatná" situace se najednou zjeví úplně jinak (jakože vlastně vůbec špatná není). a dokážu reagovat s čistou hlavou tak, jak skutečně chci bez nějakejch emocí nebo špatných pocitů.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sat 7.6.2014 11:18    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13672

PostPosted: Sat 7.6.2014 12:56    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 48, 49, 50, 51, 52  Next
Page 49 of 52

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms