sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Vaše rostlinky, pochlubte se!
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Tue 23.9.2008 20:43    Post subject: Reply with quote

me umrely i ty fialky co jsem si na popud kecky vypestovala. jsem na to hrozna Embarassed u me v pokoji zadna kytka neni.
ach jo, nechci domacnost bez kytek, ale ja se o to proste neumim starat

jinak to od pritele je nadherny, hope
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35491

PostPosted: Tue 23.9.2008 21:04    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8189

PostPosted: Tue 23.9.2008 21:10    Post subject: Reply with quote

hope tenfikus me zaujal, ja jsem prave zdedila takovej dvoumetrovej fikus, akoradje nejakej spatnej, nektere listy jsou takove zrezle, olezle, navic hobudu muet presadit - a nadelat z nej bonsaje je primo idealni napad...

jak moc byla cela akce pracna, jak jsi ho nakuchala?
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8189

PostPosted: Tue 23.9.2008 21:12    Post subject: Reply with quote

jinak ja se jeste pochlubim, akoad jsem si dneska udelala novy truhlik na balkon - mam tam ctyri vresi, uprostred brectana a v mezerach macesky

jen nemam zadne provozuschopne fotitko Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Tue 23.9.2008 21:19    Post subject: Reply with quote

no já to co je na obrázku theres nějak nerozlišuju, říkám všemu palma Laughing nebo kapradí..
zítra třeba vyfotim i to ostatní po bytě.. přes léto většinu toho máme na balkoně, takže vždycky přes zimu máme doma džungli.. Rolling Eyes i proto potřebuju venkovní bonsaje..

že vám kytky chcípaj.. ona většina kytek potřebuje světlo teplo a zalejvat až když maj suchou hlínu.. většina kytek nemá ráda zimu a průvat to znamená pod 14 stupňů.. a takový ty kytky dužnatý, jako fialka, gumovníka já nevim co ještě, mám ještě doma bambus a ten taky.. maj radši zalejvání dolů do mističky..
já si třeba přinesu jytku domů a najdu si na netu jak se o ní starat.. jenže už toho máme tolik, že si to stejně pletu..
hele nestudoval tu někdo to zahradnictví? Myslik i když teď mě napadá, že to byla asi zahradní architektůra..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35491

PostPosted: Tue 23.9.2008 21:29    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Tue 23.9.2008 21:32    Post subject: Reply with quote

zuza, no neboj se toho Twisted Evil
asi budeš potřebovat štípačky.. ten náš měl takovej uzkej kmen, maximílně jako muj palec.. a byl taky polochcíplej ten fíkus, prostě typicky zanedbanej..

si to už moc nepamatuju..ale prostě jsem ho přeťala v půlce a vršek vyhodila.. a zbytek ještě rozdělila na půlku.. to co mělo květináč jsem vyndala ustříhala kořínky a přesadila do o hodně menšího květináčku (pak to neroste do vejšky prej) a druhej jsem prostě jenom píchla do hlíny do květináčku.. pak se mi to zdálo že jsou nějaký velký, tak jsem je ještě zkrátila a píchla ty odřezky do hlíny, no měla jsem jich asi 6..polovina chcípla a vůbec se neujala.. a ten pahejl co má tu modrobílou mističku, tak ten vyhodil první lístek až někdy leto v šervenci v červenci..to je po roce a něco..Fíkus hlavně nepřelejvat, umí si zadržovat vodu..
on je to dost dlouhodobej proces idealní je nachat si něco s větvičkama, aspoň teda holýma.. a ty co budeš nechávat zakořenit, tak se prej mají přokrejt potravunivou folii nebo pytlíkem a maj býv minimálně ve 20 stupních a tolik světla nepotřebujou.. to jsem vyčetla včera, mě to zakořenilo i bez toho..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Tue 23.9.2008 21:38    Post subject: Reply with quote

Theresa wrote:
Jako hope s tim chcipanim je to u me jednoduchy...svetlo je teplo je, ale vodu nejak pravidelne nedodavam. A u novy kytky si taky najdu co je treba a kde ji bude nejlip, ale ztroskota to na ty zalivce.

Jinak ja mam za sebou pul roku na zahradnicky skole Laughing

to je potom těžký no Laughing
tak ta bonsajka je jako zvířátko, každý ráno jí kontroluješ a dáš jí co potřebuje..a hlavně na ní všechno hned poznáš.. třeba bráchovi teď málem chcípl pepřovník, ale on má luxusní pepřovník..jenom proto, že v tý mali bonsai misce už neměl živinky a potřeboval přesadit.. a brácha že mu musí koupit specialní substrát ve specialním obchodě.. no a než se tam během týdne dokopal bonsaj zežloutla a téměř opadala, a teď už se vzpamatovává..ale málem jsme ji obrečeli..to je totiž uplně první a nejkrásnější co doma máme..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35491

PostPosted: Tue 23.9.2008 21:43    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Tue 23.9.2008 22:04    Post subject: Reply with quote

no nene.. se ráno probudíš a vidíš žlutej lístek tak začneš panikařit a zkoušíš všechno možný dát jí od okna do tepla míň zalejvat, za tři dny 5 žlutých lístků a dva upadlý.. néééé.. tak koukneš v zoufalství do odborné literatury a zjistíš, že je to normální na podzim když se ochladí, aby se zbytečně nenamáhhal z vyživváním lístků.. Rolling Eyes
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35491

PostPosted: Tue 23.9.2008 22:07    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Tue 23.9.2008 22:13    Post subject: Reply with quote

tak jasně, já tak ráno kolem 6:30 chodim se psem, takže teĎ když jsem nezaměstnaná mám hafo času na píčoviny a když jsem chodila do školy tak jsem vyrážela v 8, takže taky..a když tě něco nasere, tak vezmeš kytku, ostříháš jí do hola a hned je ti líp, prostě něco jako nejlepší přítel, a kytce to ještě prospěje..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35491

PostPosted: Tue 23.9.2008 22:15    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Wed 24.9.2008 10:00    Post subject: Reply with quote

někde jsem četla, že jeden z nejideálnějších je na bonsaje ibišek, takže ten teď pár týdnů pěstím na okne, doufám že s něj vyroste něcopodobně pěkného, jako jsou fotky na předchozí straně (a doufám, že i pokvete!) Jinak se dá vygůglit docela jednoduchej návod z nějakýho webu pod karlovkou...
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14087

PostPosted: Wed 24.9.2008 10:24    Post subject: Reply with quote

hope wrote:
no nene.. se ráno probudíš a vidíš žlutej lístek tak začneš panikařit a zkoušíš všechno možný dát jí od okna do tepla míň zalejvat, za tři dny 5 žlutých lístků a dva upadlý.. néééé.. tak koukneš v zoufalství do odborné literatury a zjistíš, že je to normální na podzim když se ochladí, aby se zbytečně nenamáhhal z vyživváním lístků.. Rolling Eyes


no u mě je ten průběh trochu jiný. v zoufalství se možná tak zeptám na boardu, protože ani nevim, jak se ta umírající věc jmenuje (dárek od přítele). a pak to chcípne.
na balkoně už mám slušnej hřbitov. ale zas je fakt, že mám dost kousků, které přežily - ibišek, palmu a kaktusům se u nás daří extrémně dobře. dokonce i kvetou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Next
Page 2 of 15

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms