sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Bydlení u rodičů, přispívání na domácnost...
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 15.12.2007 19:12    Post subject: Reply with quote

ephe, a jaké je hrdinství v tom, bydlet se třema dalšíma lidma doživotně v podnájmu? Myslik pokud má člověk možnost být chvíli u rodičů a našetřit si na vlastní..
podle mě je to prostě dobré poznat, když pracuju, je to logické, že se odstěhuju, když zjistím, že to nezvládám, je fajn mít se kam vrátit a uspořádat si život tak, abych na to měla.
jít bydlet na čas někam za své mě tedy nepřipadá na nic, naopak, myslím, že to dá člověku hodně zkušeností, na vlastní kůži pozná jaké to je, a v případě, že se objeví zádrhel a na nějaký čas zase půjde k rodičům, bude vědět, co očekávat, jak se správně připravit a pak už chybu neudělá..z mého pohledu je toneocenitelná zkušenost, ale dělat si násilí a bydlet doživotně po podnájmech, když si můžu u našich našetřit na vlastní, je trochu divný, nemyslíš?
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 15.12.2007 19:13    Post subject: Reply with quote

...
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.


Last edited by Kyo on Sat 15.12.2007 19:29; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Sat 15.12.2007 19:26    Post subject: Reply with quote

tak muj přítel bydlí u rodičů a je neschopne, teda spíš línej si vyprat cokoli uvařit atd.. ale zas není střevo a umí zacházet s nářadím a podobně..

to znamená, že ušetřim za opraváře..a já taky umim spoustu věcí doma udělat..

jen jsem nepochopila ephelides, proč zrovná já to mám těžký?

Táta mi řekl, že lepší než vyhazovat desetitisíce za podnájem, je lepší být doma.. brácha taky bydlí dma, a kdyby měl holku tak by nemusel, ale nikdy bychom neměli LCD televis s metrovou uhlopříčkou nebo kolik a nový auto..samozřejmě na splátky.

ono se dá rodičum pomoc i jinak než tim, že jim dáte 2 litry.. třeba ted předěláváme ten byt, táta by se na tom udřel sám.. a finančně se na tom podílíme všichni.. taky se mi nelíbí bydlet v 25ti doma a spát s bratrem na palandě, ale jde to jinak?
Přítel bydlel s ex přítelkyní v podnájmu.. a vyprávěl mi to.. říkal, že už to zažít nechce.. zase je to zkušenost, ale než jíst týden před vejplatou jenom suchý rohlíky a podobně.. tak to radši bratr a palanda

ono člověk neví do čeho jde, ono pronájem garzonky stojí tena 12000 kolikrát i bez poplatků, k tomu si člověk připočte, běžný úplacení, jako telefon a internet, najednou si člověk musí kupovat věci sám, počínaje hajzlpapírem a práškem na praní konče, najednou si člověk platí všechno co sní a vypije, do toho nějaký náhodný výdaje, jako rozbytý auto nebo co já vim..počítejmě nějaký prachy na zábavu a oblečení.. a to nenavštěvuju lidi jako je kadeřník kosmetička a nechtařka..
jste na 25 000 a to je možná minimum..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sat 15.12.2007 19:34    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 17:02; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
zbrody
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3710

PostPosted: Sat 15.12.2007 19:39    Post subject: Reply with quote

TarTar to trochu prehanis ne? Smile Zit bez nejakejch suchejch rohliku na konci mesice se da v klidu i v Praze
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sat 15.12.2007 19:41    Post subject: Reply with quote

Byzzy wrote:
Já taky nějak nechápu, proč bydle s několika lidma na privátu, když bych mohla zůstat u rodičů (jakože už ted u nich nebydlím). Tohle mi připadá jako zbytečné vyhazování peněz, které bych mohla šetřit. Nejsem pro osamostatnit se za každou cenu.

souhlas Smile taky bych mohla bydlet po privatech, to jsem si zkusila pul roku, a prislo mi to jako vyhazovani penez a samostatna jsem si teda nepripadala, protoze me stejne dotovali nasi. Ale tak zkusenost no Razz

uz bysme radi s pritelem bydleli spolu, tak az zacneme oba vydelavat, a budeme schopni utahnout domacnost, tak spolu zacneme bydlet, zatim bydlime oba u rodicu

Jinak znam 2 lidi, kteri si vydelavaji a bydli u rodicu(resp. jen u mamky), protoze maji treba velky barak, a kazdy v jednom patre. Tohle mi taky prijde v pohode, taky bych asi nenechala doma mamku samotnou
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 15.12.2007 19:42    Post subject: Reply with quote

Lothórien wrote:
/to abych predesla nejakym tvym narazkam/


no z podobnyho duvodu ja dokonce smazal to co jsem napsal Ephelides Razz

Proste to takovy drama neni a nevim proc by clovek do dejme tomu 24-25 let nemohl bydlet u rodicu a nebylo na tom nic divnyho ani zavrzeni hodnyho, ne ? Smile

Ty kdybys byla sama bys to treba neresila jinak? Me pride jit bydlet sam takovy divny.. i smutny treba. Nehlede na financni otazku.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.


Last edited by Kyo on Sat 15.12.2007 19:44; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Sat 15.12.2007 19:44    Post subject: Reply with quote

tak já vážně nevim kolik berete a jak bydlíte a kde..

měsíc má 30 dní, dobře, 12litrů dám za bydlení.. dejme tomu za jídlo a pití v průměru 150 denně ( jakože když pujdu do restaurace, tak to za oba bude třeba 600,-) ale stejně když si vezmu snídaně oběd večeře, neco mezi, pití.. no 150 bude asi Ťipťop..to máme 4500,. měsíčně pro jednoho, takže jsem na 21 000 a jenom bydlim a jim.. a kde mám drogérku, jar na nádobí a takový kraviny co běžně potřebuju..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sat 15.12.2007 19:45    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 17:02; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Sat 15.12.2007 19:46    Post subject: Reply with quote

Já myslím, že pokud má možnost člověk bydlet u rodičů a spořit si tak na vlastní je rozhodně výhodnější než bydlet někde v podnájmu a nenašetřit nic nebo mnohem méně. Nevidím na tom nic špatného, musí však člověk na tu budoucnost myslet že. Třeba my s přítelem jsme taky mohli spolu bydlet daleko dřív někde v podnájmu, ale nechtěli jsme vyhazovat peníze za podnájem a vrážet prachy do něčeho co není naše. To si přítel raději našetřil a teď má byt, který je jeho.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 15.12.2007 19:48    Post subject: Reply with quote

Lothórien wrote:
Kyo ja nevim, jak bych to resila, pravdepodobne bych sama nebyla...ale rekla bych, ze byl tak akorat cas odejit od rodicu. Oni sami me na to upozornili nekolikrat:)


no a je ti kolik ? akorat Smile
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sat 15.12.2007 19:51    Post subject: Reply with quote

tar tar - ja to vidim podobne, v Brne desitka podnajem a za jidlo 3500 jen za obedy(menu) pro dva, tak 8000 to bude, takze mi z toho vychazi pro dva taky kolem 20tis.
Back to top
View user's profile Send private message  
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11962

PostPosted: Sat 15.12.2007 20:05    Post subject: Reply with quote

No, ja teda nesouhlasim s tim, ze vsichni chlapi, co zijou u rodicu, jsou mazanci..
treba memu priteli je 23 a zije s maminkou, ale jen proto, ze tata umrel a pritel prevzal firmu a vicemene zivi sebe i mamku, protoze ta je uz v duchodu.. ale tak doufam, ze az pritel dostuduje, tak to bude jinak.. ze nam treba jeho mamka necha byt, ktery by sama neutahla a pujde na chalupu, kde plati akorat plyn a elektrinu.
no, to je jeste za dlouho.
_________________
Albert Einstein:
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
Back to top
View user's profile Send private message  
Nicky...
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6943
Location: FUČ

PostPosted: Sat 15.12.2007 20:14    Post subject: Reply with quote

Já bydlím u našich jen přes víkendy, stálou práci nemám, ale přivydělávám si doučováním. Našim na bydlení nepřispívám, tak se je snažím aspoň moc neždímat a co nejvíc si platit ze svého. I kdybych si vydělávala, tak vím, že by si ode mě peníze nevzali.
Tak nějak automaticky počítám s tím, že až dodělám školu a najdu si práci, tak si seženu konečně bydlení jen pro sebe a k našim budu jezdit už jen na návštěvy.
Back to top
View user's profile Send private message  
zbrody
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3710

PostPosted: Sat 15.12.2007 20:17    Post subject: Reply with quote

No ja teda nevim jak se nam to dari, ale nevydelavame zas nejak moc, najem mame takovej jak TarTar predpokladala, radi jime, ale proste se vejdeme (na spolecny ucet posilame kazdy Cool, nevim cim to je Smile Ale jo vlastne neco si odpiram, od ty doby, co bydlim s pritelem, tak si nekupuju skoro obleceni Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 5 of 8

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms