sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
PRÁCE
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 951, 952, 953 ... 960, 961, 962  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  

Pracuješ?
Ano
58%
 58%  [ 139 ]
Ne
41%
 41%  [ 97 ]
Total Votes : 236

Author Message
Exi
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 3703

PostPosted: Sun 10.5.2020 10:49    Post subject: Reply with quote

Vill Ne, on má podporu nižší než já. My nepracujeme ani jeden.
Ale s tou chemií je to blbé, no. Třeba budu mít vhodnou praxi a zkušenosti, ale oni usoudí, že nezapadnu do kolektivu, tak to je prostě smůla. Podle mě technicky to zvládám, mluvím, ptám se, nekuňkám, samozřejmě se usmívám (už mi tu někteří psali, že si myslí, že chodím jak hromádka neštěstí-to fakt ne Wink), ale s tou chemií netuším.
_________________
A friend in need's a friend indeed, a friend who bleeds is better, my friend confessed she passed the test, and we will never sever.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nicky...
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6943
Location: FUČ

PostPosted: Sun 10.5.2020 12:31    Post subject: Reply with quote

Jo, to se může stát, že chemie nebude fungovat. A taky se může stát, že zafunguje, budes se líbit a vezmou tě. Smile
Tohle je zrovna věc, kterou neovlivnís, takže nemá smysl nad tím moc přemýšlet.

A ještě k tomu videopohovoru - pokud ti ho sami nenabidnou tak kvůli zeptáni te snad z vyberka nevyradi. Prostě řekneš, že pokud by byla ta moznost videohovoru, tak ji preferujes, ale pokud to nejde, tak přijedeš. Samozřejmě pokud o tu pozici budeš mít zájem.
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Sun 10.5.2020 13:06    Post subject: Reply with quote

A nebude to teď dokonce tak, že v hodně firmách se pracuje z domova, takže by třeba dělali pohovory přes VC, i kdybys bydlela v Praze?
Nebo to tak u pohovorů nefunguje? Nevím, v jakém odvětví teda hledáš práci, ale dokážu si představit, že u hodně kancelářských práci by to mohlo tak být.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nicky...
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6943
Location: FUČ

PostPosted: Sun 10.5.2020 13:08    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Exi
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 3703

PostPosted: Sun 10.5.2020 13:33    Post subject: Reply with quote

annysek-Nikdo mě ještě na videopohovor nepozval, asi se to zas tak nedělá nebo reaguji na pozice, kde to není běžné. Když mi volají, že by mě chtěli pozvat, tak se zeptají odkud jsem, pak se podiví, že tak daleko, ale že by sami řekli tak se můžeme spojit online to bohužel ne a jak už jsem psala, sama si to navrhovat nechci, aby to nevypadalo, že se mi vlastně ani nechce přijet Sad
Nicky-Ano, dopisy jen tam, kde je požadují a měním je podle typu inzerátu, ale NIKDY mě nepozvali z pozice, kde chtěli i dopis. Proto se mi ani nechce psát jich třeba 10 denně (když odpovídám na 10 inzerátů naráz), protože to asi nemá smysl Embarassed Nedávno jsem psala na pozici, která byla prakticky to samé, co dělám já (ale na to skoro nenarazím, jak už jsem psala, byla to velmi specifická pozice a teď se i obávám, že nejen, že jsem zabila 3,5 roku u podrazáků, ale ještě mi to nic nedalo ani kariérně Sad ), k tomu jsem dopis i poslala, abych to zdůraznila, že už jsem to dělala a téměř obratem mi přišla odpověď, že můj profil nesplňuje jejich požadavky Myslik Tak už jsem si říkala, jestli ho vůbec četli nebo jestli to nebyl jen inzerát na oko, protože jsem si myslela, že je naopak zcela splňuji Embarassed V lednu jsem byla na pohovoru taky na prakticky tu samou pozici, dělala bych úplně v těch samých systémech a portálech (byla to automobilka, která většinu zákazníků stejných jako my), opravdu jsme si o tom dopodrobna popovídali a pak vzali pána, který umí řídit VZV, že tím obsadili ještě i další pozici naráz jedním člověkem (asi něco ve skladu) Sad Prostě smůla Sad
_________________
A friend in need's a friend indeed, a friend who bleeds is better, my friend confessed she passed the test, and we will never sever.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nicky...
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6943
Location: FUČ

PostPosted: Sun 10.5.2020 13:55    Post subject: Reply with quote

Určitě jsi a te minule pozici nezabila 3,5 roku. Jak jsem psala, určitě jsi tam nabrala nějaké zkušenosti, které jsou prenositelne i do budoucna. Prece to, že jsi dělala nějakou pozici, neznamená, že musíš dělat to stejné nebo podobné až do konce zivota.
Že tě nevzali zrovna tam, kde jsi motivak posílala, je sice pech, ale taky to nic nemusí znamenat. Prostě se jim zrovna víc hodil profil jiných uchazečů nebo už měli v tu dobu někoho vybraneho. Já beru motivační dopis jako důležitý hlavně u těch pozic, které neodpovídají tvým zkušenostem. Tam máš možnost vysvětlit, proč se hlásíš na něco mimo tvuj a obor a vypíchnout co můžeš nabídnout. Já vím, že je opruz ten dopis vytvářet a ještě pokaždé upravovat, ale pomůže ti odlišit se od ostatních uchazečů. A ono jde na tom fakt vidět, jestli má člověk opravdu zájem o konkrétní pozici u konkrétně firmy nebo rozesílá CV všude možně a je mu fuk, kam ho vlastně vezmou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Sun 10.5.2020 21:11    Post subject: Reply with quote

annysek wrote:
A nebude to teď dokonce tak, že v hodně firmách se pracuje z domova, takže by třeba dělali pohovory přes VC, i kdybys bydlela v Praze?
Nebo to tak u pohovorů nefunguje? Nevím, v jakém odvětví teda hledáš práci, ale dokážu si představit, že u hodně kancelářských práci by to mohlo tak být.

Korporacie na Slovensku aj napr banky, kde su zamestnanci na home office robia teraz pohovory cez VC, mozem potvrdit.
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
villete
vrrrr raf raf


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 28774

PostPosted: Mon 11.5.2020 18:31    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
"All will be well, and all will be well, and every kind of thing will be well." (Julian of Norwich)
Back to top
View user's profile Send private message  
Exi
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 3703

PostPosted: Wed 13.5.2020 14:39    Post subject: Reply with quote

Tak práci už mám, dekuji všem za rady a podporu. Akorát nástup chtějí co nejdříve (po lékařské prohlídce) a byt se nám rýsuje až od července. Zatím bych ho nerada pouštěla, moc se nám líbil a majitelé jsou taky sympaťáci, takže asi jiný teď hledat nebudeme, budu muset na tu dobu sehnat pokoj nebo nějakou slušnou ubytovnu.
_________________
A friend in need's a friend indeed, a friend who bleeds is better, my friend confessed she passed the test, and we will never sever.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nicky...
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6943
Location: FUČ

PostPosted: Wed 13.5.2020 15:10    Post subject: Reply with quote

Super Exi, gratuluji!! Smile je to něco podobného, jako jsi dělala dřív?
Back to top
View user's profile Send private message  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26414

PostPosted: Wed 13.5.2020 15:17    Post subject: Reply with quote

super! gratulace!
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25244

PostPosted: Wed 13.5.2020 15:18    Post subject: Reply with quote

Exi to je skvělý!! Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11948

PostPosted: Wed 13.5.2020 15:31    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Albert Einstein:
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
Back to top
View user's profile Send private message  
celita
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11217

PostPosted: Wed 13.5.2020 16:15    Post subject: Reply with quote

Skvely! Mam velkou radost. V Praze teda?
_________________
Jakmile jednou letíš, je pozdě přemýšlet, jestli to byl dobrý nápad, nebo ne.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11400

PostPosted: Wed 13.5.2020 16:31    Post subject: Reply with quote

gratuluju, Exi! ať jsi tam spokojená Smile
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 951, 952, 953 ... 960, 961, 962  Next
Page 952 of 962

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms