sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Hudebně-recenzní téma...

 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hudba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Thu 10.1.2008 18:42    Post subject: Hudebně-recenzní téma... Reply with quote

zkousela jsem hledat podobne tema, mozna jsem prehledla, tak me kdyztak smazte... Laughing napadlo me si recenzovat cedecka, ktera jsme objevili nove a kapely, ktere jsme neznali/ nikdy neslyseli, nova alba, stara alba...

co vy na to? klidne muzete strucne predstavit kapelu, co se o tom albu psalo a jak to zapusobilo na vas osobne...

zacinam...

Enon - High Society


Hodne alternativni deska, chvilkami ty hudebni linky jsou docela disharmonicke, ale bavi me hodne jejich posledni track - Natural Disasters
http://www.youtube.com/watch?v=Y83D0xCsuIo

Byla jsem zvedava, protoze tuhle kapelu dost lidi zere, ale ocividne nejsem uplne indie-rockovy typ... dodnes jsem si asi pod timhle nazvem ani neumela nic predstavit...
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Thu 10.1.2008 18:54    Post subject: Reply with quote

Fajn téma, recenze mě bavěj Cool Tady jsou nějaké moje:

DOVOLENÁ NARKOTIKA:
Punkrocková kapela DN vznikla v roce 2004 ve složení Jožin (zpěv), Štěpa (bicí) a Mira (basa). Ačkoliv měli už od samého vzniku problémy s tím, kde zkoušet, podařilo se jim během léta 2005 natočit ve studiu Pro Marts debutové album Můžeš za to ty?!

Na koncertech jim však chyběla kytara a načas u nich hrál kamarád Laďa. Ten nyní nehraje a nahradil ho Šíša (brácha mojeho přítele:-))). Poslední změnou ve složení je odchod Štěpy (po matuře se dostal na studia do Prahy a stěhuje se), kterého nahradí Dandy z Nášlapné miny.

Více na www.bandzone.cz/dovolenanarkotika kde najdete další informace a také zdarma ke stažení album Můžeš za to ty?! Texty písní jsou na www.supermusic.sk -stačí vyhledat Dovolená narkotika.

Moje vlastní recenze alba: Můžeš za to ty?!

Hudba-Klasický punkrock, žádné překvapivé a převratné hudební postupy, ale na to, že to jsou mladí kluci, kteří skoro nemají kde zkoušet tak hrajou na své nástroje dost dobře. Líbí se mi, že jim to tak odsejpá, žádné utahané místa nebo utahané balady. Sice něco pomalejšího tam chybí, není tam ani jedna pomalá písnička, ale nakonec co na tom : -)
Zpěv-Slabší místo, zpěvák má sice sympatický hlas, ale chvílema nestíhá nebo mu nejde rozumět, ale dá se to přežít.
Texty -Naopak nejsilnější stránka, místy mi evokuje Vypsanou fiXu, i když by se klidně mohli obejít bez prvoplánových vulgarit. V některých písních jsou ale krásný obraty, např v Euforii-"dovolená s nožem ve vlastní vaně, pěnou a třešňovou příchutí", "s pocitem ničeho žít se mi zdá fajn" nebo v Sanatoriu-"směj se, jak morbidní je pocit zvracet svou krev přímo v kláštěře", "vezem se vozíkem, tunel je zátiší, jenže to bolí když jedem dál, psychické poruchy, práškové pohledy, hosté se hromadí (u sanatoria ráj)". Texty mají hodně do sebe a doporučuju si je pořádně poslechnout a zamyslet se nad nimi.
Nejvíc se mi líbí písničky Bráchu má Joe, Euforie a Sanatorium


CRIMINAL COLECTION: Zakládající členové powerpopové (poppunkové) kapely CC-Lišák (basa) a Henny (bicí, zpěv) začínali kolem roku 2002 v kapele Double Details a ještě s 2 dalšími kluky hráli mj. neopunkové písničky od amerických kapel. Jejich názory se ale rozcházely a nakonec se Henny a Lišák trhli. V roce 2004 vznikli CC, teď už i s jejich kamarádem Gabem (kytara).

Své první oficiální album vydali teprve letos, jmenuje se On hledá jeho a dá se říct, že s ním kluci docela prorazili, v hitparádě rockového rádia Rockmax byli jeden čas na 1. místě (i před slavnými zahraničními kapelami!), byli pozváni na Kokrfest do Prahy, hodně se o nich píše na ipunku.

Více o historii kapely na http://luczsie.blog.cz/0606/criminal-colection a další informace na http://criminalcolection.com
Moje vlastní recenze na album On hledá jeho:

Setkala jsem se s názory, že CC jsou popíci, kteří hrají pro holčičky, ptž mj. zpívají i o vztazích a lásce. Ale kdo nezpívá, heh Very Happy K tomu, že jsou popíci-není to punk, ale oni nikdy netvrdili, že jsou Smile Jejich songy ale nejsou žádný utahaný balady bez nápadu, ale životem a energií nabité melodické písně. Na to jak mladí členové kapely jsou (Henny 17, Lišák 18, Gabo 19) je album CC kvalitní, skvěle zahrané i nahrané a songy nejsou žádný bláboly.
Hennymu (který hraje na bicí a zároveň zpívá+ještě píše texty) sice občas nejde rozumět, ale hlas má hodně příjemný.
Písně jsou jak o vztazích mezi lidmi-a nejen o lásce, ale i o závisti nebo nenávisti (Já vím, Nevidíš, On hledá jeho...) tak o současném světě z pohledu mladých lidí (Svět, Věci, co nás baví,...). Texty nejsou špatné, i když třeba již zmíněná Narkotika používají lepší a nápaditější obraty-ale jsem přesvědčená, že i tohle se bude zlepšovat, kluci na to mají!


Toto druhé album Exilie (první však nezískalo tolik ohlasů) vzniklo roku 2004. Vydali z něj singly-Stop Playing God a Coincidence (odkazy na videoklipy k těmto singlům v článku Exilia-bio).
Unleashed (v překladu Nespoutaný) je opravdu nespoutané od začátku do konce. Samozřejmě jsou tu i pomalejší songy, např. Without You (což je nádherná píseň o rozchodu, kde se v refrénu zpívá While I'm living my heart is screaming For what I can't forget at all Yeah,I'm breathing but I'm bleeding And I've got no place to go-tedy o něčem, co už si asi prožil každý), I Guess You Know (kde hostuje Micha ze spřátelené kapely In Extremo) nebo Heaven´s Gate s nádherně lyrickým textem.
Většina písních je ale rychlá a tvrdá, zpěvačka Masha křičí, šeptá, vzývá i naléhá. Hlavně první 4 songy jsou palba alba a patří i k mým nejoblíběnjším na albu-úvodní Coincidence (asi nejtvrdší) je o pocitu, kdy má člověk chuť křičet a bojovat o své místo na světě, ale nikdo ho neslyší a nevidí, což vede k absolutním zoufalství (Yes, I was thinking of suicide), ale nakonec se nevzdává naděje (závěrečný křik It´s not over!!!), Stop Playing God je zas o nespokojenosti a vzteku na dnešní svět (Fuck the new millenium, we´re learning how to kill), Day in Hell je koncipovaná jako dopis prezidentovi (s ironickým oslovením Dear President and plastic wife) a naráží na problémy dnešního světa-ten je tím peklem ve kterém trávíme své dny. Čtvrtou úvodní vypalovačkou je Underdog, kde Masha popisuje sama sebe.

Dá se říci, že Unleashed je i politické album, ptž Masha se ve svých textech hodně zaměřuje na problémy dnešního světa, jako jsou války, hlad, bída a hlavně nebezpečí zbrojení, nejvíce o tom vypráví píseň The World Is Falling Down (Svět se hroutí). Rychlá vypalovačka Shout Louder (Křič hlasitěji) vybízí k tomu, aby člověk bojoval proti tomu s čím nesouhlasí a nedal se zastrašit-aby byl slyšet. Nejsmutnější text o životě má píseň Starseed, která je o smrti a beznaději (I'm nothing can do nothing in this tragedy Where are you, No answer I'm lost in disaster I cross myself and tell you I'm nothing once again).

Po hudební stránce je album nu metalové a crossoverové, v žádném případě vyměklé, kytary, bicí i Mashin naléhavý hlas válí a nenechají člověka v klidu-buď jej nutí pořádně zapařit a vykřičet se, ale také se v klidu zamyslet nad texty, protože ty jsou opravdu o něčem.

Texty najdete na lyriscmanii a překlady na supermusic (skromně podotýkám, že překlady, které vložila přispěvatelka E.x.i.l.i.a jsou ode mě).
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Thu 10.1.2008 19:30    Post subject: Reply with quote

OT co to přesunout do hudby? At to pak člověk nehledá.
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Thu 10.1.2008 19:31    Post subject: Reply with quote

jezis... ja uplne zapomnela, ze tu tahle kategorie je... muze to prosim nejaky moderator soupnout?
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Shetire
ne to fakt nejsem já..


Joined: 20 Sep 2007
Posts: 2805
Location: Džibutsko asi

PostPosted: Thu 10.1.2008 19:35    Post subject: Reply with quote

wau poslouchám ted dovolenou nakrotika a fakt se mi to libi Smile ...

Taky bych neco napsala, ale ja stejne posloucham vsechno nezajimavy, co posloucha asi kazdej Smile ..

Ale tohle tema bych tu klidne nechala, protoze jak to znam tak v hudbe zanikne Embarassed

Fakt bezvadny =)
_________________
Bejt tebou nechodim nikam, je poslední duben a věř mi. To holka jako já - sama bejt nesmí.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29839

PostPosted: Thu 10.1.2008 20:03    Post subject: Reply with quote

Přesunuto. Pěkné téma Smile
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Sun 10.2.2008 18:53    Post subject: Reply with quote

Me nejoblibenejsi album posledniho pulroku je ted cele online k poslechu na
http://www.rentokill.com/bigcheese
Twisted Evil

V soucasne dobe jsou Rentokill jedna z nejvyraznejsich kapel v Rakouskem punkrocku a je o nich slyset uz i mezinarodne... u nas na ne prislo na sedmu asi tak 300 lidi a byla to super akce. Smile
Antichorus vysel v roce 2007 u Rude Records, jejich starsi album Back to Convenience se nese v dost podobnem duchu, i kdyz Antichorus ma asi trochu pristupnejsi zvuk...
Na prvni poslech do ucha asi nejvic prasti Primetime Killers, na druhy poslech se pak do popredi dostavaji (aspon u me) slozitejsi, mene prvoplanove pisnicky jako treba Step over the Wall nebo Kingdom.

Kostru uz jsem nakazila, tak si to poslechnete a udelejte si nazor. Razz

Jinak kluci jsou nazivo desne mili, minuly rok si dali turne po Cechach, hrali dvakrat na sedmicce a prijeli i na Mighty Sounds. Letos prijedou na Kokr Fest a den pred tim hraji v Chlive v Ostrave. Smile

www.myspace.com/rentokillcz

Cool
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
chewing_cow
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2155
Location: ano

PostPosted: Sun 10.2.2008 19:12    Post subject: Reply with quote

Shetire wrote:
protoze jak to znam tak v hudbe zanikne Embarassed
Taky koukám, přesunout téma do hudby je spolehlivej způsob jak ho zabít. Laughing Škoda. Confused
_________________
No moc nekoukejte. Chci zpátky olymp.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sun 10.2.2008 20:20    Post subject: Reply with quote

Tak ho měla dát Leňula radši do krásy Mr. Green Ale zas tak mrtvé to v téhle sekci není. Tak sem něco hoďte ať se to trochu rozjede Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Sun 10.2.2008 20:21    Post subject: Reply with quote

sak jsem hodila, ne? Evil or Very Mad
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
chewing_cow
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2155
Location: ano

PostPosted: Sun 10.2.2008 20:52    Post subject: Reply with quote

Když ty moje rádobyrecenze nemaj hlavu, patu, ani pointu.

A pak se taky too...stydim. Laughing
_________________
No moc nekoukejte. Chci zpátky olymp.
Back to top
View user's profile Send private message  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26414

PostPosted: Sun 13.2.2011 13:15    Post subject: Reply with quote

chewing_cow wrote:
Když ty moje rádobyrecenze nemaj hlavu, patu, ani pointu.

A pak se taky too...stydim. Laughing
Pokud stud již přešel, mohla bys chodit nahodit nějakou recenzi na např. Marse Voltu. Třeba by to pomohlo k odstranění vopic.
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hudba All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms