sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
5 smyslů
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26456

PostPosted: Thu 13.12.2007 12:45    Post subject: Reply with quote

teda, ted na to taky koukam, 3,5 dioprie a bez cocek Shocked mazec
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Thu 13.12.2007 13:02    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Tue 23.6.2009 18:00; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
*Laura
Guest





PostPosted: Thu 13.12.2007 13:48    Post subject: Reply with quote

já ty tři dioptrie taky nechápu, jak s tím můžete normálně fungovat bez čoček nebo brýlí..já mám ty 3 na jednom oku, takže si můžuž vyzkoušet jaké to je, když zakryju to druhý, a vůbec bych nevidela grimasy nebo jak se kdo tváří na 5 metrů..
Back to top
 
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Thu 13.12.2007 14:06    Post subject: Re: 5 smyslů Reply with quote

Rozárka wrote:
Ale problémy s barvama mám jen když se jedná o zelenou a červenou..


To musi bejt fajn takhle na krizovatce treba Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Ness
always in love....
kytky 4, meta: 3350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3328
Location: Praha

PostPosted: Thu 13.12.2007 16:12    Post subject: Re: 5 smyslů Reply with quote

ZRAK
Se zrakem jsem na tom dřív bývala hodně špatně, na každém oku 5 dioptrií (krátkozrakost), takže ze začátku to řešily brýle které jsem nenáviděla, potom když jsem si začala vydělávat brigádama šli peníze na kontaktní čočky. Super změna. Jenže asi po dvou letech jsem na čočky začala být alergická, a představa že bych se musela vrátit k brýlím mě děšila. Takže to vyřešila laserová operace očí (je to asi tři roky zpět, co jsem jí postoupila) a musím zaťukat zatím je vše ok.
Jestli mám krásné oči nedokážu posoudit, ale pár lidí mi to už řeklo, takže to asi nebude nejhorší Wink

2) SLUCH
Slyším docela dobře, řekla bych. Hudbu moc nahlas neposlouchám, dřív docela ano, ale teď co máme Karolínku mi přílišný hluk vadí, takže všechno hodně ztlumuju..

3) ČICH
Na pachy citlivá jsem, obzvláště mi vadí pach kopru, rybiny a potu. To mi je hned na Zvracik K novým knížkám čichám moc ráda a úplně nejradši čichám ke Karolínce (obzvlášť když je vykoupaná v 2-fázové koupeli Bubchen Love ). Miluju vůni miminek. a moc mi voní i packy našeho psa Embarassed

4. CHUT
Bohužel solím dost. Sama jsem na sebe naštvaná a snažím se to omezit (už kvůli tlaku bych měla), ale pořád mám potřebu něco dosolovat. A to jsem dřív nesolila skoro vůbec. Stejně tak hodně sladím, to je takový můj velký zlozvyk Embarassed

5. HMAT
Citlivou kůži? Hm, asi nijak extrémně. Ale z bolesti mívám strach velký, to je fakt.

Raději zrak
Sestý smysl? Asi ano.
Back to top
View user's profile Send private message  
violetka
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7111
Location: v mlze

PostPosted: Thu 13.12.2007 16:39    Post subject: Reply with quote

1) ZRAK

Zrak mám dobrý, brýle jsem nikdy nepotřebovala. Ani jsem netrpěla nikdy na pálení očí nebo záněty spojivek (ťuk ťuk).

2) SLUCH

Se sluchem je to trochu horší. V normálních podmínkách je to ok, ale když jsem někde kde je ruch nebo hlučnější hudba tak slyším mnohem hůř než ostatní. I když třeba ve škole se mi snaží někdo šeptem napovídat tak mám problém, což mě celkem štve Smile

3) ČICH

Na pachy jsem dost citlivá. Nemám ráda pach potu, alkoholu (nevím jak jinak to vyjádřit, prostě tu spěcifickou "vůni" opilých lidí) a ostré silné vůně. Naopak mám moc ráda vůni přírody těsně po sečení trávy, po dešti a vůni růží.

4. CHUT

Solím spíš míň ale jinak mám ráda výraznější chutě. Nemám ráda mdlé jídlo bez chuti.

5. HMAT

Nemám ráda, když se mě někdo cizí dotýká a třeba na nohy (přesněji na jejich dolní část) mi nesmí sahat ani partner. Na bolest jsem hodně citlivá.


K poslední oázce...mám pocit, že v některých případech nedokážu plně využít všechny smysly na 100%.
Back to top
View user's profile Send private message  
Jana
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 4639

PostPosted: Thu 13.12.2007 16:54    Post subject: Re: 5 smyslů Reply with quote

[1) ZRAK
-brýle sem nosila někdy ve druhé třídě, jenom chvilku, měla sem jen menší vadu na jednom oku, jinak mám oči úplně v pořádku, často poznávávám známé tváře na ulici, tak je to dobré Laughing

2) SLUCH
- myslím že hluchá nejsem vůbec, nesnáším když někdo pořád říka CO?? to bych ho zabila, vždycky říkám už předem poslouchej mě co ti říkám
- hudba na diskotékách mi nevadí, ani to přeřvávání když na někoho musím mluvit, někdy je to legrace a mě to baví Smile naopak nemám ráda hlučné lidi, ale to sem asi moc nepatří, i když JÁ sama sem dost hlučná

3) ČICH

- jsem hodně citlivá na agresivní vůně a pachy, třeba vůně benzínu i často parfémů, velice málo který mi voní, a když už tak spíš jemné citrusové vůně.Mám ráda třeba vůni asfaltu Laughing
Kdyby mi ale třeba někdo dal na starost 5 vůní, a já bych je měla pojmenovat, těžko rozeznám která je která, dělá mi to problémy i v parfumeriích že se mi zalíbí nějaká a já nevím která to vlastně byla

4. CHUT

poslední dobou často solím, ale nepřesoluju!spíš dochucuju

5. HMAT

na bolesti jsem tak nějak normálně citlivá, ale taky ne zas nějaká velká CÍŤA Laughing
- ani jednou sem neměla nikdy nic nalomeného a zlomeného a ani sem neležela nikdy v nemocnici s nějakým vážnějším zraněním
- jednou mě pokousal do ruky pes, tak to bylo asi jedno z nejvážnějších zranění, kdy mi valila proudem krev a pak ještě jednou u zubaře kdy mi umrtvoval zub, a po dvou hodinách to byla asi neskutečně hrozná bolest kdy sem myslela že umřu Laughing

6 SMYSL má každý, u někoho se to projeví u někoho ne, já takové předsudky nemám, i když v různých situacích dokážu velice rychle zasáhnout a myslet na to, aby nedošlo k nějakým komplikacím
Back to top
View user's profile Send private message  
BaBetka
není svatá, je jen žena


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5928
Location: Forbidden Planet

PostPosted: Fri 14.12.2007 13:36    Post subject: Reply with quote

Mo, brýle jsem nosila roky, ale nepřišlo mi, že by to bylo rozdílné. Já se de facto dívám jen pravým okem, na tom mám těch 1, 5, což už trošku rozmlžené je, ale jen minimálně, levé oko skoro nepoužívám..: )
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Fri 14.12.2007 13:59    Post subject: Re: 5 smyslů Reply with quote

1) ZRAK

Vnímám všechny zákládní barvy a k nim příbuzné odstíny, ty už ovšem neumím pojmenovat. Na vzdálenost cca 50m už dokážu rozeznat známé a příbuzné... oficiálně mám pravé oko o pul dioptrie slabší, neoficiálně to ted bude asi daleko horší.

2) SLUCH

V noci slyším všechno, přes den nic a taky jsem už dlouho neslyšel žádný kopmliment...

ČICH

Sem tam mě něco opravdu čuchově zaujme, většinou se jedná o lidi, na předměty, nebo jídla si moc nepotrpím, i když taková pořádná grilovačka ve mě umí ještě rozdmychat Pavlův reflex.

4. CHUT

Tu mám zachovalou, nekořením ani moc nesolím, proto když narazím na silně kořeněné jídlo, tak to se mnou pěkně zamává.

5. HMAT

S hmatem je to u mě jak kdy, když to čekám tak to cítím, když ne tak ne... tudle jsem jsem si rozřízl rukavici i s prstem a na zranění jsem přišel, až když na zem začala kapat krev...

Když mám sluchátka v uších, tak jsem vytržený z reality a moc toho koleme sebe už nevnímám, musím si vystačit jen s vizualizací trasy.
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Cassie
serendipity


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5388

PostPosted: Fri 14.12.2007 14:53    Post subject: Re: 5 smyslů Reply with quote

[ed


Last edited by Cassie on Sun 23.1.2011 12:40; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Sun 16.12.2007 17:21    Post subject: Re: 5 smyslů Reply with quote

1) ZRAK

1. zrak mám zatím v pořádku, barvoslepá taky nejsem (ačkoliv mi každý tvrdí že to, co já vidím tmavě růžové, je červené) ale barvoslepí jsou podle mě spíš oni Laughing Záněty vůbec nemám, jen fakt ojediněle, akorát mám občas červený oči, ale to když jsem nevyspalá nebo jsem v zakouřený místnosti. A jestli mám hezký oči - no já bych samozřejmě neměnila Smile

2) SLUCH

hudbu poslouchám hodně nahlas, když na to mám náladu, ale zase mi třeba vadí diskotéky, ne kvůli hluku, ale strašně mě štve, když někoho neslyším a pořád řvu cože. A jinak sluch mám snad taky ok Smile

3) ČICH

jsem na to citlivá dost, ale osvěžovače moc nepoužívám, nebo jak kdy, mám ráda takovou tu čistou vůni, takže spíš pořád větrám.


4. CHUT

chut se mi moc nemění, akorát jako malá jsem daleko víc jedla sladký, ted už tolik ne. Moc nesolím - ačkoliv bez soli bych taky nevařila, to zase ne, ale když je něco přesolenýho, tak to vůbec nejím. S kořením to mám stejně

5. HMAT

Citlivou kůži mám rozhodně, hned mám modřinu, hned mě všechno bolí ... prostě jsem takovej malej chcípáček Laughing Laughing

a poslední - máte pocit, že když třeba máte sluchátka a nahlas si pouštíte hudbu, nejste schopni tak úpně rozeznat pachy nebo kdyby vám dal nekdo do ruky dva předměty, který je težší, tak to s hudbou v uších je těžký posoudit? Prostě dokáže na 100% využívat naráz svoje smysly, nebo s tím máte taky problémy? Embarassed =)


Tak to jsem nikdy nezkoušela ... jdu si zapnout hudbu a zkoumat předměty Smile Ale asi mi to nepůjde, protože mám špatnou soustředěnost a vnímám jen jedno Smile
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26552

PostPosted: Sat 26.12.2009 23:05    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by terinas on Sun 27.12.2009 23:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16124
Location: up in the sky

PostPosted: Sun 27.12.2009 10:34    Post subject: Reply with quote

1) ZRAK

Oči mám úplně v pořádku, ačkoli jsem asi ve 3. třídě byla u doktorky a ta mi řekla, že bych měla začít nosit brýle, ale že ještě tak půl roku počkáme. Za půl roku jsem přišla a řekla, že mám oči v pořádku. Od té doby už jsem tam radši nebyla, ale vidím dobře.

2) SLUCH

Řekla bych, že sluch je můj úplně nejvyvinutější smysl, hlavně proto, že je pro mě důležité umět zachytit něco, co si říkají lidi třeba 5 metrů daleko. Dostkrát se mi to už hodilo.

3) ČICH

To asi ne. Mám ráda parfémy a voňavky, dokonce mám i ráda, když v pokoji voní svíčka, ale když ne, obejdu se. Řekla bych takový normální čich.

4. CHUT

když vařím pro sebe, nesolím vůbec. Taktéž nepepřím. Ale dám si bylinky, oregáno, bazalku apod.
Chutě se mi v podstatě nemění, jen někdy mívám na určitou dobu takové "šílenství" - třeba jsem měla období, kdy jsem ke všemu jedla kremžskou hořčici. Už mě to díky bohu přešlo Smile

5. HMAT

Myslím, že nic zvláštního

a poslední - máte pocit, že když třeba máte sluchátka a nahlas si pouštíte hudbu, nejste schopni tak úpně rozeznat pachy nebo kdyby vám dal nekdo do ruky dva předměty, který je težší, tak to s hudbou v uších je těžký posoudit? Prostě dokáže na 100% využívat naráz svoje smysly, nebo s tím máte taky problémy?
Nad tímhle jsem nikdy nepřemýšlela. řekla bych, že umím smysly využívat i naráz, problémy jsem nezaregistrovala.
_________________
chci být člověkem, který se mi nehnusí.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sun 27.12.2009 11:22    Post subject: Reply with quote

1) ZRAK

1. Jak jste na tom se zrakem? musíte nosit brýle? líbí se vám, sluší vám, nebo vám to otravuje život? nebo nosíte čočky? zvykli jste si na ně hned nebo vám to trvalo? Nebo to ignorujete a naučili jste se poznávat lidi podle chůze a držení těla? Nebo máte zrak jako ostříž?=) máte s očima problémy, pálí vás často, záněty spojivek a apod? rozeznáváte dobře barvy? A máte pěkný oči? Laughing
Mám hezký oči Very Happy . vidím velmi dobře, je mi trochu líto, že nenosím brýle Embarassed a nosit je jen tak z frajeřiny mi přijde divný..Oči mě pálí jen v práci ze zářivek

2) SLUCH

Slyšíte dobře, nebo se pořád ptáte "cože"? Posloucháte hodně nahlas hudbu? Dokážete většinou správně určit odkud vychází zvuk, správný směr?
slyším dobře, hudbu poslouchám hoodně na hlas, a směr zvuku většinou určim

3) ČICH

Jste citliví na na pachy? musíte pořád větrat, používáte osvěžovač vzduchu (btw jaký? Embarassed )..čicháte ke knížkám a podobně? co vám nejvíc voní?
pach knížek je super, nových i starých.. často se mi stává, že mi nějaká vůně něco připomíná a zaboha si nemůžu vzpomenout na to co..

4. CHUT

často dosolujete, kořeníte, doslazujete? nebo spíš vůbec a spíš vaříte "mdle"?
mění se vám chutě, jak jste starší?=)
jsem hodně na koření a chutě, ráda experimentuju, ale dodržuju, že méně znamená více

5. HMAT

máte citlivou kůži? jste citliví hodně na bolest? moje kůže je odolná

a poslední - máte pocit, že když třeba máte sluchátka a nahlas si pouštíte hudbu, nejste schopni tak úpně rozeznat pachy nebo kdyby vám dal nekdo do ruky dva předměty, který je težší, tak to s hudbou v uších je těžký posoudit? Prostě dokáže na 100% využívat naráz svoje smysly, nebo s tím máte taky problémy? Embarassed =)
Já si myslim, že to že mám sluchátka na uších, zvyšuje se moje vnímání celkově.. na škole jsem se učila(když už jsem se učila) se zapnutým rádiem nebo televizí, aby mě něco rušilo..



A samozřejmě bych si zachovala zrak, a 6. smysl mám jenom někdy
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29877

PostPosted: Sun 27.12.2009 11:53    Post subject: Re: 5 smyslů Reply with quote

Hm, já jsem slepá, hluchá a blbá, to je něco pro mě Laughing

1) ZRAK
Se zrakem jsem na tom špatně, brýle bych nosit měla, ale nenosim, protože nejsem schopná se dokopat k očnímu. A stejně bych je nenosila, protože by mi to bylo nepříjemný a navíc bych je ztrácela a rozbíjela a na to nemám Mr. Green Ale jinak jsem teda brýle vždycky chtěla, jako pro parádu.
Jo a taky jsem šeroslepá, takže se v noci vždycky přizabiju, když jdu na záchod. A nejspíš mi začíná glaukom, sice je to dost brzo, ale s mým štěstím bych se ani nedivila... takže na oční teda fakt budu muset jít. Jinak do budoucna s tím počítám, mám genetickou predispozici.
Barvy rozeznávám dobře, to je na mých očích asi tak jediný pozitivní. A jestli jsou pěkný nevim, takový normální.

2) SLUCH
Kdo mě zná, ví že dobře opravdu neslyším Laughing Cože je asi moje nejčastější slovo. Nebo mám pořád nějaký přeslechy a rozumim špatně. No s kariérou tlumočnice by to asi nebylo úplně dobrý, tak mi zbylo to překládání, ale až odejdou oči, tak už teda fakt nevim. Možná budu překládat v braillovi.
Hudbu nahlas neposlouchám, nesnáším hlasitý zvuky, na diskotéku bych dobrovolně nevlezla (ani kdyby mě to jinak lákalo). Mám ráda ticho.
A odkud vychází zvuky nepoznám teda vůbec, vždycky v noci slyším, že kocour někde něco dělá, ale většinou si myslím, že je někde úplně jinde Laughing

3) ČICH
Na pachy jsem hodně citlivá, hlavně teda posledních pár let, přikládám to nádoru na mozku. Všechno cítím dost intenzivně a taky mi občas něco divně smrdí, třeba jídlo, a pak to nemůžu jíst.
Osvěžovač vzduchu používám, musím vždycky, když jde kocour na záchod Laughing Mám nějaký ocean breeze z DM a teď jsem se zamilovala do Vesper od Eurony, ale to nesmim moc používat, protože to voní jako parfém a to přítel nesnáší.
Hrozně mi voní dřevo a papír a vypraný prádlo... a taky les a zimní vzduch.
Pamatuju si, že jako malá jsem vždycky s mámou v drogerii musela očichat všechny mýdla, co tam měli Laughing (naštěstí jich tenkrát moc nebývalo).

4. CHUT
Chuť je můj oblíbený smysl Laughing Solím a kořením přiměřeně, nemám ráda mdlý jídlo, ale ani přesolený. Rozhodně teda solím míň než dřív, u nás doma se solilo hodně. A přítel má rád hodně pálivý, tak to taky děláme, mně to nevadí, ale pořád to mít nemusím.
Zato teda nesnáším sladký, když je něco přeslazený, tak to nedokážu sníst. Takže konzumuju jen hořkou čokoládu a peču skoro bez cukru. Dosladit se to dá vždycky, ale opačně to nejde.
Chutě se mi asi ani nemění, až na to sladký. Spoustu věcí jsem sice začala jíst, ale to jenom proto, že si to uvařím sama, tak jak mi to chutná. Rozvařený fazolový lusky a chřest z konzervy bych nepozřela stále.

5. HMAT
Na bolest jsem citlivá asi tak průměrně. Nijak extra, ale iron man taky nejsem.
A mám hroznou úchylku na osahávání různých struktur, když mi něco není příjemný na dotek, tak se mi to ani nelíbí. Stejně tak s jídlem, když nemá správnou strukturu, tak mi nechutná. A naopak, když se něco rozplývá na jazyku, tak bych se po tom utloukla.

Experimenty se sluchátkama jsem nedělala, tak nevím, jestli to nějak ovlivňuje ostatní smysly.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms