sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Nenávidím jeho i jeho ženu a dítě
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35494

PostPosted: Wed 16.1.2008 17:23    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Wed 16.1.2008 18:24; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29892

PostPosted: Wed 16.1.2008 17:37    Post subject: Reply with quote

A vy jste nikdy neudělali nic, o čem jste věděli, že je špatný? To je snad jasný, že ty lidi (pokud jsou teda normální) mají výčitky svědomí, trápí se tím, a že to není jednoduchý.
Já mám v tomhle ohledu svědomí čistý, nikdy jsem nepodváděla ani nic neměla se zadaným, ale přijde mi, že se na to díváte, jako by ti lidi byli pomalu zrůdy. Řekla bych, že se to může stát i normálním lidem (třeba i dobrým a morálním lidem), který prostě měli slabou chvilku a podlehli. Chybovat je lidské. Pak už samozřejmě závisí na konkrétních okolnostech, aby to člověk mohl soudit.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35494

PostPosted: Wed 16.1.2008 17:42    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Wed 16.1.2008 18:24; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Wed 16.1.2008 17:44    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 18:44; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35494

PostPosted: Wed 16.1.2008 17:49    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Wed 16.1.2008 18:25; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30696

PostPosted: Wed 16.1.2008 17:54    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29892

PostPosted: Wed 16.1.2008 17:57    Post subject: Reply with quote

Aha, no tak já jsem asi prostě mírumilovná Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Wed 16.1.2008 17:57    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 18:44; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Wed 16.1.2008 17:58    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
A vy jste nikdy neudělali nic, o čem jste věděli, že je špatný? To je snad jasný, že ty lidi (pokud jsou teda normální) mají výčitky svědomí, trápí se tím, a že to není jednoduchý.

Ale o tom tu snad řeč nebyla... Já jenom tvrdím, že mi přijde absurdní, že tady nevěru omlouváte tím, že se člověk prostě zamiloval a nemohl si pomoct. Protože si myslím, že na vybranou prostě máte, obzvlášť v téhle záležitosti. Nejsme zvířátka.

A co se toho svědomí týče, vidím celkem rozdíl mezi situací, kdy se seznámíte se zadaným chlapem, ale protože víte, že je zadaný, držíte se více méně zpátky a on pak z vlastního rozhodnutí svou partnerku opustí, a mezi situací, kdy po něm vyjedete přítelkyně nepřítelkyně.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35494

PostPosted: Wed 16.1.2008 18:09    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Sun 27.1.2008 16:21; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29892

PostPosted: Wed 16.1.2008 18:09    Post subject: Reply with quote

mexxie, mně přijde, že mluvíme každý o něčem jiným. Z toho co píšeš, mi připadá, že každý kdo byl nevěrný/opustil rodinu, je hajzl, který se nad tím ani nezamyslel, vůbec ho to netrápí a nesnažil se to řešit, ani tomu zabránit. To je snad trochu přehnaný. A jediný, co já tvrdím, je, že to tak být nemusí.
Neříkám, že to omlouvám, nebo že by si člověk nemohl pomoct. To naopak - může a měl by.
Jenom připouštím tu možnost, že i když se někdo snaží, aby k takové situaci nedošlo, tak to nakonec stejně nepomůže.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Wed 16.1.2008 18:22    Post subject: Reply with quote

Lenore, prosím tě, a kde jsem to napsala? Tak abych to ještě jednou uvedla na pravou míru:
1) myslím si, že rozchod by měl být až poslední řešení v případě partnerských krizí. To, že se jeden partner zamiloval do někoho jiného je signálem, že ve vztahu něco nefunguje, a měla by proběhnout snaha to řešit. Samozřejmě je možné, že to nevyjde a ti dva se rozejdou, což je sice smutné, ale stává se to.

2) pokud ale podvádějící partner podvádí s tím, že se zamiloval a nemohl si pomoct, nebo se z tohoto důvodu s tím druhým bez nějakých dalších náznaků rozejde, tak nevím, proč ho proto nějak omlouvat... Ten člověk má přece vlastní vůli a ovládací schopnosti. Jasně, nemusí to být hajzl, ale to, že druhého nechal ve štychu, když s ním počítal, není zrovna dvakrát hezké. Nemůže čekat čistý rozchod a bezpodmínečné přijetí od ostatních.

Nelíbí se mi představa podvádějícího jako chudáčka, který za nic nemůže, který podvádí, protože mu partnerka nerozumněla, pořád se hádali, spát s ním nechtěla, a pak se objevila mladá chápavá kolegyně, která ho z té nešťastné šlamastyky vysvobodila. Chápu, že milenka může být katalyzátorem, ale co se s těmi vztahy děje, je pořád jenom důsledek série individuálních rozhodnutí. Ne nějaká náhoda nebo vyšší moc.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.


Last edited by mexxie on Wed 16.1.2008 18:33; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29892

PostPosted: Wed 16.1.2008 18:28    Post subject: Reply with quote

já neříkám, že jsi to přímo napsala, ale že mi to připadá z toho, co tvrdíš (pořád zdůrazňuješ, že je zapotřebí snažit se vztah zachránit a ne rovnou odejít - ale to je snad samozřejmý a beru to tak, že to automaticky člověk udělá, než se rozhodne ukončit vztah)

ale už mě to nebaví, nějak mě přešla nálada Sad v důsledku se stejně shodneme, jenom asi každá vycházíme z nějakého jiného předpokladu
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Sat 19.1.2008 21:04    Post subject: Reply with quote

Já si myslím, že milenka může "vyhrát" nad manželkou jedině v případě, že je důsledkem, a ne příčinou manželské krize (otázka je, jestli je výhra rozvést ženáče Myslik).
Nemyslím si, že by chlapi opouštěli nějak snadno manželky a děti kvůli milence, která jednou bude stejná jako manželka, která je pomalu přestává bavit. Aspoň si to myslím. A pokud se vrátím k původnímu dotazu, tak posílat anonymy manželce svého milence mi přijde fakt jako zoufalý a nic neřešící výkřik do tmy.

Nemyslím si, že je to černobílé, že je třeba zachraňovat vztah za každou cenu a že ženáči jsou tabu. Odpovědnost nese hlavně ten ženáč, protože on má doma závazky, milenka si teoreticky může dělat co chce. Cvoknik Určitě bych nevěřila klasickým kecům typu "manželka mi nerozumí, hádáme se, já jí to řeknu" a taky si myslím, že dítě je důvodem k zachování manželství, nemusí to být jen výmluva.

A považovat milenky ženáčů za mrchy na ntou se mi taky nelíbí, někdy se citům prostě nedá poručit. Něco jiného jsou holky, co si jen tak hrajou a sbalí kohokoliv, kdo se jim líbí. Ale pokud se holka zamiluje (třeba v té práci je to dost těžké udržet), tak je to moc těžký a odsuzovat je taak snadný.
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Sat 19.1.2008 22:00    Post subject: Reply with quote

Mexxie, ty mas fakt recept na zivot. Rolling Eyes Docela bych Ti ale prala, aby ti to vydrzelo a aby se ti zivot nikdy nezamichal tak, ze bys to musela prehodnotit. Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 8 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms