sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Bydlení u rodičů, přispívání na domácnost...
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sat 15.12.2007 18:04    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
já nevím, co myslíš? že bydlet jinam půjdeš až ve chvíli, kdy se najde ochotná duše se kterou se budete vzájemně podporovat, aby vám zbyly peníze na hadry a zábavu?


shrew Arrow Roflnik

no jako utopie to zni pomerne dobre Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 15.12.2007 18:11    Post subject: Reply with quote

S tím, co píše ephelides nesouhlasím Confused Nevím v jakém městě žije, kolik si vydělává a kolik si vydělávala když začala pracovat, ale já teda neznám moc lidí (u nás), kteří by si hned po škole vydělávali tolik, aby se mohli odstěhovat od rodičů. Jo, možná s přítelem nebo s kamarádkou, že by se ten byt platil napůl, ale svý dítě bych teda hned po škole nevyhazovala s tím, že už pracuje tak ať padá do vlastního. Ani bych nechtěla aby mu to bylo blbé, že bydlí u mně dokud prostě nebude mít tolik, aby se mohlo zcela osamostatnit.
A k tématu-pokud ještě budu bydlet doma až si začnu vydělávat tak přispívat budu, ale po svým dítěti to nebudu chtít. Mám na to takovej názor...že prostě moje dítě je moje dítě a do našeho vztahu nechci tahat peníze.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 15.12.2007 18:13    Post subject: Reply with quote

Ephelides to taky nevi protoze ve meste nikdy nezila Smile

Ephelides nevim cemu se smejes, dva tisice na ulici tak casto nenajdes, takze nevim proc by meli financne stradat kdyz si stejne vsechno platim sam a jeste takhle prispivam.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sat 15.12.2007 18:13    Post subject: Reply with quote

Exi Arrow no tak treba ja jsem ze zacatklu bydlela proste dycky s nejakyma dalsima lidma ktery jsem nasla pres inzerat - jak proste Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sat 15.12.2007 18:16    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
Ephelides nevim cemu se smejes, dva tisice na ulici tak casto nenajdes, takze nevim proc by meli financne stradat kdyz si stejne vsechno platim sam a jeste takhle prispivam.


no tak jasne, ve vysledku na tom vlastne jeste rodice vydelaji, takze je to fakt vyhodne Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 15.12.2007 18:18    Post subject: Reply with quote

vrat se prosimte k tomu proc by to pro ne melo byt financne nevyhodne a proc by nemeli vyjit Smile

ephelides wrote:


no me tak napada jestli pak nezijou od vejplaty k vejplate ty rodice kdyz zivi dalsi krk kterej uz vydelava...
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sat 15.12.2007 18:20    Post subject: Reply with quote

no jo ono je to o tom, ze treba ja i kdyz moc nejim, tak stejne projim tak 4 tis za mesic / a pochybuju ze si v lednici beres striktne svy veci/, no a kdyz se k tomu jeste pricte voda atd ,tak rozhodne rodice nejakyma 2 litrama nevytrnes
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Sat 15.12.2007 18:21    Post subject: Reply with quote

taky nějak nechápu kde ephelides žije, kolem prahy asi ani nejela..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 15.12.2007 18:22    Post subject: Reply with quote

TarTar wrote:
taky nějak nechápu kde ephelides žije, kolem prahy asi ani nejela..


presne tak, ale ja to jen jemne naznacil aby me zas nekdo nenarkl ze se vysmivam lidem z vesnice Razz

svoje veci si zadny neberu, ale svaciny a podobne si kupuju sam Eph. A sice je to nevytrhne, ale myslim ze ty 2 tisice to pokryjou. Takze furt maji mensi vydaje nez se mnou meli kdyz jsem nic nevydelal.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sat 15.12.2007 18:24    Post subject: Reply with quote

debata tady byla o tom, kolik prispivat rodicum a jestli vubec u nich byt......takze kdyz uz u nich byt tak mi prijde 2000 malo
a kdyz se bavime o praze tak si nemyslim ze nekdo krome posledniho delnika tam dneska vydelava min nez takovych 10-12 litru cistyho, takze pokud mas bydlet na podnajmu s nekolika lidma, myslim ze ti na to z podobne vyplaty penize fakt staci Wink

ed Arrow a myslim ze zrovna kyo se svym platem, by si mohl nejakej podnajem klidne dovolit Wink .....

tartar Arrow a o tvy situaci jsem se nebavila, ty to jednoduchy nemas
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 15.12.2007 18:28    Post subject: Reply with quote

dovolit bych si ho mohl ale proc.. je to pohodlnost ale nijaka zvlastni podle me.. koneckoncu muzu bydlet zadarmo i na ubytovne ale opet co z toho.. urcite to ale nezvazuju proto, ze bych si musel varit a podobne.. proste me k tomu bydlet sam zatim nic netahne . a ani moc lidi stejne stary co ja co by bydleli samy neznam. sam nebudu bydlet az k tomu budu mit duvod.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.


Last edited by Kyo on Sat 15.12.2007 18:29; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 15.12.2007 18:29    Post subject: Reply with quote

Je fakt, že já si taky dost dobře nedokážu představit, že bych se po škole odstěhovala a sama platila nájem a všechno ostatní. S nadstandardními výdělky v sociální sféře nepočítám. Ale třeba se naskytne něco lepšího Smile I když je fakt, že kdybych mermomocí chtěla bydlet sama, šlo by to na privátě. Já měla zrovna štěstí, takže mám pokojík sama pro sebe, a to za velmi slušnou cenu. Jenže takový štěstí nemá každej.

edit - Jinak ale celkem souhlasím s Kyem. Dokážu si představit, že bych nějaký čas zůstala klidně i po škole u rodičů a že bych se nestěhovala jen proto, že je divné u nich zůstávat. Nechápu, proč to až tak hrotit. S takovou variantou sice nepočítám, ale zvláštní mi to každopádně nepřipadá.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...


Last edited by Rose Madder on Sat 15.12.2007 18:33; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Sat 15.12.2007 18:31    Post subject: Reply with quote

ephelides wrote:
Exi Arrow no tak treba ja jsem ze zacatklu bydlela proste dycky s nejakyma dalsima lidma ktery jsem nasla pres inzerat - jak proste Wink

A jaký to má teda význam? Nevidím žádné výhody v podnájmu s 3 cizíma lidma... Pracuju teprve rok a na byt taky rozhodně nemám a nemám ani důvod, proč si shánět podnájem někde jinde a za větší prachy... rodičům platím 5000 měsíčně, samostatně by mě to vyšlo cca na 16000. Až najdu výhodnou nabídku na zakoupení vlastního bytu, tak pujdu rovnou do ni, nebudu vyhazovat peníze na nesmyslných podnájmech, když k tomu nemám pádný důvod (přítelkyně, rodina, život v cizím městě)
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sat 15.12.2007 18:35    Post subject: Reply with quote

no tak vyznam to ma v tom ze se proste clovek osamostatni napriklad ....
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 15.12.2007 18:35    Post subject: Reply with quote

Asi tak, na privát jen kvůli škole, ale dobrovolně Shocked Jako neřeknu se odstěhovat s přítelem nebo kamarádkama, ale za cizejma lidma...doufám, že to po mně mamka chtít nebude...vlastně si to ani nedokážu představit.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 3 of 8

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms