sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Bydlení u rodičů, přispívání na domácnost...
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sun 23.12.2007 19:25    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 17:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 23.12.2007 19:25    Post subject: Reply with quote

Shocked ? já se o žádnou radu neprosila, jen jsem napsala svůj názor.. Confused
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
LADY SNOWBLOOD
kytky 1, meta: 200
kytky 1, meta: 200


Joined: 25 Aug 2007
Posts: 193

PostPosted: Sun 23.12.2007 19:26    Post subject: Reply with quote

Ok, tak promiň Embarassed
_________________
"Jestliže se rozhodnete být hloupí, měli byste alespoň mít svobodu rozhodnutí, jaký druh hlouposti chcete. Dávám vám úplnou svobodu." OSHO
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 23.12.2007 19:27    Post subject: Reply with quote

prostě, že když někdo bydlí v horní dolní, asi není dobrý zůstávat u maminky. je lepší se odstěhovat a osamostatnit. ale když člověk bydlí ve velkém městě, tak proč by to dělal..

jako já to nikomu neberu. já chci taky pryč od našich, ale spíš z těch důvodů, že cítím, že zrovna já to potřebuju jako sůl, zvednout prdel a něco dělat Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
vivi25
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 09 Feb 2007
Posts: 852
Location: pod tou naší horou....

PostPosted: Fri 28.12.2007 11:38    Post subject: Reply with quote

Je mi 27 a pořád bydlím doma u rodičů a nijak se za to tedy nestydím. Přispívám jim 1000,- měsíčně. Bydlíme v rodinném domě, který má 10 místností a mám svůj vlastní pokoj, svojí koupelnu a i vchod. A nějak nechápu, proč by jsem se měla stěhovat někam jinam....mám absolutní soukromí, když nechci, tak rodiče nevidím třeba i celý týden.
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Fri 28.12.2007 11:56    Post subject: Reply with quote

tak to bych se taky nikam nestěhovala Laughing ty vole to se někdo má, já uplně závidim..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Fri 28.12.2007 13:47    Post subject: Reply with quote

LADY SNOWBLOOD wrote:
Lepší osamostatňovat se trochu a postupně, než vůbec. Já jsem ze začátku bydlela s karádama a v pidibytech přesně jak Milane popisuješ, prali jsme ve starý pračcce všichni dohromady, televizi jsme neměli ani jeden - výsledek je, že dneska jsem o hodně dál, mám nádherný bydlení a jsem úplně v pohodě, zatímco jiní lidé ještě v 25 skuhrají, že nemají 6 tisíc na pračku a proto bydlí u mámy.

ja to mela uplne stejne a jsem neskonale stastna, ze me v tech 18/19 okolnosti dokopala k tomu, abych sla do podnajmu do garsonky. Chapu ze kazdy to ma jinak, ale nemenila bych.
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Wed 9.1.2008 11:52    Post subject: Reply with quote

Já pochybuju, že by po mně rodiče něco chtěli až budu pracovat, ale já to beru jako samozřejmost. Kdybych teď chodila normálně do práce, tak jim samozřejmě něco dávat budu. Zatím jenom brigádničím, takže jim nic nedávám Embarassed Ale třeba teď je aktuální, že je potřeba v předsíni dat pryč starej koberec a to se řeší semnou a s přítelem, protože tady budeme bydlet, takže když se to bude dělat (dávat místo toho kachličky nebo něco), tak bych to už chtěla zaplatit já s přítelem.
_________________
.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Wed 9.1.2008 12:07    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Mně třeba přijde hrozný, když někdo ještě v 25 bydlí u rodičů (a není to tím, že studuje školu, při který nestíhá práci, to chápu). Ne kvůli penězům, ale třeba u chlapa je to vyloženě odpudivý, takovej maminčin mazánek Bojik

lenore, tak tohle je přesně přítelův brácha....je mu 30 a bydlí u maminky. Dokonce si ted koupil do pokojíčku obývací stěnu a sedačku, a chce si tam dělat podlahu...to vypadá, že se v životě neodstěhuje Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25244

PostPosted: Wed 9.1.2008 12:20    Post subject: Reply with quote

Mě bude letos 26..bydlím jen s mamkou a nemám s tím sebemenší problém.. Rolling Eyes Neříkám, že se nepohádáme, že si nelezeme na nervy..ale prostě mi nevadí tady bydlet..bohužel od tý doby, co táta umřel, potýkáme se s finančníma problémama a ani brácha tomu moc nepřidá, takže tady prostě mámu samotnou nechat nemůžu..neutáhla by nájem.. Embarassed Samozřejmě, že až někoho potkám, tak nastane situace, kdy se odstěhuju, ale budu to řešit až to bude aktuální..
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Mon 21.1.2008 12:03    Post subject: Reply with quote

Tak jak sem pracovala a bydlela ještě u rodičů tak sem nemusela na nic přispívat,ikdyž tam bydlel můj tehdy ještě přítel.Jelikož sme too více snědli než moji rodiče tak sme pravidelně dělali velké nákupy,ale jinak nic.Jen sme se dohodli že když bude přeplatek třeba za plyn nebo tak tak si to rozdělíme napůl.
Back to top
View user's profile Send private message  
yerrik
kytky 0, meta: 25


Joined: 21 Oct 2007
Posts: 12

PostPosted: Fri 25.1.2008 19:03    Post subject: Reply with quote

Já budu od příštího měsíce dostávat sirotčí důchod na svůj účet a dohodli sme se, že budu asi tři tisíce dávat na jídlo a na byt a ze zbytku si budu všechno platit-obědy,legitku, lyžák, kroužky,.... Přijde mi to fér, protože se naučim hospodařit s pěnezma a budu schopna odejít z domova dřív než ti, kteří jen furt vycucávaj pěníze z rodičů a nevěnují pozornost tomu, kolik co stojí Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Sun 27.1.2008 0:19    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Sat 13.6.2009 20:00; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
BaBetka
není svatá, je jen žena


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5928
Location: Forbidden Planet

PostPosted: Sun 27.1.2008 11:48    Post subject: Reply with quote

Vidím rozdíl i v tom, jestli se pracující dítě mačká s rodiči v panelákovém bytě a ubírá jim kyslík, anebo bydlí v domě, kde by rodiče zůstali tak jako tak sami, museli ho tak jako tak táhnout ze svého a je dost velký pro všechny... možná v druhém případě bych si dovedla představit, že nebudu platit energie, ale jídlo a všechno ostatní samozřejmě.
Ale odjakživa jsem to brala tak že kdybych začala pracovat a pořád bydlela s rodiči (pro mě dost absurdní představa), platila bych jim alespoň 3000 - a i to se mi zdá málo, zvlášť když vidím, kolik jídlo pro jednoho člověka stojí...
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikolaos
Agent Provocateur


Joined: 26 Jan 2007
Posts: 2820
Location: Circus of damned

PostPosted: Mon 28.1.2008 11:27    Post subject: Reply with quote

Nikky wrote:
Lenore wrote:
Mně třeba přijde hrozný, když někdo ještě v 25 bydlí u rodičů (a není to tím, že studuje školu, při který nestíhá práci, to chápu). Ne kvůli penězům, ale třeba u chlapa je to vyloženě odpudivý, takovej maminčin mazánek Bojik

lenore, tak tohle je přesně přítelův brácha....je mu 30 a bydlí u maminky. Dokonce si ted koupil do pokojíčku obývací stěnu a sedačku, a chce si tam dělat podlahu...to vypadá, že se v životě neodstěhuje Rolling Eyes

ja si myslím, že vo veľkej vätšine je to otázka skôr finančná. Takých mázánkov fakt nemusím ani ja ale v dnešnej dobe keď byt stojí 1-2-3 milióny a platy sú tak 15 000sk mno tak to je problém. Osobne mi je ľúto dávať peniaze do podnájmu. Pripadajú mi ako vyhodené von oknom keď mám kde bývať to jest u rodičov Keby som mala plat aspoň 20 000sk tak sa osamostatním možno pouvažujem aj o hypotéke možno na krátky čas o podnájme ale takto nie ešte mám školu aj tá sa platí takže....dúfam, že sa moje platové podmienky zlepšia ale prácu mám dobrú. Vychádzajú mi v ústrety ke´d potrebujem uvoľniť do školy atď. takž plat malý ale inak zatiaľ sa nemôžem sťažovať tak mám dilemu. Počkám do skončenia školy to jest rok aj pol a potom začnem uvažovať čo z prácou
_________________
Vykašli se na to zlato, Ty nemůžeš za to, že mi je, tak jak mi je, nejsi to Ty, je to jen chemie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 7 of 8

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms