sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Bydlení u rodičů, přispívání na domácnost...
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Sat 15.12.2007 20:19    Post subject: Reply with quote

tak oblečení si nekupuju už ted, co bude pak Laughing

samozřejmě věřim, že se do zvládnout dá, mi zatim nemáme dohromady kolikrát ani 20000,-
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
LADY SNOWBLOOD
kytky 1, meta: 200
kytky 1, meta: 200


Joined: 25 Aug 2007
Posts: 193

PostPosted: Sat 15.12.2007 20:27    Post subject: Reply with quote

Já jsem taky pro odstěhování od rodičů. Neříkám úplně hned, ale třeba během prvního roku, co dítko vydělává. Nikomu neuškodí, když bude ze začátku chudej a nebude mít LCD televizi. Wink
_________________
"Jestliže se rozhodnete být hloupí, měli byste alespoň mít svobodu rozhodnutí, jaký druh hlouposti chcete. Dávám vám úplnou svobodu." OSHO
Back to top
View user's profile Send private message  
Milan
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 12 Oct 2007
Posts: 407

PostPosted: Sat 15.12.2007 21:08    Post subject: Reply with quote

Souhlasim s TarTar a Lucrezii bydlet ve dvou v podnajmu neni zadna sranda. Pokud nejdou ti dva do garsonky nebo jednopokojaku, tak za byt daji tak 9-10 tis, ale to jeste napriklad bez poplatku za net (bez ktereho by zde nikdo z aorty dlouhodobe zit nedokazal), televizi a telefon (ale televize a pevna linka je celkem zbytecna vec). Pak samozrejme nejake jidlo (tedy tech uz zminenych cca 3-4 tis. na jednoho za mesic), vybaveni. Ono za tak malo je byt vetsinou nezarizeny nebo alespon bez takovych veci jako jsou varne konvice, mikrovlnky, dobre nadobi a tak (+ az desiteku tisic na vybaveni bytu, aby to nebylo naproste socialeni) Nabytek bude nejaka stara nouzovka, kterou vlastnik bytu nekde schrastil (tzn. pokud tam nebude nejaka nouzovka, tak taky nutnost dat alespon dalsich deset a vic tisic, podle nouze a ochoty nakoupit vse v nejakem europamobelu - ale to je zase kup jen na par let) Temer jista je absence pracky, ktera je pro osamostatneni se od rodicu taky pomerne nutna (+minimalne 6000 kc za ni). Takze rozumne bydleni v podnajmu je mozne v nejlepsim pripade poridit za nejakych dejme tomu 9 tis na osobu (bydleni+strava) a mozna tak 15000 nebo vic na uvodni zarizeni bytu, aby to bylo aspon trochu k samostatnemu bydleni.

Nebo je tu samozrejme moznost jit do minibytu jako je garsonka, usetrit dohromady tak 2 tisice za mesic a bydlet sice samostatne, ale pulku veci si muset nechat u rodicu, protoze se dva lide se spoustou veci do garsonky proste nevlezou, to je opravdu osamostatneni se. Nebo neco podobneho ve vetsim bytu pri systemu kazdy pokoj = jeden par. Proste dokud clovek nepracuje a nema alespon nejaky prijem, tak jsou osamostatneni jen nesplnitelnym snem. "Osamostatnuje" se dobre pouze lidem, kterym mohou rodice zaplatit nebo spis koupit byt a platit jim mesicne nemale penize na utratu vseho.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 15.12.2007 21:16    Post subject: Reply with quote

Milan wrote:
"Osamostatnuje" se dobre pouze lidem, kterym mohou rodice zaplatit nebo spis koupit byt a platit jim mesicne nemale penize na utratu vseho.


edit, ježiši teď jsem si to přečetla pořádně, a pochopila význam toho příspěvku Embarassed Embarassed Confused
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Sat 15.12.2007 21:19; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sat 15.12.2007 21:16    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 25.5.2008 14:29; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 15.12.2007 21:20    Post subject: Reply with quote

Loth, nechápu...?
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sat 15.12.2007 21:22    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 17:02; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 15.12.2007 21:22    Post subject: Reply with quote

jo tak..no to je na jinou diskuzi..asi..ne tady..
kurňa proč á se pořád musím bavit jenom o penězích Embarassed
(no už se mi to krátí..dva a půl roku a pak hurá do Tesca na pokladnu Crying or Very sad )
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Sat 15.12.2007 21:23; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Milan
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 12 Oct 2007
Posts: 407

PostPosted: Sat 15.12.2007 21:23    Post subject: Reply with quote

Loth ty jsi ale rejpal Bicovnik Laughing Laughing Melo tam byt "solidni prijem" Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Sat 15.12.2007 21:23    Post subject: Reply with quote

milane, jo znám plno lidí i osobně, že jim třeba rodiče platí nájem, nebo jim prostě koupili byt..to bych taky uměl, hold jsem se neměla narodit rodičum s holou prdelí
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
LADY SNOWBLOOD
kytky 1, meta: 200
kytky 1, meta: 200


Joined: 25 Aug 2007
Posts: 193

PostPosted: Sun 23.12.2007 19:15    Post subject: Reply with quote

Lepší osamostatňovat se trochu a postupně, než vůbec. Já jsem ze začátku bydlela s karádama a v pidibytech přesně jak Milane popisuješ, prali jsme ve starý pračcce všichni dohromady, televizi jsme neměli ani jeden - výsledek je, že dneska jsem o hodně dál, mám nádherný bydlení a jsem úplně v pohodě, zatímco jiní lidé ještě v 25 skuhrají, že nemají 6 tisíc na pračku a proto bydlí u mámy.
_________________
"Jestliže se rozhodnete být hloupí, měli byste alespoň mít svobodu rozhodnutí, jaký druh hlouposti chcete. Dávám vám úplnou svobodu." OSHO
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 23.12.2007 19:18    Post subject: Reply with quote

Lady, myslím, že to souvisí s tím, jak se člověk pracovně prosadí, a ne s tím, jestli bydlí s mámou nebo se třemi spolubydlícími Wink
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
LADY SNOWBLOOD
kytky 1, meta: 200
kytky 1, meta: 200


Joined: 25 Aug 2007
Posts: 193

PostPosted: Sun 23.12.2007 19:21    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
Lady, myslím, že to souvisí s tím, jak se člověk pracovně prosadí, a ne s tím, jestli bydlí s mámou nebo se třemi spolubydlícími Wink


No tak to určitě. Ale přece pokud se pracovně neprosadím, tak nebudu u rodičů bydlet do padesáti, ne? Navíc si myslím, že pracovní prosazování úzce souvisí s celkovovým "životním prosazováním" - a to se podle mého názoru dělá z dětského pokoje těžko. Ale to jen můj názor.
_________________
"Jestliže se rozhodnete být hloupí, měli byste alespoň mít svobodu rozhodnutí, jaký druh hlouposti chcete. Dávám vám úplnou svobodu." OSHO
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 23.12.2007 19:23    Post subject: Reply with quote

pokud člověk bydlí v praze, u práce, u zdroje...tak je to zbytečný.
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
LADY SNOWBLOOD
kytky 1, meta: 200
kytky 1, meta: 200


Joined: 25 Aug 2007
Posts: 193

PostPosted: Sun 23.12.2007 19:24    Post subject: Reply with quote

Tak se nefixuj na své jistoty v Plzni a odstěhuj se do Prahy, jinou radu nemám.
_________________
"Jestliže se rozhodnete být hloupí, měli byste alespoň mít svobodu rozhodnutí, jaký druh hlouposti chcete. Dávám vám úplnou svobodu." OSHO
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 6 of 8

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms