sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
PRÁCE
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 944, 945, 946 ... 960, 961, 962  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  

Pracuješ?
Ano
58%
 58%  [ 139 ]
Ne
41%
 41%  [ 97 ]
Total Votes : 236

Author Message
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9764

PostPosted: Wed 11.12.2019 21:35    Post subject: Reply with quote

gigli wrote:
Jako jak se to dá řešit?
Pokud někdo neodvádí pořádně práci, tak mu stejně nemůžu sáhnout na peníze (když je má ve smlouvě), vždyť ho nemůžu ani vyhodit, když přijde do práce ožralej (pokud neřídí).

IMHO písemná výtka za neuspokojivé pracovní výsledky a následná výpověď (§52 f). Člověk značně ožralej v práci je podle mě celkem jasně na okamžité zrušení. (Podle §106 e je povinen nevstupovat na pracoviště pod vlivem alkoholu, pokud přijde hodně ožralej a dělá bordel tak to je asi zvlášť hrubé porušení této povinnosti a tudíž §55 b. Jestli to u vás není možný tak asi máte přehnaně zbabělé HR.)
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19585

PostPosted: Wed 11.12.2019 22:48    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14083

PostPosted: Thu 12.12.2019 10:11    Post subject: Reply with quote

Che, tak s ti ožránim to mám z jedný HR akademie, kde jsem kdysi byla. Probíral se tam případ nějaké účetní (?), která byla v práci jak dělo, na základě čehož ji okamžitě propustili, ona to napadla u soudu a dopadlo to tak, že výpověď byla neplatná a o vážné porušení pracovní kázně se nejednalo. Argument byl, že ze své pozice zaměstnavateli nemohla způsobit žádné výrazné škody a nějak zásadně ho poškodit. Něco jinýho by bylo, kdyby byla právě řidič nebo třeba recepční. A jako platit takovýmu člověku plat třeba za dva roky a ještě ho muset vzít zpátky, to vyloženě chceš.
Přesně jak píše Byzzy, je to nutné posuzovat dosti individuálně a mít na paměti, že většinu pracovněprávních sporů vyhrává zaměstnanec.
Když jsem měla s HR co do činění, tak jsem dost četla různou judikaturu a dost mě překvapovalo, jak dokážou být zaměstnanci drzí a ještě zaměstnavatele žalovat a co hůř vyhrát.

A jako teoreticky to zní hezky, ale představuješ si to trochu jako Hurvínek válku. Ono jako taky záleží na prostředí. Třeba zrovna ta výroba je prostě úplně jinej svět. Proto se tam taky víc používaj smlouvy na dobu určitou, ale z těch let vim, že prostě kolikrát lidi, jak maj smlouvu na dobu neurčitou, tak jde jejich výkon rapidně dolu.
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9764

PostPosted: Fri 13.12.2019 1:58    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Exi
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 3740

PostPosted: Fri 13.12.2019 10:17    Post subject: Reply with quote

Tak jen píšu, že druhé kolo katastrofa, ptali se na silné a slabé stránky, co je můj sen atd. a já jsem jenom placala blbosti a úplně jsem se do toho zamotala, já nikdy nevím co na to říct. Dokonce ani žádný sen jsem si nevybavila... Řekli mi, že někdo jim třeba řekl, že by chtěl být profesionální bubeník a trénuje v garáži tak bohužel až když jsem odešla tak mě napadlo, proč jsem neřekla aspoň psaní. Vypadlo mi úplně vše. Já fakt umím mluvit jen o těch hard skills, ale tyhle osobní otázky vždy projedu. Ale tak manžel stejně prohlásil, že do mého rodného města se stěhovat nechce, takový rezolutní odpor jsem nečekala a dojíždět by se tu nedalo. Holt teda zůstanu tady i když nesnáším i práci i to, kde bydlíme, ale na další hledání nemám sílu a na žádný pohovor už v nejbližší době jít nechci, stejně mě to pak akorát srazí na dno, že se asi nestane abych šťastně v práci oznámila, se končím a jdu jinam a když nebudu reagovat na pozice ve svém rodném městě tak už stejně moc těch inzerátu kam odepisovat nebude. Jen si teda už přijdu jak v pasti,myslela jsem vždycky, že novou práci si najdu do pár měsíců. Bohužel jediný fajn pohovor jsem zazdila teď, fakt jsem byla úplně mimo.
_________________
A friend in need's a friend indeed, a friend who bleeds is better, my friend confessed she passed the test, and we will never sever.
Back to top
View user's profile Send private message  
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11957

PostPosted: Fri 13.12.2019 10:23    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Albert Einstein:
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
Back to top
View user's profile Send private message  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26451

PostPosted: Fri 13.12.2019 10:25    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
Exi
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 3740

PostPosted: Fri 13.12.2019 10:39    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
A friend in need's a friend indeed, a friend who bleeds is better, my friend confessed she passed the test, and we will never sever.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Fri 13.12.2019 10:44    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Exi
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 3740

PostPosted: Fri 13.12.2019 16:55    Post subject: Reply with quote

Cv mám všude, nikdo mě neoslovuje a stejně bych musela na pohovor a na to už psychicky nemám. Tady bych měla praxi, myslím, že pracovně bych mimo si troufám říct nebyla, ale došlo na ty osobnostní otázky ještě se v tom začali šťourat a to byl konec. I ten personalista si musel říkat, co se to se mnou od minula stalo. Když si představím, že zase od nového roku v mojí práci a garsonce tak brečím, vrátily se mi deprese, nikdy jsem nečekala, že budu v době rekordní zaměstnanosti chodit neúspěšně od jednomu k druhému, teď asi i přijde krize a já jsem se vůbec nikam neposunula. Ještě další pohovory tak už budu asi úplně psychicky na dně. Vyjde mi celkem na stejno, jestli budu muset dál dělat agenturního poskoka, kde se od té doby co přišla hvězda baví jenom stylem pošli mi balík nebo jestli si dal budu srážet sebevědomí na neúspěšných pohovorech. A pokud je to podle někoho špatný přístup, tak já jsem ale nebyla jen na dvou na třech nebo na pěti.
_________________
A friend in need's a friend indeed, a friend who bleeds is better, my friend confessed she passed the test, and we will never sever.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14083

PostPosted: Fri 13.12.2019 17:56    Post subject: Reply with quote

No, já to samozřejmě chápu, že to nepřidá, ale pokud chceš získat práci, musíš zapracovat na svým černym vidění světa a sebevědomí. Jinak to k ničemu nebude. Jako bohužel si myslim, že ten přístup ty zaměstnavatele odradí (jako je to poznat, i když myslíš, že ne).
Začít bys mohla tim, že zkusíš na svojí současný práci a situaci vidět taky něco pozitivního. Zkus se soustředit na věci, který se i vedou a míň přemýšlet nad těmi, co se ti nevedou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Exi
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 3740

PostPosted: Fri 13.12.2019 18:35    Post subject: Reply with quote

Já jsem ale neměla černé vidění. Myslela jsem si, že půjdu na pár pohovorů, najdu si práci, kde bych měla dost peněz se na to odstěhovat z garsonky do trošku většího města (nebo do mého rodného, netušila jsem, že s ním má nějaký problém) a časem budeme řešit rodinu. Prostě normální život, nemyslím si, že bych byla od začátku špatně naladěná. To přišlo až teď když jsem si s hrůzou uvědomila, že už je konec roku, my stále kysneme v garsonce, končí mi smlouva což by bylo na odchod ideální, nemusela bych dávat výpověď a domlouvat se kdy mě pustí a místo toho jsem si uvědomila, že jen chodím po pohovorech (i když většinou se nedostanu dál už přes životopis) a čas letí. Takže se to vlastně začalo všechno kazit, ze začátku jsem byla naladěná pozitivně, protože mě popravdě nenapadlo, že se z toho stane nepřekonatelný problém.
_________________
A friend in need's a friend indeed, a friend who bleeds is better, my friend confessed she passed the test, and we will never sever.
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19585

PostPosted: Fri 13.12.2019 19:08    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Exi
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 3740

PostPosted: Fri 13.12.2019 19:28    Post subject: Reply with quote

Já vím, děkuju, ale četla jsem jich asi milion, jenže žádný nebyl o mojí situaci. Že nemám chodit pozdě, pěkně se obléct a usmívat se to vím, nic zásadnějšího jsem nenašla.
_________________
A friend in need's a friend indeed, a friend who bleeds is better, my friend confessed she passed the test, and we will never sever.
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9764

PostPosted: Fri 13.12.2019 19:37    Post subject: Reply with quote

A neni to prostě jen trémou? Vždyť v zásadě víš co tě baví, ne?
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 944, 945, 946 ... 960, 961, 962  Next
Page 945 of 962

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms