sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Lhát?
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Alik
kytky 0, meta: 25


Joined: 22 Dec 2007
Posts: 11

PostPosted: Sat 22.12.2007 22:05    Post subject: Lhát? Reply with quote

Myslite si, ze je dobre lhat? Nemyslim ted takove ty hnusne lzi, ktere clovek rika aby z toho mel prospech...Ale jsou i otazky na kterych se spousta lidi shodne, ze je na ne lepsi zalhat- clovek nechce nekomu ublizit, zkazit mu radost...
Kdyz si segra koupi saty a ma z nich desnou radost a zepta se vas co vy na ne- reknete ze jsou priserne, pokud si to myslite?
Kdyz vam pritel uvari jidlo, ktere vam nechutna, budete delat ze vam chutna?
Kdyz vam nekdo koupi darek, ktery se vam nelibi, reknete, ze z nej mate velkou radost?

Ja zastavam stanovisko, ze lhat by se vazne nemelo-nebo melo co nejmin v uplne nejnutnejsich pripadech, kdy by pravda hrozne ublizila. Ale priznam se ze obcas taky lzu, hlavne lidem co mi nejsou moc blizci a nechce se mi s nima nic rozebirat a zbytecne je zklamat...Ale treba svemu priteli se snazim rikat pravdu porad a verim ze je to tak spravne, i presto ze obcas by bylo snadnejsi v necem zalhat.
On mi naopak (myslim) lze casto (a ted nemyslim zadne hnusne lzi ale jen ty ochranujici). Nikdy mi nerekne ze mi neco neslusi a sam se priznal k tomu, ze kdyz si koupim neco na sebe a mam z toho radost, ze mi rekne ze mi to slusi i kdyz si bude myslet opak, protoze ma rad kdyz mam radost.
Na jednu stranu musim uznat ze je to nekdy prijemne...ze clovek nikdy neslysi ze vypada hrozne, ze je tlustej apod (jako to slysi porad mamka a i ja kdyz jsem doma Evil or Very Mad ). Ale na druhou....ja si doopravdy myslim ze lez je obecne spatna vec a z dlouhodobeho hlediska dokonce i nevyhodna...protoze ona se spousta veci stejne nakonec provali a pak boli o to vic Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14650
kytky 7, meta: 14650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14366

PostPosted: Sat 22.12.2007 23:18    Post subject: Reply with quote

Já si v poslední době začínám myslet, že všechno se dá říct i ve vší upřímnosti tak, aby to tomu druhýmu neublížilo.
Já jsem třeba nebyla vychovaná k tomu, že "lhát se NESMÍ". Naopak Embarassed Ale ten způsob lhaní, kdy si mám přímo něco vymyslet, to už bych na lidi, který znám, nikdy nezkoušela. Ono se může stát, že si tím posunete skutečnost někam, odkud se to špatně řídí a následně špatně napravuje. Někdy něco stačí prostě "neříct". Použiju ten příklad s šatama. Koupím si šaty, přítel nebo kamarádka mi řekne, že mi to sluší, abych nebyla mrzutá a tak... a já si pak třeba koupím podobný, protože si budu myslet, že se v tom lidem líbím. K čemu to je?

Ale já sama někdy trochu zatajuju nebo si něco přimyslím. Třeba když se mě máma zeptá, kde jsme včera byli a v kolik jsem se vrátila domů, řeknu, že pozdě a byli jsme na koncíku. Neřeknu, že jsem objela nočníma autobusama celou Prahu s úplně cizíma lidma, zmlátili nás náckové, i když mě přímo ne, a byla jsem ráda, že jsem vůbec dorazila domů, než vstali z postele, atd. atd. Příklad. Aby se o mě nebála, aby neměla pokaždý, kdy vykročim z bytu nějaký pochybnosti o mně, aby si nemyslela, že jsem nějaká děvka, a podobně.
_________________
Za práva holubů.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mort
kytky 8, konec


Joined: 13 Oct 2007
Posts: 448

PostPosted: Sun 23.12.2007 18:03    Post subject: Reply with quote

myslím, že z těch normálních v uvozovkách lží lidé lžou často, někdy je to lepší než pravda
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sun 23.12.2007 18:38    Post subject: Reply with quote

myslim, ze se tyhle situace daji obejit s urcitym taktem a clovek musi byt taky trochu empaticky, a podle me se tak da vyresit skoro vsechno...nenazyvam to vylozene lhani

treba kdyz by se mi zdaly hrozne sestriny saty, rekla bych neco ve smyslu "nejsou spatne, ale asi bych si je nekoupila, hlavne ze jsi spokojena"
kdyz mi nebude chutnat jidlo(ale to se nestane Laughing Embarassed ), tak reknu, ze to neni zrovna muj salek kavy ale ze je hrozne sikovny, ze sam neco uvaril, a priste by mohl zkusit treba neco jineho.
Tak nejak no Razz uprimny nazor zabaleny tak, aby to toho druheho moc neranilo a zaroven rikat pravdu, anebo mlcet.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Sun 23.12.2007 18:48    Post subject: Reply with quote

Mykéna wrote:
Já si v poslední době začínám myslet, že všechno se dá říct i ve vší upřímnosti tak, aby to tomu druhýmu neublížilo.

tohle je velka pravda
ja se posledni dobou snazim takhle byt konstruktivni, nerikat "jezis to je hnusny, vypadas jak blbec" atd. Ale treba na ty saty reknu "ty maji divny strih, tady v tomhle miste to moc nesedi, neni to ono"
nejde o to lhat aby clovek neublizil, ale rikat veci tak, aby neublizoval zbytecne tam kde to neni nutne..
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
LADY SNOWBLOOD
kytky 1, meta: 200
kytky 1, meta: 200


Joined: 25 Aug 2007
Posts: 193

PostPosted: Sun 23.12.2007 19:01    Post subject: Reply with quote

Ja lžu hodně, v zásadních věcech i v blbostech. Ve finále nikdo neví, co si vlastně myslím.
_________________
"Jestliže se rozhodnete být hloupí, měli byste alespoň mít svobodu rozhodnutí, jaký druh hlouposti chcete. Dávám vám úplnou svobodu." OSHO
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18460

PostPosted: Sun 23.12.2007 19:02    Post subject: Reply with quote

Účel světí prostředky, toť můj postoj. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21360
Location: in my own time

PostPosted: Sun 23.12.2007 19:04    Post subject: Reply with quote

Ja lzu, kdyz nekomu nechci ublizit Embarassed co oči nevidí, to srdce nebolí

urcite bych ale nelhala v zavaznych vecech nebo ve svuj prospech (i kdyz to, ze nekomu nechci ublizit se tomu blizi Confused )
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 23.12.2007 19:09    Post subject: Reply with quote

Kdyz si segra koupi saty a ma z nich desnou radost a zepta se vas co vy na ne- reknete ze jsou priserne, pokud si to myslite?
Arrow ne, vždyť já je nosit nebudu, řeknu, že to není můj styl.

Kdyz vam pritel uvari jidlo, ktere vam nechutna, budete delat ze vam chutna?
Arrow Řeknu, že je to moc dobré, a ještě by to vylepšil, kdyby tam dal to a to a to a to Laughing . kdybych mu řekla, že je to hnusný, třeba by mi už nechtěl nic uvařit a to by mě bylo líto

Kdyz vam nekdo koupi darek, ktery se vam nelibi, reknete, ze z nej mate velkou radost?
Arrow nikdy nikomu nezkazím pocit z radosti nad tím, že člověka obdaruje. podle mě je to nejhorší fopa co znám..mě totiž těší už jen to, že na mě dotyčný myslel, co za dárek to je, to už je věc vedlejší. nikomu nechci kazit radost z toho, že pro mne vybíral dárek a těší se, že budu ráda.
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nefertite
kytky 6, meta: 10250
kytky 6, meta: 10250


Joined: 10 Sep 2007
Posts: 10074

PostPosted: Sun 23.12.2007 19:29    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Nefertite on Thu 26.2.2009 11:13; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sun 23.12.2007 19:39    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 9:40; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Alik
kytky 0, meta: 25


Joined: 22 Dec 2007
Posts: 11

PostPosted: Sun 23.12.2007 21:48    Post subject: Reply with quote

Mari wrote:
Ja lzu, kdyz nekomu nechci ublizit Embarassed co oči nevidí, to srdce nebolí

urcite bych ale nelhala v zavaznych vecech nebo ve svuj prospech (i kdyz to, ze nekomu nechci ublizit se tomu blizi Confused )


a nezmotas se do toho nekdy? nelitujes pak treba nekdy zes nebyla uprimna?
Back to top
View user's profile Send private message  
Alik
kytky 0, meta: 25


Joined: 22 Dec 2007
Posts: 11

PostPosted: Sun 23.12.2007 21:49    Post subject: Reply with quote

Ruth A. wrote:
Účel světí prostředky, toť můj postoj. Laughing

Hihi.
Tak s timhle ja teda VUBEC nesouhlasim. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Alik
kytky 0, meta: 25


Joined: 22 Dec 2007
Posts: 11

PostPosted: Sun 23.12.2007 21:57    Post subject: Reply with quote

Jasne, ze rikat veco bez rozmyslu a uplne natvrdo neni uplne nejlepsi. Tez sestre nereknu "tak to je fakt hnus, jak sis to mohla koupit, vypadas v tom jak carodejnice" ale spis "no jestli se v tom citis dobre, tak to je fajn, ja bych si to ale nekoupila".
Ale- treba kdyz by me nekdo rekl jednu z tech vet, tak se nenastvu vic kdyz by mi rekl tu prvni..protoze kdyz se nad tim clovek zamysli, tak obe vyjadruji to same, totiz "ty saty se mi nelibi"...takze kdyz si clovek odmysli ty recicky kolem, tak to stejne vyjde nastejno...aspon ja to tak mam...
navic: jak uz je clovek zvyklej ze lidi "lzou" a nereknou pravdu, tak kdyz jim nekdo rekne neco jen trochu negativniho, tak si stejne domysleji jak to vlastne myslel...my prijde, ze kdyz spousta lidi rekne "ale jo, ty saty ujdou, me se jen moc nelibi ta jejich vyrazna barva" tak tim ve skutecnosti mysli "to je ale hnus"...protoze kdyby si o nich vazne mysleli"to je ale hnus", jak by to jinak vyjadrili nez takhle?? (teda ja bych to nejspis rekla ostreji, ale prave vim ze vetsina lidi ne)
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sun 23.12.2007 23:12    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 9:40; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms