sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Kam investovat, jak zhodnotit peníze?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 16, 17, 18  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11964

PostPosted: Tue 17.4.2012 10:50    Post subject: Reply with quote

ok, diky za radu Smile
_________________
Albert Einstein:
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
Back to top
View user's profile Send private message  
Skye
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 Nov 2008
Posts: 6766

PostPosted: Tue 17.4.2012 21:09    Post subject: Reply with quote

Alishko, pokud si zvolíš penzijko na 1000,- od příštího roku bude státní podpora vyšší než teď (230,-)

Potom už je to hodně dobré zhodnocení peněz (hl.pokud přispívá zaměstnavatel), rozhodně bych doporučovala všem ho založit ještě letos, od příštího roku už nebudou tak výhodné podmínky, nebude možnost si po 15 letech vybrat část peněz, člověk si je vybere až v tom důchodu.

Taky slýchávám prodejní argumenty, že od příštího roku PP bude povinné Confused
_________________
a na nebi hvězdy svítí
jen aby nakonec přestaly hřát
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13686

PostPosted: Tue 17.4.2012 21:15    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 18.4.2012 12:05    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Efendy
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1004
Location: naplavenina v Praze

PostPosted: Wed 18.4.2012 19:17    Post subject: Reply with quote

Shrew -
Je a není. Doporučuji ten Allianz. Říká se, že mezi nima velký rozdíly nejsou, ale i takový 1% rozdílu zúročení..když se každý rok bude počítat vždy z větší a větší částky po dobu třeba 35 let...tak pak rozdíl může být výrazný. Allianz za 10-12 let vychází nejlépe a myslím, že drží zhodnocení tak, že nekleslo nikdy pod 3%, což žádná jiná nemá. Ale samozřejmě nevěřím, že třeba dalších 35 let bude zrovna Allianz nejlepší, ale momentálně prostě nikdo lepší není a dopředu se to nedá předpovědět.

Zlato myslím, že jednou klesne, ale říká se, že ne už pod 1000, kde bylo před asi 3 roky, teď je na 1630. A to se týká i jiných komodit, že tady budou, narozdíl třeba od fondů, které mají nějakou svoji životnost a jednou zbankrotujou, tak jako zbankrotuje do 20 let 90% všech firem, což je normální jev po celém světě v tržních ekonomikách.
Zlatu se předpovídá další vzestup, ale to už říkali odborníci před 4 měsíci a zatím stagnuje, tak uvidíme kdy.
Já nemám fyzicky zlato, jsou to tzn. futures, ale je to složitý a riskantní, proto to může být hodně výnosný,ale zároveň i hodně ztrátový.
Navíc i tady může vyvézt bokem peníze obchodník, i když by to bylo nelegální.
Stavební - sice se to o dost zhoršilo, ale stále je to výnosný, akorát se na peníze nedá 6 let sáhnout.

Já bych prostě odolal radám poradců, protože ti se nějak živit musí a doporučují někam vkládat třeba i dlouhodobě peníze, přitom by třeba bylo moudřejší nic nezakládat. Pak jsou lidi, kteří si půjčujou na rychlou půjčku a přitom si třeba vedle toho platí stavební, stačilo by kdyby právě neměli to stavební.
Pokud nechceš peníze dlouho vidět, tak bych je dal do toho penzijního, životního...stavebního....a nebo kdykoliv ihned k výběru spořící účet.
_________________
www.andelslev.cz
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Sun 22.4.2012 17:36    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Efendy
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1004
Location: naplavenina v Praze

PostPosted: Sun 22.4.2012 21:05    Post subject: Reply with quote

Lilith - mně přispívá zaměstnavatel na živ. poj. 2500 tis., ale až jednou v podniku skončím, tak to bude na mě, si to platit, resp. aspoň minimální částku 500 Kč. Normálně bych si ho sám nezakládal, jsou u nás lidi, co šli do důchodu a hodně lidí si ho zrušilo, protože zaměstnavatel dočasně neplatil a spadlo to na zaměsntnace. No a pak nejhorší když si ho předčasně zruší, tak sice mají radost, že mají třeba 60 tis., ale už nevědí, že je to jen třeba 35% procent z toho co tam podnik dal.
Tzn. pokud se podepíše, tak je potřeba to vydržet do důchodu a pak nemá nejspíš ekonomicky žádnou konkurenci.
A takhle nějak si stejně budeme muset spořit, abychom měli nějaký důchod.

To že píšeš, že za 10 let při měsíčním vkladu 300 Kč naspoří 36 tis. na penzijku matematicky nevychází. Vychází to jak kdyby ten fond měl nulový zhodnocení a nedostavával státní příspěvky. Měla by mít tak 55 tis. Kč při 3% + st. příspěvky.
_________________
www.andelslev.cz
Back to top
View user's profile Send private message  
Skye
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 Nov 2008
Posts: 6766

PostPosted: Mon 23.4.2012 18:12    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
a na nebi hvězdy svítí
jen aby nakonec přestaly hřát
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Mon 23.4.2012 19:49    Post subject: Reply with quote

Efendy wrote:
To že píšeš, že za 10 let při měsíčním vkladu 300 Kč naspoří 36 tis. na penzijku matematicky nevychází. Vychází to jak kdyby ten fond měl nulový zhodnocení a nedostavával státní příspěvky. Měla by mít tak 55 tis. Kč při 3% + st. příspěvky.


Jj, ale já brala jen jako ty její vklady, dál jsem to nepočítala. Jen že mi to přijde strašně málo a teoreticky když takhle bude spořit do toho důchodu, tak jí to moc nepomůže Myslik
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Efendy
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1004
Location: naplavenina v Praze

PostPosted: Mon 23.4.2012 22:17    Post subject: Reply with quote

Lilith wrote:


Jj, ale já brala jen jako ty její vklady, dál jsem to nepočítala. Jen že mi to přijde strašně málo a teoreticky když takhle bude spořit do toho důchodu, tak jí to moc nepomůže Myslik


Za 10 let 53% zhodnocení je docela dost slušný při velmi nízkém riziku. Může jít do něčeho rizikového, ale to pak nemusí mít v důchodu ani korunu.

Spíš jde tedy o to, že si tam dává málo a nemůže čekat víc.
_________________
www.andelslev.cz
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Tue 24.4.2012 17:09    Post subject: Reply with quote

Chtel bych se mistnich odborniku zeptat na par veci. Ma smysl udrzovat stavebko zalozeny v 2005 (posilam mesicne 1700) nebo je lepsi ho ukoncit a zalozit novy? Soubezne jsem pak zrizoval u Kooperativy (pres ZPF manika) Kapitalove zivotni pojisteni (500 Kc/mesic) a Zivotni pojisteni pro pripad doziti (600 Kc/mesic), loni se smlouvy predelavaly a obe se ted jmenuji Komplexni zivotni program+ pricemz minimalne tam ted musim platit 2x 800 Kc. V cene je nejake pojisteni pro pripad urazu ci smrti. Kdyz si zhruba spocitam zustatky na uctech, tak pokud sectu vlozene penize (80K) a odectu zustatek (40K), jsem v 50% ztrate, coz mi prijde docela hc. Financni poradce, ktery to vse tenkrat zarizoval mi tvrdi, ze to je normalni, ze prvni roky jde stav uctu do minusu, aby pak zavratne vyletel a vydelal mi o hodne vic, nez tam bylo vlozeno. Mam mu verit nebo mi maze med kolem pusy? Mam z toho takovej divnej pocit, ze tam rvu penize a uz je neuvidim. Na dodatku jsou asi i nazvy pojistnych fondu - Erste-sparinvest Progresivni fond, Conseq active invest dynamicke portfolio a C-quadrat arts total return dynamic (alokace 34/33/33%). Predem diky za odpovedi. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13686

PostPosted: Wed 2.5.2012 22:52    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Thu 3.5.2012 10:11    Post subject: Reply with quote

Takze to co rikal, ze za x let to bude v + je kec, jo? Kdyz to zrusim, tak budu rad, kdyz dostanu ten aktualni zustatek, o tech 50% prijdu, co?
edit: ted tu shodou okolnosti mel kolega financniho poradce, tak jsem se ho na to optal a rikal mi, ze pokud bych to zrusil, tak vyberu zhruba jen 20%, coz teda mi prijde docela hc. Neni pak uz lepsi to platit dal, event smlouvu upravit na vetsi podil sporeni nez uhradu rizik a doufat, ze se to za par let prehoupne do plusu?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Efendy
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1004
Location: naplavenina v Praze

PostPosted: Sat 5.5.2012 17:59    Post subject: Reply with quote

Člověk - u toho stavebního není problém s překročením cílové částky?

Felicity - To životní, většina lidí ho předčasně ruší, protože nevydrží celý život platit. Já tam mám rozpor, k pozitivům bych přidal, že nějakých 1600 Kč měsíčně platit teď a platit za 10 let je rozdíl v tom..Že třeba v roce 1990 mohla být průměrná mzda 4000,- dnes za 22 let je 23000,- a za dalších 10 let bude zase o hodně výš např. z důvodu inflace, to samé platí u rohlíku kdysi stal 20 haléřů, dnes stojí 2 Kč..tím chci říct, že těch 1600 Kč bude pro tebe nevýznamná částka, tak proč teď přijít o 80% vložených peněz.
Ale lepší je to zrušit teď než za rok, co tam vložíš další peníze, protože když to zrušíš předčasně, vždycky si tam vypočítají nějaký svoje náklady a dostaneš míň....můj názor je spíš nerušit, pokud si připravený tam dávat peníze celý život.
_________________
www.andelslev.cz
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13686

PostPosted: Sat 5.5.2012 18:23    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 16, 17, 18  Next
Page 12 of 18

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms