sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
voda - vaše volba
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Claris
Každý den odvahu!
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 28801
Location: v nadoblačnu

PostPosted: Sat 13.12.2008 20:57    Post subject: Reply with quote

doma piju z kohoutku, máme vlastní studnu a naše voda je fakt výborná. ale brněnská voda mi nechutná, samotná se fakt nedá pít, tak si kupuju Rajec - neperlivý nebo jemně perlivý.
_________________
Pane, ať jsi stéblo trávy nebo obyčejný list,
prosím dej, ať aspoň trochu umím ve tvých vzkazech číst.
Prosím dej, ať řeči stromů aspoň trochu rozumím,
ať vědí, že se učím a že nic neumím.

Dej, ať zlomím svoji pýchu, dej mi hledat pokoru,
když se trápím zbytečnostmi, ať pohlédnu nahoru.
Ať mi stačí dohlédnout na obzor, který jsi mi dal,
ať se smířím se vším, co jsi mi kdy vzal.
Back to top
View user's profile Send private message  
rohypnol--ka
kytky 3, meta: 1650
kytky 3, meta: 1650


Joined: 27 May 2008
Posts: 1589

PostPosted: Sat 13.12.2008 21:02    Post subject: Reply with quote

Já piju vodu z kohoutku, přijde mi zbytečný utrácet za vodu ve flaškách, docela dodoržuju pitný režim a jedna 1,5 litrovka by mi asi na den nestačila, tak by mě to vyšlo docela draho a taky kdo by se s tím měl pořád tahat... Občas, tak jednou týdně si koupím ochucenou minerálku, mám ráda Dobrou vodu Linea fit broskev a když mě někdu chytne křeč do noh, tak si koupím Magnesii
_________________
Sebelítost v nešťastné lásce ja úžasná, fantastický pocit. Jen v tom člověk nesmí zůstat dlouho, to pak sám sebe ničí.
Back to top
View user's profile Send private message  
villete
vrrrr raf raf


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 28796

PostPosted: Sat 13.12.2008 21:24    Post subject: Reply with quote

Skye wrote:
pořád jsem přesvědčená, že ta kupovaná je zdravější


ja jsem ted zase slysela (segra to cetla), ze v te balene vode je strasne moc sajrajtu jako zbytky antibiotik atd, co se tam dostanou nejak pres zvirata ci co a ze ta z kohoutku je nakonec zdravejsi, protoze je nekolikrat poradne filtrovana atd, ale to asi holt nikdo nevi.
_________________
"All will be well, and all will be well, and every kind of thing will be well." (Julian of Norwich)
Back to top
View user's profile Send private message  
rohypnol--ka
kytky 3, meta: 1650
kytky 3, meta: 1650


Joined: 27 May 2008
Posts: 1589

PostPosted: Sat 13.12.2008 21:47    Post subject: Reply with quote

já teda nikdy nikde neslyšela nebo nečetla tvrzení, že balená je zdravější, spíš opak. Nikdy nevíš, jak dlouho ta voda byla vystavená v obchodě, co tam přidali, aby se nekazila.....
_________________
Sebelítost v nešťastné lásce ja úžasná, fantastický pocit. Jen v tom člověk nesmí zůstat dlouho, to pak sám sebe ničí.
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Sat 13.12.2008 22:07    Post subject: Reply with quote

Pan profesor, kterého jsem měla na VŚ, který se po léta zabýval úpravou vod a podobně... nám řekl, že balená voda není vůbec zdravá jelikož, ta voda se kazí, jsou v ní obsaženy bakterie, které tuto vodu znehodnocují, a je to způsobeno tím, žeta voda není nijak upravovaná, stáčí se přímo z pramenů. Tudíž prý potom, když tu vodu nkde špatně skladují, tak si člověk můžu spíš ublížit než. Naopak dle něj voda, která je z kohutku, je nezávadná, protože vodárny zabezpečují vodu, kterou pouští do potrubí chlorováním.

Vodu balenou si kupuju, většinou neperlivou ale to hlavně ve škole. Jelikož tam mi prostě příjde divný si tu vodutočit z kohoutku. Doma piju kohoutkovou a nestěžuju si, chutná mi
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
Sluníčko:-)
hu


Joined: 28 Jan 2007
Posts: 5386

PostPosted: Sun 14.12.2008 12:53    Post subject: Reply with quote

Já buď piju vodu s kapkou šťávy-z kohoutku, nebo jsi to dělám půl na půl balená a kohoutek....protože doma samotnou kohoutkovou nemáme moc studenou...ale na koleji je uplně ledová a výborná,takže jí tam piju klidně i samotnou,bez šťávy
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21226
Location: in my own time

PostPosted: Sun 14.12.2008 13:06    Post subject: Reply with quote

piju vodu z kohoutku, jinak neperlivou bez prichute
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Sun 14.12.2008 13:20    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Tue 23.12.2008 15:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
rohypnol--ka
kytky 3, meta: 1650
kytky 3, meta: 1650


Joined: 27 May 2008
Posts: 1589

PostPosted: Sun 14.12.2008 15:30    Post subject: Reply with quote

Teď mě tak ještě napadlo, naše španělská lektorka nám říkala, jak se ve Španělsku pozná zahraniční student Laughing A to tak, že s sebou tahá vodu v plastové flašce, tam to vůbec nekupují a pijí jen vodu z kohoutku. Ale zase nechápu jak teda pijou, protože já taky nosím flašku a v ní natočenou vodu z kohoutku, z čeho teda pijí oni??? Si s sebou nosí skleničku? Laughing
_________________
Sebelítost v nešťastné lásce ja úžasná, fantastický pocit. Jen v tom člověk nesmí zůstat dlouho, to pak sám sebe ničí.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Sun 14.12.2008 15:33    Post subject: Reply with quote

Já piju většinou vodu v PET lahvích, ale třeba do školy nebo na sport si napouštím vodu z kohoutku. Nevím proč, ale naše voda mi teda moc nechutná. Za to ale když jsem byla v Anglii tak tam byla strašně dobrá Laughing
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Milísek
kytky 2, meta: 750
kytky 2, meta: 750


Joined: 25 Nov 2007
Posts: 743

PostPosted: Mon 15.12.2008 19:35    Post subject: Reply with quote

Já piju vodu z kohoutku s kapkou citronu, petky jsou drahý, neekologický a vůbec, kdoví, jak to vyrábí, skaldují a co v tom je, navíc se pet vyrábí z ropy, tak nevím... často si vařím ovocný čaje (to není moc zdravý já vím Confused )nebo mátovej a tak. Když si chcu udělat něco lepšího, dám si šťávu a tak jednou az dva měsíce džus.

Jinak na cesty jsem si koupila lahev Sigg, je boží, lehoučká, do ní si chystám pití a nemusím tahat starý petky.

Ty lahve sjou třeba tady: http://www.gutea.cz/siggcz/
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11455

PostPosted: Mon 15.12.2008 20:25    Post subject: Reply with quote

O těch lahvích Sigg slyším poprvé, ale jsou krásné Smile Akorát šíleně drahé Confused
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 15.12.2008 21:22    Post subject: Reply with quote

Ja ji mam taky, ale ne tak krasnou, jen jednobarevnou Smile Petky nekupujem, a kdyz tak vyjimecne ty vratne. Piju vodu z kohoutku, mame celkem dobrou, nechavala jsem ji kontrolovat kvuli malymu, ten ji pije taky. A varim hodne caje.

rohypnolka - tohle presne jsem vypozorovala ja v Portugalsku. Porad jsem s sebou tahala velkou petku s vodou a oni se tim desne bavili. Parkrat jsem u nich videla malou pullitrovou, ale vetsinou nepijou behem hodin vubec. Az pak v kantyne nebo tak.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Page 6 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms